Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:39 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Злото или доброто!  
Автор tapdurakov (непознат )
Публикувано16.05.12 18:15



Настина злото е повече от доборото! Ако може Viara67 или някой друг запознат с религиите, да обясни, защо добрия и силния Бог не ликвидира веднъж завинаги злото, щом е по-силен от дявола? Дявола ли решава кога да умрем или Бога? Ако Бог е баща, защо оставя децата си на дявола? Баща наказва ли децата си със смърт заради грешка на техния дядо /Адам/и т.н.И още много такива подобни питанки предизвиква тази нелепа смърт на един човек в разцвета на силите си. Просто не мога да се въздържа да не задам тези въпроси след подобна гадна случка. Почивай в мир Меги!

Редактирано от Buba67 на 16.05.12 23:19.



Тема Re: Обичаме те, Меги!нови [re: tapdurakov]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано16.05.12 19:35



Смърт има само физическа....Преди да стане човек - душата сама си избира къде,кога и как да се роди.Избира си родителите,страната и начина на живот,също и как да прекрати този си живот. Всички идваме за кратък или по-дълъг живот за да се научим на някои житейски уроци,които не сме усвоили добре в предишен живот,не сме разбрали или сме причинили зло,което в този живот искаме да оправим.Всяка душа е строго индивидуална като снежинките.всички са снежинки или хора но всяка снежинка или човек са уникално различни. Бог е ЛЮБОВ, той не мрази,но ни е дал пълна свобода сами да си избираме сценариите на животите ни. Смърт за душите няма,защо да е жесток когато няма смърт на душите.А нашия истински дом не е тук,това е илюзия,холограма...Истинския живот е горе. За да узнаем какво е добро,трябва да знаем какво е зло. Ако се интерисуваш от това защо е такъв живота и що е Бог влез в интернета или прочети някои езетерични книги.Религията не може да ти отговори на тези въпроси защото не вярва/по-точно скрива/че има прераждане. Меги е много светла душа,допринесла много на много хора близки до нея за тяхното просветляване на душите.Който я знае и се е докоснал до нея е с частица по-добър от преди. Вярвам в БОГ но не в този, който описва църквата. Христос дойде за да ни покаже пътя но духовните лица изопачиха учението и го превърнаха в едно страховито зрелище. В света има светли и тъмни сили и хора които предпочитат едната или другата сила. Имало е епохи, в които светлите сили са били повече но сега в края на този цикъл на Земята преоблазават тъмните сили. Трябва всички добри хора да не се поддаваме на черните мисли,да не се поддаваме на злабата и страха.Защото тъмните сили се хранят с нашата енергия когато не сме във форма. А на клубаря,който е написал предния постинг в тази негова тема ще му кажа да отвори моята тема "Към всички хора по света" и да прочете последния ми постинг а ако иска може и цялата тема.мисля,че ще намери отговори на многото си въпроси. Човека се интерисува и в това няма нищо лошо.Просто трябва всички да си отворим малко третото око и да разберем причините за всимко,което ни се случва и да си извадим поука. момичета нека и други да отговорят на тези много неспокойни въпроси. Не трябва да хулим БОГ, той не е виновен. Също бих препоръчала на клубаря,който е пуснал тази тема да прочете поредицата от книгите на Доналд О Нийл "Разговори с Бога" Мисля,че всичко ще му се проясни.
А ако на всичко това, което съм писала каже,че не вярва и че е глупост - то си е за негова сметка. Не можеш да накараш да прогледне човек,който не желае.Просто не му е дошло времето,но все някога ще прогледне и душата му ще се извиси с едно стъпало по-нагоре.Всеки с времето си. БОГ ни обича всички еднакво а ние си отиваме при него когато сме готови за това.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Обичаме те, Меги!нови [re: flora bg]  
Автор Фakличka (fuego)
Публикувано16.05.12 19:58



Съжалявам, но ако Го има, нямаше да е толкова несправедлив...това ми е м нението, не съм силно вярваща, всъщност май не съм вярваща изобщо....след доста изпитания в моя живот не вярвам....съжалявам



Тема Re: Обичаме те, Меги!нови [re: tapdurakov]  
Автор viara67 (новак)
Публикувано16.05.12 21:51



