Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:46 27.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Мила моя или Мотивиращият монологнови  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано09.12.12 16:20



Казвам се Екатерина Начева и съм болна от рак. Той се завърна при мен след шест години, през които ни най-малко не съм го очаквала. Изгубих много приятели през тези години, покосени от тази болест. Много болка изтече, но и много прекрасни мигове.

Завръщането му ме накара да навляза отново дълбоко в себе си в търсене на неуловимото и необяснимото.

Посвещавам личния си мотивиращ монолог на хората, четящи и пишещи в този клуб! Ако не успея да помогна на себе си може пък да помогна другиму.


- Добро утро, мила моя! Започва нов ден! Ти си тук. Как се чувстваш?
- Как ли? Да, радвам се, че съм тук. Но какво от това, всъщност? Какво значение има за мен още един ден?! Може би има значение за близките ми и приятелите ми, но за мен … Когато умра няма ли да ми е все едно?!
- Не говори така! Наистина всички ще умрем един ден – такава е природата, но за теб още нищо не е свършило! Знам, че страдаш повече за твоите близки и тяхното бъдещо страдание, когато си отидеш от този свят. И това също е човешко, но … това не си Истинската Ти! Истинската ти същност, когато става дума за нещо свидно, е ПРИРОДНА СТИХИЯ! Ти си СИЛА, ти си УРАГАН! Познавам те! Какво ще кажеш сега?
- Мдаа … Какъв е смисълът да съм тук ако не се изправя и не се боря?! Да, телата на всички ни ще станат пепел някой ден, но за мен това няма да е днес, нали? И когато, някой ден, това се случи няма ли да е по-добре да съм загинала достойно - в битката, на бойното поле?
- Виждаш ли! Сега заприлича повече на себе си! Хайде, мила моя, отвори прекрасните си зелени очи, усмихни се, протегни се. И скачай от леглото.
- Добре!
- Чакай!
- …
- Остани още малко така! Какво си мислиш сега? Какво ще направиш?
- Ами …
- Нямаш план! Помисли малко.
- …Мисля, че моят план за оцеляване трябва да започне с посичането на страха!
- Страхът ли? Какъв страх по – точно?
- Страхът от смъртта главно! Да! Това е най-важното! Трябва да изкореня този страх! Той е Центурионът на всички други страхове и в момента е окупирал съзнанието ми и душата ми! Облякъл се е във военни доспехи, а тръбачът му свири с дългата си тръба …
- Има ли още страхове, които трябва да изтребиш?
- О, та те са като римски легион, за бога! Страхът от болката; страхът от отчаянието, колебанието и умората; страхът от бъдещото страдание на близките ми, когато умра.
- Отново казваш това!
- Кое?
- Това за близките ти.
- Ами … да. Този страх е нещо повече от обикновен враг – той е първият подгласник на Центуриона. Родителите ми, например, вече са страдали веднъж от загубата на своите родители. Достатъчно е! Не е честно да ме надживее дори котката ми! Редно е тези загуби аз да ги изстрадам! Прозвуча малко нелепо, защото сякаш желая смъртта им да настъпи преди моята – точно така е, но това трябва да стане след години - такъв е правилният ред! Страхувам се и за съпруга си. Опасявам се, че … не е достатъчно силен за да ме преживее. Дано греша, но си мисля, че ако аз си отида ще е все едно да изтръгнеш сърцето му. Дали не надценявам любовта му към мен?
- Това е глупав въпрос, не чакай умен отговор. Той те обича, не се съмнявай в това. Но ще се справи! Права си – трябва да изтръгнеш този страх! Безсмислен е! После? Как ще направиш това? Как ще ги победиш?
- Ех, да бях военен тактик … Амии, ето какво! Трябва да поработя върху ума си. Ще имам нужда от помощ за това. Ще потърся помощта на психиатър и ще го посещавам поне два пъти седмично. Успоредно с това ще си потърся гуру, който ежедневно да ме напътства за да направя Йога свой начин на живот. Той ще ми помогне да се науча да контролирам ума си чрез медитация, както и всички други полезни практики на този начин на живот. Постепенно ще заякне самодисциплината и волята ми. Но, както казах, ще ми трябва помощ.
- Това е добре. Друго какво ще кажеш, мила моя?
- Има ли смисъл? Дори да бъда най-перфектната – да се храня здравословно, да спортувам ежедневно, да си лягам рано, да мисля позитивно… Знаеш колко приятели загубиха битката каквото и да правеха. Има ли смисъл от тези усилия?
