Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:40 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.02.12 00:05



Темата продължава от



"Совите не са това, което са..."

Тема Индивидуална инжекция бори рак на мозъканови [re: *jull**]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано09.02.12 23:57



Това, за което става въпрос в статията е самата истина, не е журналистическа измислица. Става въпрос за същата болница в Лувен

, където се лекувам аз, моят вид рак е различен. Тази имунотерапия бе и причината да се обърна към тях, на този етап е успешна най-вече за мозъчни тумори.
Ето статията:
Инжекция със състав, съобразен индивидуално за всеки един пациент, бори рака успешно и дава шанс на засегнатите от онкозаболявания да се излекуват или най-малкото да имат добра ремисия в продължение на няколко години.
„Въпросната инжекция, наричана образно от някои медици ваксина, се практикува широко в няколко европейски страни. Скоро тя ще бъде обичайна практика и у нас.” Това обясни за „Монитор” д-р Емануил Найденов от Клиниката по неврохирургия при Университетската болница „Свети Иван Рилски” в София, където се предвижда новият метод за лечение на рака да бъде въведен скоро.
Терапията на пръв поглед изглежда изключително сложна, но е базирана на основни и естествени процеси, протичащи в човешкия организъм. Именно в това е и нейната сила, тъй като за нея не са необходими нито цитостатици, както за химиотерапията, които наред с болните удрят и здравите клетки, нито лъчетерапия, която също дава някои странични ефекти, още по-малко, пък, има нужда от конвенционалните хирургични операции.
Индивидуалната имунотерапия представлява инжектиране на биологичен материал, взет от самия болен, който е обработен по специален начин конкретно за същия този болен.
На практика, от тумора се извлича материал, който се обработва по специфичен начин в лабораторни условия. От организма на болния се извличат бели кръвни клетки, те са в основата на нашия имунитет. Именно те са и главните герои в борбата с рака. В лабораторни условия, въпросните бели кръвни клетки „се срещат” с туморните, „обучават” се, как да ги разпознават и унищожават. Когато така научените бели кръвни клетки бъдат инжектирани обратно в организма на пациента, те тутакси започват да работят това, на което са научени в лабораторията – засичат моментално туморните образования и буквално ги изяждат.
„Методът е уникален, защото, от една страна, лечебният материал е от самия пациент, а от друга – когато попадне отново в организма, той унищожава само видоизменените клетки, които вече са станали ракови. Здравите остават незасегнати”, обясни преимуществата д-р Емануил Найденов.
Лечението е строго индивидуално за всеки, което дава изключително голям шанс за трайно излекуване на пациентите със злокачествени мозъчни тумори.
То е приложимо за засегнати от мултиформен глиобластом – най-честият първичен злокачествен мозъчен тумор при възрастни.
„Когато той се лекува по конвенционалните методи и възникне рецидив, смъртността е 100 процента. С прилагането на новия метод могат да се постигнат дълги години преживяемост и толкова дълга ремисия на заболяването, че понякога тя граничи с излекуването”, уверява д-р Емануил Найденов.
Белгийски професор лекува двама българи
Правят център за терапия и у нас
Белгийският професор проф. д-р Стефан ван Гол от Невро-онкологичното отделение и Лаборатория по експериментална имунология при Университетска болница Gasthuisberg в град Льовен, Белгия, ще консултира и наблюдава лечението на двама българи с онкологично заболяване на мозъка, което ще започне скоро по новия метод у нас. „Лечението ще бъде напълно безплатно и ще се осъществи в университетската болница „Св. Иван Рилски”, в която има условия и за създаване на център за лечение по новия метод”, обясни д-р Емануил Найденов. При посещението си неотдавна у нас белгийският професор и светило в прилагането на иновационното лечение д-р Гол отбеляза, че в България има не само добре оборудвани университетски болници, но и отлично обучени български медици, които по всичко могат да се съизмерват с европейските си колеги.
Новата за България терапия на тумор на мозъка се практикува успешно от няколко години в Западна Европа, като е с традиции в Белгия и Германия, където вече има своеобразни медицински школи, които я практикуват. Практикува се и във всички останали страни в света с водещи технологии, най-вече в Япония и САЩ.
Мултиформеният глиобластом е най-честият първичен злокачествен мозъчен тумор при възрастни, като напоследък заболеваемостта от него тревожно нараства. Средният брой новодиагностицирани случаи в България е около 250 на година. Туморът се открива предимно в зряла възраст. Първите симптоми на заболяването са неспецифични и включват главоболие, прогресираща слабост в крайниците и епилептични припадъци.
Ето и линк към статията:


Защото Си ме направил глава, а не опашка!

Редактирано от *jull** на 10.02.12 08:05.



Тема Re: Индивидуална инжекция бори рак на мозъканови [re: megolina75]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано10.02.12 11:39



Нещата изглеждат доста сериозни - убеждавам се все повече в това.

Дано се получи.

Ако е удобно бихте ли споделили нещо повече с нас за метода?



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: *jull**]  
Автор Ивa 123 (непознат)
Публикувано12.02.12 17:42



Незнам защо изобщо пиша, но искам да си изража болката която ме съсипва. Майкаа ми става все по зле. Не може да се движи сама, залита, не иска нищо. А ние не можем да направим нищо, просто да стоим и да гледаме. Мислите ли че трябва да започне дексаметазон инжекции. Утре ще ходя при лекаря за да ми каже. Вие какво сте шравили в такива ситиации? Ох незнам но болката е огромна , просто до момента не съм изпитвала такава безпомощност и болка.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Ивa 123]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано12.02.12 23:51



Съжалявам за това, което прочитам.

Отговорите на тези въпроси изискват медицинска компетенция и доста конкретно познаване на случая.

Бих препоръчала консултация с адекатен спциалист.

Не губете надежда, болната ще го усети...



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Ивa 123]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано13.02.12 10:43



Здравей, Ива. Всеки път, когато чета такива вести, отново и отново преживявам болезнено отдавна профучали покрай нас събития... Много ми е мъчно да прочета, защото и аз съм от онези, които много точно знаят каква драма се разиграва в още един нещастен дом.
Миличка, изразът : Не губете надежда, болната ще го усети... е само поредната празна приказка. Тя няма да промени развоя на нещата - за вас, уви

. Не се заблуждавай - правят се изследвания, но до успешното им прилагане и по-продължителна ремисия на болни тук, в БГ, има още много път да се извърви. За милата ти майчица едва ли ще стигне времето :( ... Аз по-скоро бих ти казала - дръжте се, не и показвайте, ако можете, в какво състояние сте вие самите, защото тя отива на все по-зле... Прости ми за тези думи, знам че не те обнадеждавам с тях, но ме дразнят приказки, които внушават празни надежди - няма смисъл от тях, няма! Готви се за неизбежното и... Бог да е с Вас!
А пък аз само се моля : Господи, стига вече, моля те , стига! Но Бог не чува, не иска да чуе, уви...



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: ivaceda]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано13.02.12 11:06



Отново подчертавам - консултацията с адекватен специалист е критична.

p.s. към изказването на предната ,,колежка" в дискусията - ,,Тя няма да промени развоя на нещата - за вас, уви."
Мога ли да Ви помоля и за още ,,предсказания" в този ред на мисли?
Усеща се истерично желание да ,,помогнете" и на други семейства извън Вашето - с аналогичен успех.
Нека Ви разочаровам - те ще стават все по-малко!
Моите усилия са насочени в тази насока, но явно с Вас не работим за общата кауза, напротив - Вие сте едно от явно оформените препядствия за хората в нужда.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Hageжga]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано13.02.12 14:00



"Колежки" като вас, "Надежда", явно много се нуждаят да се самодоказват за сметка на нещастните и изтерзани хора тук. Аз нямам претенции да съм специалист, аз съм само потърпевш и прекрасно знам какво "прави" системата за тези болни и какво е отношението към тях.
И пак Ви казвам, ако се имате за специалист, изявявайте се в професионални медицински форуми, стига сте се опитвали да си вярвате колко сте компетентна за сметка на нещастните и измъчени души тук.
Вие май играете ролята "на всяка манджа мерудия" в тази тема, но не виждам да сте казали до момента нещо по същество на хората, с което реално да им помогнете. Така че от Вас акъл не искам.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: ivaceda]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано13.02.12 14:45



Отново, горещо съветвам да се осъществи консултация с адекватен специалист!
________________________________________________________

Скъпо мое дете (ivaceda), ако не реагирам остро има реална опасност да заблудите някого с ,,доброжелателните" си напътствия, продиктувани от доказаното Ви невежество по въпроса.

За разлика от Вас аз имам критичност - допускам ,,медицинска недостатъчност" и у мен самата, но Вашето поведение е... опасно.

Замислете се! Предлагам да се осъзнаете и ограничите кръга на Вашите жертви.

Консултацията с ,,тесен специалист" е пожелателно също и за Вас, "ivaceda", но в насока за друго заболяване...



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Hageжga]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано13.02.12 16:05



Скъпа ми "Надежда" Вие сте едно непоправимо натрапничаво създание, което много, ама много иска да се самоутвъждава тук. Това ваш мазохизъм ли е? Няма смисъл да се спори с вас, това си е чиста загуба на време. Все едно да спориш с някой, който е за онези болнични заведения, които ги строят на края на града. Проблемът е на тези, които ви допускат да се "изявявате " във форума на страдалците, сякаш не им стигат другите нещастия, стоварили се върху главите им. Е, аз нямам власт да ви блокна тук, на моя страница със сигурност досега щяхте да се аут безвъзвратно. Така че аз нямам намерение да си губя времето повече с празните ви приказки, а за другите - не знам. Всеки си носи глава на раменете, в края на краищата...