Ще отговоря според това, което вярвам. Фрора е отговорила според това, което тя вярва. Като изключим прераждането, с повечето други неща, които тя е написала аз съм съгласна. Но както и тя казва - въпрос на избор. Не мисля да правя проповядване на основите на християнството. Ще отговоря кратко на всеки един от поставените от tapdurakov въпроси, като се аргументирам с кратки цитати от Словото /Библията/
Да, на тази земя злото е повече от доброто. С приближаването на края на земната история, злото става много по-настъпателно, защото знае, че му "остава малко време". Христос нарича Сатана "князът на този свят" / Йоан 14:30/.
Злото ще бъде ликвидирано веднъж завинаги при второто идване на Христос на земята, когато Земята ще бъде унищожена с огън.До тогава ние всички тук сме планета в бунт против Бога. Няма несъгрешил човек, няма човек, който да не се е чувствал отделен и изоставен от Господ, тъй като злото и греха ни отделят от него. Защо Господ не унижощи веднага злото, а го оставя толкова хилядолетия? Едно от обясненията е, че ако веднага би го унищожил, би бил обвинен от несъгрешилите ангели и светове, че е жесток съдия. Да не забравяме, че Сатана е бил пръв след Господ, осеняващ херувим, високоинтелигентно същество. Бог ограничава действията му тук при нас, за да видят и разберат непадналите светове докъде може да стигне злото.Другата причина много хубаво я е казал ап.Петър във второто си послание 3 глава стихове 3-13 "Господ не забавя това, което е обещал, както някои смятат това за забавяне, но заради вас търпи дълго време, понеже не иска да погинат някои, а всички да дойдат до покаяние".
Господ решава кога да умрем, живота ни е в неговите ръце, той го дава , той го взема!!! Флора се е опитала да го обясни с душата. В книгата Битие /първата книга на Библията/ това е казано. Господ сътворява човека от пръстта /съответните химични елементи/, след това вдъхва в ноздрите му жизнено дихание и човекът става жива душа, т.е. има едно жизнено дихание , което е от Господа, енергията, живота в нас. Сатана няма власт над живота, той може да мъчи физически и духовно някого, но жизненото дихание може да дава и взема само Господ. Сатана не може да сътворява живот, той не е творец. Тук много неща може да не са ни ясни, да не можем да си ги обясним, има много нелепи смърти, но Господ вижда картината в цялост. Никога не бива да забравяме, че сме сътворени същества и не можем да държим сметка на Създателя си, нито можем да го разберем в цялост.Господ не е човек и не бива да съдим по човешки. Думата доверие е в основата на истинската вяра.
Следващия въпрос е баща наказва ли със смърт заради грешка на техния дядо/Адам/. Не е толкова просто. Всеки един от нас е отделен от Бога чрез греха, а греха докарва смърт. Медицината доказва, че човешкото тяло има потенциала да се възобновява и възстановява, няма млада или стара кръв, но въпреки това и най-здравия човек старее и умира просто от старост. А сме създадени и замислени да живеем вечно! Проклятието на греха е това, което докарва смърт. Да ,някои умират още като деца, други млади, трети стари, но всички умираме рано или късно. Проблемът е ,че не искаме да приемем това, не можем да приемем смъртта като нещо нормално, защото вечността е заложена в сърцата ни. Господ ни е дал копнежа по вечния живот, но за съжаление този живот не е нито тук, нито в тези тела.Затова смислът на вярата не е да се молим за този си живот , Христос казва "събирайте си съкровища на небето", а ап.Павел казва "Ако само в този живот се надяваме на Христа, то от всичките човеци ние сме най -много за съжаление." Тук идваме до екзистенциалния въпрос за смисъла на живота...
И конкретно на случая, който предизвика всички тези въпроси. Не мислете, че аз не се питам или че мога да намеря лесно отговор на всички въпроси. Само знам, че тя беше вярваща, прочетете внимателно написаното от нея и ще се убедите сами. Сега нейната смърт стана наше изпитание... Защо Той е решил, че толкова са дните й? Не знам, но и не ни е дадено да знаем всичко. Мога само да се надявам, че това е бил най-подходящият момент Господ да я прибере при Себе си.



