Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:54 26.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: *jull**]  
Автормuлeнa (Нерегистриран)
Публикувано26.03.12 23:15



колко е нормалната стойност на туморен маркер СА 19.9?



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: мuлeнa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано27.03.12 00:05



Тук може да се види:



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: *jull**]  
Автормuлeнa (Нерегистриран)
Публикувано27.03.12 08:49



благодаря jull



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: yur]  
Автор PRN ()
Публикувано27.03.12 12:35



Не ти знам цялата история, но това е доста високо ниво на Са153. Има фалшиво позитивни стойности и лабораторни грешки понякога, но като цяло Са153 е доста надежден туморен маркер. Ще изчакаш няколко месеца и ще повториш изследванията (особено костна сцинтиграфия). Ако повишаването на маркера е резултат на рецидив, той ще покаже глава скоро. Нищо няма да си изгубила от това, че си разбрала малко по-късно за него.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: *jull**]  
Автор Гaби9 (свободна)
Публикувано27.03.12 16:08



Здравейте, трябва ли да се притеснявам от такъв резултат:

Алкална фосфатаза -206.00U/l деца 50-390; М 40-130; Ж 35-105

Става дума за 15-годишен младеж, но не знам дали да го отнеса към категорията "деца", защото е по-едър дори от баща си... нямам представа дали е важна възрастта, или килограмите и ръста в този случай....

ТОВА също му е извън нормата:
LDH5 - комплексно * Профил
LDH 401.00 U/l 240 - 480
HBDH (LDH1+LDH2) 172.00 U/l 72 - 182
LDH5 22.90 % от тоталното LDH ж:6-11; м:6-13

А калият е в нормата, но не е ли все пак височък?
Са 2.47 mmol/L 2.12 - 2.62

Имам опасения за някакъв проблем в костите... От интернет взех имената на тези изследвания, не ме е пращал лекар... а сега с кого да се консултирам?

Благодаря!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: мuлeнa]  
Автор PRN ()
Публикувано28.03.12 11:42



До около 40-50 килоединици/Л. При определена генетична група хора (Lewis phenotype) значително по-ниска. Сам по себе си не означава много и не е особено добър туморен маркер.

Редактирано от PRN на 28.03.12 11:54.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: Гaби9]  
Автор PRN ()
Публикувано28.03.12 11:47



Не знам. Това, което си направила (да пускаш изследвания на своя глава) е изключително глупаво нещо. Аз лично не смея да пускам изследвания с резултатите, от които не знам какво да правя.



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: *jull**]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано28.03.12 11:56



Бихте ли ми отговорили до колко дни след месечен цикъл може да се извърши конизация на шийката? Благодаря Ви предварително!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: *jull**]  
Автор svetleto830201-208203 (непознат )
Публикувано28.03.12 11:56



Здравейте, може ли лекар да ми обясни какво означава резултата от Цитомазката?
Ще ви го изпиша РАР ІІІА - ІІІВ (левкоцити-много). Метапластични клетки - зрели и незрели, паракератоза (не съм сигурна дали го изписвам правилно, защото ми е трудно да го разчета), лека до изразена диспариоза; СС-РАР І гр.
Притеснена съм, казаха ми че следващата стъпка е колпоскопия и биопсия, но за какво точно говорят тези резултати?
Благодаря ви!



Тема Re: ВЪПРОСИ КЪМ ЛЕКАРИТЕ № 8 [re: Гaби9]  
Автормuмoзa (Нерегистриран)
Публикувано28.03.12 12:22



Привет!Преди 20 дни квадрантектомия с лимфна десекция на 3-те нива,лобуларен карцином 1,5 см T1N1M0,само в 1 лимфен възел от 1-во ниво открита мета и ли туморни клетки,не мога да съм коректна,просто хирурга ми се изрази.....-само на микроскопично ниво,стадирана съм 2-ри А стадий,2-ра клинична група.От 2 дни съм на химиотерапия,която определиха като прифилактична,заради отр. ми хормонални рецептори,ХЕР 2-отр.При ехо на черен дроб открито петно около 3 мм,което гастроентеролога иска да диагностицира с контраст,защото допуска,че може да е хемангиом...Отказаха се от скенера,защото с контраста било по-екзактно,а и да избегнем облъчването.В краен случай -биопсия.Шокирана съм,защото при изписване след операцията ,ехото ми беше б.о.Въпросът мие-възможна ли е мета в черния дроб при този статус на лимфните възли,не е ли задължително засягането и на 3-те нива възли,или е достатъчно излизането дори само на 1 туморна клетка в лимфните възли,за да се получи хематогенно метастазиране?
Извинявайте за многословието,но питанията и недоумението ми са големи,да не говорим за притеснението...,а бях толкова обнадеждена...
Благодаря Ви предварително,Докторе!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.