Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:05 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Тема Амортизиран апарат за лъчетерапия КОЦ- В.Търновонови  
Автор nepokorniqt (новак)
Публикувано17.02.12 21:14



Търся подкрепа

Ако има потърпевши от остаряла апаратура за лъчетерапия,моля да ме подкрепят.

Във Комисията за защита от дискриминация съм завел жалба по повод на остарялата и амортизирана лъчетерапевтична техника в България,която по мнението на експерти е не прецизна и съществува опасност от увреждания на съседни здрави органи.
На съпругата ми бяха извършени 25 лъчетерапевтични процедури със морално остарял и амортизиран апарат.Никой не ни предупреди за техническото му състояние,преди започването на терапията.
след лъчетерапията съпругата ми започна да се влошава.
Неофициално един от лекарите там ни каза че червата и са нагорели защото бил много непрецизени стар този апарат.
Започнах да проучвам и се оказа че този апарат е с конструктивни ограничения и трябва да бъде сменен.
На практика обаче той си работи и сега.
До момента са преминали две заседания на Комисията за защита от дискриминация.
На 02.03.2012г престои третото заседание,което е решаващо.
На второто заседание към мене се присъедини и още един потърпевш и недоволен че негов близък е бил облъчван на този стар апарат.
От КЗД са казали че ако има желаещи и потърпевши от стара лъчетерапевтична апаратура могат да се присъединят към преписката която е заведена там.
Могат да се присъединят и хора които не са доволни че лечението им се провежда със стара апаратура неотговаряща на изискванията на Европейският съюз.

Аз загубих съпругата си,но желая нещо да се промени и ще се опитам да направя каквото мога.

Търся подкрепа от Вас във това си начинание и мисля че си заслужава човек да се бори за осигуряване на съвременна апаратура за провеждане на лъчетерапията.

Очаквам вашите коментари.

Ще се радвам ако някой се присъедини към образуваната преписка в Комисията за защита от дискриминация за да се види че не смв само двама в борбата за промяна и за по добри условия на лечение.

Ако някой се интерисува от нещо ще,нека да пита.



Тема Re: Амортизиран апарат за лъчетерапия КОЦ- В.Търновонови [re: nepokorniqt]  
Авторuвa (Нерегистриран)
Публикувано17.02.12 21:41



пишете ми подробно на ivaila04@abv.bg



Тема Re: Амортизиран апарат за лъчетерапия КОЦ- В.Търновонови [re: uвa]  
Автор nepokorniqt (новак)
Публикувано17.02.12 23:10



Изпращам Ви един материал от второто заседание на КЗД.

Пациент се жалва от стара апаратура


13.10.2011 18:57



Трифон Колев твърди, че жена му е почина след некачествено лечение с допотопна апаратура
Зачестяват оплакванията на пациенти в Комисията за защита от дискриминация. Онкоболни се жалват от липсата на лекарства и качествени здравни услуги. Една от жените, подали сигнал, за съжаление е починала.

Трифон Колев е от хората подали оплакване в Комисията за защита от дискриминация. Съпругата му е починала от рак миналата есен. Трифон твърди, че в онкологичния център във Велико Търново, където тя е преминала курс на лъчелечение, апаратурата е стара. Мъжът казва, че след лечението състоянието на жена му се влошило. Няколко месеца по-късно тя починала.

Управителят на онкоцентъра отказа да застане пред камерата ни, но обясни, че заболяването на жената е било в много напреднала фаза. Според Мария Рачева " в онкоцентъра не раздават души на болните, а ги лекуват, но Бог е този, който решава". От агенция Медицински одит и здравната инспекция не откриват нарушения, а апаратурата, макар и стара, и сега лекува болните от Велико Търново и Габрово.

Пред комисията за защита от дискриминация днес беше представено информираното съгласие, подписано от починалата от рак жена. На стандартна бланка с изброени членове и закони има два подписа. От комисията поискаха на следващото заседание да дойде лекуващият лекар, за да каже какво е информирал близките. Обявиха се и против порочната практика информираното съгласие да е само формално.

