Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:53 14.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема За HER2 +++ лечениенови  
Авторiner (Нерегистриран)
Публикувано29.11.06 10:51



HER2 показва степента на агресия на рака на гърдата . Ако е с три плюса (+++) е силно агресивен .Лекарството Херцептин се прилага при метастази , но е много скъпо и се отпуска много трудно. Лекарите не обръщат много внимание на това и си карат по стандартната практика - при мен беше лъчетерапия и червена химия.
Има ли някой друг с подобна диагноза HER2 +++ и какво друго лечение прилага в този случай?



Тема Re: За HER2 +++ лечениенови [re: iner]  
Автор kattt_1 (непознат)
Публикувано29.11.06 14:08



кажете ми каква е цената на повторен тест на хер2 статуса.
Някой правил ли го е в плевен.

Има ли някой на 60год. на който да са му отпуснали херцептин.Само на млади ли се изписва

Редактирано от kattt_1 на 29.11.06 14:29.



Тема Re: За HER2 +++ лечениенови [re: kattt_1]  
АвторДaнeнa (Нерегистриран)
Публикувано29.11.06 20:52



Какво знам аз по въпроса: повторен ХЕР2 се прави при съмнения, ако е например с ++/ два плюса/ или както беше при мен две лаборатории дадоха коренно различни резултати. Повторно ми го изследваха и откршха защо едната лаборатория е сбъркала, излезе благоприятния резултат,т.е отрицателен. Направих го там, където са ми блокчетата, обясних ситуацията и че това е важно за по-нататъшното ми лечение и те се съгласиха Мед.академия-София. Не съм плащала нищо. Ако имаш съмнения и то основателни, вероятно ще се съгласят да ти повторят изследването - то се казва КИШ - изследване на ХЕР2. За Херцептин знам, че е много скъп и го изписват само на метастазирал РМЖ с положителен ХЕР2, но не на всички, как избират не знам.



Тема Re: За HER2 +++ лечениенови [re: Дaнeнa]  
Автор ggs (непознат )
Публикувано03.12.06 19:37



Искам само да кажа, че според мен допълнителното изследване за ХЕР2+ според мен е ФИШ, а не КИШ. При мен също изследването за Хер2 беше с два плюса /++/ ,което според лабораторията беше незаключителен резултат и ми казаха че трябва да се направи ФИШ тест,което по-сигурен и по-скъп метод за изследване на ХЕР2. Правила съм го в чужбина и за това не мога да кажа тук къде се прави.

Защо ми се върти в главата че познати са правили изследването за ХЕР в медицинска академия и сумата е някъде 60-80 лв........ама отдавна е било и нещо не се сещам......

Редактирано от ggs на 03.12.06 19:40.



Тема Re: За HER2 +++ лечениенови [re: ggs]  
АвторДaнeнa (Нерегистриран)
Публикувано04.12.06 19:14



ФИШ се казва изследването в чужбина, аз знам за Франция. НО в България от м.януари 2006г. правят КИШ-изследване, то се различава малко от ФИШ, но е със същата надежност. Та КИШ-изследване се прави в Медицинска академия, на мен ми беше безплатно. Правих го това лято.



Тема Re: За HER2 +++ лечение [re: Дaнeнa]  
Автор leonidas22 (новак)
Публикувано01.02.10 19:28



момичета,къде сте изчезнали?моля да напишете,как сте,как повлия Херцептина на ХЕР2 положителен?



Тема Re: За HER2 +++ лечение [re: leonidas22]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано18.04.12 12:28



Искам да кажа на всички с ХЕР-2 3+ и КИШ+,че аз се лекувах с Херцептин една година и се повлиах добре от него.За сега процесът е овладян. Нека всички с хормонозависим рак не се отказват от лечението и да вярват че ще успеят! Само с вяра се постига всичко !

Всекиизживянденееднамалкапобеда



Тема Re: За HER2 +++ лечениенови [re: mammita63]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано12.05.12 13:33



Искам да отговоря на Леонидас 22,че проведох лечението с херцептин от декември 2010г. до януари тази година.Отначало бях през 21дни,а после един път в месеца.Мисля,че той повлия на моя силно агресивен рак.Не съм имала проблем с доставката и не съм плащала нищо.За мен това е единственото лечение на ХЕР-2 положителен.
Успешен ден на всички!

,,Всеки изживян ден е една малка победа!"



Тема Re: За HER2 +++ лечение [re: mammita63]  
Авторleonidas22 (Нерегистриран)
Публикувано12.05.12 13:57



благодаря ти за отговор!да се надяваме,че херцептинът ще "изплаши"рака за дълги години!



Тема Re: За HER2 +++ лечениенови [re: leonidas22]  
Автор doriis (член)
Публикувано15.05.12 12:23



Леонидас,аз влизам малко по-рядко в клуба и понеже съм с тази диагноза ХЕР2+++ и бях на 46г. моето лечение се изразяваше в 8 химий 4червени и 4бели.Следтова се пристъпи към лечение с Херцептин за 1г. адювантно и то наистина е най-доброто лечение,но по мнение на моя херург ако може да се продължи повече от една година става супер защото може въобще да не се завърни.Превантивно ми препоръчаха и генекологично изчистване,което аз направих и за сега вече 4г. съм с добри показатели да не дърпам дявола за опашката ,но жалкото е че в България неможем да си го позволим това лечение сами защото е много скъпо.Дано да съм била от полза и ти желая здраве и дълъг живот,а тук да пишеш само в добрата новина.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.