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Ивa 123]  
Автор Maria Georgieva ()
Публикувано13.02.12 16:08



Здравей Ива! Преди около една година бях в твоето положение...На нас тогава дексаметазона ни помогна много, между две поредни химиотерапии брат ми получи много силен гърч и тъй като се намирахме в дълбоката провинция не реагирахме навреме, в бърза помощ му биха диазепам но получи пареза на ляв крак и лява ръка и остана на легло.Започнах да му бия дексаметазон, след консултация с онколога по телефона, но по моя грешка съм му правила двойни дози, брат ми проходи след три дни и когато пристигнахме в Атина за химиотерапията навреме, лекарите направо не вярваха на очите си. Много пъти почвахме и спирахме дексаметазона по схема, но той помогна на брат ми почти до последно да бъде на крака и да води нормален живот. Направете консултация с невролог, но от личен опит мога да кажа че лекарите масово"претупват" нещата, дават бързи консултации, особено като видят тази диагноза започват да гледат пациента съжалително и определено бързат да се отърват от него.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: ivaceda]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано13.02.12 18:15



Успокойте се, направили сте всичко - според Вашите сили и възможности.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Maria Georgieva]  
Автор iliqn4e (член)
Публикувано13.02.12 19:59



Здравей Ива!Разбира се ,първо ще се посъветваш със специалист.Искам да ти кажа,че Татко също приемаше дексаметазон.Когато загубеше говор,започвахме инжекциите.За часове се подобряваше.Слагахме го по схема първо по 5 дни,по-късно по 10 дни,като мл. се намаляват,накрая постоянно.Толкова ми беше мъчно,че постоянно го бодат(и не само за това) и тогава Елиния писа,че има и таблетки.В момента имам 20 опаковки,които мога да ти подаря,ако решите да ги давате.И аз мисля,че помага в тези случаи.Дори и да е за кратко...съжалявам,че и ти минаваш по този път.Бъди силна!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: iliqn4e]  
Автор Ивa 123 (непознат)
Публикувано13.02.12 20:52



Благодаря ви много за предложението за дексаметазола. Утре като се срещна с лекаря ще видя како ще ми кайе , защото наистина с инжекции е малко сложно винаги трябва да има лекар които да ги слага и е по слойно. То по принцип има да се продават на хапчета така ли?
Ох да ви кажа имам чувството, че едно лошо повлича след себе си друго лошо. Имам чувството м че сам в ада направо. Мисля утре да се обадя в Троянския манастир да правят молитви там , нали има една чудотворна икона.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Ивa 123]  
Автор Elinia (новак)
Публикувано14.02.12 12:22



Дексаметазонът намалява мозъчния оток, така че, започвайте. В началото инжекционно, после може и на таблетки. Това не е лекуване, а облекчаване на състоянието на пациента. Но все пак, нали трябва да се направи всичко възможно, за да се помогне на болния.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: ivaceda]  
Автор Elinia (новак)
Публикувано14.02.12 12:26



Ивацеда, не си губи времето да спориш с комплексирани и изживяващи се като месия дребни люде. Няма смисъл.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Ивa 123]  
Автор Maria Georgieva ()
Публикувано14.02.12 14:17



Дексаметазон има в България само на инжекции, аз купувах на таблетки от Гърция, като тази година видях, че го има на капки за пиене през устата. Ще се прибирам в България за малко в края на март, мога да ти донеса ако ти е нужен.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Ивa 123]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано14.02.12 16:16



Иве, аз се бях научила и сама правех инжекциите с дексаметазон на съпруга ми. Не е страшно, само трябва сестра или лекар да ти обясни основните правила - къде точно се поставя, а също да назначи дозите. Не е сложно, повярвай ми. Ако искаш, и аз мога да ти ги обясня тези правила на поставянето. Що инжекции направих тогава...
















що инжекции направих тогава



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: ivaceda]  
Автор Ивa 123 (непознат)
Публикувано14.02.12 22:09



мерси за предложението, днеска почнахме дексаметазола по схема от лекаря, за сега имаме една позната лекарка която ги слага, надявам се да имат ефект, за сега минаха 3 часа без резултат ама дано да помогнат. Аз стм мнгого страхлива и се надявам да не ми се налага да бия сама инжекциите:)
Не съм търсила, но наистина ли няма таблетки от тово лекарство. Ако продължим с лекарството, ще трябва да го търся. За сега лекяря каза с инжекции, а после ще реши какво да е - може и хапчета. Само се моля да има ефект.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Elinia]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано15.02.12 19:26



А кибер-френията в Турция продължава да се вихри с пълна сила или както се казва - всичко под ,,ножа"



Казвам го защото попаднах днес на едно телевизионно предаване - дадоха поредната глиобластомна жертва на ,,ефендитата"



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Hageжga]  
Автор Maria Georgieva ()
Публикувано15.02.12 20:33



Само за протокола...В случая на моя брат кибер-ножа беше назначен от Националния консултант по лъчетерапия на България, но не в клиника в Турция, а в Украйна. Целта беше да се щурмува малък остатък след третата операция, който беше невъзможно да се оперира по кръвен път поради инфилтрацията му в мозъка, естествено се надявахме, че благодарение на химиотерапията ще задържим растежа в периода в който ще започна да въздейства тази терапия. Не успяхме да приложим кибер-нож при брат ми, но пак смятам, че всеки един случай е индивидуален и нито една възможност за удължаване на живота не трябва да се отминава.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Maria Georgieva]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано15.02.12 22:04



Така де, ама при този злокачествен тумор няма ясна граница.

Всички техники на ,,прецизна" радиотерапия ограничават до милиметър дозовото разпределение в тъканите, като ВИНАГИ остава необлъчена зона в съседство - място за бъдещ рецидив на заболяването.

Всичко това е било ДОКАЗАНО още през 2004 г. - http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15465203

Оттогава в сериозните клинични центрове идеята за гама-, кибер- и пр. ,,ножове" изобщо не се подлага на обсъждане при болни с мултиформен глиобластом - факт!

Предполагам, че този ,,консултант" е била Проф. Хаджиева - тя и нас заблуди с комерсиалния си модел на ,,мислене"





Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Hageжga]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано15.02.12 22:12



А как ми писна от разни номенклатурни кадри, окопали се в своето невежество, обградени с лъскави титли - само претенции без грам покритие



Съжалявам, не се сдържах - това не е по темата.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: ivaceda]  
Автор Ивa 123 (непознат)
Публикувано15.02.12 22:19



Притеснена съм. Вече втори ден слагаме инжекции по 3 ампули дексаметазол, но няма ефект . Майка пак не може да се движи сама, трудно ходи, не може да стане. От кога започват да действат инжекциите, аз се надявах веднага да има резултат. Притеснявам се много.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Hageжga]  
Автор iliqn4e (член)
Публикувано16.02.12 20:06



Ива,Мария вече ти е предложила да ти достави лекарството.Тя е човекът,който откликна на молбата ми и въпреки всичко,винаги успяваше да ми го изпрати.Напиши ми на лични адреса си,за да ти изпратя тези опаковки.Мария,радвам се ,че ще си идваш,чакам обаждане .Трябва да се видим.Прегръдки!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: iliqn4e]  
Автор Ивa 123 (непознат)
Публикувано16.02.12 22:47



Мерси за това, но започвам да се чудя дали изобщо трябва да ги продължаваме. Вече трети ден ги слагаме по три ампули на ден инжекции , а майка все така е скована и не може да се движи. МОля ви кажете ми , кога започват да действат. Стах ме е , че няма резултат от това. Утре трябва да се обадя на лекаря за да му кажа как минава лечението, а той не знам какво ще ми каже след като няма никакво подобрение. Страх ме е



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Ивa 123]  
Автор Maria Georgieva ()
Публикувано17.02.12 12:58



Иве, не очаквай толкова бърза промяна в състояние на майка ти от приемането на дексаметазон, говори с лекаря дали да не увеличите дозата.Но е хубаво майка ти да прави опити да се раздвижва, от теб и от хората около вас, зависи да поддържаш духа й, да я стимулираш. При нас дексаметазона наистина подейства за дни, но имаше едно огромно желание и от моя и от страна на брат ми, в началото двамата с мъжа ми го вдигахме на крака, аз му местих краката и броях леви, десни, искахме да проходи и той го направи. Кога за последно правихте ЯМР, има ли и колко е голям остатъчния тумор, при това изследване ясно се вижда и наличието на мозъчен отток.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Hageжga]  
Автор Maria Georgieva ()
Публикувано17.02.12 14:12



Доц.д-р Веселина Първанова, която е и Председател на профилната комисия за лечение на пациенти в чужбина по "Лъчелечение" към Министерството на здравеопазването, даде препоръката за кибернож.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Maria Georgieva]  
Автор Ивa 123 (непознат)
Публикувано17.02.12 22:26



Последно правихме скенер на 27.12.2011. До сега не сме правили ЯМР. Чудя се как ще отидем на ЯМР в нашия случей. А и със сестра ми се двуумим за втора операция. Нашия лекар ни каза, че е много опасно , че е на лошо място и не е сигурно как ще излезе операцията. От както ни кзаха това все си мислим, че с втора операция ще стане по-лошо. Незнам вече какво да правим и какво да кажа. Лекаря който прави оперцията - от София, каза че иска да види ЯМР и тогава ще каже дали може или не втора операция. Незнам. Знам , че е налудничево, но се консултирахме с една жена - гледачка, тя каза да не правим втора операция защото няма да я издържи. Просто ситуацията е сложна и не мисля , че някой лекар може да каже на 100% да няма да има проблем при операцията или не не я правете. Незнам кое е правилно и кое не. Изобщо не мисля правилно откакто се сбсъскахме с това
Всъщност има остатък от оперирания тумор, но лошото е че има още един

Редактирано от Ивa 123 на 17.02.12 22:27.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Maria Georgieva]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано18.02.12 01:07



Хубаво е да се знае това.

Не я познавам, но е достатъчно показателно, поне за мен.

p.s. обясни ли ви защо ,,препоръчва" тази ,,случайна" клиника?



