Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:53 25.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: ПЕТ скенер № 2нови [re: MamaD]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано28.02.13 15:38



И аз имам същия проблем. Много онколози работят със здравната каса и могат да издадат такъв талон/8А/. От ПЕТ скенера в София ми казаха, че такъв талон може да се издаде и от хирург, гинеколог.



Тема Медицинско направление 8Анови [re: feniks_m]  
Автор binhi (непознат )
Публикувано28.02.13 16:41



Здравейте, и аз се сблъсквам със същия проблем - от 4 месеца чакам за ПЕТ скенер (насочен ми е за началото на март) и вчера ми се обаждат и ми казват, че искат талон 8А и без него не могат да ми направят ПЕТ. Изпаднах в шок. Казаха ми, че се дава от специалист - онколог, хирург, ренгенолог. Тъй като моя онколог няма да се занимава с това, отидох при специалиста-хирург, който ми издава талона и за сцинтиграфия. Но човека каза, че няма такова направление, а има 8. Сещате се каква паника ме обзе от къде да го търся - изследването ми трябва спешно. След писане на имейли цяла нощ до НЗОК, ми пратиха линк (може да се изтегли), който да приложа. Другото, което разбрах е, че от утре - 1.3 - това направление ще могат да го издават хирурзи и др. А това, което аз направих е, че отидох днес до ПЕТ в Александровска и от там ми дадоха 2 листа за това направление и ми казаха, че може да се попълни на ръка от специалиста - в моя случай от хирурга (не онколог) и така да им го занеса. Това мисля да направя утре. Направо толкова се притесних да не си изпусна ПЕТ, дано нещо не си навредя. Надявам се да съм ви била от помощ.
Ето отговор от здравната каса и линк към него:
"Медицинско направление 8А, което се нарича Медицинско направление за извършване на процедури се издава от лекар-специалист. Този документ може да се види на сайта на НЗОК в приложение №7 към Решение РДНС 048 от 31.01.2013 г., обнародвано във ДВ, бр. 12/ 07.02.2013 г." Ето линк към него:


Редактирано от *jull** на 28.02.13 19:33.



Тема Направление 8-Анови [re: binhi]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано28.02.13 19:09



Ей, много ви благодаря за информацията! И аз питах в НЗОК и ето - ПРОЦЕДУРА № 13 „Позитронно-емисионна томография с компютърна томография (ПЕТ/КТ) (РЕТ/СТ)“ и № 14 „ЕДНОФОТОННА ЕМИСИОННА КОМПЮТЪРНА ТОМОГРАФИЯ С КОМПЮТЪРНА ТОМОГРАФИЯ - SPECT/CT НА ХИБРИДЕН СКЕНЕР“ се осъществява от лекари с призната специалност по профила на заболяванията, посочени като индикации за провеждането на тези процедури. Това става с Медицинско направление за процедури (Бл. МЗ-НЗОК № 8А), валидно 90 дни от датата на издаването му.

А лекарите още не знаят за него защото е ново. Този талон не се отразява на разните им там лимити, както скенерите. Той е процедура и е като талон № 7. Не е задължително лекаря да работи в извънболничната помощ. Изобщо, оказа се, че не е такъв проблем, просто лекарите още не знаят.

Редактирано от *jull** на 28.02.13 19:39.



Тема Re: Направление 8-Анови [re: MamaD]  
Автор binhi (непознат )
Публикувано01.03.13 22:17



Опитах се да ви помогна с информация относно направление 8а,тъй като и аз съм в заварно положение.След хиляди имеили от Нзок,и предоставяне на тази бланка.Бях уверен дори от Пет скенера че това са безлимитни направления и няма проблем да се издаде.Но днес след като отидох до моя спец.хирург които ми издава всички такива направление каза,че това въобще не е вярно и касата си ги измисля.Той ще ми го пусне но ще го отнесе много сериозно,тъй като не е ясно.Смятам се сещате как се чувствам 1 седмица преди изследването нямам това направление от което ми зависи бъдещето и незнам кой ще ми помогне.В един момент аз няма да мога да се явя без него,човека ще се опита да ми съдейства но не зависи и от него.Ако някои има идея да каже ако не незнам оставям се така пък колкото изкарам



Тема Re: Направление 8-Анови [re: binhi]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано02.03.13 10:02



Това което на мен ми казаха е, че 8-А не както другите направления, било талон за процедура и няма тежест върху лекаря който го издава, това е както талон 7 за хоспитализация. Възможно е твоят хирург да не е добре запознат и да се притеснява, че едно такова изследване ще изчерпи лимита му за месеци. Този талон е съвсем нов, във връзка с преминаването на ПЕТ и инвитро оплождането към НЗОК и касае само тези процедури. И двете струват хилядарки и не е логично НЗОК да натовари някой лекар в поликлиника с тях, просто лекарите не са още запознати с тази процедура. Напр., когато GPиздаде такон 7 за хоспитализация, това не му коства нищо, затова и няма ограничение при издаване на този талон.

Как се чувстваш, много добре разбирам.Аз имам същия проблем.



Тема Re: ПЕТ скенер № 2нови [re: ice]  
Автор binhi (непознат )
Публикувано02.03.13 16:03



Доктора не се съгласява с нещата казани от Пет скенера,защото ми каза"Аз съм доктор от 20 години,Пет скенера не е от толкова отдавна и знам какво ще стане."Каза ми в сряда да му звънна ако нещо може да направи.Но ме притеснява,че ако не ми го даде как ще се явя на 12 без него,това значи че чакането ми 4 месеца и претисненията са си били за моя сметка.Пиша си с някаква от НЗОК но не мисля,че ще ми е от полза.Не стига,че съм претиснена за самото изследване,а сега и това.Просто се чувствам ужасно,а това със сигурност не е в моя полза



Тема Re: ПЕТ скенер № 2нови [re: binhi]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано05.03.13 03:38



Вчера отидох при лекуващия онколог, занесох му разпечатана бланк 8-А и нямах никакъв проблем с издаването й.



Тема Re: ПЕТ скенер № 2нови [re: ice]  
Автор binhi (новак)
Публикувано05.03.13 13:56



Къде го намерите този лекуващ онколог,проблема при мен е,че на мен всички изследвания ми ги прави моя хирург,а с онкологома ми се виждам 2 годишно тъй като е недосегаем така да го наречем



Тема Re: ПЕТ скенер № 2нови [re: binhi]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано05.03.13 20:17



След операцията и потвърждаването на диагнозата, веднага трябваше да се започне лекарствено лечение. От хирургията ми дадоха решение на онкологичния комитет на което пишеше диагнозата, лечението и да отида в ИСУЛ. И аз отидох. Това бече преди 4 и 1/2 години. От тогава, всеки месец там онкологът пуска кръвни тестове, а на 3 месеца скенер с венозен контраст и дава рецепта за лекарството. Всички проблеми около странични ефекти от него и допълнителни тестове се решаваха от онколога.



Тема Re: ПЕТ скенер № 2нови [re: MamaD]  
Автор feniks_m (любопитен)
Публикувано06.03.13 22:30



и на мен днес лекуващия онколог ми отказа направление






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.