Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:30 04.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема pomognete rak na stomaha + sumati dr bolesti  
Автор sandras (новак)
Публикувано03.03.12 16:09



molya za pomosht, izvinyavaite parvo che niamam kirilica ne sam v bg
bashta mi latoto beshe operiran ot rak na stomaha, beshe mu mahnat celia stomah, i sled operaciata ne beshe postaveno posledvashto lechenie, uj vsichko beshe nared. Ta taka v momenta izobshto ne moje da jade pie po malko voda i razlichnite lekarstva koio mu predpisvat, postoanno go boli stomaha okolo papa, sega se poavi i prostata s katetar e v momenta v kashti, bialia mu drob namalyava, zadahva se edva govori, ne moje da se dviji zaradi zadahvaneto, obikolihme vsichki vazmojni kliniki, otgovorat e nishto mu niama.
davame mu razlichni chayove no toi gi izkarva vav formata na hrachki i ne useshta nikakav glad, a ostana samo koja i kosti.
molya vi ako niakoi moje da napishe neshto

моля за помощ, извинявайте първо че нямам кирилица не съм в бг
баща ми латото беше опериран от рак на стомаха, беше му махнат целия стомах, и след операцията не беше поставено последващо лечение, уж всичко беше наред. Та така в момента изобщо не може да яде пие по малко вода и различните лекарства койо му предписват, постоанно го боли стомаха около папа, сега се поави и простата с катетър е в момента в къщи, бяля му дроб намалява, задъхва се едва говори, не може да се движи заради задъхването, обиколихме всички възможни клиники, отговорът е нищо му няма.
даваме му различни чайове но той ги изкарва във формата на храчки и не усеща никакъв глад, а остана само коя и кости.
моля ви ако някои може да напише нещо

Редактирано от Buba67 на 03.03.12 16:36.



Тема Re: pomognete rak na stomaha + sumati dr bolestiнови [re: sandras]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.03.12 16:41



Положението не е розово. Направихте ли снимка на белия дроб? Задуха и храчките не са добър признак. Корема трябва да се види от хирург, болката да се овладее, ако не е за хирург, гастроентеролог. Ензими взима ли с храната?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: pomognete rak na stomaha + sumati dr bolestiнови [re: Buba67]  
Автор sandras (новак)
Публикувано03.03.12 17:10



pri poslednata snimka predi niakolko dena sa kazali che e dobre, ot predi 2 god. biaha kazali che belia mu drob e promenil formata si poradi izkrivyavane na grabnachnia stalb, poneje edinia mu krak e po kas ot trudova zlopouka. vsichko koeto se opitva da yade se izkarva pod formata na hrachki i lekarstvata koito pie pak.
ahirurga koito go operira kazva che niama problem sas stomaha i mu pedpisva spazmalgon, famotidin i takiva bolkouspokoavashti.
Predpisanite ot Ruse lekarstva sled registriraneto mu tam, gi spriaha tai kato mu se poduha krakata ot tiah. a za dishaneto (za zaduha) mu kupuvame pompichki za astmatici, koito momagat samo za okolo 10 - 15 min.
ne yade absolyutno nishto.
v golyama panika sme osobeno az koyato ne moga da sam do nego dori.
mamka mu jivot



Тема Re: pomognete rak na stomaha + sumati dr bolestiнови [re: sandras]  
Автор sandras (новак)
Публикувано03.03.12 17:18



lichnata lekarka kazvala che imalo razseiki, koito bili obhanali celia mu organizam, a docenta koito go operira vav varna govori che niama neshto podobno. na kogo da viarvame i kakvo da pravim, kade oshte da otidem, dali shte moje da se izlekuva, vsichko e edna kasha.
preprashtaha go ot bolnica v bolnica ot otdelenie v otdelenie i mai go sasipaha



Тема Re: pomognete rak na stomaha + sumati dr bolestiнови [re: sandras]  
Автор Maria Georgieva ()
Публикувано03.03.12 19:20



Здравей, моята майка претърпя същата операция -отстраниха целия стомах, направиха от нейно черво нещо като малко стомахче и живя около шест години след операцията. Също както на татко ти не ни насочиха към терапия - химио или лъчева.Първите две години беше добре, нямаше чувство за глад, поради липсата на стомаха, хранеше много малко, но пък си запази удоволствието, когато приема любими храни. Разви силна анемия, следяхме постоянно желязото.Оказа се, че така нужния витамин В12 се синтезира точно от стомаха и по предписание на гастроентеролог започна да го приема допълнително/за съжаление това е противопоказно при наличие на ракови клетки в организма, тогава правихме рентген и скенер и лекарите не установиха разсейки и метастази/ .Направете кръвни изследвания на татко ти и вижте дали не е развил и силна анемия. Започнете да давате течна храна, имаше немска такава в шишета, ние взимахме и нутрикал, който е с различни вкусове и се разрежда с вода или сок.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.