Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:48 20.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Палиативни грижинови  
Автор robert1 (непознат)
Публикувано20.03.12 10:17



Здравейте мили хора!Искам да ви разкажа как се постъпва в Пловдив а и не само с един млад човек борещ се за последната глътка въздух.Значи след като разбрахме за метите в мозъка ни испратиха в къщи и казаха ние бяхме до тук!!!Състоянието му се влошаваше и нямаше къде другаде да идем освен в палиативни грижи-хоспис Възраждане.Добре но там нямат никакви принадлежности за болни наложи се да се сложи сонда-неможело 3 пъти доктора пробва и се отказва,нямат аспиратор да премахнат секрета в гърлото и казват днес че идва края да чакаме!Той спи не яде не пие и за успокоение ти казват вие трябваше да сте подготвени





Тема Re: Палиативни грижинови [re: robert1]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано20.03.12 10:49



Много съжалявам за това, което пишеш, що за хоспис е това?!?

Желая ви много сили и кураж!



Тема Re: Палиативни грижинови [re: nadia_O6O6]  
Автор robert1 (непознат)
Публикувано20.03.12 10:56



Благодаря за милите думи!!!Моля ви кажете ми поне дали се мъчи,дали изпитва болка,чува ли ме когато казвам че го обичам и как да приема че .........любовта на живота ми си отива!!!!Съжалявам че ви натоварвам излишно в тежката ви борба но само вие може да разберете как се чувствам!!!Бъдете живи и здрави желая го на всички от все сърце!!!!!!!



Тема Re: Палиативни грижинови [re: robert1]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано20.03.12 11:27



Мило момиче, разплака ме!


Бъди до него и му говори, вероятно усеща твоето присъствие и това е утеха за него!



Тема Re: Палиативни грижинови [re: nadia_O6O6]  
Автор robert1 (непознат)
Публикувано20.03.12 11:43



Съжалявам не искам да разстройвам никого ако модератора сметне за необходимо нека махне поста!!!Още веднъж съжалявам!!!!!!!!



Тема Re: Палиативни грижинови [re: robert1]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано20.03.12 12:21



Душице мила ,не пречиш никому... Всеки вижда от заглавието ,че е тежка тема и избира да влиза или не.А ти си поплачи... и споделяй още ако това ти помага. Чела съм, че ни чуват, дори виждат и не искат да страдаме... Но как да не страдаме?!?. Прегръщам те...



Тема Re: Палиативни грижи [re: robert1]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано20.03.12 12:22



Не е проблем поста ти миличка, проблем е, че никой нищо не прави по въпроса за палиативни грижи. От две години приемам сигнали на зелен скайп към АПОЗ, това беше преди две години, това е и сега. Никой не чува какво казват пациентите и техните близки! Това е проблема!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Палиативни грижи [re: Buba67]  
Автор robert1 (непознат)
Публикувано20.03.12 12:34



Да за това исках да пиша но мъката ми надделя.В момента в който вече нямам вземане даване с тази дупка ще се заема с писмото си до медийте ако аз сега загубя човек ще им попреча да се гаврят с друг от тук на сетне!!!!!Благодаря за милите думи и честита пролет на всички и тя да ви донесе един нов живот изпълнен с красота и здраве!!!!!!



Тема Re: Палиативни грижи [re: robert1]  
Автор Maria Georgieva ()
Публикувано20.03.12 17:18



Чета и ми капят сълзите, толкова много се надявах, да имате подобрение, влизах периодично тук и си казвах, не пишат, значи правят терапия...Аз не успях да си поговоря за последно с брат ми, той рязко се влоши и изпадна в същото като вашето състояние. Точно заради липсата на организирани палиативни грижи, в нашия град няма хоспис, идваха близки на снаха ми две жени, едната от които медицинска сестра, които го наглеждаха. Ние близките бяхме признателни поне на това, че в това състояние не изпитва болка. И до ден днешен си говоря наум с брат ми, много ми е мъчно и ми липсва невъобразимо, но пък съм убедена, че ме разбира и ми помага от там, където е.Силно те прегръщам, стисни ръката на твоя Роберт, той е силен и смел борец!



Тема Re: Палиативни грижинови [re: Maria Georgieva]  
Автор nelgina (ранена)
Публикувано20.03.12 18:53



Мило момиче, плачи, крещи и викай, ако трябва, но не пред него.
Когато моето момченце си отиваше, уж беше в чернодробна кома и не разбираше нищо, а само стенеше, когато започвах да плача до леглото му и да го гушкам, той се намръщваше. И не си внушавам това. Хората, които бяха до мен също го забелязваха и ме натирваха в другата стая.
Почнех ли да му говоря нежно, той се успокояваше и дори усмихваше.
Бъди до него, повтаряй му, че го обичаш и го гушкай.
Аз мислено съм с вас и ще се моля .

Животът е това, което ти се случва, докато кроиш други планове



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.