- Не е необходимо да бъдеш перфектна! Това ще те измори. Прави това, от което все пак изпитваш удоволствие. Е, нека всичко бъде в приемливи граници, не прекалявай с нищо. Но не се тормози. Строга диета можеш да предприемеш само ако ти дойде от вътре. Ако твоят вътрешен глас те подтикне само тогава го направи. Все пак има смисъл от усилията за оцеляването ти! Сама каза, че е по-достойно да паднеш в битка на бойното поле! Ще можеш ли?
- … Да.
- Мила моя, ЩЕ МОЖЕШ ЛИ?
- ДА, ДА, ДА! ДА, ЩЕ МОГА!
- Какво още ще направиш с твоя рак?
- Сега моят рак е част от мен. Отново. Той е като извънземно, което коварно е облякло човешка кожа и живее между другите хора, докато крои коварни планове да превземе Земята. Ще се сражавам с него!
- Но как ще го разпознаеш, как ще се сражаваш с враг, който не виждаш?
- Знаеш ли какво ще направя? Ще използвам различни техники за визуализация. Например всяка вечер, преди да заспя и всяка сутрин, преди да отворя очи ще изживявам следното: ще бръкна в коремчето си и с нежни пръсти ще подхвана внимателно едно от лошите образувания в мен. Когато почувствам, че съм го хванала здраво, рязко ще дръпна и ще го извадя навън. Ще го поставя в огнеупорен съд. Така ще направя с всички образувания, за които знам. Ще ги събера всички заедно и ще ги запаля. Докато горят те ще завихрят и привлекат в огъня всяка лоша клетка от тялото ми. Ще бъде като черна върхушка. Ще изгори всичко и ще стане на фина пепел. Финната пепел ще пусна в тоалетната и готово! Не го виждам, но той си е мой – ще правя с него каквото си поискам! Ще го изпепеля рака, ще го унищожа!
- Усмихваш се! Лицето ти свети! Радвам се да те видя така озарена! Кажи ми още веднъж какво ще направиш с рака?
- Ще го извадя от мен и ще го изгоря! Ще го изпържа, чуваш ли! Няма да му позволя да ме превземе!
- КАКВО ЩЕ НАПРАВИШ?
- ЩЕ ГО ЗАПАЛЯ, ЩЕ ГО ИЗГОРЯ ДО ПОСЛЕДНАТА КЛЕТКА!
- ЩЕ ЖИВЕЕШ ЛИ, МИЛА МОЯ, КАЖИ МИ?
- ДА!
- ЩЕ ЖИВЕЕШ ЛИ?
- ДА! ДА! ДА! ЩЕ ЖИВЕЯ, ЩЕ ЖИВЕЯ!
- Така те искам, мила моя!
- Но…
- Какво „но”?
- Докато правя всичко това – визуализации, йога, психиатър, сокове, чайове, химиотерапия и така нататък …
- Е?
- Ще ми остава ли време за близките ми, за забавления, за съвсем обикновени ежедневни неща?
- Хм…Близките ти са важни хора! Забавленията също! Не прави голям проблем от това. Когато искаш да се забавляваш или да бъдеш с близките си - просто го направи! Не е голяма драма ако пропуснеш някой сеанс при психиатъра, нали? Ще ти кажа и за твоите Ежедневни неща. Те ще бъдат тези, които вече изброи – йогата, химиотерапията, чайовете. Приеми ги и ги обикни! Те не могат да придадат смисъл на живота ти, но те ще бъдат самият живот!
- Вярно! А мислиш ли, че трябва съпругът ми да напусне работа и да остане в България, до мен! Може това да са последните ми месеци?
- Какво ти става, мила моя? Виж какво! Може понякога да се съмняваш. Това не е толкова лошо. Задавай ми въпросите си и аз ще ти отговарям. Аз винаги ще бъда тук и ще знам какво да кажа за да те окуража. А твоите въпроси са нещо хубаво, защото така всеки път ще има шанс да научиш нещо ново за себе си и за това как да продължиш да се справяш. Знаеш, че светът се мени непрекъснато. Никога нищо не е същото. Нали помниш „Не можеш да влезеш два пъти в една и съща река”. Човекът казал това е живял преди хиляди години. Докато задаваш въпроси ти изучаваш и се променяш. Но ние с теб знаем, че не трябва да се оставяш за дълго на съмнението. Ти каза, че ще живееш, нали?
- Да.
- Когато съпругът ти се прибере от дългия път поговори с него. Бъди внимателна. Не допускай съмнението ти да изплува в този момент. Ще прецените заедно на по-късен етап. Сега не мисли за това.
- Преди малко каза, че Ежедневните неща не могат да придадат смисъл на живота ми. А кое ще придаде този смисъл? Колко ще живея? Каква следа ще оставя след себе си? Не съм отгледала дете. Не съм извършила велики дела. За неизвестно краткото време кое ще изпълни животът ми със смисъл? Защото иначе какъв е смисълът да отлагам неизбежното?
- Отпусни се. Просто обичай и бъди обичана! Любовта е най-великият смисъл на живота! Изпълнена ли е с Любов душата ти тя ще пребъде като самата Любов! А сега стани и започни да обичаш себе си, както обичаш близките си! Погрижи се твоят план за оцеляване да стане действителност!