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Hageжga]  
Автор Maria Georgieva ()
Публикувано18.02.12 13:21



Когато се кандидатства за лечение в чужбина, което да бъде финансирано от Министерството на здравеопазването, трябва да представите три оферти от различни клиники. Клиника "Спиженко" в Украйна изобщо не е "случайна", там работят много добри специалисти, а и те дадоха най- ниската цена, затова бяхме насочени към нея.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Ивa 123]  
Автор Maria Georgieva ()
Публикувано18.02.12 13:45



Образно изследване-скенер или ядрено -магнитен резонанс трябва да се правят на около три месеца. Лошото е, че глиоластома е много бързо нарастващ тумор/при брат ми,след първата операция за около шест месеца беше възстановил почти първоначалните си размери/, особено ако не се повлияе от лъче и химио терапията. Вие продължавате ли тези терапии, и има ли ефект от тях? Ако Темодала действа при майка ти, то има шанс да се задържи растежа . Колко са големи остатъка от първоначалния тумор и рецидива/най-често глобластома прави симетрични на първия тумор нови образувания/ и нараснали ли са след операцията? Дано имате късмет и майка ти да е дълго време още с вас.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Maria Georgieva]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано18.02.12 14:23



Търговци на човешка надежда - ,,изгодната оферта" не ги оправдава в моите очи.

При отсъствието на медицински причини за осъществяване на дадено лечението изводите са повече от ясни.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Hageжga]  
Автор Maria Georgieva ()
Публикувано18.02.12 17:30



Аз пък смятам, че Вие сте последния човек, който може да говори за компетентност и медицински причини за дадено лечение, нито пък давате каквито и да било съвети, защото ви е ниско нивото и като специалист и като човек. Единственото, което може да се случи е да откажете много от пишещите тук, да спрат да го правят, за да не четат Вашите "писания". И само за момент Надежда затвори си очите, представи си най-страшното /искрено не го желая на нито един човек на земята/-откриват ти мозъчен тумор и той е вид глибластом - опиши ми, лечението, което ще предприемеш за теб самата, стъпка по стъпка...
Желая лека вечер!

Редактирано от Maria Georgieva на 18.02.12 17:38.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Maria Georgieva]  
Автор Ивa 123 (непознат)
Публикувано18.02.12 17:39



Нешо не ми стана ясно - МИнистрерство на здравеопазването ли финансира такива операции с кибернож? Не съм чувала за такова нещо. Какво трябва да се направи за да се получи такова финансиране. Вие така ли сте правили операцията в Инстамбул? Има ли ефект от нея или е само мъки?
Всъщност при майка лекарите казаха , че след химио и лъчетерапията има добър резултат. Поне така ми казаха. Имало растеж, но не бил много.
Днеска майка ми се струва малко по-добре, но ме е страх да го казвам. Малко започна да правил крачки сама, дано да има ефект от инжекциите.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Maria Georgieva]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано18.02.12 18:38



Не виждам нищо конструктивно в личните нападки между пишещите тук.

Нека си представим обаче за момент, че Вие имате мозъчен тумор.

Убедена съм, че няма да се подложите на тази доказано неефективна процедура на лечение - нещо за което разбрахте именно от мен.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Ивa 123]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано18.02.12 18:49



Скъпа Ива, не разбирате защото в стремежа си да бъде полезен всеки тук Ви ,,препоръчва" различни неща.

Ако ги следвате без да мислите рискувате да навредите на майка си.

Предлагам Ви следното - прочетете, анализирайте и действайте по свое усмотрение.

Не служете на ,,авторитети" - гледайте обективно на резултатите.

Мисля, че ще можете да се ориентирате достатъчно правилно ако прочетете темата от самото й начало...



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Maria Georgieva]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано18.02.12 19:27



Ха-хах, искрено ме развесели, Мария, макар че този форум никак, ама никак не е весел

... Откажи се изобщо да отговаряш на това човече, въпросната :"Надежда"... Аз няколкократно (и то съвсем наскоро, малко по-горе в темата) го призовах да престане на бълва мъгляви простотии тук, но то си знае неговото... Просто го игнорирай, щото претенциите му за конструктивизъм за смешни и жалки, не знам този навлек защо не оставя нещастните хора на мира... единственото, което ми идва наум е, че това е човече с психични отклонения, което се изживява за нещо си тук...

Виж, Мария, и аз не съм убедена, че киберножът помага при глиобластом - на всеки случай на нас не ни помогна, макар че лекарите не ни предложиха просто нищо друго. Въщност какво е киберножът? Доколкото съм чела, суперпрецизна лъчетерапия.. Е, на нас не ни помогна. И не съм убедена, че което и да било от познатите до момента средства за лечение биха помогнали с друго, освен да се удължи с няколко месеца животът на болния...

Все си мисля, че ако вместо лъчетерапия бяхме започнали веднага с антималигноцит (аз го държах в ръцете си, но Васко просто отказа да го приема с въпроса "това лекарство защо не е утвърдено, щом е толкова добро?), може би нещата щяха да се развият по друг начин... Но това е друга тема. Че антималогноцит работи, съм абсолютно убедена - съдя по признаците, които имаше след приемането му. Но той започна да го взема веднага след лъчетерапията, а това е абсолютно противопоказано, уви...

За изследвания да се създава персонална ваксина от биологичен материал , взет от първичния тумор на конкретния болен четох още в 2006 година, първи руски учени от Санкт Петербург са публикували резултати за преживяемост над 2 години... Аз ги четох, но за нас беше късно - първичната операция беше за гърба ни, а нашите лекари тук не бяха и чували за тези изследвания...
Ох, както и да е, чието и да е откритието, надявам се някой да се заеме сериозно да го прилага... защото тази диагноза покосява и много млади хора, това е много страшно.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Ивa 123]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано18.02.12 19:30



Стискам ви палци Иве, дано да има ефект!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: ivaceda]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано18.02.12 19:44



А въглен от къртица опитахте ли? Имам всички основания да смятам, че щяхте да бъдете ,,убедена", че помага!

За съжаление ,,кибер"-идиотията е заразна и ходи по такива като Вас - резултатите са показателни...



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Hageжga]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано18.02.12 20:16



Патко, ти себе си ли визираш?



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: ivaceda]  
Автор Maria Georgieva ()
Публикувано18.02.12 20:56



Благодаря ти Иваседа, права си, реших просто от тук нататък да не отварям и да не чета нищо написано от Надежда/дано не започне да пеши под друго име

.
Хронологично ще опиша нашия път на борба: Първа операция-грешна хистология и поставяне на диагноза Астроцитом ІІ степен-проведена само лъчетерапия/с прекъсване поради повреда от 20 дни/ на стар апарат в Пловдив, рецидив след шест месеца, втора операция- хистология Глиобластом, назначаване на химиотерапия с Темодал/тъй като протокола се забави първото приемане го заплатихме ние/, ЯМР месец след операцията-тумора е в същите размери, както преди нея, нов ЯМР след трето приемане на темодал -ръст на тумора, наличие на ново образование, симетрично на първото, трета операция - потвърдена хистология на глиобластом, извадена по-голямата част от първия тумор, започната химиотерапия с иринотекан, и включен и Авастин след това на всеки две седмици, резултат малкото образование изчезна, няма растеж на остатъка.Лечението с Кибер нож не се препоръчва за глобластом, защото е бързо растящ тумор, инфилтриран в здрава тъкан, пациентите не доживяват много пъти за започне въздействието от тази терапия. Нашата цел тогава беше между две химиотерапии/които даваха резултат/ да направим облъчването с Кибер нож.
Министерство на здравеопазването финансира операции с кибер нож-подава се молба /най-добре лично да се входира/,след това редовно проверявате докъде е стигнало разглеждането на тази молба, назначавам консултации с различни специалисти, като при нас искаха пациента лично да присъства и започва чакането за одобрение.
След посещението на белгийския професор силно бяхме заинтригувани от ваксината за лечение на глиобластом, свързахме се с Д-р Емануил Найденов/това беше преди около една година/, каза че може да се включим в програмата, трябва ние да финансираме около 5000 евро/тъй като ние си заплащахме химиотерапията с Авастин не можехме да си ги позволим/, след като се прецени дали тази ваксина може да се използва в нашия случай.Сега чета тук във форума, че в рамките на една година нищо не е напреднало в тази посока на лечение.
Това е накратко, загубихме борбата и братчето ми е на небето, но Господ ни е свидетел, дадохме всичко от себе си. В всички медицински публикации само се пише сухо за средна преживяемост при глиобластом, брат ми почти се вписа в "статистиката", но пък доживя да види моята дъщеричка.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Maria Georgieva]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано18.02.12 21:16



Мир на душата му на твоя брат, Мария! Тази битка е изгубена от всички, които са се сблъскали с диагнозата. Аз не знам за някой оцелял - не и в България. Пак много са опитвали вас да ви лекуват. На нас ни назначиха една лъчетерапия и ни изпратиха у дома да си доизживеем дните - никой не искаше да се занимава да лекува нелечимото... Имаш право, говорят в сухи статистически данни за преживяемост и... толкова... Страшно са бездушни лекарите - не ми се иска да се връщам много към онези спомени, защото и досега тръпки ме побиват от всичко, с което се сблъсках - целия преживян ужас и бездушното отношение на медицинското съсловие... С една дума - да не дава Господ никому да го връхлети този жребий ...





Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: ivaceda]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано19.02.12 07:56



Аз пък познавам ,,излекувани", но те не искат да пишат тук. Имам усещане, че по някакъв начин отричат болестта си, насила искат да я оставят в миналото. Коментирала съм го и преди...



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Maria Georgieva]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано19.02.12 08:08



Съжалявам за Вашия близък, но не мога да Ви разбера - хем признавате, че няма ефект от лечението с кибер-нож, хем сте успели да осигурите ,,грешни пари" за процедура с него?!

А какви са тези 5000 евро за имунотерапия?! В статията на в. Монитор не пишеше такива неща. Ако има несъответствие трябва да се изясни! За съжаление Йончев не ми отговори на питането за повече детайли по този въпрос...

Апропо, ако не е тайна цената за безмисления кибер-нож колко е била?



