Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:27 23.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Притеснителни резултати, шийка на матка 1нови  
Автор Бeaтpиkc (не се катеря :D)
Публикувано12.11.11 20:51



Здравейте, връщам се тук след години, за да споделя, че резултатите от цитонамазката ми са притеснителни, а именно три пъти А.
Леля ми преди години се разболя от рак на яйчниците. След операцията, изчистиха всички разсейки, химиотерапия, хистологията беше в рамките на нормалното. Година или две след операцията рака се появи във вид на бучка на врата. След изследвания се установи, че има рак на лимфните възли. Лекарите казаха, че е прекалено късно да реакция и няма как да и помогнат.

Преди два месеца бях на гинеколог, цитонамазка, преглед. Имам раничка на шийката на матката и цитонамазката ми е показала 3а. Четох доста, но едва днес открих какво точно означава в кратък текст описано съвсем елементарно.
След двумесечен прием на антибиотик, след седмица-две отново съм на гинеколог. Избрах доктор Корновски младши, от Майчин дом във Варна, защото той оперира леля ми при първата поява на рак.

Надявам се да не се окаже рак на шийката на матката, но все пак се подготвям и за такъв резултат.

www.ovo.bg

Редактирано от *jull** на 26.07.13 22:42.



Тема Re: Притеснителни резултатинови [re: Бeaтpиkc]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано12.11.11 21:28



След като са ти открили раничка,защо не са я изгорили,какво чакат.И защо е този двумесечен прием на антибиотик,ами те са ти сринали имунната система..

Бъди спокойна не е рак но ако не вземеш мерки,тази раничка може да се изроди и тогава ще се наложи да ти правят изрязване и корегиране на шийката .

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Притеснителни резултатинови [re: flora bg]  
Автор Бeaтpиkc (не се катеря :D)
Публикувано12.11.11 21:34



Корновски каза, че първо ще е добре да се пробва с антибиотик, сега на втория преглед ако не е заздравяла, ще се обгаря.
Аз му се доверявам напълно, защото по време на операцията на яйчниците, която правиха с баща си заедно на леля ми, баща му излезе в средата на операцията и каза на майка ми, че не се знае дали леля ми ще излезе от операцията жива.

Преди да отида при Корновски имах бяло течение. Аз всъщност затова отидох. След като приемах антибиотика, течението се промени - стана слузесто и непостоянно... вече не е бяло, а прозрачно.

www.ovo.bg



Тема Re: Притеснителни резултатинови [re: Бeaтpиkc]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано13.11.11 10:12



Не съм лекар,но от опит зная,че раничката трябва да се гори и то доста сериозно и след това да се следи.Много често се изражда както стна при мен след години.зарадвах се,че раничката ми я няма вече и край на прегледите.Когато цитонамазката си каза лошата дума веднага в болницата и ми направиха конизация/изрязване на заразените участъци от шийката. Аз пак се успокоих и шапка на тояга...след години ме хвана рака на шийката...тъй,че не искам да те плаша а просто да ти обърна внимание да се следиш от тук нататък редовно и да имаш едно на ум.А течението е от раничката...но с антибиотик да ти се заздрави раничката...? дано,дано..щом имаш доверие на лекаря,хубаво.пиши как са се развили нещата в продължение.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Притеснителни резултатинови [re: flora bg]  
Автор Бти (не се катеря :D)
Публикувано13.11.11 12:35



Благодаря ти, значи този месец със сигурност ще ме обгарят.



Тема Re: Притеснителни резултатинови [re: Бти]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано13.11.11 20:46



Покрепям Флора, да не говорим, че цитонамазка 3а е проблем. Искай и тест за папилома вирус, ако е отрицателен дишай по-спокойно



"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."

Тема Re: Притеснителни резултатинови [re: megolina75]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано13.11.11 21:23



Когато вземат натривка от раничката се вижда дали има бактерии или габична инфекция ..за това парво лекуват с антибиотик или антифунгал(противогъбичен) за да махнат тая инфекция, която замазва, закрива, другата..и после пак взимат намазка, ако всичко е ок значи е било от бактериалната или гъбична инфекзия..ако не значи не е Псевдоерозио и горят или замразяват..Тук вече не се гори, а се замразява, отделно правят Колпоскопия и взимат материал от по навътре, а преди това мажат с оцетна киселина..Проблемните зони се оцветяват в бяло и от там взимат..основно, но това пак незначи , че е рак...Така, че спокойно...Те винаги след излекуване на бактериалната инфекзия горят или замразяват....А дали, после ще се изроди след години в рак..Не се шашкай..Божа работа...





Тема Re: Притеснителни резултатинови [re: yraaa]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано14.11.11 08:25



Така е Урааа, но тук не е Канада а България. Тук те горят и то така, че след време пак ти излиза...но както и да е. Важното е това, което каза - да не се шашка и , че не всичко е рак.

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Притеснителни резултатинови [re: flora bg]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано14.11.11 17:22



При всички положения раничката се маха независимо от метода. Колпоскопията далеч не е най-точния метод, нито ПАП теста. Ако няма папилома вирус нещата са много по-спокойни.

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."


Тема Re: Притеснителни резултатинови [re: megolina75]  
Авторrepu (Нерегистриран)
Публикувано15.11.11 08:02



Нека да споделя и аз подобна ситуация.През март месец тази година сестра ми отиде на лекар точно заради такова бяло течение мнението беше киста на яйчника и непременно операция(та дори и туморен маркер и правиха).Аз не бях съгласна и я посъветвах да отидем при друг гинеколог.Отидохме при доктор Главчев (добър внимателен ...просто е човек)той я прегледа и каза че има огромна раничка която трябва да се гори и така изгори и раничката и до ден днешен да чукнем на дърво всичко е наред.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.