Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:51 05.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Рак на стомаха и черватанови  
Автор Стефка Мужикова (непознат )
Публикувано03.09.12 16:18



Здравейте,
на 14.05.2012- отивам на контролен преглед при гениколог -защото вече 1 година имам бяло и розово течение.
Общото ми състояние е много добро и относно геникологично също съм много добре- е течениеамо нищо не чуствам общо взето.
Направиха ми биопсия- още на 2 ден получих силно ВЪЗПАЛЕНИЕ/ аз така го чуства/ на матката и възпалението/рака/ го почуствах че тръгна към средата на корема.и така 1 месец докато излезе резултата, които беше рак на матката- Силно ми се обостри колита, получих кръвоизлев на стомаха. -но се какрепих с лекарства .
На 26.08.2012 ме оперираха от рак на матката и ми изрязаха, матка тръби, яйчници, 3 бр. Лимфни възли.
В Хистологията ми откриха в лимфните възли -изолирани са с липоматоза и синусна хистиоцитоза.
Диагноза T1N0M0 G2 Стадии 1 Клинична група 2.
В момента съм много зле със стомаха и червата.
Пих Sopral, Duotox, fromilin, Tiudazol, + Lactoflor- 3 месеца сам само на диета картофено пюре със прясно мляко.
Трябва да ходя сега на Брахитерапия са ми преписали комисията а аз не се чуствам добре със стомаха и червата болки изпитвам 10 мин след нахранване, и чуствам хрната с болка по целите черва а от ляво в горната част на корема ме боли като рана върте в червото - така го чуствам'Иначе раната от операчията на корема -матка, яичници заваства успешно - има още срупи, но не е беда.
Мислите ли че с тази Брахитерапия ще се убият раковите клетки и в червата или не.
Какво да правя-как да си реша проблема с стомаха и червата сега на 5.09.2012 отивам на интравагинална брахитерапия.- 3 БТ+ по 2 седмици почивка - ще мине 2 месеца- много време
Рака в стомаха и червата ми напредва не знам какво да правя и как да постъпя.



Тема Re: Рак на стомаха и черватанови [re: Стефка Мужикова]  
Автор Стефка Мужикова (непознат )
Публикувано03.09.12 17:49



Забравих да добавя че имам отклонение в кръвните изследвания PLT 450 при норма до 360- тромбоцити, а също и
MCV Намалени стоиности- 80 при норма 82
MCH Намалени стоиност 25 при норма 27
чакам някои да сподели има ли такъв случай с него а ако може и компетентно лице -лекар да ми отговори, ще бъда много благодарна.



Тема Re: Рак на стомаха и черватанови [re: Стефка Мужикова]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.09.12 19:54



Здравей, съжалявам, че имаш такива проблеми, но хитологията от операцията ти е оптимистична и имаш всички шансове да преодолееш болестта. За другите оплаквания, обаче, така и не разбрах дали си правила изследвания и имаш ли поставена диагноза (защото няколко пъти споменаваш "рак на стомаха"). Ако не си, направи консултация със специалист по вътрешни болести, най-добре онколог. Ти след операцията не си ли била на преглед, не си ли споделила оплакванията си за стомаха? Лекарят ти би могъл да те насочи към специалист за допълнителни изследвания.
Съветвам те също да копираш постинга си и да го пренесеш в темата "Въпроси към лекарите" (първата на главната страница). Там влиза онколог, но не всеки ден, така че междувременно се консултирай с друг лекар, ако трябва дори и с джипито си. Хайде, не отлагай и ни дръж в течение!

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на стомаха и черватанови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано03.09.12 20:56



Стефче ,правила ли си лъчетерапия и с какъв апарат ,стар ,по-модерен? Чудя се дали проблемите не са оттам...
Иначе лимфните възли са окей-и моите бяха с това ,не е страшно. И аз бях с РМШ , същия стадий.



Тема Re: Рак на стомаха и черватанови [re: Стефка Мужикова]  
Автор Рябина (ентусиаст)
Публикувано03.09.12 21:32



Здравей,
Успокой се! Ракът се храни от нашите страхове и тревоги.
Диагнозата ти е с големи шансове за добър живот.

, само трябва да се бориш за своето щастие. При условие, че имаш рак на матката, не разбирам защо говориш за рак на стомаха и червата.
Моят съвет е да се обърнеш към онколог, на когото вярваш, изслушай какво ще ти каже и подходи рационално към проблема. Както ме посъветва една моя приятелка, след като научих нашата диагноза, сега е време за трезва преценка и разумни действия, няма място за паника.
Не знам дали сте коментирали във форума, но мисля, че не съм срещала. Става въпрос за писателката на криминални романи - Дарья Донцова. През 1998 г й откриват РМЖ ІV степен, била е обикновен преводач, за да запълни времето си започва да пише криминални романи и в момента е една от най-известните руски писателки.
Ето тук има интервю с нея -
Изключително позитивен човек.

Не съм специалист, но за мен диетата ти е безумна. Прясно мляко в големи количества не се препоръчва за здрав възрастен човек, а за онкоболен е абсолютно забранено. Същото важи и за картофите - могат да се консумират, но много малко количество



Тема Re: Рак на стомаха и черватанови [re: Рябина]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.09.12 22:02



Прекрасно интервю!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на стомаха и черватанови [re: *jull**]  
Автор Стефка Мужикова (непознат )
Публикувано03.09.12 22:16



Здравейте Jull,
Много Ви благодаря, че ми давате оптимизъм, относно Резултатите от Хистологията.
Относно стомаха, се посъветвах с гастроинтеролог, но той не може да направи изследването с което може да види вътре в червата и стомаха какво е полужението, защото съм много прясно оперирана- 1 месец се е минало. а изследването си е сириозно, ендоскопско май се казваше/ не съм специалист- ще ме извините ако греша.
И на практика ми преписа лекарства за язва и изчистване на стомаха от тази бактерия Helikobakter pylori. След това пих и за възтановяване на чревната флора- laktoflor. Ще се възползвам от форума да задам въпроса и към онколог Благодаря.



Тема Re: Рак на стомаха и черватанови [re: Tia maria]  
Автор Стефка Мужикова (непознат )
Публикувано03.09.12 22:19



Не не съм правила лъчетерапия, Моля те кажи ми каква лъчетерапия си правила., и си добре.
Защото на мен ми предписаха Вагинална брахотерапия и ми се струва че е недостатъчна, но не съм специалист, не знам.
Ще чакам да ми отговориш
Благодаря



Тема Re: Рак на стомаха и черватанови [re: *jull**]  
Автор Стефка Мужикова (непознат )
Публикувано03.09.12 22:20



В какъв смисъл.



Тема Re: Рак на стомаха и черватанови [re: Стефка Мужикова]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.09.12 09:00



Нали прочете как жената е била "отписана" като неспасяем случай, но въпреки това е надмогнала болестта и вече 9 години (!) е в ремисия?! Какво по-прекрасно от това!



Стефче, позволих си да допълня постинга ти във "Въпроси към лекарите", защото не си писала за консултацията ти с гастроентерелога и с какво си лекувала стомаха, а това е важно.

Освен това, избягвай да си поставяш сама диагнози (като рака на стомаха) - лекарите не обичат това!



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.