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Hageжga]  
Автор vedda ()
Публикувано19.02.12 15:08



За бога, Надежда, що за човек си ти? Така ли не разбра, че никой не иска да чете твоите глупости. Ще спреш ли най-после да подклаждаш огъня на изгорелите и изпепелени души и сърца на всички тук. Мария направи всичко за брат си, всички правят какво ли не за близките си, а ти постоянно критикуваш и поставяш под съмнение всичко. Всички тук четат и пишат с надеждата да помогнат на себе си и близките си. Ако не можеш да помогнеш с разумен съвет, поне не рови болката ни. И вземи си смени ника, никак не ти подхожда. Защото не само, че не даваш надежда на болните и близките им, а по скоро подсилваш страха, който и без това си ни е достатъчен. Знаеш ли колко е ужасно да живееш в реалността и с мисълта, че губиш близкия си. А когато този близък е детето ти? Ако съдя по изказванията ти, едва ли можеш да го осъзнаеш. За твоя информация, през 2009 г., синът ми беше оставен в България без лечение, просто ни изпратиха у дома да си чакаме края. И точно благодарение на кибернож, който така упорито отричаш, вече трета година синът ми е до мен. Толкова ли е трудно да проумееш, че дори и минимална надежда да има, всеки би направил всичко за близкия си, дори и само да удължи живота му. А тези които наричаш „ефендитата” – можеш да научиш много неща от тях- добронамереност, отзивчивост, съчувствие- качества, които май са ти напълно непознати.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: vedda]  
Автор Elinia (новак)
Публикувано19.02.12 16:12



Веда, Мария, Ива, защо обръщате внимание на това нещо, което не си пие редовно розовите хапчета и плещи глупости


Просто го игнорирайте, няма смисъл.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: vedda]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано19.02.12 17:38



За мултиформен глиобластом ли иде реч?



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Hageжga]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано19.02.12 18:17



Безкритичността на определени хора тук е опасна.

Не мога да разбера и допусна подобна ,,добронамерена" заблуда.

Разберете, глиобластомът е бурен океан - дифузният астроцитом е спокойно, но и дълбоко море.

Всеки се опитва да плува, съдбата го е принудила, но малко хора се научават и знаят как да го правят.

Жертвите на целия този хаос са многобройни и вие не помагате това да се промени, напротив - влачите ги с вас към дъното.

Необходима е пътеводна светлина, но всеки сам трябва да го осъзнае и да я види.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Ивa 123]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано19.02.12 22:57



Иве, дойде ми наум да ти пусна този линк : http://www.spartakhadjiev.com/bg/page3/

Проф. Хаджиев твърди, че препаратът се бори успешно с глиоми.
Ако искаш, провери директно при него. Човек, като е в безизходица, се хваща и за сламката. Кой знае, може и да помогне.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: ivaceda]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано19.02.12 22:58



http://www.spartakhadjiev.com/bg/page3/



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: ivaceda]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано19.02.12 23:57



Ще помогне със сигурност... на г-н Хаджиев.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Elinia]  
Автор vedda ()
Публикувано20.02.12 08:31



Съжалявам, Elinia, но не издържах. Хората тук са толкова уязвими и нямат нужда от такова отношение. Какво си мисли тая, че само тя чете и само тя знае какво означават диагнозите ни. И какво според нея да направим, да кажем на близките си - това е края, да скръстим ръце и да чакаме. Тая да не е от сорта на "лечителката" Рубин, дето я задържаха, и благодарение на перфектната ни система, вече е извън страната.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Hageжga]  
Автор vedda ()
Публикувано20.02.12 08:50



Охо, даже сме и виновни- влачим жертви към дъното. А какво ти показа твоята пътеводна светлина, да ровиш раните на хората, така ли? Какво удоволствие ти доставя това- недоумявам??????



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: vedda]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано20.02.12 09:07



От днес, всяко мнение, което е далеч от Правилата на клуба:

"Взаимното уважение и добрият тон са задължителни. Също и правото на лично мнение на всеки. "

ще бъде трито.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: vedda]  
Автор IKSTA (непознат )
Публикувано20.02.12 09:49



Аз пък си мисля, че лицата "безработен", "красива" и "надежда" са един и същ човек, който обича да си придава важност с недоказуеми теории. Това е някакъв студент по медицина, който не осъзнава проблемите и си пише неща съвсем не по темите и дори напротив. Ето защо най-доброто е да не му се обръща внимание, защото колкото и да се блокира съответния индивид той както и вълкът от една приказка козината/името/ си мени, но нрава/писаниците - не мога другояче да го определя/ никога.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: IKSTA]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано20.02.12 10:11



Не виждам нищо конструктивно и по темата в последните няколко коментара.

Предполагам знаете, че теорията Ви много лесно може да бъде проверена и опровергана от модераторите на този форум.

Това, че мнението ми не ви харесва е изцяло ваш проблем - аз имам съвест и мисия в този живот.

За съжаление на вас не бих мога да помогна вече, но има други хора - всичко е заради тях.

Ако успеете да се осъзнаете ще се присъедините към мен в тази борба.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: vedda]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано20.02.12 10:32



Скъпа vedda, това което искам да кажа е, че с Вашите съвети и напътствия бихте могли да НАВРЕДИТЕ сериозно на други хора.

Темата е ,,борба с ГЛИОБЛАСТОМ" - лимфомите и дифузните астроцитоми имат коренно различна прогноза и лечение.

Освен това, дори и да има аналогична хистология всеки случай е СТРОГО индивидуален - което е помогнало на едни може да бъде неприложимо за други и обратното.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Hageжga]  
Автор vedda ()
Публикувано20.02.12 11:48



Ако решат модераторите, нека ме изтрият. Не съм конфликтна личност и нe смятам да споря повече, стига ми болката, която изпитвам. Когато през 2009 год. открих този клуб, нямаше отделна тема за астроцитом и затова винаги споделям тук, както и много други със същата диагноза. Тук намерих истински приятели, които ме подкрепят безрезервно. Не съм си позволявала да давам напътствия и съвети, с които да навредя на някого. Не зная защо, Надежда си останала с такова впечатление. Уважавам мнението на всички, независимо дали съвпада с моето. Затова те моля да изложиш твоят метод за борба. В поста си до IKSTA си записала „Ако успеете да се осъзнаете ще се присъедините към мен в тази борба”. Моля те – посочи ми начина, за да се присъединя.

Редактирано от vedda на 20.02.12 11:50.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: vedda]  
Авторfoster (Нерегистриран)
Публикувано20.02.12 12:00



Здравейте и от мен. Чета форума от края на лятото, когато и нашето семейство се сблъска с това чудовище глиобластом. За жалост при нас борбата приключи преди да е започнала. Тумора беше в ствола и нямаше как да се оперира. Имаше 2 други образувания, които бяха отстранени и хистологията доказа предположенията на докторите. А майка ми отиде просто на консултация, със съмнение за инсулт. Всъщност за това и я лекуваха първоначално в Исул и даже я изписаха. Лечението продължи в токуда, но положението се влошаваше. Докато стана ясна жестоката истина.
Именно тук получих ценна информация и се сблъсках със десетките съдби на всички вас. Така и не успях дори да се регистрирам, да ви попитам нещо конкретно. Всичко приключи за около месец.
Сега и аз като ivaceda продължавам да влизам и да се самоизтезавам. Възхищавам се на всички вас, които въпреки лошата прогноза продължават да се борят за близките си. И няма как да е другояче когато става дума за хората които обичаме.
Но и аз вече не мога да се въздържа да изкажа погнусата си от това същество Надежда. Не разбирав въобще какво прави тук.
Между другото моето име в реалния живот е именно НАДЕЖДА



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: foster]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано20.02.12 12:11



Съжалявам за Вашата близка - почти не е имало какво да направите с такова разположение на тумора.

И нашият случай беше подобен, но успяхме да постигнем обратно развитие и близо 12-месечна ремисия на болестта.

След това съмнението ни беше наказано жестоко.

Не мога да върна времето назад, съжалявам за стореното, вината за това е и моя...



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Hageжga]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано20.02.12 12:40



Не искам да препоръчвам този подход - не съм аз човека, който може да прецени. Научих се да търся и намирам истината, сама попаднах на тази статия:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20412570

Консултирах се и започнахме. Началото беше много трудно - не бих препоръчала да бъде извън болнично заведение.

Резултатите бяха мн. добри, но се появи съмнението и... рецидива не закъсня.

Аз също имам вина, че когато всичко беше добре послушахме и ,,съветите" на т. нар. ,,авторитети" в облсатта - по делата им ще ги познаете



Разбрах едно - конфекцията няма място при лечението на това заболяване!

Важното е да попаднеш на адекватен специалист, който да има достатъчно познания и личен подход.