Тема Re: Обичаме те, Меги! [re: Фakличka]  
Автор viara67 (новак)
Публикувано16.05.12 21:58



Факличка, изпитанията или ни приближават най-близо до Господ или ни отдалечават от Него. Човек е интелигентно и мислещо същество, никога не е късно да смени позицията си. Много често най-силно вярващите хора всъщност преди това са били точно като теб - отричащи, докато не се замислят сериозно...



Тема Re: Обичаме те, Меги! [re: viara67]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано16.05.12 22:26



Мила Вяра , прекрасно написано от истински вярваща християнка. Разликата между нас е тази ,че ти вярваш само на Библията а аз и на това от Библията, което е скрито от хората, което не е написано в нея и което се крие в много ръкописи във библиотеките на Ватикана. Защото и в Библията се е говорило за прераждането но са го скрили от нас навремето. Така им е отървало на тогавашните духовници. Но сега е настъпила ерата на Истината, на Духовното възраждане на Човечеството. Все повече и повече са хората повярвали в Истината за Господ и за сътворението на Земята и хората. Уважавам вярата ти както и ти моята, всички вероизповедания са за почитане а не за хулене. Хората са различни и всяка вяра, която проповядва любов,с ъпричастие и милосърдие е добра. Но БОГ е един за всички хора, независимо как го наричаме. Той никога не наказва! Но има много изкушения в този свят и от там идват и грешките и сами си правим кармата...
Този човек,незнам мъж ли е, жена ли е, който е пуснал тази тема е доста объркан, озлобен и разколебан във вярата си. Изглежда ,че не е вярващ, защото ако е -то той никога няма да хули Бог. Но и атеистите Господ също си ги обича, защото те приличат на деца, които не знаят много неща за живота. Но като пораснат ще разберат. Смисъла на живота е да разберем от къде идваме, да си припомним кои сме. А ние не сме нашите тела, ние сме Божествени души, безсмъртни. Всеки човек си е на съответното стъпало по духовно развитие и бавно или бързо се напредва до последното- когато ще се слее с Бога, с Единството.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Обичаме те, Меги! [re: flora bg]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано17.05.12 01:06



Не мисля, че тази тема ще помогне по някакъв начин на хората, търсещи съвети и помощ за лечението си.



Тема Re: Обичаме те, Меги! [re: Mpaвka]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано17.05.12 04:05



A, koya tema shte pomogne, tazi na "vechnite optimisti" , s leko glupovat izraz na lizeto???Znaesh li, che Slyapata vyara..i lajlivata nadejda, sa mnogo, mnogo po-loshi ot gorchivata Istina???mnogo po-strashno e da dadesh falchiva nadejda na nykoy i posle da ya otnemesh, otkolkoto...Istinata....



Тема Re: Обичаме те, Меги! [re: yraaa]  
Автор Mpaвka (бързаща)
Публикувано17.05.12 08:50



урааа, не виждаш ли, че това е спамене? За религиозните дискусии има други форуми. Тук хората конкретно посочват кое средство или лекар им помага или не в битката срещу коварния рак, споделят опита или разочарованието си. Крайностите не водят до добро- нито трябва да сме "вечни оптимисти"/аз лично не познавам такива/, нито пък религиозни фанатици.



Тема Re: Обичаме те, Меги! [re: Mpaвka]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано17.05.12 10:19



Ако имаше смисъл ... и справедливост...нямаше да си имаме религия. Това може да ви се стори странно изказване от човек толкова често присъствал в молитвената тема ,но... Аз вярвам ,че има Бог ,но заедно с това горко страдам и роптая заради липсата на справедливост/ по мои , човешки, критерии / Пък и какви други да ми бъдат критериите ? Бог е много далече и неговата гледна точка за мен е непонятна и непостижима.
Не желаех да дискутирам тези неща ,докато за Меги имаше надежда , не исках да я натъжавам ,не желая да дискутирам и сега, и Мравчето е права , но просто не мога да се сдържа.

-Тежък живот ни даваш.
-А защо да е лек ? -говори Бог.
-И много труден свят.
-Защо да е лесен ?

Джоузеф Хелър ,,Бог знае"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.