Професор Благой Видин от КЗД предлага съдържанието на бланката да стане разбираемо за пациента, както и да се промени самата процедура на информиране. Юристът е на мнение, че в сегашния си вид процедурата по информирано съгласие позволява да се заобикалят правата на пациентите.

Редактирано от *jull** на 18.02.12 07:01.



Тема Re: Амортизиран апарат за лъчетерапия КОЦ- В.Търновонови [re: nepokorniqt]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано17.02.12 23:17



За щастие нямам конкретен повод за да се включа.

Но държа да кажа:

Поздравявам те!!! Най - искрено ти желая моралната победа, която заслужаваш и горещо се надявам повече хора се присъединят!



Тема Re: Амортизиран апарат за лъчетерапия КОЦ- В.Търновонови [re: Ekna]  
Автор nepokorniqt (новак)
Публикувано17.02.12 23:38



Много ти благодаря за подкрепата.
Въпреки че борбата е неравностойна аз съм оптимист и вярвам че след третото заседание КЗД ще се произнесе в наша полза.
На тези заседания присъства адвокат,който представлява министъра на здравеопазването,както и директора на лечебното заведение,който също няма адвокат.Получава се така че вместо от министерството на здравеопазването да са на моя страна аз трябва да се боря срещу тях.Аз се справям и без адвокат,защото вече мога да кажа че съм запознат със почти всички нормативни документи в здравеопазването.

Още веднъж ти благодаря за съпричастноста към случващото се.



Тема Re: Амортизиран апарат за лъчетерапия КОЦ- В.Търновонови [re: nepokorniqt]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано18.02.12 07:13



Имаш абсолютната ми морална подкрепа! Ужасно е, но човек остава с убеждението,
че институциите, отговорни за здравето и живота на пациентите, се борят СРЕЩУ тях...



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Амортизиран апарат за лъчетерапия КОЦ- В.Търново [re: *jull**]  
Автор nepokorniqt (новак)
Публикувано19.02.12 19:25



Много е неприятно и болезнено срещу мене да стои упълномощен представител на Министъра на здравеопазването,както представител от лечебното заведение(адвокати)и да гледат да ме изкарат мене или пък съпругата ми че сме виновни..

Боря се за справедлива кауза и съм сигурен че ще победя във тази неравностойна схватка.
Много познати пренебрежително ми казват че се боря с вятърни мелници и че нищо няма да направя,но аз продължавам защото болката е голяма.

Към нас от вчера се присъедини и още един пострадал със документирани изгаряния от този апарат.
Пишейки за този човек,искам да изкажа възхищението си от неговата смелост,да се изправи редом със нас в борбата за премахване на старите лъчетерапевтични апарати.
Казвам че се възхищавам от този човек защото той е зависим от лечебното заведение срещу което ще подаде жалба за да потърси отговорност за причинените изгаряния от лъчетерапията.Този човек ще продължава да ходи в това лечебно заведение,въпреки че подава жалба за да си търси правата.
По моето скромно мнение малко хора биха си позволили да постъпят по този начин.Когато разговаряхме със него каза че не вижда какво по лошо може да му се случи и че е по добре да направи опит да промени нещо със своите действия.
Прекланям се пред смелостта на този човек попаднал във капана на болестта.

Ще ви държа в течение на случващото се,въпреки че не забелязвам към моята тема да се проявява интерес.

Ако някой знае за пациент пострадал от лъчетерапия със изгаряния,при използване на стара лъчетерапевтична апаратура,Моля да ми пише.



Тема Re: Амортизиран апарат за лъчетерапия КОЦ- В.Търновонови [re: nepokorniqt]  
Автор iliqn4e (член)
Публикувано19.02.12 21:39



Татко също прави ЛТ в Търново.Мина без проблем.Съжалявам за загубата ти и желая Успех!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.