Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:43 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Предлагам FLUOROURACILнови  
Автор mima6a (непознат )
Публикувано21.03.12 22:06



Моля, ако някой знае от къде мога да купя лекарството Fluorouracil,
моля да пише ! Необходимо е за поредната химиотерапия на мой близък.
Благодаря предварително !

Редактирано от Buba67 на 29.05.12 13:43.



Тема Re: Търся FLUOROURACILнови [re: mima6a]  
Автор aklen (непознат)
Публикувано22.03.12 12:03



Здравейте!
И аз искам да знам как и къде може да се намери. На майка ми й предстои химиотерапия, но са й казали, че трябва да отиде в Гърция да си го купи, у нас го нямало. Аз в момента активно търся информация как да намерим този продукт, така че ще ви държа и аз в течение какво се случва.



Тема Re: Търся FLUOROURACILнови [re: mima6a]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано23.03.12 08:43



Няма го в мрежата това лекарство, поне така разбрах от пациенти. Може да се купи от Турция или Гърция, трябва най-обикновена рецепта от онколога с точното лекарство /има няколко вида като дози/ и след това да намерим някой да го купи. Имам още двама, които го търсят. Ще ви свържа, ако намерите начин да си разделите разхода за пътя.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Търся FLUOROURACILнови [re: mima6a]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано23.03.12 18:57



Говорих с Либра, вносителя на лекарството, казаха че има отказ да го предлагат.
Което автоматично насочва пациентите към съседни нам страни.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Търся FLUOROURACIL [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано26.03.12 15:38



Намерих начин да доставят лекарството от Турция, свържете се веднага с мен на мейла, за да разменим телефони. Важно е да имате рецепта с точната доза на изписаното лекарство.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: Търся FLUOROURACILнови [re: Buba67]  
Автор ondinche (бореща се)
Публикувано26.03.12 20:28



Бубе, кажи моля те, че няма пак криза с лекарствата и че пак се чува "Ами няма. Потърпете"...
Нем ога да повярвам, че и това го няма...



"Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für die Augen unsichtbar."

Тема Re: Търся FLUOROURACILнови [re: mima6a]  
Автор aklen (непознат)
Публикувано27.03.12 04:29



Да, намира се в Гърция и Турция, разбрах и аз чрез приятели, живеещи там. Цената на 10 флакона по 500 мг (не знам дали съм точна) е около 40 евро в Гърция. За майка ми познатата ми ще го изпрати още днес с автобус до София и ще пристигне в сряда.
За следващи дози можем да се организираме повече хора - ще дам и аз имейл, както и с вас, Бубето, какво ще кажете?
Само че имам един много важен въпрос:
Когато се свързах и аз с Либра, ми казаха, че поне от 6 месеца го нямат този медикамент...което ме отпраща към въпросите от сорта: а какво правим, ако нямаме възможност да си го набавим?! Това е престъпно безхаберие!
Струва ми се, че при подобни казуси трябва да се реагира незабавно за изискване да се достави, както разбрах, с държавна поръчка в болниците!
Аз тези дни имам неотложен ангажимент покрай съпруга ми, но смятам до края на седмицата да задвижа въпроса за обявяване и раздухване на нещата, за да се разреши в най-скоро време!
Не може хиляди хора да страдат заради подобна безотговорност! Знам, че има и други подобни казуси, но всеки трябва с нещо да разплита тази бъркотия в държавата ни!



Тема Re: Търся FLUOROURACILнови [re: aklen]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.03.12 09:11



Специално за 5 FLU се оказа, че има производствен проблем и го няма никъде в страната. /Каквото и да значи производствен проблем/.


Факт е, че го има в съседните нам държави.
Както е и факт липсата на други лекарства като Таксол и генериците му. Всеки ден приемам десетки молби за помощ заради липса на лекарства на зелената линия на АПОЗ.

Таксол може да се закупи от нашата аптечна мрежа срещу рецепта от онколог и заявка към дистрибутора от аптеката.

Който търси 5 FLUOROURACIL - Да си вземе рецепта от лекуващия онколог за точната доза на лекарството и да я занесе в офиса на АПОЗ. От там организират доставка от Турция. Цените /поне в Сф са до 60 лв за 500мг./

Онди, не знам какво става, реформи, повече пари, и все едно сме в някакъв омагьосан кръг. Пак липсват лекарства , пак ги отпращат вкъщи, без никаква палиативна грижа.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Търся FLUOROURACILнови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано27.03.12 09:14



aklen, моля те остави мейл за връзка. Искам да имаме възможности за доставка на лекарства, ако има хора оставени без терапии заради лисващи медикаменти.
А такива има много..



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Търся FLUOROURACILнови [re: Buba67]  
Автор aklen (непознат)
Публикувано27.03.12 23:09



Оставих имейл в профила ми


Медикаментът за майка ми пристига утре вечер. Със 6 дни закъснение от определената дата за започване на химиотерапията.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.