Ние го намерихме, но в момента ме е срам да отида при него и да му кажа, че... провалихме ВСИЧКО.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Buba67]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано20.02.12 14:45



А ако позволиш и аз да изкажа едно мнение, уважаема Буба: Ти, като модератор, трябва не да триеш мнения, защото редовните посетители тук, наистина борещи се или борили се някога с рака достатъчно се уважават един другиго - ти като модератор трябва НАЙ–ПОСЛЕ да наложиш бан на IP адреса на такива като въпросната "Надежда", които влизат тук само ни единствено да се гаврят с мъката, болката, тревогата на хората. Мислех да те търся на и-мейл или на скайп с истинската си самоличност, а не с ника си, точно за да ти кажа моето категорично и логично искане - а то, разгеле, ти сама се намеси тук. Но недостатъчно ефективно. Предполагам четеш - хората не искат да им се намесва тази измислена "надежда", но тя (или той) или то - знам ли дали пък не е тийнейджър?! - продължава да си чеше крастата за сметка на страданието на хората. Защо си модератор, ако ще позволяваш това?! С уважение, ivaceda



Тема Няколко общи приказкинови [re: *jull**]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано20.02.12 15:19



Няма безвредни лекарства. Лекарствата имат за цел да възстановят хомеостазата. Но ние не познаваме достатъчно добре всички механизми на хомеостазата, съответно не сме в състояние да я повлияем така че да се възстанови, без никакви странични и нежелани ефекти.
Всеки, който хвали метод, препарат, лекарство, хранителна добавка като абсолютно безвредно и ефективно - лъже. Или е абсолютно безвредно и неефективно, или е ефективно но не е безвредно и без странични ефекти.
При раковите заболявания, проблема е още по сложен. Защото става въпрос за клетки които са свои собствени, но са с променен контрол. Клетки които притежават редица механизми да противодействат на защитните механизми на организма.
Вярата (надеждата) са изключително важни. Нищо не е свършило, докато човек диша. Докато диша - има надежда, и трябва да бъде всячески поощряван да вярва в добрия изход. Надеждата, вярата в успеха подпомагат организма да включи всички свои резерви и да атакува болестта. Съчетано с правилното лечение - наистина има шанс винаги - може да е малък, но го има.
За съжаление, има твърде много спекуланти с нещастието на хората. Спекуланти които предлагат чудодейни средства и методи - които единствено гарантират приходи за спекулантите. Е може да са "помогнали" някому. Но характерното е че никой от тези спекуланти не говори за "провалите си" - говорят само и единствено за успехите. А няма за момента измислено средство което да гарантира само успехи. Просто не може и да има. За да има такова средство - трябва да познаваме идеално всички аспекти на хомеостазата (а ние познаваме много от тях но не и всички) и трябва да сме в състояние да влияем идеално върху променената хомеостаза (а не сме в състояние).

Bеer? Mоre?




Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: ivaceda]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано20.02.12 16:10



Надежда няколко пъти горещо препоръчва добър специалист. А това е правилна препоръка. Надежда няколко пъти споменава че не трябва безрезервно да се вярва на всеки - също е вярно. И е вярно и това че надежда винаги има, и трябва да се поощрява всячески надеждата и вярата на болния.
Медицината може само да помогне на болния да оздравее.
Аз лично нямам против използването на алтернативни подходи, стига да са съгласувани с лекуващия лекар, и да не увреждат твърде много финансите на пациента. Алтернативния подход може да даде допълнителна вяра/надежда на пациента, а това както вече споменах е ключово важен момент. От друга страна ако алтернативния подход пречи, или уврежда твърде много финансовото състояние на пациента - вредата е недопустима.
А може да вреди по много начини. Например подсилващите храни подсилват и рака, и могат да компрометират лечението. Ако са съгласувани с добър специалист - ползата е повече от вредата. Ако не са - вредата може да бъде твърде голяма.

Банването по ИП - може да стане, но е сложен процес. Начина - да се заключи клуба за нерегистрирани, и да се налага бан по юзър нейм. Или още по надежден начин е да се направи клуба ВИП - тоест пишат само регистрирани, и одобрени.

Bеer? Mоre?




Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: bira_more]  
Автор Elinia (новак)
Публикувано20.02.12 16:57



bira_more, много те уважавам и ценя твоите мнения. Само че, тук става въпрос за друго - в този форум, ти много добре знаеш, че хората си помагат. Кой с каквото може, че споделят кой какво ново или старо е прочел, чул, намерил и пр. Кое лекарство на кого как е подействало, кое къде да се намери.
Понякога една малка идейка се превръща в голяма победа, когато се доразвие и проучи.
И да, това за надеждата, дето умирала последна, всички го знаем прекрасно.
Само че, ти много добре знаеш и това, че едната надежда нищо не струва, ако не правиш нещо, за да я има.
Лягаш, гледаш в тавана и нищо не правиш - ама имаш надежда и чакаш да ти дойде свише...
А, да - имаш и вяра...Като лекар, много добре зная, че лечението зависи в огромна степен от нагласата на пациента. Но когато има лечение, а не - когато болният е оставен само на едната вяра и надежда...
Та, за това идеше реч - ако можеш да помогнеш в този форум за взаимопомощ, правиш го. Ако не можеш или не искаш - само четеш и не апострофираш хората, които се опитват да си бъдат полезни.
И не убиваш вярата и надеждата с глупави, мъгляви, двусмислени и укорителни приказки.
Преди 12 години погребах съпруга си с подобна диагноза.
Минах по този път и зная колко е тежък, за това, ако мога поне мъничко и с нещо да бъда полезна на хората тук, го правя. Защото зная и още нещо - може медицината да е безсилна понякога, но добрата дума винаги помага...
А колкото до БАН за някого - няма смисъл, достатъчно наказание да си с тотално объркана душа.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Elinia]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано20.02.12 17:43



Elinia, Вие като лекар сте длъжна поне да опитате да вникнете в смисъла на казаното от мен - за момент оставете настрани своето безгрешие и нормално човешко себелюбие.

Аз не Ви се сърдя, напротив - разбирам Ви, но разберете и Вие - най-важни са хората, които търсят решение на проблема в този момент.

Всичко, което правим е за тях - не за мен или за Вас.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Elinia]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано20.02.12 20:46



Видях линк към абсолютно безвредно лекарство, както и апострофа. Такива апострофи са важни. Важни са защото няма абсолютно безвредно лекарство. Тоест става дума за лъжа.
Сега, ако тази лъжа струва 20 кинта на месец - определено си струва човек да повярва в нея, и да я ползва заедно с лечението, при условие че лекуващия лекар няма против. Ако струва 200 кинта - ами тези 200 кинта съсипват допълнително семейството. А ползата от тях е меко казано съмнителна.
Да не говорим какви поразии могат да станат ако се действа през главата на лекаря. Част от лекарствата са базирани на това да увреждат използването на някой витамин. Какво ще стане ако в добавката има баш този витамин? На практика - увреждаш ползването а увеличения прием ще "захрани" рака.
Рядко пиша тук, защото рядко имам какво да кажа, което да е от полза за хората. Защото не е важно дали имам какво да кажа, а е важно и дали би могло да е от полза.
Все пак малко студен душ от време на време - е полезен. Просто това е моето мнение. А и това е студен душ или за онези които са болни но достатъчно силни за да четат и пишат тук, или за роднините които безусловно нямат никакво право на слабост. Някой трябва да е в час. Колкото и зле да звучи, но някой трябва да е в час, и да е на ясно че твърде често се злоупотребява с мъката и страданието на хората.

Bеer? Mоre?




Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: bira_more]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано20.02.12 21:37



Кое е това ,,лекарство"?



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Hageжga]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано21.02.12 00:28



Катрапс - т. 4 Безвредност

Иначе не се изразих правилно - групата лекарства е "антиметаболити".

Bеer? Mоre?




Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: bira_more]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано21.02.12 01:56



Цитираш линка, постнат от мен,, както впрочем предположих още щом прочетох коментара ти.

Когато става въпрос за толкова тежка диагноза, с която пациентът и бездруго има нищожни, за да не кажем никакви! шансове да оцелее, всеки има правото сам да решава какво да опита, по простата причина че докторите в скъпата ни татковина много често "отписват" пациента, преди изобщо да са се борили за него. ? И не ми казвай, че не е вярно, защото го изпитах на гърба си!!! ...

Любопитно тогава къде поставяш в твоята лична класация на "вредност-безвредност" т.нар. "кетогенна диета"? Тя вредна ли е, безвредна, или полезна?



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: ivaceda]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано21.02.12 17:27



Имам добра идея за докторите в България. Малцина от тях въобще нещо обясняват.
И за отписването си права, а не трябва да е така.
Въпросът е че според мен в медицината твърденията трябва да са правилни, а не подвеждащи. Те - гледам Виваком предлагат договор, на рекламната листовка на който пише без договор. Кошмар някакъв. На всякъде (не само в медицината).
В медицината всичко опира до преценка - вреда/полза. И за това се дразня когато видя безвредно. Няма как да има нещо безвредно вършещо работа.
Не мога да преценя кетогенната диета, не мога да оценя и препарата от линка който даваш. Мога да реагирам само на подвеждащи и невярни твърдения.
В края на краищата - и препарата към който даваш линк може да е полезен - в смисъл ползата да е повече от вредата. Не ми харесва рекламата му.
Ама то едва ли има реклама дето да мога да я понасям де.

Bеer? Mоre?




Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: bira_more]  
Автор Ивa 123 (непознат)
Публикувано02.03.12 19:19



Здравейте, пак съм аз. Като започнахме инжекциите дексаметазол майка се поуправи,започна да се движи и да пази равновесие. Но сега лекаря каза да започва да ги спира, понеже не може постоянно да се ползат. И сега като започна през ден да се слагат инжекциите, майка пак започна да се схваща да не пази равновесие. Много ме е страх какво ще стане като напълно ги спре. При вас как е било, постоянно ли сте ползвали дексаметазола?



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Ивa 123]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано02.03.12 19:36



Да, и на нас лекарят в Торакс, където го бяхме настанили последните му три дни, ни каза , че не може да се слагат постоянно. Но при нас всичко се разви така светкавично и стигна до летален изход, че просто нямаше за кога да ги спрем. Слагахме ги до края, но това беше само няколко месеца - след операцията.

И, Ива, следи майка си дали ходи редовно по нужда. Знаеш, мозъкът командва всичко, а аз знам за три случая при мозъчен тумор, когато болният се затруднява в ходенето. една от моите познати ми каза, че синът и е спрял да уринира - една седмица, след което е починал. А при Васко и при още един болен (Бог да ги прости и двамата), в последните дни от живота им не можеха изобщо да се изхождат. Васко не беше ходил по нужда последната седмица от живота си :( Организмът се натравя, това е ужасно, и не можахме да му помогнем. При другия болен, от дъщеря му знам, че се е случило същото... Така че следи майка си и се консултирай с лекар.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: ivaceda]  
Автор Ивa 123 (непознат)
Публикувано02.03.12 19:50



Това е ужасно, ох не искам да си помислят за това. Наистина не мога да приема , че това ще се случи, просто много ми е тежко. Нашия лекар каза за банки Метазол, но ще трябва в болница да е това. Вие правили ли сте такива вливки?



