Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:05 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Левкоцити при химиотерапиянови  
Авторeva12345 (Нерегистриран)
Публикувано07.02.06 15:50



Моля, дайте съвет за повишаване на нивото на левкоцитите. След третата химиотерапия паднаха под 2 и утре ще ми отложат четвъртата. Освен натанал, сурови ядки и бирена мая, знаете ли нещо друго? Без месо, вегетарианка съм.



Тема Re: Левкоцити при химиотерапиянови [re: eva12345]  
АвторTH (Нерегистриран)
Публикувано07.02.06 16:47



Направете компромис и яжте месо докато мине химиотерапията. По-страшно е да се отложи вливане, тъй като лекарството има определен период на действие за унищожаване на туморните клетки и е изключително важно да не се пропусне.
Моята химиотерапия приключи през декември. Закуската ми включваше филия с пастет, на обяд задължително имаше месо. Така преди последното вливане успях да задържа някои от показателите в долната граница на нормалното.
Желая Ви пълно оздравяване!



Тема Re: Левкоцити при химиотерапиянови [re: eva12345]  
АвторHeнa (Нерегистриран)
Публикувано07.02.06 18:40



Фолиева киселина, но се консултирай с лекар.Не бива да се прилага сляпо всичко, което е помогнало на друг. Аз пиех и Авемар и левкоцитите ми бяха все добре за вливане.



Тема Re: Левкоцити при химиотерапиянови [re: Heнa]  
Авторздp1 (Нерегистриран)
Публикувано07.02.06 19:15



на мен като ми се случи това, ми поставиха в химиотерапията инжекция, която стимулира производството на левкоцити мисля,че бяха 2 два дни поред,но не знам какви са били това беше преди 8 години, сега незнам..какво правят...



Тема Re: Левкоцити при химиотерапиянови [re: eva12345]  
Авторstef (Нерегистриран)
Публикувано08.02.06 12:37



Аз моите ги вдигнах като пиех протеинова напитка. Това са тези от които се правят мускули, има ги в аптеките, аз си взимах от тези по 8 лв. Пий по-високи дози по 3-4 чаши на ден и не знам колко натанал пиеш, но аз тогава вдигнах на 3 л.х4 пъти. Лекарката ми обасни, че това е много токсини в организма и че препаратите потискат имунната система и за това левкоцитите спадат. Каза ми, че в момента нямат препарат за вдигане на левкоцитите. В паузата преди последното вливане успях да ги вдигна. Успех!



Тема Re: Левкоцити при химиотерапиянови [re: eva12345]  
Авторeva12345 (Нерегистриран)
Публикувано08.02.06 15:09



Благодаря ви за съветите!
Днес лекарите в онкологията ми казаха да пия бирена мая и фолиева киселина. (И да ям червено месо и дроб, за което аз още не мога да се реша).
Отложиха вливането за другата седмица, дано да се оправя дотогава.
Имам и Герисан и Алое-гел и се чудя дали мога да пия всичко това с Натанала.
Жалко, че лекарите не казват нищо за това. За ядките знаех, че трябва да се ядат сурови, а днес ми казаха, че по тях може да има плесени и е добре да са печени.
Смешна картинка, ама май че е повече тъжна...



Тема Re: Левкоцити при химиотерапиянови [re: eva12345]  
Авторzdr1 (Нерегистриран)
Публикувано08.02.06 18:00



Мисля, че можеш, само ги размествай във времето...всичките са на билкова основа така че...би трябвало да няма проблем....но доколкото знам герисана е за еритроцитите не за левкоцитите...няма лошо да го пиеш....



Тема Re: Левкоцити при химиотерапиянови [re: eva12345]  
Автор little_rabbit (Lepus europeus)
Публикувано09.02.06 06:51



Плесените по ядките са опасни дори и изпечени. Особено тези във фъстъците... Според мен не е добре ядки.

За фолиевата киселина и витамин Б12 - приятел лекар ми каза, че не е добре да се взимат, тъй като стимулират растежа на клетките.

Мъжа ми пие Оксибор Форте.

За протокола - мъжа ми е с тумор в пикочния мехур

Редактирано от little_rabbit на 09.02.06 06:52.



Тема Re: Левкоцити при химиотерапиянови [re: eva12345]  
Автор lXL1 (непознат)
Публикувано10.02.06 02:20



Аз 4етох 4е не е добре да се яде месо или дроб, това само храни раковите клетки. Ако левкоцитите са ниски, пийте протеинови добавки но на растителна основа - от соя. Ще ги намерите в аптеките, или в спортните магазини... там има и много добавки - за увели4аване на теглото при тежки заболявания.

Аз бях купила на татко от Musashi комбинациите са безкрайни има добавки за каквото може да си помислите... Не знам от къде сте но в Пловдив имат магазин във фитнеса на централна гара където беше магазин Перла, и също на главната.
Само ако купувате добавки от 4уждестранни производители ще ви посъветвам да проверите страницата им преди да отидете да купувате добавките.

на Мусаши например имаха само по един стикер с надпис да се вземат толкова и толкова таблетки и нищо пове4е, даже и продава4ите не знаеха за какво са добавките...

можете да проверите и тука:



Успех...


Редактирано от lXL1 на 10.02.06 02:27.



Тема Re: Левкоцити при химиотерапиянови [re: eva12345]  
Автор margoti (непознат )
Публикувано13.02.06 11:25



Майка ми я оперираха от рак на гърдата миналата година. Преди всяка химиотерапия (на 2.02 беше третата) има същия проблем, левкоцитите и падат под 2 и съответно отлагат химията седна седмица докато ги повиши.
Пие бирена мая, фолиева киселина, рибено масло, яде месо, сурови ядки, дроб и какво ли още не, но всеки път резултата е един и същи.
Поседното лекарство което пи преди третата химия беше "Шлемник Байкалски" и предполагаме че то е помогнало за покачването на левкоцитите на 4.
Утре и предстои изследване и е доста притеснена какъв ще е резултата.
Желая ти успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.