Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:24 25.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: ПЕТ скенер № 2нови [re: ice]  
Автор binhi (новак)
Публикувано07.03.13 00:32



Изтрових си нервите,днес прословутия доцент Гаврилов ми заяви

аз не мога да го издам това направление както вас не ви интерсува как си водя оперциите така незнам вие как ще намерите начин да го направите това изследване,хората намират начин а Пет струва 3000лв.е извинявам се тези пари никога не съм ги виждала.Казах,че логично няма тези пари и той ми каза позволете да си довърша работния ден.Еми майната ти това е на 30 години съм не ти пука за мен ,на мен дали да ми пука вече.Няма да го направя Господ или там които е да ме пази



Тема Re: ПЕТ скенер № 2нови [re: binhi]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано07.03.13 06:32



Аз не знам дали хирург може да издаде направление 8-А. В обясненията пише, че трябва да е лекар специалист по заболяването за което става дума. Понеже става дума за онкологично заболяване, логично е медицински онколог да го издаде. Освен това ПЕТ/КТ не е първи избор на изследване и си има медицински критерии кога да се прави и кога не. Понастоящем, от 10 изследвания, 8 не са били по медицински критерии. Това беше и причина да спрат да работят миналата година за известно време, бяха изчерпали лимита.



Тема Re: ПЕТ скенер № 2нови [re: ice]  
Автор binhi (новак)
Публикувано16.03.13 19:13



Момичета да ви попитам и тук,че имам едни притеснения.Най накрая минах Пет скенера във вторник.Беше ми назначен пет години и половина след диагноза Рак на гърдата през които нямах никакви проблеми,назначи ми се с цел ревизия защото планувам бременост.Резултатите повече от добри на всякъде пише без данни за мети и разсейки.Заключението също.Но нали човек винаги трябва да се шашка.Та едно изречение ми претиснява.Кости без данни за рецидив.Костен остров в дясна илична кост.Мои познат е ходил за резултати доценката е казала да съм спокоина за всичко.Ама този костен остров нещо какво ли не четох





Тема Re: ПЕТ скенер № 2нови [re: binhi]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано16.03.13 19:39



Едва ли ще получиш от нас по-компетентно мнение от лекарското (видях, че си писала в темата "Въпроси към лекарите"). Така че изчакай отговора на специалистите. По принцип костта не е еднакво плътна и може да се образува натрупване на костна маса в определен участък ("костен остров"), което не е непременно индикация за злокачествено образувание. Надявам се да нямаш повод за притеснение.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ПЕТ скенер № 2нови [re: ice]  
Автор binhi (новак)
Публикувано16.03.13 19:46



Благодаря ти jull,дано е така,че толкова бях щастлива вчера а днес едни мисли ме мъчат и се чувствам зле





Тема Re: ПЕТ скенер № 2нови [re: *jull**]  
Автор Tia maria (ентусиаст)
Публикувано16.03.13 19:51



Мила...ако за благодарност , че Бог /Висш разум, Абсолют,а бе всеки да попълни по желание/,та ако за благодарност ,че ти е дарил живот ,ти му върнеш живот... ТОВА Е НАЙ- ПРЕКРАСНОТО ! Дерзай ,момиче ! Гордея се ,че те познавам !
На лекарските приказки много не се впрягай-ами 3 хилки за тях са си джобни...не че не ги заслужават...просто преспективата им е изкривена... карай да върви .Важна си ти и бебчо евентуално ,дай Боже ,амин !



Тема Re: ПЕТ скенер № 2нови [re: binhi]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано17.03.13 00:22



Бинхи, сигурна ли си, че искаш бременост с твоето заболяване, не дърпаш ли дявола за опашката, не си единствената жена която иска и намира решение по друг начин - например с осиновяване или донор-майка, сега им викат сурогатна майка. Една бременност ще отключи заболяването ти. Имахме вече една смела жена в нашия форум която не прецени достатъчно рисковете и си отиде от този свят, за ради силното й желание за дете. Излишен риск - прецени още веднъж всичко и си дай сметка какво губиш и какво печелиш от това. Освен това пет-скенера е с много висока степен на йонизираща радиация, прочела ли си колко много над допустимата норма си се облъчила, наясно ли си изобщо с радиацията, последствията, какво бебе ще родиш... С най-добри чувства към теб.

Живота е рисуване без гума за триене.


Тема Re: ПЕТ скенер № 2нови [re: ice]  
Автор binhi (новак)
Публикувано17.03.13 14:00



Kалояна,какви ли не мнения чух през тези години и тези неща ми съсипаха психиката.Много момичета след тази диагноза си имат бебета.При мен всичко хванаха в много много ранен стадии,даже не беше и хормонален рака.Всичко минах превантивно.Говорих с много доктори и те смятат,че съм в добра позиция.Много жени без този проблем в 5 месец отключиха болеста.Знам,че поемам риск,но никога не съм смятала и че съм била болна и ще съжелявам ако нямам дете.Незнам всичко е божа работа или там каквато е.За Пет ми казаха поне след 3-4 месеца и това съм мислила след всички тези химии,лъчета,сцинтиграфии

.Незнам просто незнам,но желанието ми е силно това ме крепеше през всички тези години и ако сега се откажа от мечтата на финала,ще рухна.



Тема Re: ПЕТ скенер № 2нови [re: binhi]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано17.03.13 17:49



Както ти си решиш, всичко е в твоите ръце, аз бях длъжна да споделя това. За психиката - за лечението й има и психолози, можеш да се обърнеш за помощ съм добър специалист, не задържай тревогите и съмненията в себе си. Към психолози се обръщат не само болни от рак, а и от други болести и многото проблеми на живота.
Много не ми стана ясно как така си минала привантивно химия, лъче, петскенер, ако си нямала нужда. Звучи ми все едно лекар да ти каже няма нужда от антибиотик, ама за всеки случай пий.

Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от Kaлoянa на 17.03.13 17:55.



Тема Re: ПЕТ скенер № 2нови [re: ice]  
Автор binhi (новак)
Публикувано17.03.13 18:22



Калояна много се разтроих от поста ти днес,не с лоши чувства,просто никои така директно не ми е казвал нещата така.Всички тези неща минах превантивно защото когато се разболях бях на 26 години и за застраховка ми направиха химията с оглед възрастта ми за застраховка.Пет години по късно искаше онколога ми пет скенер за да види дали всичко ми е ок преди евентуална бременост,незнам в един кръг се намирам и найстина вече се побърках.От притеснения накрая вярно ще си докарам нещо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.