Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:11 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: Няколко общи приказкинови [re: reni56]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано03.03.12 12:58



Аз лично чух и бях на лекцията на Професор Гол през февруари м.г. Вие къде сте чели за инициативата преди това? Срещнах информация, че в момента пациентите се изпращат в Белгия, но дали е така и какви са точните условия - за мен лично не е ясно. Мисля, че трябва да се попита организатора.



Тема Re: Няколко общи приказки [re: Hageжga]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано03.03.12 15:03



Дайте ми едно име и веднага ще проверя в болницата в Белгия. Лекувам се на същото място



Защото Си ме направил глава, а не опашка!

Тема Re: Няколко общи приказки [re: megolina75]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано03.03.12 16:29



Чудесно, ще получим информация от извора.

Проверете за Професор Стефан Ван Гол - евентуално да посочи лице за информация и контакт.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5 [re: Maria Georgieva]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано04.03.12 19:07



Кортикостероидите могат да намалят ,,отока", но успоредно с това усилват растежа на тумора - силно потискат имунната система и покачват кръвната захар.

Решението ни да предприемем кетогенна диета се оказа удачно и в тази насока - повишава се естествения кортизол, но ,,глюкозата" остава ниска.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5 [re: iliqn4e]  
Автор Ивa 123 (непознат)
Публикувано12.03.12 23:01



Здравейте, минахме нови изпитания- майка се влоши много след като спряхме инжекциите дексаметазол и постъпи в болница. Там я стабилизираха и днеска я изписаха защото утре сме на химиотерапия и лекарите казаха , че не може да лежи в болница и едновременно с това да ползва и химиотерапия и така де изписаха я. Утре като отидем за химиото трябва да ми кажат дали може заедно с темодала да се слагат и инжекциите дексаматазол. Вие знаете ли дали темодал и дексаметазол са съвместими? Страх ме е , че като спре дексаметазола пак ще се влоши.И още нещо да питам - когато питах нашия лекар дали не може да се взема хапчета вместо инжекциите дексаметазол той каза , че хапчетата нямат чак толково силно действие. Вие имате ли впечатления от хапчетата? Има ли наистина разлика между инжекциите и хапчетата?Вие колко дълго сте ползвали дексаметазола?Знам , че не може постоянно, но мисълта , че пак ще се влоши като се спрат много ме плаши



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5 [re: Ивa 123]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано13.03.12 06:05



Здравей Иве,Темодала е химиотерапевтичен медикамент ,а дексометазона е препарат с противвъзпалително действие,той помага за намаляване на вътречерепното налягане .При всички случаи двата медикамента могат да се прилагат едновременно,но по схемата по която са предписани.Стискам палци и желая успех!
P.S.Нямам опит с приемане на таблетки дексометазон,може би някой който е ползвал такива таблетки ще с включи със съвет.

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5 [re: reni56]  
Автор iliqn4e (член)
Публикувано13.03.12 21:38



И на нас ни казаха същсто за таблетките.Татко ги вземаше доста време.Докато ги пиеше ,се чувстваше добре.Преди да разбера за табл.,се налагаше да поставяме инжекции.Не съм забелязала да има разлика в състоянието му.



Тема Re: Няколко общи приказки [re: megolina75]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано27.03.12 20:55



Надявам се, че всичко е наред...



Тема Re: Няколко общи приказки [re: Hageжga]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано28.03.12 22:43



Ако някой има нещо да сподели, ще го направи. А такъв въпрос точно тук, където хората са до краен предел измъчени, угрижени и уплашени за състоянието на близките си, на мен ми звучи като нездраво любопитство...
Е, дано да не съм права, все пак.



Тема Re: Няколко общи приказки [re: ivaceda]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано29.03.12 01:25



Притеснявам се, трябваше отдавна да имаме отговор. Дано всичко е наред.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.