Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:15 19.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Тема Висока температуранови  
Автор laleto1 (новак)
Публикувано11.07.12 15:09



Мили момичета (и момчета), прерових справочника, но не намерих тази тема конкретно. И понеже много съм притеснена, пускам я и дано ми помогнете. Боря се с рака в стомаха на баща ми само с нетрадиционната медицина, понеже отказа операция. Пие газ, редувана със сироп от Алое, чесън, Тибетска гъба, Аир, сокове и каквото още се сетя и прочета тук. Преди три-четири седмици започна да прави температура - 37 - 38 градуса почти всеки ден. Сваляхме я с Парацетамол, Хексалгин и оцетени кърпи. Това го изтощи много и се беше предал и физически и психически. Преди 5 дни, след като я свалихме до 37,3, изведнъж се случи нещо много ужасно. Само за минути вдигна 41градуса, втресе го силно, подскачаше целия и не можеше да диша. Сърцето му щеше да се пръсне. След като от спешна помощ му биха мускулно аналгин, после силна доза Хексалгин и много оцет, свалихме температурата. И, сега това, което ме озадачава най-много е, че от тогава не е вдигал температура и сякаш има леко подобрение в общото му състояние. Хапва си по малко, става по-често и е по-бодър. Каво се случи, какво стана в тялото му, за добре ли е или за лошо? Ако някой го е преживял, моля ви пишете. Ще съм ви благодарна. Знам, че при разпада на клетки се повишава температурата, но кои клетки унищожихме с тази убийствена температура, не разбрах. Имам още въпроси, но ще ги задам там, където им е мястото.



Тема Re: Висока температуранови [re: laleto1]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано11.07.12 21:10



Лаленце ,не ми се иска да те отчайвам,но при майка ми тези температурни кризи бяха лош признак.И на нея назначиха подобно лечение като казаха ,,разпад" и че не е на добро. И тя се ободряваше между кризите. Но нейният рак беше на дебелото черво ,с мети във всички лимфни възли и черният дроб. Дано при вас е друго. Мразя се ,че трябва да напиша това ,но ...Лаленце ,бъди нащрек!
От сърце желая на баща ти да се справи ,все пак случай със случай не си приличат.
Извинявам се ,че грача като проклета птица ,но понеже съм преживяла нещо подобно...

Редактирано от Tia maria на 11.07.12 21:13.



Тема Re: Висока температуранови [re: Tia maria]  
Автор laleto1 (новак)
Публикувано11.07.12 23:17



Благодаря ти, че ми писа, аз не съм изгубила надежда, но и съм реалист. Просто исках да знам дали е на добре или не. За жалост тази вечер той отново вдигна температура и беше много уплашен. Ще се боря колкото мога и ще се надявам да мине всичко по-леко.



Тема Re: Висока температуранови [re: laleto1]  
Автор leonidas22 (член)
Публикувано17.07.12 21:30



Господ да ви помага!при тази болест всичко е страшно!разбирам те!



Тема Re: Висока температуранови [re: leonidas22]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано18.07.12 10:44



Посъветвай се с ОПЛ за някаква възможност да му се включат системи за оводняване на организма. Може да попитате и за предписване на някакви лекарства като алопуринол или расбуриказа, може и да помогнат.



Тема Re: Висока температуранови [re: laleto1]  
Автор i1357 (непознат )
Публикувано18.07.12 12:59



Здравейте! Не искам да Ви плаша, но се подгответе. Баща ми почина на 04.07.2012г от рак на дебелото черво първо , а последните 3 години на белите дробове. От април месец се влоши изведнъж. Започна да вдига неистови температури. Минахме всички видове химиотерапии. Всичко що се прадлагаше за пиеене и ядене. Нищо не помогна. Относно гъбата и газта - СПРЕТЕ ГИ! От тях няма полза просто става по зле. Казвам ви го от опит. От колко време е така? Имали изписани лекарства против задуха -затруднение при дишане? Останаха ни лекарства от баща ми. В срок на годнист. MEDROL - 4mg.

Ако с нещо мога да съм ви полезна пишете! Не се притеснявайте!



Тема Re: Висока температура [re: laleto1]  
Автор i1357 (непознат )
Публикувано18.07.12 13:02



Високата температура е от това че туморите се увеличават и обхващат тялото. Дори и унищожени от части остават токсините, които пречат. Все по често ще вдига ударна температура. Много ще ви е тежко. Страшно е и ужасно тежко. Дръжте се!



Тема Re: Висока температуранови [re: i1357]  
Автор laleto1 (новак)
Публикувано18.07.12 22:54



Благодаря ви много за отзивчивостта. Баща ми е с рак на стомаха, има метастаза към панкриаса и съмнение за такава към белия дроб. Тава е диагнозата от април, когато предписаха операция, но понеже е на 82 години, след консултация с няколко лекари, отказахме операцията. Пък и той също не се съгласи. От тогава никаква лекарска помощ, дори личният лекар не проявява загриженост. Борим се сами, като ползвам само съвети от нашия сайт. От диспансера в Младост са му дали пластири, но за сега ползваме по-леки болкоуспокояващи. Той не живее в момента в София, а тук няма никакви онколози.За сега няма затруднение с дишането, проблемът му е, че не може да приема храна и има запек. Пие английска сол и други разхлабителни. Прави температура, но в рамките на 37,5 -38 градуса. Но сме постоянно под напрежение. Просто не искам да си мисля какво ни очаква

Той беше много здрав физически, никога от нищо не е боледувал и сега просто не знам как ще е. Благодаря ви пак, всички вие ми давате сила и кураж!



Тема Re: Висока температуранови [re: laleto1]  
Автор dimana64 (вървяща)
Публикувано26.08.12 06:05



Как е баща ти лале? Продължава ли да вдига температура?




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.