Тема Re: Няколко общи приказкинови [re: bira_more]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано02.03.12 20:12



Днес попаднах на тази статия:



Редактирано от *jull** на 03.03.12 01:19.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Ивa 123]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано03.03.12 10:52



Предполагам,че става дума за банки Манитол-той се използва за намаляване на вътречерепното налягане при мозъчен оток.

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: Няколко общи приказкинови [re: Hageжga]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано03.03.12 10:56



За тази индивидуална противотуморна ваксина и за създаването на този център се писа още преди две години!До сега да има някакво развитие????Аз поне не съм чула или чела,независимо,че съм здравен рботник и имам близки колеги в тази болница!

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Ивa 123]  
Автор Maria Georgieva ()
Публикувано03.03.12 11:03



Здравей Иве, дексаметазона и ние го започвахме и спирахме много пъти, като ми направи впечатление, че намаляването на дозите по схемата, която беше направил онколога от гръцката болница беше постепенно намаляване с малки дози в рамките на две седмици, така че не усетихме някакви симптоми на влошаване. Тук прочетох и за пациент, който постоянно е взимал дексаметазон, знаеш че целта на това лекарство е намаляване на мозъчния отток, но то не може да помогне за спиране на растежа на тумора. Манитол също сме вливали, пак заради мозъчен отток, след джаксънови гърчове, като единия път системата ни я пусна личния лекар. Най-важното е химиотерапията при вас да помогне да спрете растежа на тумора.Правете всичко възможно майка ти да се движи повече, без да се преуморява разбира се.Въоръжи се с позитивно мислене, търпение и кураж.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Ивa 123]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано03.03.12 11:12



Иве, когато на нас ни се случи това, нямаше просто никакви средства за спиране на растежа. Темодалът още не беше пуснат в употреба, имаше само някакви ужасни хапчета, които знам, че друга болна е приемала - но страничните ефекти са били наистина страшни. Знам, че емоциите ти отказват да приемат реалността на диагнозата, че ти е страшно и те боли... Но сега медицината все малко е напреднала, има поне някакви средства за борба с тумора... Трябва да вярваш, трябва да се бориш и да не се предаваш! И ако е писано, ще задържиш майчицата си колкото се може по-дълго до теб!



Тема Re: Няколко общи приказкинови [re: reni56]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано03.03.12 12:58



Аз лично чух и бях на лекцията на Професор Гол през февруари м.г. Вие къде сте чели за инициативата преди това? Срещнах информация, че в момента пациентите се изпращат в Белгия, но дали е така и какви са точните условия - за мен лично не е ясно. Мисля, че трябва да се попита организатора.



Тема Re: Няколко общи приказкинови [re: Hageжga]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано03.03.12 15:03



Дайте ми едно име и веднага ще проверя в болницата в Белгия. Лекувам се на същото място



Защото Си ме направил глава, а не опашка!

Тема Re: Няколко общи приказкинови [re: megolina75]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано03.03.12 16:29



Чудесно, ще получим информация от извора.

Проверете за Професор Стефан Ван Гол - евентуално да посочи лице за информация и контакт.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Maria Georgieva]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано04.03.12 19:07



Кортикостероидите могат да намалят ,,отока", но успоредно с това усилват растежа на тумора - силно потискат имунната система и покачват кръвната захар.

Решението ни да предприемем кетогенна диета се оказа удачно и в тази насока - повишава се естествения кортизол, но ,,глюкозата" остава ниска.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: iliqn4e]  
Автор Ивa 123 (непознат)
Публикувано12.03.12 23:01



Здравейте, минахме нови изпитания- майка се влоши много след като спряхме инжекциите дексаметазол и постъпи в болница. Там я стабилизираха и днеска я изписаха защото утре сме на химиотерапия и лекарите казаха , че не може да лежи в болница и едновременно с това да ползва и химиотерапия и така де изписаха я. Утре като отидем за химиото трябва да ми кажат дали може заедно с темодала да се слагат и инжекциите дексаматазол. Вие знаете ли дали темодал и дексаметазол са съвместими? Страх ме е , че като спре дексаметазола пак ще се влоши.И още нещо да питам - когато питах нашия лекар дали не може да се взема хапчета вместо инжекциите дексаметазол той каза , че хапчетата нямат чак толково силно действие. Вие имате ли впечатления от хапчетата? Има ли наистина разлика между инжекциите и хапчетата?Вие колко дълго сте ползвали дексаметазола?Знам , че не може постоянно, но мисълта , че пак ще се влоши като се спрат много ме плаши



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Ивa 123]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано13.03.12 06:05



Здравей Иве,Темодала е химиотерапевтичен медикамент ,а дексометазона е препарат с противвъзпалително действие,той помага за намаляване на вътречерепното налягане .При всички случаи двата медикамента могат да се прилагат едновременно,но по схемата по която са предписани.Стискам палци и желая успех!
P.S.Нямам опит с приемане на таблетки дексометазон,може би някой който е ползвал такива таблетки ще с включи със съвет.

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: reni56]  
Автор iliqn4e (член)
Публикувано13.03.12 21:38



И на нас ни казаха същсто за таблетките.Татко ги вземаше доста време.Докато ги пиеше ,се чувстваше добре.Преди да разбера за табл.,се налагаше да поставяме инжекции.Не съм забелязала да има разлика в състоянието му.



Тема Re: Няколко общи приказкинови [re: megolina75]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано27.03.12 20:55



Надявам се, че всичко е наред...



Тема Re: Няколко общи приказкинови [re: Hageжga]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано28.03.12 22:43



Ако някой има нещо да сподели, ще го направи. А такъв въпрос точно тук, където хората са до краен предел измъчени, угрижени и уплашени за състоянието на близките си, на мен ми звучи като нездраво любопитство...
Е, дано да не съм права, все пак.



Тема Re: Няколко общи приказкинови [re: ivaceda]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано29.03.12 01:25



Притеснявам се, трябваше отдавна да имаме отговор. Дано всичко е наред.



Тема Re: Няколко общи приказкинови [re: Hageжga]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано29.03.12 01:46



Изглежда всичко е наред - не съм видяла, че има опция за проследяване на мнения...



Тема Re: Няколко общи приказкинови [re: Hageжga]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано29.03.12 02:08



Остави ги на мира хората... На тези. в чиито домове бавно и мъчително гаснат любими хора, не им е до "отговори" тук... Знаеш го от личен опит... Остави ги. Ако имат да кажат нещо, ще го направят и без да ги питаме...



Тема Re: Няколко общи приказкинови [re: ivaceda]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано29.03.12 08:03



Говорим все пак за спонтанно поет ангажимент, а обещаната информация е нужна за всички тук.



Тема Re: Няколко общи приказкинови [re: Hageжga]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано29.03.12 08:17



Не притискай хора в беда!!! Не го прави! Ужасно е нетактично и натрапническо! Престани да се правиш на по-голям светец от папата и да проявяваш любопитство, под предлог, че си много загрижена!



Тема Re: Няколко общи приказкинови [re: ivaceda]  
Автор vedda ()
Публикувано29.03.12 09:31



Мога да дам малко информация, получена от срещата ми с д-р Емануил Найденов, относно индивидуалната противотуморна ваксина. Прилага се само при глиобластоми, тъй-като са агресивни тумори. Астроцитомите не се повлияват, поради това, че клетките са по-нечувствителни и близки до нормалните. Освен това, за да се приложи, трябва да е изваден хирургически 90 % от тумора, което в повечето случаи е невъзможно.



Тема Re: Няколко общи приказкинови [re: vedda]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано30.03.12 09:10



Да, и при нас беше невъзможно да се постигне толкова голяма радикалност заради локализацията на тумора - въпрос на конкретна преценка.



Тема Re: Няколко общи приказкинови [re: Hageжga]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано14.04.12 15:21



Невероятно, но вече факт:



Този екип не си губи времето, успя да постигне всичко това само за една година.

Дано срещнат подкрепа за да има възможност да се помогне на повече хора.

Това се кaзва добра новина!

Редактирано от Buba67 на 14.04.12 15:30.



Тема Re: Няколко общи приказкинови [re: Hageжga]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано19.04.12 18:32



Момиченца, здравейте.
Имам един въпрос към вас, макар да знам отговора.
Вуйчо ми (70 год.) е диагностициран с тумор на мозъка на база само скенер. Неврохирург от Варна- д- р Енчев, който е ученик на проф. Бурсарски, е предложил операция.

Но вуйчо ми не иска...
В момента поставят инжекциите дексаметазон.
Въпросът ми е, без хистология, какво лечение може да му отпуснат... Знам, че е нонсенс...


Здраве за вашите деца!



Тема Re: Няколко общи приказкинови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано19.04.12 21:47



Задължително проверете и белия дроб, много често първоначалното огнище е там, а тумора в мозъка е в резултат от метастаза. Вуйчо Ви пушач ли е? Ако да колко кутии години? Да кажем ако е пушил 10 години по една кутия то тогава е 5кутии години, ако е пушил 2 кутии за 10 години то тогава е с 20 кутии години. Има ли кашлица?



Тема Re: грешка...нови [re: Aз]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано19.04.12 21:52



Извинявам се за грешката.

Да кажем ако е пушил 10 години по половин кутия на ден то тогава е 5 кутии години, ако е пушил 2 кутии цигари за 10 години то тогава е с 20 кутии години.



