Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:02 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Тумор на медиастинума  
Автор robert1 (непознат )
Публикувано16.02.12 20:18



Здравейте! На кратко историята ми е такава: преди 8 месеца ми откриха тумора съвсем случайно, тогава беше с размери 9см на 8 см , започнах химиотерапия но от нея не се повлия но и 6 месеца не помръдна,исписаха ми тарцева но след 1 месец прием получих ужасни болки в корема и се оказа че показателите на черния ми дроб са завишени 10 пъти, спрях тарцевата, оправи ми се дроба но се разболях от грип,в последствие гласът ми напълно изчезна и храненето стана трудно защото тумора притискаше хранопровода и така 3 месеца без никакво лечение до днес като взех резултатите от скенера

порастнал е с още 5 см. Някой има ли идея какво го е провокирало да расте?

Редактирано от robert1 на 16.02.12 20:19.



Тема Re: Тумор на медиастинума [re: robert1]  
АвторCвeтлa (Нерегистриран)
Публикувано16.02.12 21:17



Може ли да оставите мейл за контакт



Тема Re: Тумор на медиастинума [re: robert1]  
Авторsvetleto. (Нерегистриран)
Публикувано16.02.12 21:37



опитайте лечение с глад, урина, сокове, плодово-зеленчукова диета въобще алтернативна медицина. дано да помогне!



Тема Re: Тумор на медиастинума [re: robert1]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано16.02.12 21:40



Отговорът на въпросът ти е за Нобелова награда. Консултира ли се за лъчетерапия, както те посъветва PRN?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Тумор на медиастинума [re: Buba67]  
Автор robert1 (непознат )
Публикувано16.02.12 21:43



Несъм се консултирал , утре ще занеса резултата от скенера и ще попитам за лъчетерапията.



Тема Re: Тумор на медиастинума [re: robert1]  
Автор robert1 (непознат)
Публикувано16.02.12 21:49



Единственното добро нещо е че никъде няма разсейки





Тема По повод на "алтернативната медицина" ... [re: svetleto.]  
Автор jericho_941_f ()
Публикувано16.02.12 22:55



Виждам , уважаема г-жо , че сте запозната с т.н. "алтернативна медицина" относно рака ......
Тази тема ме интересува от около 2 години , доколкото през това време определени мои близки и приятели починаха и не можех да повярвам , че се случва толкова бързо и необратимо този процес.

Съжалявам , че не мога да дам мнение по въпроса на темата , но не мога да се сдържа да не разкажа какво се случи с баща ми преди 2 години , а също и да попитам , дали Ви са известни случаи в които рака и тумора да изчезнат сами без всякакви интервенции , били те "народни" или "научни" ....

Баща ми (76 г. - лека му пръст) имаше дългогодишни проблеми от всякакво естество ... 2 операции от херния , подагра , дробовете не му работеха добре , от там сърцето се увреди ... в последните 5-6 години 2 месеца в болница - срещу 1 месец в къщи.....
И така до есента на 2010 г. , когато започна да има проблеми и с ходенето по нужда. Тук - там и накрая във Варна му откриха тумор в дебелото черво - голям и пречи на физиологичните нужди. Пиеше специални лекарства за да може да ги извършва по-лесно. Както е прието в тия случаи , търсиме връзки по родата и финишираме във Варна. Направиха му биопсия - злокачествен. Лекарите казаха , че до месец - два трябва да се реже.
Заинати се стария не иска - вика , нека мине Нова Година , тогава ...
Правихме 2-3 съвещания на семейния съвет (без него) предвид на някои разговори с другите лекуващи доктори. Тяхното мнение беше , че може и да не издържи операцията по отстраняване на тумора чисто физически , заради сърцето и другите болести които ги има.
Така в колебания мина Новата Година и през Януари пак става дума за операцията. А него го е страх и не ще и не ще. От друга страна никой от нас не иска да поеме отговорност да тропне по масата и да го принудим , при положение че има вероятност банално да не издържи операцията ...
И идва Март и се виждам случайно с нашата "връзка" която ни насочи (уважавана лекарка) и тя пита какво е станало с операцията. Обяснявам и случая и тя ме направи на 2 стотинки .."как не ви е срам , той не може сам да реши , трябва да настоявате" и т.н. и т.н.
Ми викам - срам ме е .. обаждам се на брат ми , качваме го насила в колата и отново във Варна ....
И се появи проблем.
НЯМА тумор !!!!
Все едно че никога не го е имало. Айде пак биопсия от тук от там ...
НИЩО. Едно голямо НИЩО.
Гледат старите изследвания , гледат новите и вдигат рамене.
Лекаря каза , че се случвало по някога и грешка да стане , в смисъл първия път да покаже че има рак , а после да няма ... Единствено сигурно нещо беше , че в дебелото черво първия път имаше нещо (тумор ли , каквото и да е) което бяха казали че е злокачествено , а втория път след 5 месеца нямаше нищо.

Малко след това баща ми почина през Август , но не от рака , а от сърце , доколкото с всичките му останали болести можеше да ни надяде и надпие и не спазваше абсолютно никакви диети (лекарствата за сърце ги пиеше с бира вместо с вода) ...

Та отново искам да Ви попитам , дали знаете за други случаи рака да е изчезнал сам и има ли някакво обяснение на това, или наистина може да става дума за лекарска грешка в първоначалната диагностика?

SI VIS PACEM PARA BELLUM


Тема Re: Тумор на медиастинума [re: robert1]  
Автор robert1 (непознат)
Публикувано17.02.12 19:05



Здравейте отново! Днесс занесох резутатите от скенера и ме плануваха за нова линия химиотерапия! Лъчетерапия ми беше отказана както и всякаква друга информация за състоянието ми ! Апел към всички които се лекуват в онкодиспансера в Пловдив - БЯГАЙТЕ НА ДАЛЕЧЕ!!!!!





Тема Re: Тумор на медиастинума [re: robert1]  
Авторmeliflua (Нерегистриран)
Публикувано21.02.12 13:28



speshno mi triabva ampula morfin za moi priatel, koito poluchava bolki vsledstvie transplantacia na cheren drob. ako ima niakoi, molia da pomogne!!!!naistina e speshno



Тема Re: Тумор на медиастинуманови [re: robert1]  
Авторdesi133O (Нерегистриран)
Публикувано15.05.12 13:13



Здравейте на всички членуващи в клуба !
Искам да попитам нещо и накратко разкажа историята ни.
Става въпрос за баща ми на 65г ,преди месец му откриха тумор в медиастинума.Нещата толкова бързо се развиха че вече не може изобщо да се храни приема само по малко течности ,бульони.Плануваха ни за химиотерапия за 21.05. но ми обясниха че ще нправят пробна вливка ,ако е понесе добре ще продължат ако ли не спират .Тоест ако спрат значи умира ,но ако левкоцитите паднат .........ще го спрат от химията .Боже какво да правя не знам.Нека поясна че не може да яде ,защото тумора избутва хранопровода на ляво..И искам да попитам ,толкова ли е зле онкологията втора база в Пловдив ?
Извинявам се за не смислените и не свързани изречения .Късмет на всички и здраве




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.