Тема Re: Мила моя или Мотивиращият монологнови [re: Ekna]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано09.12.12 16:56



Браво , Екне !И...не търси смисъл...може да има смисъл ,но ти да не го виждаш. Нужна си на себе си ,на близките си ,нужна си на хората в този клуб. Ето ,виждаш ли колко смисъл откривам...още на първо четене. А емоциите са полезни ,дори здравословни -няма лошо да викаш ,да си поплачеш- но после се стягаш...и пак на ринга. Къде другаде ? В леглото и да зяпаш в точка ? Не е за теб това. Пиши още ,чакаме ,нужна си ни.



Тема Re: Мила моя или Мотивиращият монологнови [re: Ekna]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.12.12 21:16



Екна, съкровище, зная какво е да водиш безкрайни монолози, да заспиваш и да се събуждаш с тях (а често въобще да не заспиваш и само да монологизираш!). Тази вечер слушах тв-интервю с Хосе Карерас, който премина през същия ад - преди 23 г., на 43-годишна възраст се разболя от левкемия с 10% шанс за оцеляване. И ето го днес - витален, неустоим, със съхранен глас!... Самият той каза, че е благодарен на болестта си - помогнала му е да научи много неща за себе си и за живота. Знам, че и ти ще се мобилизираш и ще организираш по новому живота си. Сега ще намериш време за толкова неща, за които винаги си имала желание да правиш, но все не ти е стигало време или упорство. Ако бъдеш последователна и непримирима, болестта не може да ти се опре! Спомни си за Деа и споделения от нея опит.
Между другото, сетих се за онова китайско учение Фалун Дафа и ти пращам два линка - първият е въвеждащ, с отзиви на практикуващи:


Вторият съдържа теоретичната и практическата страна на това учение:

Изглежда много лесно и привлекателно. Аз самата доста се зарибих и може дори да надвия мързела си, за да ти правя виртуално компания!

А междувременно науката напредва, вече си говорихме за френското откритие; скоро ще се появи и нещо друго, така че ще атакуваме проклетията от много страни!

