Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:46 09.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Питаненови  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано17.02.12 20:05



Имам един въпрос, случвало ли му се е на някой, да му направят биопсия, да му кажат че има злокачествен тумор ( едва ли не пред умиране ) , пращат го на скенер за който се чака с месеци ( ако нямаш 3000 бг лева, или големи връзки ) , и най накрая ( слава Богу ) се оказва пневмония??
А ходиш по всякакви доктори, на всякакви изследвания, снимки, и всичко, и вече си полудял защото са ти казали че си обречен?!
Та, мисълта ми е, възможно ли е да има подобни грешки ( които ти съсипват здравенцето, на теб и околните) и как би се разглеждало това? Не съм доктор, но нали се сещате какво мисля в момента за тях, не за всички , разбира се, защото не всички са под един знаменател, но възможно ли е такова нещо?
И какво да правим ние, потърпевшите? И изобщо в какво сме се превърнали тук в България, ламтене за пари ли? Това ли е най важното? А ние, хората, къде отиваме, и какво става с нас, какво става с обикновенните хора, които нямат време да чакат този ПЕТ скенер, и които нямат пари да си го платят, и нямат връзките???
Това е въпросът който най много ме тормози, значи плащам си здравните, излиза ми оная наглярка да ми каже че нейния труд е платен и тя си го оценява ( ок, съгласна съм но аз също работя, и вие, и си оценявате труда ) , но какво става с хората които нямат пари и връзки, а все пак са плащали здравни? Какво става с младите хора, и малките деца които са болни??? Какво?



Тема Re: Питаненови [re: ФAKЛИЧKA]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано17.02.12 20:26



Питаш, отговарям: умират!


Няма млади, няма стари, нямаш ли информация, подкрепа, връзки и пари НЯМА никакво значение дали си здравноосигурен или не.
Приемам сигнали от пациенти две години, нямаме здравеопазване, а здравезагубване. И най-лошото е, че не си вижда светлина в тунела.

А иначе конкретно, има случаи на "идвай веднага за операция", когато си направиш още консултации и изследвания, няма нищо.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Питаненови [re: Buba67]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано17.02.12 20:42



Добре бе Буба( извинявай че фамилиарнича ) ама това на какво прилича?? Приятели мои които са навън ме съветват да съдя, кой, и как, и кой съд...и аз съм лек случай, е верно че н и ебаха мамицата с извинение, ама аз мисля за колко много по млади хора става въпрос, за колко деца.....това ме убива бе ей....
Не може така да бъде, не е честно, и ние сме хора, болни, здрави, млади, стари, хора сме, тия тук ни правят на луди...............



Тема Re: Питаненови [re: Buba67]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано17.02.12 20:44



Междудругото да споделя, на ПЕТ скенера са били още 5 души, със същата диагноза, злокачествен тумор, и се търси огнището, но не се намира, някои от тях са били с химио и лъче терапии, един с операция??! Ами ако и те са както ние, грешна диагноза?? Облъчване, без диагноза, но!!!ЛЕКУВАНИ!!!

Редактирано от ФAKЛИЧKA на 17.02.12 20:47.



Тема Re: Питаненови [re: ФAKЛИЧKA]  
Авторзaryбuлa вcuчku (Нерегистриран)
Публикувано17.02.12 21:34



