Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:18 26.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.02.12 00:05



Темата продължава от



"Совите не са това, което са..."

Тема Индивидуална инжекция бори рак на мозъка [re: *jull**]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано09.02.12 23:57



Това, за което става въпрос в статията е самата истина, не е журналистическа измислица. Става въпрос за същата болница в Лувен

, където се лекувам аз, моят вид рак е различен. Тази имунотерапия бе и причината да се обърна към тях, на този етап е успешна най-вече за мозъчни тумори.
Ето статията:
Инжекция със състав, съобразен индивидуално за всеки един пациент, бори рака успешно и дава шанс на засегнатите от онкозаболявания да се излекуват или най-малкото да имат добра ремисия в продължение на няколко години.
„Въпросната инжекция, наричана образно от някои медици ваксина, се практикува широко в няколко европейски страни. Скоро тя ще бъде обичайна практика и у нас.” Това обясни за „Монитор” д-р Емануил Найденов от Клиниката по неврохирургия при Университетската болница „Свети Иван Рилски” в София, където се предвижда новият метод за лечение на рака да бъде въведен скоро.
Терапията на пръв поглед изглежда изключително сложна, но е базирана на основни и естествени процеси, протичащи в човешкия организъм. Именно в това е и нейната сила, тъй като за нея не са необходими нито цитостатици, както за химиотерапията, които наред с болните удрят и здравите клетки, нито лъчетерапия, която също дава някои странични ефекти, още по-малко, пък, има нужда от конвенционалните хирургични операции.
Индивидуалната имунотерапия представлява инжектиране на биологичен материал, взет от самия болен, който е обработен по специален начин конкретно за същия този болен.
На практика, от тумора се извлича материал, който се обработва по специфичен начин в лабораторни условия. От организма на болния се извличат бели кръвни клетки, те са в основата на нашия имунитет. Именно те са и главните герои в борбата с рака. В лабораторни условия, въпросните бели кръвни клетки „се срещат” с туморните, „обучават” се, как да ги разпознават и унищожават. Когато така научените бели кръвни клетки бъдат инжектирани обратно в организма на пациента, те тутакси започват да работят това, на което са научени в лабораторията – засичат моментално туморните образования и буквално ги изяждат.
„Методът е уникален, защото, от една страна, лечебният материал е от самия пациент, а от друга – когато попадне отново в организма, той унищожава само видоизменените клетки, които вече са станали ракови. Здравите остават незасегнати”, обясни преимуществата д-р Емануил Найденов.
Лечението е строго индивидуално за всеки, което дава изключително голям шанс за трайно излекуване на пациентите със злокачествени мозъчни тумори.
То е приложимо за засегнати от мултиформен глиобластом – най-честият първичен злокачествен мозъчен тумор при възрастни.
„Когато той се лекува по конвенционалните методи и възникне рецидив, смъртността е 100 процента. С прилагането на новия метод могат да се постигнат дълги години преживяемост и толкова дълга ремисия на заболяването, че понякога тя граничи с излекуването”, уверява д-р Емануил Найденов.
Белгийски професор лекува двама българи
Правят център за терапия и у нас
Белгийският професор проф. д-р Стефан ван Гол от Невро-онкологичното отделение и Лаборатория по експериментална имунология при Университетска болница Gasthuisberg в град Льовен, Белгия, ще консултира и наблюдава лечението на двама българи с онкологично заболяване на мозъка, което ще започне скоро по новия метод у нас. „Лечението ще бъде напълно безплатно и ще се осъществи в университетската болница „Св. Иван Рилски”, в която има условия и за създаване на център за лечение по новия метод”, обясни д-р Емануил Найденов. При посещението си неотдавна у нас белгийският професор и светило в прилагането на иновационното лечение д-р Гол отбеляза, че в България има не само добре оборудвани университетски болници, но и отлично обучени български медици, които по всичко могат да се съизмерват с европейските си колеги.
Новата за България терапия на тумор на мозъка се практикува успешно от няколко години в Западна Европа, като е с традиции в Белгия и Германия, където вече има своеобразни медицински школи, които я практикуват. Практикува се и във всички останали страни в света с водещи технологии, най-вече в Япония и САЩ.
Мултиформеният глиобластом е най-честият първичен злокачествен мозъчен тумор при възрастни, като напоследък заболеваемостта от него тревожно нараства. Средният брой новодиагностицирани случаи в България е около 250 на година. Туморът се открива предимно в зряла възраст. Първите симптоми на заболяването са неспецифични и включват главоболие, прогресираща слабост в крайниците и епилептични припадъци.
Ето и линк към статията:


Защото Си ме направил глава, а не опашка!

Редактирано от *jull** на 10.02.12 08:05.



Тема Re: Индивидуална инжекция бори рак на мозъка [re: megolina75]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано10.02.12 11:39



Нещата изглеждат доста сериозни - убеждавам се все повече в това.

Дано се получи.

Ако е удобно бихте ли споделили нещо повече с нас за метода?



