Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:58 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема ОСТРА МИЕЛОИДНА ЛЕВКЕМИЯнови  
АвторlKSTA (Нерегистриран)
Публикувано03.11.11 14:27



Здравейте отново. Понеже темата липсва реших да отворим нова, макар и за не ново заболяване. Силно се надявам участниците тук да бъдат така сплотени и всеотдайни както и при ХМЛ. Нека да си помогнем взаимно и да си дадем кураж. Поздрави и нека Фортуна да бъде с всички нас.



Тема Re: ОСТРА МИЕЛОИДНА ЛЕВКЕМИЯ [re: lKSTA]  
Автор IKSTA (непознат )
Публикувано04.11.11 09:19



Здравейте, майка ми все още е в началото на химиотерапията, така че не мога да споделя все още нищо, нито пък да задавам въпроси които ме вълнуват. Ще продължавам да пиша тук и дано да има полза от нещата които ще бъдат изписани. Първите стъпки както винаги са най-трудни. Възхищавам се на Валентина (от темата Левкимия) за куража, упоритостта и духа който има и зарази с тях много хора от форума. Виждам, че в този клуб тези добродетели са нещо съвсем естествено. Ето защо вярата, че нашата държава един ден ще просперира все още тлее в мен. Иска ми се всички кадърни лекари да не напускат България, но докато това стане ще трябва ние от форума да си помагаме на базата на собственият опит. Това е и моята идея да отворя тази нова тема. Пожелавам на всички приятен ден и нека доброто настроение да не си отива от нас.



Тема Re: ОСТРА МИЕЛОИДНА ЛЕВКЕМИЯ [re: IKSTA]  
Автор IKSTA (непознат )
Публикувано04.11.11 14:26



Здравейте, какво мислите за това



Вярно че е старо, но дали действа? А при Левкемия?

Редактирано от Buba67 на 04.11.11 15:42.



Тема Re: ОСТРА МИЕЛОИДНА ЛЕВКЕМИЯ [re: lKSTA]  
Автор IKSTA (непознат )
Публикувано14.11.11 16:23



Здравейте. Днес имам някакви резултати - след една седмица "лека" химиотерапия левкоцити от 55 000 са паднали на 40 000, а при тромбоцитите и хемоглобина няма никаква промяна. Някой знае ли до колко трябва да паднат левкоцитите? Засега майка ми понася добре химиотерапията, а пък аз постоянно и давам хъс да продължи да се бори. Иначи и самата болница подтиска психически хората. Отново приканвам всеки който има каквато и да е информация за този тип рядка форма левкемия да пише. Всяка информация би била полезна на хора като мен които едва прохождат в тази материя. Забравих да спомена, че левкемията е тип М4. Проверих в нета, но така и не разбрах какво представлява и има ли алтернатива на химиотерапията, пък и алтернативни методи на лечение на тази разновидност. Пожелавам здраве и добри резултати в борбата с болестта на 20 век.



Тема Re: ОСТРА МИЕЛОИДНА ЛЕВКЕМИЯ [re: lKSTA]  
Автор IKSTA (непознат )
Публикувано22.11.11 12:28



Здравейте отново. Приключи химиотерапията на майка ми. Засега тя се чувства по-добре(след 20 дни химиотерапия). На съседното легло е жена със същата диагноза. При нея лекарите объркаха продължителността на химиотерапията(по-дълго и вливаха цитозар отколкото е било предписано) и сега тя не е никак добре - вече две седмици не може да вдигне тромбоцитите, задушава се, спря да се храни и т.н. Ако някой прочете това и може да помогне със съвет ще бъда благодарен, защото това е жената която в трудни моменти даваше кураж и сила на майка ми да понесе химиотерапията предвид множеството и съпътстващи болести. Приемам всякакви съвети стига да се основават на опит. Бъдете здрави.



Тема Re: ОСТРА МИЕЛОИДНА ЛЕВКЕМИЯ [re: lKSTA]  
Автор IKSTA (непознат )
Публикувано01.12.11 11:51



Не зная къде да пиша, и понеже това е темата, но никой не се включва все се надявам някой да го прочете и да ми даде съвет. Първата химиотерапия приключи при стойности на левкоцити около 11 и хемоглобин 87. Вече почти една седмица майка ми е в къщи и при направените изследвания резултатите са левкоцити 8,1 и хемоглобин 67. Поради много ниските нива на хемоглобина майка ми е отпаднала, не иска да се храни и е трудноподвижна - виене на свят, липса на достатъчно сила дори да стигне до тоалетната. Ще бъда много благодарен ако някой помогне със съвет или информация как да преборим ниският хемоглобин в случая, а и всяка друга полезна информация придобита от опит. Предварително благодаря на отзовалите се.



Тема Re: ОСТРА МИЕЛОИДНА ЛЕВКЕМИЯ [re: IKSTA]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано01.12.11 12:01



Не препоръчаха ли нещо лекарите? Няма как да се чувства добре при тези резултати на кръвта. Ето линк със споделени рецепти за покачване:



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ОСТРА МИЕЛОИДНА ЛЕВКЕМИЯ [re: Buba67]  
Автор IKSTA (непознат )
Публикувано01.12.11 15:33



Лекарите препоръчаха кръвопреливане. Много благодаря за линка.



Тема Re: ОСТРА МИЕЛОИДНА ЛЕВКЕМИЯ [re: IKSTA]  
Автор IKSTA (непознат )
Публикувано07.12.11 17:13



След направеното кръвопреливане на два етапа по една банка резултатите които следим бяха левкоцити - 8,2 станаха 6,7 и хемоглобин - 67 стана 72. Ползваме и някои от рецептите към линка. Засега майка ми е по-добре, даже си прави самостоятелни къси разходки. За съжаление/ или пък за щастие/ обаче никой не споделя опит по тази диагноза и не зная с какво мога да помогна на майка си още. Опитваме и алтернативни методи - основно билки и храни / лекуващата лекарка каза, че няма ограничения за такъв вид опити/. Засега ще пиша за да има информация като силно се надявам да не се налага на никого да я използва. Приятна вечер на всички участници във форума.



Тема Re: ОСТРА МИЕЛОИДНА ЛЕВКЕМИЯ [re: IKSTA]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано07.12.11 18:04



Не се притеснявай, че никой не пише. На всеки не му стига смелостта.
Това дано не ти пречи, и благодаря от името на всички четящи, а те са много, сигурна съм.
Споделяй, ние сме с вас духом и когато има с какво, ще помагаме.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.