Пък ти не прекалявай с монолозите, мила Екна, освен ако не искаш да ги издадеш в книга! За това безусловно ще те подкрепя!
Ето, дадох ти още една идея!

"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 10.12.12 06:56.



Тема Re: Мила моя или Мотивиращият монологнови [re: *jull**]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано09.12.12 22:01



Разбирам те напълно, но сега не е време да потъваш в депресия и разсъждаваш толкова дълбоко, почни мощна детоксикация, алкализирай тялото, не яж месо, сол, захар, мляко - всички производни, не яж хлаб и нищо със тесто и брашно, виж това

Една клубарка наша се справя чувесно със смутита, зелени сокове, за два месеца рН е над 7, страшно се радвам на такива упорити, амбициозни и силни по дух хора. Опитай и ти.



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Мила моя или Мотивиращият монологнови [re: Ekna]  
Автор adiorthoti (оптимист)
Публикувано09.12.12 23:10



Катеринке обичам те ....Я се стегни през кръста :) Не е като да не ти е минавало през главата не е като да не си го преборвала и преди .... пак ше го направиш .Пътя го знаеш химио- мимио малко като мърда после но се оправя....Просто се промени ама тотално Като си кротка стани буина като си домакиня стани през пръсти еи така- съвсем съвсем различна ...на другата краиност Върщи глупости прави каквото ти се иска не каквото се очаква от тебе.И да не ти пука кои какво ше си мисли за теб наи важното е ти да си жива и здрава. Хвани се за любовта - единствената истина И наи вече не губи усмивката си онази вътрешната усмивка не онази за пред хората ......Тръгваи смело накъдето ти се иска прави каквото ти се иска Щом пак се е върнала тази гад значи има оше какво да променяш Пусни я тази душа на воля твоита....Какво си ги замислила всички други роднини този онзи Всеки си живее живота така както го разбира Липсваи им на тях но недеи да липсваш на себе си Мотива си си ТИ самата единствено ти ...Никои не живее твоя живот нито носи твоята глава нито твоето сърце никои не психиатъра не химиотерапевта нито роднините ......всеки се прибира вечер у дома си А твоя единствен и наи сигурен дом е душата ти ...Ти си си Бога ти си си си царя и на себе си единствен господар .....Обясни му на тоя рачо дето се опитва да се върне да живее с тебе че един път си го отсвирила вече и да си заминава ....обясни му го категорично Не оставяи тука в клуба хубави думи да се четат след тебе ОСТАНИ ТИ ТУК с мен с нас ....Недеи да бъдеш полезна никому а бъди полезна на себе си
Обичам те за това се осмелявам да ти говоря така ....
Макар че ше ме линчуват тука .......

СЯДАМ СИ НА ЗАДНИКА САМО АКО НАМЕРЯ СВОБОДНО ЧИСТО И УДОБНО МЯСТО


Тема Re: Мила моя или Мотивиращият монологнови [re: adiorthoti]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.12.12 00:00



"Макар че ше ме линчуват тука..."
И кой ще те линчува, че нещо не разбрах? Може и да ти се случи, но само защото не се вясваш толкова време.

Ама сега си тъкмо навреме. И приказките ти са тъкмо на място. Смятам, че ще има още много мнения, та монолозите на Екна ще развихрят невиждани диалози. И после тя всички ще ги включи в най-мъдрата книга на света!

"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 10.12.12 00:00.



Тема Re: Мила моя или Мотивиращият монологнови [re: *jull**]  
Автор magi61 ()
Публикувано10.12.12 06:29



Mila Екна, толкова нежна и красива...толкова крехка и в същтото време здраво стъпила на земята. Възхищавала съм се на силния ти дух. Сега имаш някакви си съмнения дали ще се справиш,казвам някакви си,защото това е нормално дори и за силния човек. Нека ги има, иначе е нереално..те ще те карат да вземаш правилни решения и да гледаш напред. Живота е несправедлив,това казвам винаги знам го,но трябва да свикваме с това и да намираме пътя за щастието,за оцеляването. Не си задавай въпроси,не винаги има отговори,не го мисли..Определяй си дневни задачки и живей за мига. Болка,радост,болка,щастие,това е живота. Така тялото и духа оцеляват,така без да разбереш ще вървиш напред,напред ... Има преборили се многоооо,познаваме такива,нали знаеш че ще се справиш...аз знам това,знам че и ти го знаеш..!!!! Прегръщам те!