Тема Re: грешка...нови [re: Aз]  
Автор Ивa 123 (непознат)
Публикувано30.04.12 22:50



Здравейте,
от доста време не съм писала. Искам да споделя с вас нещо. Става на въпрос за майка ми. Нали знаете, че е оперирана от глиобластом месец Октомври 2011, минахме лъчетерапията и продължаваме с химиотерапията. Обаче сега взема хапчета Преднизолон Ф за да може да се движи и сега горе долу се придвижва бавно бавно. Сега обаче, лекарите казват, че има още един тумур. Едни лекари ни казаха , че е много опасно да се оперира и може да остане на легло или изобщо да не издържи операцията , но други лекари ни казват че трябва да се оперира, че ще се удължи живота . Чесно да ви кажа нищо не мога да избера кое е правилно и кое не незнам. Постоянно се терзая и изпитвам вина , защото не знам кое е по доброто. Ами ако майка не издържи операцията или пък се върне обездвижена и на легло - то живот ли ще бъде. Ами ако пък трябва да се оперира? Незнам какво да правя , даже вече и да спя не мога. Не че вие можете да ми кажете какво да правя, но поне можете да споделите мнение. Не мога да питам майка нищо за операция, защото откакто мина първата операция тя изобщо няма реална представа за ставащото и не разсъждава нормално. Просто не знам какво да направя



Тема Re: грешка...нови [re: Ивa 123]  
АвторЙo (Нерегистриран)
Публикувано30.04.12 23:04



Трудно решение, аз бих била за операция, защото това е шанс за да се спре развитието, не искам да кажа дори и за излекуване, но защо не? По-добре рискувай, защото иначе така или иначе ще се стигне до обездвижване, когато тумора се разрастне.



Тема Re: грешка...нови [re: Ивa 123]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано01.05.12 07:57



Здравей Иве,зная колко е трудно да вземаш решение за друг човек,а пък когато това са най-близките ти хора,това се превръща в кошмар.Може би си чела тук във форума за д-р Емануил Найденов от болнеца "Св.Иван Рилски".Той разработва нов метод за лечение на глиобластоми,чрез изработване на индиведуална ваксина,но това става пак по оперативен път,премахва се тумора и от него се изработва ваксина.Може би не всички болни са подходящи за този вид лечние,но не ти пречи да се консултираш с него.Мило момиче,стискам палци за мама и ще се моля за нея!

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: грешка...нови [re: reni56]  
Автор Ивa 123 (непознат)
Публикувано11.05.12 21:59



Хора незнам какво да ви кажа, покрай тази ужасна болест аз ще полудея - дали да се прави операция дали не, не мога повече. Аз съм на 26 години, баща ми почина и нямам на кого да разчитам , просто съм изпаднала в такъв нервен срив, че не знам как да изляза. Това е някакъв ад от който няма измъкване , единствения изход е и аз да се побаркам покрай всичко. Дори незнам защо ви пиша, избщо незнам какво правя.



Тема Re: грешка...нови [re: Ивa 123]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.05.12 22:09



А ти направи ли консултация с д-р Емануил Найденов от болница "Св.Иван Рилски", както предложи Рени? Важно е също да имаш мнението на най-добрите хирурзи в тази област.
Такова решение не се взима лесно, но поне да бъдеш максимално убедена, че си проучила всички варианти и си избрала сравнително най-добрия.
Дръж ни в течение!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: грешка...нови [re: *jull**]  
Автор Ивa 123 (непознат)
Публикувано12.05.12 14:03



не съм ходила при него само се чух по телефона с него. Сега чакам да направят контролен скенер и тогава с всички снимки да отида. Иначе мнение съм взела от Цеков който прави операцията, един лекар от Варна и този от Шумен.Мислех си като отида в София да се консултирам и с Бусарски ама се чудя, да не ми каже че идвам от Цеков - Токуда и да се ядоса.



Тема Re: грешка...нови [re: Ивa 123]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.05.12 19:03



Практика е пациентите да търсят повече от едно мнение. Не се притееснявай
кой какво ще си помисли, защото ти на първо място трябва да мислиш за себе си!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: грешка...нови [re: *jull**]  
Автор iliqn4e (член)
Публикувано12.05.12 22:12



Не се притеснявай,и аз направих консултация с Бусарски след рецидива на Татко,при положение,че първия опериращ не беше той.Консултацията беше строго професионална,с никакви странични коментари.Нормално е да вземеш и друго мнение.А решението е много трудно-знам.Ако трябва да нощуваш в София,можеш да ми гостуваш.Пиши ми на лични.



Тема Re: грешка...нови [re: iliqn4e]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано13.05.12 00:05



Малко встрани от темата. Днес попаднах на следната информация:
http://www.bulgaria21.net/chicago/domestic-news/1034-artists-bulgaria-support-fight-cancer
Ще пиша допълнително ако успея да отида и разгледам през седмицата.



Тема Re: грешка...нови [re: Hageжga]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано13.05.12 00:38



Тук е и първоначалната информация:
http://www.galleryseasons.com/izlozbi-full.php?id=154
Картините изглеждат доста стойностни.



Тема Re: грешка...нови [re: iliqn4e]  
Автор ana8 (член)
Публикувано14.05.12 10:38



Мила Иве, ние винаги си задаваме въпроса - правя ли всичко за нашите близки, никога няма отговор на този въпрос. Но ще ти кажа нещо, което чух от едно отче - това което правиш е най-доброто и единственото правилно.
От сърце ти желая успех.



Тема Re: .нови [re: ana8]  
Автор Ивa 123 (непознат)
Публикувано14.05.12 23:00



Благодаря на всички , много сте мили хора:) Да ви кажа чесно психически хич не издържам, просто съм слаба психика което в тоя момент е много зле. Имам чувстовото че ше се побъркам :))))Хич не вярвам да се получи нещо с тази втора операция, тя сега има засегнати мисловни центрове и двигателни , а и физически е много слаба за да издържи операция. Един наш познат опериран от същата болест - опериран в Германия го върнали на легло и така си отишъл човека. Е какъв е смисъла- удължаване на живота с няколко дни .......Незнам какво да ви кажа нито имам вяра нито сила , нищо нямам.



Тема Re: .нови [re: Ивa 123]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано20.05.12 22:05



Тя ще го усети, това е сигурно.
Заболяването не протича еднакво при всички - това също.



Тема Re: .нови [re: Hageжga]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано03.06.12 22:01



Тази мисия изисква масова подкрепа:


Ще се опитам да коментирам навсякъде!
Какво още може да се направи - предложения?

Редактирано от Buba67 на 03.06.12 22:58.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: *jull**]  
Автор marianaangelova (непознат )
Публикувано27.09.12 17:02



Здравейте,майка ми е с диагноза глиобластом 4-та степен.Направиха и операция в болница Св. Иван Рилски в София,като са махнали всички злок. клетки под микроскоп с голямо увеличение и контраст.Следва лъчетерапия.На някой правили ли са такава операция-прави се от 1 год. в България и какви са шансовете да не се получи рецидив?



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: *jull**]  
Автор tani8489 (непознат)
Публикувано04.10.12 10:04



Здравейте,искам да попитам дали някой с мозъчен тумор -/анапластичен астроцитом-3-та степен/, прилага метода на Шевченко??Колко време след операция може да се започне с лечението и има ли някой с добри резултати??



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: tani8489]  
Автор marianaangelova (непознат )
Публикувано05.10.12 21:31



Миличко и аз търся информация-Видях че за това е помогнало
1.тибески билки : tibetan_pulse@abv.bg
2.таблетски с чесън
3.куркума
4.ленено масло
5.новомин
6.видатокс

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от marianaangelova на 05.10.12 21:36.</EM></FONT></P>

Редактирано от marianaangelova на 05.10.12 21:38.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: marianaangelova]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано06.10.12 20:53





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Kaлoянa]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.03.14 09:04



Шведски учени разработват модел за борба с рака:



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Kaлoянa]  
Автор ilenkako-188816 (минаващ)
Публикувано01.06.14 19:33



За съжаление се налага и аз да пиша в тази тема.
Баща ми с диагноза фоликуларен лимфом I степен, в момента в ремисия, разви второ онколоично заболяване. Глиобластом. Операцията мина. Сега чакаме лечение по протокол, надявам се: Темодал с лъчетерапия.
Не зная колко се чака сега в Онкологията за лъчетерапия и протокола за Темодал.
Много съм объркана. Виждам, че по темата никой скоро не е писал



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: *jull**]  
Автор ALONE911 ()
Публикувано04.06.14 08:56







Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: ALONE911]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано04.06.14 22:40



Същият материал - на български:



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано20.06.14 14:42



УСПЕШНО ЛЕЧЕНИЕ НА МУЛТИФОРМЕН ГЛИОБЛАСТОМ

Мултиформен глиобластом засяга между 250 и 300 пациенти годишно. Болшинството от потърпевшите умират скоро, след като бъдат диагностицирани.

В момента успешно лечение на това заболяване се прилага в Белгия. Там изработват индивидуална ваксина на всеки отделен пациент. Ваксината се приготвя, след като бъде взет биологичен материал (биопсия) от тумора.

По този начин различните тумори се атакуват с различни лекарства.

Д-р Емануил Найденов
Д-р Емануил Найденов
Предписанието за подобно лечение се прави от д-р Емануил Найденов, който работи като неврохирург в Клиниката по неврохирургия към Университетската болница „Св. Иван Рилски“ в София.

Д-р Емануил Найденов и неговата фондация “Остани” водят преговори с Министерство на здравеопазването да се изгради клиника за приготвяне на индивидуални ваксини за лечение на Мултиформен глиобластом в България.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: *jull**]  
Автор mariakaneva@yahoo.com (непознат )
Публикувано30.06.14 14:23



Здравейте!
Записвам се в темата със свито сърце. От две седмици баща ми е с диагноза глиобластом мултиформе, която беше установена при операция в Токуда. Имам следния въпрос - къде бихте ми препоръчали да бъде диспансеризиран, от София сме?



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: mariakaneva@yahoo.co]  
Автор ilenkako-188816 (минаващ)
Публикувано30.06.14 21:12



Здравейте, баща ми е със същата диагноза от около месец.
Ние не можахме да започнем лъчетерапията с темодала и сме само на ХТ.
В зависимост от предписаното лечение, ако има ЛТ ще отпуснат и Темодал.
Какво е общото състояние на баща Ви? Има ли личностни промени?