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5 [re: *jull**]  
Автор Ивa 123 (непознат)
Публикувано12.02.12 17:42



Незнам защо изобщо пиша, но искам да си изража болката която ме съсипва. Майкаа ми става все по зле. Не може да се движи сама, залита, не иска нищо. А ние не можем да направим нищо, просто да стоим и да гледаме. Мислите ли че трябва да започне дексаметазон инжекции. Утре ще ходя при лекаря за да ми каже. Вие какво сте шравили в такива ситиации? Ох незнам но болката е огромна , просто до момента не съм изпитвала такава безпомощност и болка.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5 [re: Ивa 123]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано12.02.12 23:51



Съжалявам за това, което прочитам.

Отговорите на тези въпроси изискват медицинска компетенция и доста конкретно познаване на случая.

Бих препоръчала консултация с адекатен спциалист.

Не губете надежда, болната ще го усети...



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5 [re: Ивa 123]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано13.02.12 10:43



Здравей, Ива. Всеки път, когато чета такива вести, отново и отново преживявам болезнено отдавна профучали покрай нас събития... Много ми е мъчно да прочета, защото и аз съм от онези, които много точно знаят каква драма се разиграва в още един нещастен дом.
Миличка, изразът : Не губете надежда, болната ще го усети... е само поредната празна приказка. Тя няма да промени развоя на нещата - за вас, уви

. Не се заблуждавай - правят се изследвания, но до успешното им прилагане и по-продължителна ремисия на болни тук, в БГ, има още много път да се извърви. За милата ти майчица едва ли ще стигне времето :( ... Аз по-скоро бих ти казала - дръжте се, не и показвайте, ако можете, в какво състояние сте вие самите, защото тя отива на все по-зле... Прости ми за тези думи, знам че не те обнадеждавам с тях, но ме дразнят приказки, които внушават празни надежди - няма смисъл от тях, няма! Готви се за неизбежното и... Бог да е с Вас!
А пък аз само се моля : Господи, стига вече, моля те , стига! Но Бог не чува, не иска да чуе, уви...



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5 [re: ivaceda]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано13.02.12 11:06



Отново подчертавам - консултацията с адекватен специалист е критична.

p.s. към изказването на предната ,,колежка" в дискусията - ,,Тя няма да промени развоя на нещата - за вас, уви."
Мога ли да Ви помоля и за още ,,предсказания" в този ред на мисли?
Усеща се истерично желание да ,,помогнете" и на други семейства извън Вашето - с аналогичен успех.
Нека Ви разочаровам - те ще стават все по-малко!
Моите усилия са насочени в тази насока, но явно с Вас не работим за общата кауза, напротив - Вие сте едно от явно оформените препядствия за хората в нужда.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5 [re: Hageжga]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано13.02.12 14:00



"Колежки" като вас, "Надежда", явно много се нуждаят да се самодоказват за сметка на нещастните и изтерзани хора тук. Аз нямам претенции да съм специалист, аз съм само потърпевш и прекрасно знам какво "прави" системата за тези болни и какво е отношението към тях.
И пак Ви казвам, ако се имате за специалист, изявявайте се в професионални медицински форуми, стига сте се опитвали да си вярвате колко сте компетентна за сметка на нещастните и измъчени души тук.
Вие май играете ролята "на всяка манджа мерудия" в тази тема, но не виждам да сте казали до момента нещо по същество на хората, с което реално да им помогнете. Така че от Вас акъл не искам.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5 [re: ivaceda]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано13.02.12 14:45



Отново, горещо съветвам да се осъществи консултация с адекватен специалист!
________________________________________________________

Скъпо мое дете (ivaceda), ако не реагирам остро има реална опасност да заблудите някого с ,,доброжелателните" си напътствия, продиктувани от доказаното Ви невежество по въпроса.

За разлика от Вас аз имам критичност - допускам ,,медицинска недостатъчност" и у мен самата, но Вашето поведение е... опасно.

Замислете се! Предлагам да се осъзнаете и ограничите кръга на Вашите жертви.

Консултацията с ,,тесен специалист" е пожелателно също и за Вас, "ivaceda", но в насока за друго заболяване...



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5 [re: Hageжga]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано13.02.12 16:05



Скъпа ми "Надежда" Вие сте едно непоправимо натрапничаво създание, което много, ама много иска да се самоутвъждава тук. Това ваш мазохизъм ли е? Няма смисъл да се спори с вас, това си е чиста загуба на време. Все едно да спориш с някой, който е за онези болнични заведения, които ги строят на края на града. Проблемът е на тези, които ви допускат да се "изявявате " във форума на страдалците, сякаш не им стигат другите нещастия, стоварили се върху главите им. Е, аз нямам власт да ви блокна тук, на моя страница със сигурност досега щяхте да се аут безвъзвратно. Така че аз нямам намерение да си губя времето повече с празните ви приказки, а за другите - не знам. Всеки си носи глава на раменете, в края на краищата...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.