А АЗ КЪМ КОГО ДА СЕ ОБЪРНА?! ЗАГУБИХ ТАТКО ПРЕЗ 2003Г. ОТ РАК НА БЕЛИЯ ДРОБ. ПРЕЗ АВГУСТ 2002 МУ ГО ОТКРИХА, ЗАПОЧНА ХИМИОТЕРАПИЯ, ПРЕЗ ЯНУАРИ 2003Г. ПО ВРЕМЕ НА ХИМИОТЕРАПИЯ МУ ВЛИВАТ ГЛЮКОЗА, А ТОЙ Е ДИАБЕТИК. ПОСЛЕДВА ТРАХЕОТОМИЯ, СПИРАНЕ НА ХИМИОТЕРАПИЯТА ЗАЩОТО ТРЯБВАШЕ ДА ЗАЗДРАВЕЕ РАНАТА. ПРЕЗ ТОВА ВРЕМЕ ЗАПОЧНА ВАКСИНАТА НА СПАРТАК ХАДЖИЕВ, НО МАЛКО СЛЕД ТРЕТАТА МИЛИЯ МИ ТАТКО ПОЧИНА В СТРАШНИ МЪКИ. ОБВИНЯВАХ СЕ, ЧЕ НЕ НАПРАВИХ ВСИЧКО И ВСЕ ОЩЕ МЕ БОЛИ.
НА 30.09.2009Г. МАМА ОТИВА НА МАМОГРАФИЯ И И ПОСТАВЯТ ДИАГНОЗАТА "ФИБРОАДЕНОМ" С ГЕЛЧЕТА И ДИЕТИ ЩЕ МИНЕ, НЯМА СТРАШНО КАЗВА ЛЕКАРЯТ....
НА 07.11.2009Г. МИ ПОКАЗВА ГЪРДАТА СИ / ВЕЧЕ ОТЕКЛА И БОЛЕЗНЕНА/. ОТИВА ПРИ ДРУГ ЛЕКАР, ОТНОВО МАМОГРАФИЯ И НЕ МОГА ДА ОПИША УЖАСА КОГАТО И ПОСТАВЯТ ДИАГНОЗАТА ЗЛОКАЧЕСТВЕНО ОБРАЗУВАНИЕ НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА. ОПЕРИРАХА Я И ДУМИТЕ НА ЛЕКАРЯ, ЧЕ Е ЗАКЪСНЯЛА И СА НАПРАВИЛИ ВСИЧКО ЗА ДА И УДЪЛЖАТ ЖИВОТА ПОНЕ МАЛКО МЕ СМАЗВАТ. МИНА 6 ХИМИОТЕРАПИИ, НА ПОСЛЕДНАТА / ТОВА ГО ВИЖДАМ В ДОСИЕТО И КАТО ВЪРНАХ ОСТАНАЛИЯ МОРФИН / ПРИ ГРАФИЯТА НА БЕЛИЯ ДРОБ " РЕЛАКСИРАЩА ДИАФРАГМА". НЕ Е ИМАЛО КОЙ ДА ГО ВИДИ И ДА ИМ СВЕТНЕ ЧЕРВЕНАТА ЛАМПА, ЧЕ ТОВА СА МОЖЕ БИ МЕТАСТАЗИ. ОПЛАКВАШЕ СЕ ОТ ЗАДУХ, ЧЕ БЪРЗА СЕ ИЗМОРЯВА, НО ОТГОВОРЪТ ИМ БЕШЕ, ЧЕ Е ОТ ХИМИОТЕРАПИЯТА. ИЗКАРА И ЛЪЧЕТЕРАПИЯТА, ПРЕЗ ЯНУАРИ 2011Г. НАПРАВИХМЕ И СЦИНТИГРАФИЯ НА КОСТИТЕ, ВСИЧКО БЕШЕ О.К. ПРЕЗ АПРИЛ ЗАПОЧНАХА СТРАШНИ БОЛКИ В КРЪСТА И СЕ ПОЧНА ДИСКОВА ХЕРНИЯ, БЪБРЕЦИ, ДИСКОВА ХЕРНИЯ, БЪБРЕЦИ И Т.Н. НА 20-ТИ МАЙ С ВУЙЧО Я РАЗКАРВАХМЕ ОТ КАБИНЕТ В КАБИНЕТ И НИКОЙ НИЩО НЕ НАМИРАШЕ, РЕШИМЕ И Я ЗАВЕДОХМЕ НА СКЕНЕР, НЕ МОГА ДА ОПИША КАКВО ИЗЖИВЯХ КОГАТО И КАЗАХА, ЧЕ Е С МЕТАСТАЗИ В БЯЛ ДРОБ.........
ХИМИОТЕРПЕВТКАТА ОТКАЗА ДА СЕ ЗАНИМАВА С НЕЯ ДОКАТО НЕ ДОКАЖАТ МЕТАСТАЗИ В КОСТИТЕ, ЗАПОЧНАХА С ПРОБИ НА ОБЕЗБОЛЯВАЩИ, ЕДИНСТВЕНО МОРФИНА И ПОМОГНА. ДОКАТО ОВЛАДЯХМЕ БОЛКАТА ТЯ ОСТАНА НА ЛЕГЛО И КОГАТО МИ СЕ БАДИХА ЗА НОВАТА СЦИНТИГРАФИЯ, НИЩО ЧЕ Я ЗАПИСАХ ЗА ПЛАТЕНА ТЯ ВЕЧЕ СИ ОТИВАШЕ И НА 12.07.2011Г. МАМА СЕ ПРЕДАДЕ. ПРЕЗ ДЕКЕМВРИ ЗАГУБИХ И БАБА ПАК НА МЕН СЕ ПАДНА ЧЕСТТА ДА Я ГЛЕДАМ КАК СЕ МЪЧИ. НА НЕЯ ПРЕЗ 2009Г. И ОТСТРАНИХА ОТ РЪКАТА ТУМОРНО ОБРАЗОВАНИЕ, СЪЩОТО ТОВА НЕЩО СЕ ПОЯВИ В УСТАТА И, И ПАК НИКОЙ НЕ ИСКАШЕ ДА Я ПОГЛЕДНЕ. СЕГА СЪМ НЯМА ДА КАЗВАМ В КАКВО СЪСТОЯНИЕ. ИМАМ СЪПРУГ И ДЕЦА КОИТО МЕ ПОДКРЕПЯТ, НО ТЕ МИ ЛИПСВАТ!!!
НЕ ИСКАМ ДА ОСТАВЯМ ЛЕКАРИТЕ НА МИРА, НО НЕ МОГА ДА СИ ПОЗВОЛЯ СЪДЕБНИТЕ РАЗНОСКИ, ИМАМ КОПИЕ ОТ ДОСИЕТО НА МАМА И ТОЛКОВА........
ЖИВОТА МИ НЕ Е СЪЩИЯТ, ИСКАМ СИ ГИ ЛИСВАТ МИ..............