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: ilenkako-188816]  
Автор Андариел (непознат)
Публикувано01.07.14 11:30



Личностните изменения са малко забележими за момента - загуба на краткосрочната памет, дезориентация и апатия, иначе е контактен, движи се, обслужва се, излиза, говори.. почти както преди да се влоши. Днес го диспансеризирах в онкодиспансера, но оттам ме препращат за лъчетерапия в Токуда, онкологията или ИСУЛ. Толкова съм раздвоена за терапията... баща ми е на осемдесет и пет и хирургът, който ни насочи за лечение, изказа мнение, че едва ли ще повлияе...



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Андариел]  
Автор ilenkako-188816 (минаващ)
Публикувано01.07.14 20:35



Баща ми е на 82 години. При нас това е втори рак. За сега е отложена ЛТ, но не вярмам да се стигне до нея.
Иначе: тотална загуба на паметта, дезориентация, не е контактен и само спи.
Започнахме с темодала.
Какво са казали при Вас.
Приема ли още дексаметазон? Има те ли изписан хепатпротектор /за черния дроб/?



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: ilenkako-188816]  
Автор Андариел (непознат)
Публикувано02.07.14 10:16



И при нас е втори рак, другият е на черен дроб, и двата първични. Дексаметазон не пие, а ПреднизолонF (таблетки), видях, че активната съставка е именно дексаметазон. Хепатпротектор изписан нямаме. Насочват ни за комбинирана терапия в Токуда, която, ако решим да правим, ще опитам да е в Онкологията. Опериращият лекар ни намекна, че особен ефект няма да има, което поставя пред мен поредната дилема... Как се отразява Темодала на баща Ви? И от Токуда, и от Диспансера нищо не казаха относно контролни прегледи, наблюдение, нищо. Не стига, че човек се сблъсква с целия този кошмар, ами трябва да мине през него със затворени очи!

Редактирано от Андариел на 02.07.14 10:17.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Андариел]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано02.07.14 10:36



Не стига, че човек се сблъсква с целия този кошмар, ами трябва да мине през него със затворени очи!

За съжаление доста добре казано...

Успех на бащите и на двете ви!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Ekna]  
Автор ilenkako-188816 (минаващ)
Публикувано02.07.14 21:08



Баща ми поддържа от скоро температура около 37,2 иначе съществана промяна преди и след темодала няма.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: ilenkako-188816]  
Автор danivalentino12@gmail.com ()
Публикувано19.11.14 18:51



Здравейте,
Мултиформен Гиобластом. Първичен. Опериран преди 6месеца. Последва Лъчетерапия, ЯМР - открито второ огнище на място невъзможно за операция - в таламус. Следва химиотерапия с ТЕМОДАЛ - три курса. Нов ЯМР - резултат - туморната маса нараства.
Мили хора, по съвет на лекарите търся информация за старото изпитано лекарство BiCNU - ампули 100мл. Лекарите казват, че когато Темодала не работи, BiCNU дава резултати. В България вече не се внася. Срувало е 70лв. Сега търгаши го предлагат за 600 - 800лв ампулата!!!! Някой има ли възможност да провери цена в Гърция? От там го купуват.

Редактирано от danivalentino12@gmail.com на 19.11.14 18:53.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: danivalentino12@gmai]  
Автор TheaO5 (другата аз)
Публикувано20.11.14 00:26



Преди три седмици поръчах и доставиха антибиотик за майка ми от аптека в Гърция. Адреса ми даде лекарката от Александровска болница.
Получих лекарството на следващия ден - по куриер с наложен платеж, с касова бележка в български лева! (Нашето лекарство струваше 65 лева).
Аптеката се управлява от Лилия Воцис - фармацевт, телефонът е: 00302324091100, говори се на български!
Сигурна съм, че ако могат, ще помогнат!
Успех!!

Редактирано от TheaO5 на 20.11.14 00:27.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: TheaO5]  
Автор danivalentino12@gmail.com ()
Публикувано20.11.14 11:42



Благодаря TheaO5 ! Обадих се.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: danivalentino12@gmai]  
Автор mariakaneva@yahoo.com-214 (непознат)
Публикувано27.11.14 10:02



От няколко дни баща ми се влоши - не може да става без чужда помощ, краката не го държат и пада, почти не говори, спи много, яде много малко. Единственото "лечение", което провеждаме е прием на преднизолонФ(2*4мг) и неуротоп. Единственото, което ни казват в онкодиспансера е че ще ни дадат болкоуспокояващи, ако имаме нужда, но нямаме. С неврохгирурга, който го оперира, не мога да се свържа. Оставили са ни на доизживяване.. Не зная какво да правя и как бих могла да облекча състоянието му? Преди два месеца на контролния скенер не се виждаше оток, но вече явно има, тази доза дексаметазон дали е достатъчна, мога ли изобщо нещо да направя :(



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: mariakaneva@yahoo.co]  
Автор ilenkako-188816 (минаващ)
Публикувано27.11.14 17:37



Здравей,

Според мен трябва да намериш неврохирурга, в случай, че не можеш бих ти дала телефона на д-р Захариев от ИСУЛ за да коментирате дозата овреме, че пак се задават едни дълги празници.
д-р Захариев е лъчетерапевт и онколог. Помагал ми е много пъти.

Пиши ми на лични ако желаеш да ти оставя телефона.

Редактирано от ilenkako-188816 на 27.11.14 20:51.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: ilenkako-188816]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано16.12.14 18:54



Рак на мозъка

СПОДЕЛЕТЕ НАДЕЖДАТА СЪС СВЕТА

SHARE THE HOPE WITH THE WORLD
We have recently experienced great success in designing protocols to address breast cancer and other cancers as well. We are further experiencing great strides in our protocols for metastasized cancers.
Please share this message of HOPE to those who would otherwise be hopeless.


електронен превод

Мозъчен тумор
Какво е тумор в мозъка?

Мозъчен тумор е всяко вътречерепно маса създадена от ненормално и неконтролиран растеж на клетки или нормално намерени в мозъка: неврони, глиални клетки, астроцити (олигодендроцити, епендимални клетки), лимфна тъкан, кръвоносни съдове), в черепните нерви (миелин произвеждащи клетки на Шван), в мозъка пликовете (менингите), улеи, хипофизата и епифизата, или се разпространяват от ракови заболявания, разположени предимно в други органи (метастатични тумори).

Първичен (истина) мозъчни тумори обикновено се намират в задната черепна ямка при деца и в предните две трети от мозъчните полукълба при възрастни, въпреки че те може да засегне всяка част от мозъка.

В Съединените щати през 2000 г., беше преценено, че е имало 16 500 нови случая на мозъка tumors1, които представляват 1,4% от всички ракови заболявания, 2,4% от всички deaths2 рак, и 20%? 25% от детското cancers2,3. В крайна сметка, е изчислено, че има 13 000 смъртни случаи / година в резултат на мозъчни тумори.

Причини

Освен от излагане на винилхлорида или йонизиращо лъчение, не са известни фактори на околната среда, свързани с мозъчни тумори. Мутациите и заличавания на така наречените тумор supressor гени са инкриминирани в някои форми на мозъчни тумори. Пациенти с различни наследствени заболявания, като например синдром на фон Хипел-Линдау, множествена ендокринна неоплазия, неврофиброматоза тип 2 са с висок риск от развитие на мозъчни тумори.

Симптоми

Видът на симптоми мозъчни тумори могат да причинят зависи от два фактора: размера на тумора (обем) и тумор местоположение. Точката на времето на появата на симптомите в хода на заболяване корелира в много случаи с естеството на тумора (enign, т.е. бавнорастящи / края на появата на симптомите или злокачествени, т.е. бързо нарастващата / началото на появата на симптомите).

Много ниска степен (доброкачествени тумори) могат да остават асимптоматични (без симптоми) в продължение на години и те могат случайно да бъдат открити от изобразителни изпити за несвързани причини (като незначителни травми)

Ново начало на epilepsy4 е честа причина за търсене на медицинска помощ в мозъчен тумор случаи.

Големите тумори или тумори с богат перифокален подуване оток неизбежно водят до повишено вътречерепно налягане (повишено вътречерепно налягане), което се превежда клинично в главоболие, повръщане (понякога без гадене), промяна на съзнанието (сомнолентност, кома), дилатация на зеницата на страната на лезията (Анизокория), papilledema (виден диска на зрителния нерв при разглеждането на очните дъна). Въпреки това, дори и малки тумори, възпрепятстващи преминаването на гръбначно-мозъчната течност (CSF), могат да причинят ранни признаци на повишено вътречерепно налягане. Интракраниална хипертония може да доведе до образуване на хернии (т.е. изместване) на определени части на мозъка, като церебрални или сливиците на временната uncus, което води до летален мозъчния компресия. В малки деца, повишено вътречерепно налягане може да доведе до увеличаване на диаметъра на черепа и изпъкналостите на fontanelles.

В зависимост от местоположението на тумора и вредата, която може да е причинило да околните мозъчни структури, или чрез компресия или проникване, може да се появи на всякакъв вид огнищни неврологични симптоми, като например когнитивно и поведенческо увреждане, личностни промени, хемипареза, (полу) Хипестезия, афазия , атаксия, зрително поле увреждане, парализа на лицето, двойно виждане, тремор и т.н. Това не може да се подчертае достатъчно, че тези симптоми не са специфични за мозъчни тумори - те могат да бъдат причинени от голямо разнообразие от неврологични заболявания (напр инсулт, мозъчна травма) , Важното обаче е мястото на лезията и функционалните системи (например моторни, сетивни, визуален, и т.н.) това се отразява.

A двустранна темпорална дефект в зрителното поле (bitemporal hemianopia? Дължи на компресия на зрителния хиазма), често свързана с ендокринната дисфункция? Или хипофункция на хипофизата или хиперпродукция на хипофизни хормони и хиперпролактинемия е показателен за тумор на хипофизата.

За консултация моля обадете се 1-800-558-9697

Nutrition 2000 ®




Живота е рисуване без гума за триене.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.