Тема Re: Мила моя или Мотивиращият монологнови [re: magi61]  
Автор diana1OO (Димитрова)
Публикувано10.12.12 08:39



Приеми и моята позитивна енергия мило, силно и красиво момиче !
Ще се справиш и този път !
Не позволявай на лошите мисли да те обсебват, колкото и трудно да е това !
Успех !



Тема Re: Мила моя или Мотивиращият монологнови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано10.12.12 09:14



Адио, права е Джул никой няма да те линчува защото добре си го написала в твоя си борчески дух. Но пиши по-често де не ни чети само. И така аз докато влезна в клуба то още малко и ще издадете книга с автор ЕКНА.
Екне, скъпа моя то освен от пари разбираш и от писание....истинска писателка си.
С теб се познаваме от доста години и никога няма да забравя първата ни среща, каква къдрава главица беше след химкото. Е сега се е завърнал неканения гост, но ти знаеш какво да правиш, натрупали си практичен и теоретичен опит. Ще се справиш!!! нема начин - да нема начин. Още години ще има пред теб. Е може да не доживееш до 100 години,но и 99 години стигат нали?
Стига майтап, ти си ме знаеш и знам,че няма да ми се разсърдиш.
И така миличка моя,сладка моя, действай по лечението,диетата,почивките,релакса,медитацията и най-вече Любовта да е на предна линия. Сега временно си малко уплашена и се луташ но се вижда,че се взимаш в ръце. Не може и да бъде друго яче - ти си си такава борбена. Просто дошло е времето да се покажеш пак с твоята твърдост,вяра и оптимизъм. Чака те мечтата ти за детския рай, който искаш да осъществиш.В този си живот си дошла за да се докажеш,че можеш да се справяш блестящо с проблемите ти и житейски и здравословни най-вече. В минал живот си имала много деца сигурно но не си се справяла с проблемите в живота.Затова сега може да нямаш деца но досега се справяш отлично с проблемите си. А това е урок,който като го научиш повече няма да се повтаря. Обърни се наистина искренно и с вяра и Любов към твоето Висше АЗ/най-добрия ти помощник и защитник/Говори си с него,споделяй,чувай какво ти шепне той. Само така с чест и достойнство ще се прибориш с болестта и страха от смъртта.А смъртта не е нищо друго освен преминаване в друг свят без тяло. Знаеш,че със смъртта не преставаме да живеем,просто тялото го сменяме с по-леко и ефирно. Познати ,роднини,близки - не мисли за тях.Човек преди всичко трябва да мисли за благополучието на себе си. Ако е добре и другите, които го обичат са добре.Защото твоята Любов,борбеност и вяра ги завладява. Внеси повече Светлина в живота си,повече усмивки и смях напук на всичко,както казваме ние хората. Живей ден за ден,защото всичко е СЕГА!
Виж си личната поща писала съм ти нещо.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Мила моя или Мотивиращият монологнови [re: flora bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано10.12.12 09:52



Кате, миличка, този монолог го водя от 6 месеца. Страхът се загнезди здраво. Каквото и да покаже хистологията, аз съм избрала накъде да тръгна. Момичетата са прави в едно, ти си важната! Стани малко повече егоист, прави каквото смяташ за правилно. Светът може без всеки от нас, но ние му придаваме чар, усмивка и смисъл. Как ще се справят след мен не ме интересува, важното е докато съм тук да правя нещата така както мисля, че е редно и се чувствам добре от това. Силни прегръдки, ще се справиш слънце!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.