Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:37 25.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема сарком  
Автордaниeлa rocп (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 16:11



на майка ми след 3 години ходене по мъките,уточниха диагноза-саркома утери и ни обсниха в онкодиспансер Стар Загора,че не подлежи на лечение по никакъв начин-нито химио нито лъчетерапия.Първоначално доста се уплаших,но веднъж реших да поровя в интернет какво бих могла да намеря за тази болест.Оказа се ,че саркома се препоръчва да бъде лекуван именно с химео и лъче терапия?!?Изумих се.Тогава решихме,да отидем в онкодиспансера в София и ще ходим,но ако някой може да ми препоръча добър народен лечител и да ми даде координати ,ще му бъда благодарна.Благодаря предварително!



Тема Re: сарком [re: дaниeлa rocп]  
Авторkaтя (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 17:05



Извинявай, ако ти е неприятно че те питам, но влезнах тук точно за да питам за саркома. Можеш ли да разкажеш по-подробно, какви бяха първите оплаквания, при какви лекари ходихте, как сложиха диагнозата, на колко години е майка ти, как се развива болестта. Имаме притеснения, които колкото намерих в нета за болестта, мога да си обясня само с това, но дори не знаеме на какъв лекар да отидем и откъде трябва да започнем.
Моля те, помогни ми с опита си, ако можеш, много ще съм ти благодарна.



Тема Re: сарком [re: kaтя]  
Автор Buba67 (новак)
Публикувано31.07.07 18:58



Здравейте момичета!
Сигурно сте се ровили но:
сарком
злокачествени тумори, произхождащи от тъкани с мезенхимен произход – хрущяли, кости, мускули, съдове и др. Различават се: хондросарком, остеосарком, лейомиосарком, рабдомиосарком, фибросарком, миксосарком, ангиосарком и др.
Аз имах липосарком. Доказан с 4 хистологии и три операции.
Лечението зависи от конкретния вид сарком. Моя вид не се влияе нито от лъче, нито от химио нито от радио. Това го решава комисия от онколози.
След последната операция, де факто съм без никакво лечение. Само с насоки и ограничения за храната от хирурга.
Така - вече почти 2 години пия каквото си харесам за засилване на имунната система. В справочника на темите има много алтернативи за това.
Сарком утери, ако не греша е сарком на матката - утробен. Консултирайте се с онколози в София. Би трябвало да може да се оперира.
А колкото до народните лечители - погледни пак в справочника. Аз лично не посетих никой - но въпрос на личен избор.
Аз пих алое с вино мед и черен оман, газ, детокс, лиций, екстракт от семки на грозде - всичко по няколко пъти - сега пия орехчета с мед.
А за оплакванията - нямах такива. Една подутина на крака, която след 4 мес изследвания се диагностицира.
Притесненията ги оставете и действайте. Питайте конкретни неща, за да ви отговаряме. Минали сме по пътеките - така че кураж!
Успех от сърце!



Тема Re: сарком [re: Buba67]  
Авторkaтя (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 20:30



Здравей, Буба,

Точно за липосарком или нещо подобно са ми съмненията. Подутина доста голяма на ръката, почти на рамото, но в меката тъкан. Има я от повече от две години, не боли, не сърби, но за това време е нараснала почти тройно. Не знам на какъв лекар и къде трябва да отидем, откъде трябва да започнем, кой може да каже какво е и какво следва ако е сарком.
Моля те, дай ми някакви насоки, много съм объркана.

Желая ти само много много здраве.



Тема Re: сарком [re: kaтя]  
Автор Buba67 (новак)
Публикувано31.07.07 21:19



Успокой се!
Не пишеш от къде си. Първо от личния лекар направление за ортопед. Аз отидох в Горна Баня. Д-р Атанасов още като ме видя ми даде направление за ЯМР /ядрено магнитен резонанс/, който направих във ВМА София и се завъртяха нещата.
За уточнение - в Горна баня са три сгради 1 - болницата за операции "Бойчев" не съм сигурна за името но утре ще проверя, 2 - правят протези за крайници и 3 за прегледи с малки талони - в нея ме пое Д-р Атанасов. След ЯМР той ме изпрати в 1. Пътя е дълъг.
Ако искаш утре ще ти дам координати - телефони.
И аз си носих подутината години, докато близките не ме притиснаха. Не боли тая гад.


За кой става въпрос? Разбирам, че не си ти.
Питай! Не поставяй диагнози сама! Действайте бързо!
Дяволът не е толкова черен!



Тема Re: сарком [re: Buba67]  
Автор *jull** (())
Публикувано31.07.07 23:05



Извинявай, твоята подутина през годините нарастваше ли? При моя лейомиосарком с години имах подутина, която определяха като липома, защото си стоеше кротко и не ми създаваше проблеми. Когато все пак я оперираха, дори не я изследваха. Не след дълго на същото място се появи ново образувание. Така и не разбрах дали първата операция "разбута" този процес или липомата се изроди в саркома, но новата подутина внезапно започна да нараства, да се зачервява и да повишава температурата си. Е, вторият път вече се установи, че е злокачествено. Май четох, че липомите могат да се израждат, но става изключително рядко - в около 5% от случаите. Може би аз съм била между тях... Ами нали все пак някой трябва да формира черната статистика и т. нар. изключения!





Тема Re: сарком [re: *jull**]  
Автор Buba67 (минаващ)
Публикувано31.07.07 23:34



Всъщност той с години си е растял в колянната ямка. Като му е намаляло пространството - излезе настрани като подутина. Никой не можа да ми отговори от кога. Нямах болка, нито дори дискомфорт.
Стоеше си подутината без да нараства с години. Опитаха се да извадят тумора, но не се виждали кр. съдове дали са вътре или ги заобикаля . Затвориха ме и тогава нарастна от 1,5см на 10 см - до 10см на 12см и при това само за месец. Хирурга ми обясни, че с ръце го е освободил от околните тъкани /беше капсулован/ и започна един растеж не ти е работа. Отвори ми раната тая гад.





Тема Re: сарком [re: Buba67]  
Автор *jull** (())
Публикувано31.07.07 23:38



Дали първата интервенция не е провокирала нарастването? Търся аналогия с моя случай...





Тема Re: сарком [re: *jull**]  
Автор Buba67 (минаващ)
Публикувано31.07.07 23:42



По-скоро втората. Първата беше биопсия. Резултата - липосарком. Решиха веднага да го махнат, но заради кр. съдове не посмяха и тогава като почна да расте няма спиране.



Тема Re: саркомнови [re: Buba67]  
Автор *jull** (())
Публикувано31.07.07 23:44



Което не променя въпроса ми - дали в случая биопсията не е станала причина да се активизира процесът?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.