Тема Re: Питаненови [re: зaryбuлa вcuчku]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано17.02.12 21:39



За съжаление живеем в държава на абсурдите, ако си болен, лекува те, дано знаят от какво, ако не си болен, нема братче, пак си болен и пак се лекуваш,ако имаш пари добре, ако нямаш умираш....не ме грее за никой, но не е честно за децата..ама никак не е честно)))



Тема Re: Питаненови [re: ФAKЛИЧKA]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано17.02.12 22:23



Факличка ... на принципа "изгори за да светиш" или "не ме грее за никой" нищо няма да промениш!!!

От отсамната страна на барикадата съм, разбирам какво си преживяла, но и единственото, за което откровено мога да кажа, че го мразя е безцелното плюнчене, мрънкане и Цоване!

"Цовни си баба да ти мине" е отживелица и подобно на злоупотребата с антибиотици вече не действа!!!

Крайно време е това да се разбере и като има такива случаи като твоя да се взима "сопата". Повече смелост трябва, повече мисъл! И в крайна сметка да си направиш труда за да не стане така, че да "не е честно за децата"!

Ето, не става дума за рак в случая, живи и здрави! Ще имате живот и време да съдите! Какво да кажат тези, които са с сгрешена диагноза, ама пак от трън та на глог?!? За тях какво, а? И пак ли "не ме грее"?!? Ми тях, горките (а между, тях и много мои приятели, бог да ги прости), кой да ги огрее като ги няма вече?

Лесно е да сееш майни на ляво и на дясно!

Ако можеш прости ми грубия тон, но си заразителна! Ако не можеш, тогава ... ами "не ме грее".

Но, искаш-не искаш, едно ще те посъветвам - съди!!! Де що хванеш! Покрай сухото и суровото, но няма как иначе да стане добре за децата ни!

И накрая, с най-искрени и положителни чувства във вашия случай може да се каже едно: честито пневмония!

Ох ... малко ми е съвестно, че така се развихрих, но това е - искрено и лично ...
понякога е по-добре нещата да се изкрещяват ...



Тема Re: Питаненови [re: Ekna]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано17.02.12 22:40



хей абсолютно те разбирам))
Ето, не става дума за рак в случая, живи и здрави! Ще имате живот и време да съдите! Какво да кажат тези, които са с сгрешена диагноза, ама пак от трън та на глог?!? За тях какво, а? И пак ли "не ме грее"?!? Ми тях, горките (а между, тях и много мои приятели, бог да ги прости), кой да ги огрее като ги няма вече?



Тема Re: Питаненови [re: Ekna]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано17.02.12 22:43



Факличка, отговора е тук някъде във филмчето, пуснала съм го в полезен сайт, но явно никой не го вижда там, ето виж



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: Питаненови [re: Kaлoянa]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано18.02.12 10:56



Мъдрят закон за пациента. Вече писах...







Писах, аз, поствах, глас в пустиня. Никой не чете.
А пък аз никъде не прочетох в горните линкове какво е точна диагноза, както и вариант за планирана операция единствено с две независими изследвания и консултации. Само общи приказки. Не разбирам защо никой не пита пациента, този който плаща сметката, от какво има нужда. Пишат си общи приказки и винаги е според преценка на специалиста и точно тази преценка е вратичката, през която се измъкват. Не ги трогват и смъртните случаи, имало процент и той бил нормален.

Изключително важно е при всяка стъпка в системата наречена Здравеопазване да си копирате всяко изследване, всяко заключение и терапия, за да имате документи за доказване след това. Всяка липса на лекарства /вече три месеца в Хасково няма 5Flu и хората без терапии/ да се установява с жалба до управителя на лечебното заведение с въпрос Защо няма лекарства и искане за писмен отговор. По-късно, когато се търси документация, всичко е подправено и заменено.

Мога да напиша енциклопедия как да оцелеете при първи симптоми и как да стигнете до лечение без да са ви извадили орган и лекували от несъществуващо заболяване. Как се умира удряйки си главата в стената от болка, а близките вият от ужас и отказ от бърза и болнична помощ.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 18.02.12 10:57.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.