Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:59 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: ПЕТ скенер № 2нови [re: binhi]  
Автор LlDlru (Живучая!!!)
Публикувано17.03.13 18:55



ей, binhi, какви са тези настроения и лоши очаквания ?
нали са ти минали 5г, сега след като минеш и ПЕТ/КТ ти би трябвало да изчакаш още малко за да се изчистиш от радиоацията, която все пак се натрупва в организма след такова изследване
права е Калоянчето да те подсеща за вредното въздействие от всичките изследвания, та дори обикновен скенер е облъчващ, и трябва да мине определенно време след изследването
та камо ли деца да се правят ей така без обмисляне

почни да приемаш някакви билки, например ГЕРИСАН, може и други

навремето на мен са ми казали докторите, че едва ли ще имам деца, но аз просто не приех техните прогнози, лекарите не са Господ за да знаят


когато родих и второто, и лекарите са казали, че е божие дело това да се случи при мене

и както е казвал дядо ми "в супата всеки зеленчук си има своето време"

прочисти си организма от натрупаните токсини и радиоактивни елементи и действай смело за да те награди щъркела, или пък зелката да ти донесе сюрпризче



Тема Re: ПЕТ скенер № 2нови [re: ice]  
Автор binhi (новак)
Публикувано17.03.13 19:19



LlDlru благодаря ти от такива неща имам нужда.Намирам се под стрес защото първо чаках 4 месеца това изследване 1 седмица преди това ми се обадиха,че по нова наредба ми изискват талон 8А които никои не пожела да ми издаде.И когато отидох в Пет скенера и хората ми съдействаха.Точно преди изследването всеки се среща с докторите там и те ми казват ма ти нямаш нужда а аз какво да им кажа като наблюдаващия ме доцент го иска и не знам какво да правя,но решихме и го направих.На всичкото отгоре докато тръпна в очакване на резултатите ме обраха и ми взеха всички карти лични инвалидни.Даже когато си взех резултатите не се зарадвах всичко е ок сега ме тормози един ред( бях писала при докторите)но нямам отговор Липсват метастази по костите.Костен остров в дясна илична кост.Доцентите са казали че всичко е ок да поизчакам 3-4 месеца ако трябва аз самата и повече ще изчакам и тогава.Е ето за това съм толкоз зле тези дни почти 6 години съм под стрес и когато си мисля че вече всичко е ок





Тема Re: ПЕТ скенер № 2нови [re: binhi]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано17.03.13 21:05



Малко се отклонихме от темата, но не разбирам какво значи, че не можеш да се зарадваш. След като се чувстваш добре, всички изследвания са ОК, лекарите ти дават зелена светлина, а ти търсиш под вола теле, като се хващаш за някакви термини, въпреки, че специалистите са те уверили, че нещата са добре. Даваш ли си сметка, че тук пишат хора с доказани метастази, които се борят за всеки ден живот, и се радват на всяка мъъничка победа, помисли ли за тях? Ако ти изпадаш в драми за някакви предполагаеми проблеми, какво да кажем за тях, да си изкопаят дупката ли?
Моля те, приеми го като чисто приятелско "сритване", да се стегнеш, специалистите са си казали мнението, другото си е твое решение, по-нататък нещата зависят от теб, успех ти желая от сърце!





Тема Re: ПЕТ скенер № 2нови [re: binhi]  
Автор MarkMatador (непознат )
Публикувано17.03.13 23:25



Здравейте, bihni

Нямате никаква причина да се притеснявате. Съвременните проучвания показват, че бременност след ранен стадий на рак на гърдата не увеличават шанса от рецидив. Дори напротив, има проучвания, които показват точно обратното. На всичкото отгоре вашият рак не е бил хормонално зависим.
Пожелавам ви щастлива бременност и спрете да се притеснявате



Тема Re: ПЕТ скенер № 2нови [re: binhi]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано18.03.13 08:05



Ами, честито binhi, ти си напълно здрава! Успешна бременност!
Костните острови нямат нищо общо с костните метастази, а този ПЕТ/КТ наистина е бил напълно излишен.



