Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:57 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Фибросарком - лечение с Вотриент  
Автор ushco (hot sexy mamma)
Публикувано06.09.12 13:05



Нова съм при вас, въпреки че отдавна ви чета...
От 8 месеца съм с присъда фибро сарком и след 3 неуспешни операции и 2 още по-неуспешни химиотерапии ми дадоха хапчета. Позакрепиха ме, но се страхувам, колко ще трае това... Те са от групата на "грейпфурните" препарати, но не мога да намеря, кой знае, какво инфо, защото били нови!
Та, мили хора, ако някой знае нещо за Vontier (pazopanib), моля да пише

Look in the mirror and keep on shining

Редактирано от Buba67 на 09.09.12 22:59.



Тема Re: Здравейтенови [re: ushco]  
Автор Crasiva (новак)
Публикувано06.09.12 16:49



Друг да отговори за новите хапчета. Аз не знам. Но от остеобластом скачаш на остеосарком за една година. Преди точно една година пишеш, че си по-добре и всичко е ОК.
Ако усещаш, че нещата прогресират надолу не казвай, че всичко е ОК. Все някога трябва да се притесниш и да дръпнеш въженцето на парашута и да спреш падането. Събуди се



Тема Re: Здравейтенови [re: Crasiva]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано06.09.12 21:39



Ето

Оригинал



електронен превод

на тази страница има прозорец, където пише, че може да се абонираш безплатно за списанието ОНКОЛОГИЯ това важи за всички които са в този клуб, има статии за различни видове рак и тумори

оригинал

книжката може да я разлиствате и да слагате на електронен превод, за да четете страница по страница

още

гледайте видео



кликайте на темите и гледайте видео



Човек неможе всичко да знае и от всичко да разбира, но може да се постарае да научи много от чичко Гугъл - той помага

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от Kaлoянa на 06.09.12 21:42.



Тема Re: Здравейтенови [re: Kaлoянa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.09.12 21:57



Калояна, моля те, пренеси постинга си в ПОЛЕЗЕН САЙТ - така ще остане в архива.
Озаглави го по подходящ начин.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Здравейтенови [re: *jull**]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано06.09.12 22:09



ОК

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: Здравейтенови [re: Kaлoянa]  
Автор ushco (hot sexy mamma)
Публикувано07.09.12 10:04



Много благодаря


Надявах се някой да се включи с лично мнение, но явно никой не ги пие...

Look in the mirror and keep on shining

Тема Re: Здравейтенови [re: Crasiva]  
Автор ushco (hot sexy mamma)
Публикувано07.09.12 10:07



Благодаря ти, че си спомняш за мен, но останалата част от поста ти ми е непонятна... Извинявай



Look in the mirror and keep on shining

Тема Re: Здравейтенови [re: ushco]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано08.09.12 08:49



Вотриент от скоро (тази година) е одобрен за лечение на някои видове саркоми и затова никой с опит не ти е отговорил.
Иначе това е лекарство което спада към групата на прицелните противотуморни медикаменти, което ще рече, че "се прицелва" на молекулярно ниво в тези белтъци които помагат на туморите да растат, подтиска тяхното действие и така спира растежа им. В случая, Вотриент подтиска действието на тези белтъци които позволяват на тумора да си създаде собствена система от кръвоносни съдове с помоща на която да се храни. Очаква се Вотриент да спре този процес, туморът да няма с какво да се храни и да регресира. Това ще се разбере с образно изследване (обикновено това е скенер с венозен контраст) което онкологът ще ти назначи известно време след започване на лечението ( 2-3 месеца).
На този етап, е добре да поговориш с лекуващия онколог за страничните реакции от лечението и да потърсиш съвети как да се справиш с тях, дори и те още да не са се появили.
Лекарствата от този вид могат да се отразят на сърдечния ритъм и кръвното налягане, да понижат производството на тироидните хормони, да предизвикат кожни проблеми.
За проследяване на сърдечния ритъм, повишено кръвно налягане и понижена дейност на щитовидната жлеза трябват редовни прегледи и изследвания. За справянето с кожна реакция ръка-крак трябват ежедневни грижи

. Добре е да се следят и нивата на пикочна киселина - те могат да са сигнал за туморен разпад и токсикация на организма. Разбира се всички тези нежелани реакции изобщо не е задължително да се проявят, а често са в съвсем поносими граници.

Искам да помоля модераторите да променят името на темата по подходящ начин. Напр. "Сарком - лечение с Вотриент". Това е 1-вият пациент с тази диагноза, който ще сподели ефекта от това лечение.

Редактирано от MamaD на 08.09.12 09:28.



Тема Re: Здравейтенови [re: MamaD]  
Автор ushco (hot sexy mamma)
Публикувано10.09.12 16:56



Много ти благодаря за инфото и съветите!!!
Странно, но лекуващия ме онколог е доста мълчалив и дори за бирената мая ми каза месец, след като бях започнала да я пия! Та, събирам от всякъде инфо и мнението ти е много съдържателно! Още веднъж благодаря!
За страничните ефекти мога да кажа след 2,5 месеца ползване:
- понижава левкоцитите (бирената моя помага тук)
- понижава силно кръвното налягане (повече хапване и течности)
- космената покривка загубва пигмента си и става бяла (всичко: коса, вежди, мигли, слабини...)

Look in the mirror and keep on shining



Тема Re: Здравейтенови [re: ushco]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано11.09.12 14:43



Много по-важно е това което ти споделяш. То е от личен опит и ще бъде от полза за всеки в твоето положение. Знам колко е подтискащо да си на някакво ново лечение, с рядко заболяване и да няма с кого две думи да си кажеш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.