Тема Re: ПЕТ скенер № 2нови [re: MamaD]  
Автор binhi (новак)
Публикувано18.03.13 19:11



Благодаря ви момичета. Именно за това се постегнах защото по време на скенера имаше едно момче по малко от мен със сериозен проблем а видимо показваше,че не му пука.Просто съм доста чувствителна и мислех,че всичко е свършило докато онколога не ми поиска Пет скенера.Не искам да се оплаквам повече.Така и така излязох доста от темата.А тя все пак е информация за Пет скенера.Така,че ако някои нещо не му е ясно поне като по пресен случай мога да помогна поне с инфо.Искам отново да ви благодаря и да ви пожелая от цялото си сърце ЗДРАВЕ



Тема Re: ПЕТ скенер № 2нови [re: binhi]  
Автор lady_char86 (непознат )
Публикувано22.07.13 18:09



Здравейте. Не зная къде още да попитам и затова пиша и тук. Тъй като повечето от тези от Вас, които са минали на пет скенер, вероятно са минали и на обикновен скенер, та въпроса ми е Можете ли да ме упътите къде в София е най-новия и модерен скенер за момента и съответно кой специалист образен диагностик в съответната болница, дето е скенера, е най-добър за разчитане. Ще си правя скенер на бял дроб и вече не зная какво да правя. Чух нещо, че В Света Екатерина скенера е добър, но някой пишеше, че и в Токуда е същия. Та еднакви ли са двата скенера в токуда и света екатерина, или този в света екатерина е по нов и добър. Сътветно някой пишеше, че и доц. Кирова от токуда и тази от света екатерина, са много добри, но аз прочетох, че доц. Кирова специално се е занимавала с диагностика на бял дроб. Чух и за добър скенер в света ана, но там и представа си нямам кой лекар диагностик да търся. И въобще добър ли е скенера там? Извинете, но се надявам да получа отговорите ви, за да се ориентирам. Трябва да взема сериозно решение, от което воже да зависи живота ми.



Тема Re: ПЕТ скенер № 2нови [re: lady_char86]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано22.07.13 21:42



Здравей,

никой не ти е отговорил или защото не може да отговори или защото не е влизал в клуба и не е прочел. Всеки влиза в клуба и в темите, когато може и иска. Освен това всички тук, и без да го казваш, сме наясно, че от това може да зависи животът ти.

Доколкото аз знам за бял дроб рентгена е по-достоверен.

За съжаление не мога да отговоря на въпроса ти кой скенер и специалист е по-добър. И мен съвсем скоро ще ме вълнува този въпрос, само че не за бял дроб. Но като гледам ти си се поинтересувала и знаеш достатъчно за да вземеш решение. Едва ли някой би бил толкова категоричен, колкото ти се иска ...

Дано момичетата успеят да се включат с мнение.

И дано всичките ти страхове са били напразни!



Тема Re: ПЕТ скенер № 2нови [re: lady_char86]  
Автор Bиkи999 (непознат)
Публикувано23.07.13 17:14



Имам лични впечатления от доц. Кирова в Токуда. Преди години на баща ми, светла му памет, в Пловдив категорично поставиха диагноза рак на белия дроб от преглед със скенер. Най-странно от всичко беше, че в Пловдив направиха бронхоскопия, която потвърди диагнозата!
Аз реших да потърся добър диагностик и мой познат лекар ме насочи към д-р Кирова, тогава още на беше доцент. Д-р Кирова категорично отхвърли диагнозата, въпреки бронхоскопията! Тя има смелост да отхвърли, при приглед на скенер диагноза, която е поставена по метод, който се води по-достоверен. Бях много впечатлена.
Баща ми почина пет години след това от белодробно заболяване, но не от рак на белия дроб. Сред колегите си доц Кирова има завиден авторитет.
За другите специалисти, болници и скенери нищо не зная.
Дано съм била полезна!



Тема Re: ПЕТ скенер № 2нови [re: Bиkи999]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано29.07.13 08:45



От личен опит - скенер в Света Екатерина

, а рентгенолог - доц. Весела Стойнова .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.