Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:53 28.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Hageжga]  
Автор Maria Georgieva ()
Публикувано15.02.12 20:33



Само за протокола...В случая на моя брат кибер-ножа беше назначен от Националния консултант по лъчетерапия на България, но не в клиника в Турция, а в Украйна. Целта беше да се щурмува малък остатък след третата операция, който беше невъзможно да се оперира по кръвен път поради инфилтрацията му в мозъка, естествено се надявахме, че благодарение на химиотерапията ще задържим растежа в периода в който ще започна да въздейства тази терапия. Не успяхме да приложим кибер-нож при брат ми, но пак смятам, че всеки един случай е индивидуален и нито една възможност за удължаване на живота не трябва да се отминава.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5 [re: Maria Georgieva]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано15.02.12 22:04



Така де, ама при този злокачествен тумор няма ясна граница.

Всички техники на ,,прецизна" радиотерапия ограничават до милиметър дозовото разпределение в тъканите, като ВИНАГИ остава необлъчена зона в съседство - място за бъдещ рецидив на заболяването.

Всичко това е било ДОКАЗАНО още през 2004 г. - http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15465203

Оттогава в сериозните клинични центрове идеята за гама-, кибер- и пр. ,,ножове" изобщо не се подлага на обсъждане при болни с мултиформен глиобластом - факт!

Предполагам, че този ,,консултант" е била Проф. Хаджиева - тя и нас заблуди с комерсиалния си модел на ,,мислене"





Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5 [re: Hageжga]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано15.02.12 22:12



А как ми писна от разни номенклатурни кадри, окопали се в своето невежество, обградени с лъскави титли - само претенции без грам покритие



Съжалявам, не се сдържах - това не е по темата.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5 [re: ivaceda]  
Автор Ивa 123 (непознат)
Публикувано15.02.12 22:19



Притеснена съм. Вече втори ден слагаме инжекции по 3 ампули дексаметазол, но няма ефект . Майка пак не може да се движи сама, трудно ходи, не може да стане. От кога започват да действат инжекциите, аз се надявах веднага да има резултат. Притеснявам се много.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5 [re: Hageжga]  
Автор iliqn4e (член)
Публикувано16.02.12 20:06



Ива,Мария вече ти е предложила да ти достави лекарството.Тя е човекът,който откликна на молбата ми и въпреки всичко,винаги успяваше да ми го изпрати.Напиши ми на лични адреса си,за да ти изпратя тези опаковки.Мария,радвам се ,че ще си идваш,чакам обаждане .Трябва да се видим.Прегръдки!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5 [re: iliqn4e]  
Автор Ивa 123 (непознат)
Публикувано16.02.12 22:47



Мерси за това, но започвам да се чудя дали изобщо трябва да ги продължаваме. Вече трети ден ги слагаме по три ампули на ден инжекции , а майка все така е скована и не може да се движи. МОля ви кажете ми , кога започват да действат. Стах ме е , че няма резултат от това. Утре трябва да се обадя на лекаря за да му кажа как минава лечението, а той не знам какво ще ми каже след като няма никакво подобрение. Страх ме е



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5 [re: Ивa 123]  
Автор Maria Georgieva ()
Публикувано17.02.12 12:58



Иве, не очаквай толкова бърза промяна в състояние на майка ти от приемането на дексаметазон, говори с лекаря дали да не увеличите дозата.Но е хубаво майка ти да прави опити да се раздвижва, от теб и от хората около вас, зависи да поддържаш духа й, да я стимулираш. При нас дексаметазона наистина подейства за дни, но имаше едно огромно желание и от моя и от страна на брат ми, в началото двамата с мъжа ми го вдигахме на крака, аз му местих краката и броях леви, десни, искахме да проходи и той го направи. Кога за последно правихте ЯМР, има ли и колко е голям остатъчния тумор, при това изследване ясно се вижда и наличието на мозъчен отток.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5 [re: Hageжga]  
Автор Maria Georgieva ()
Публикувано17.02.12 14:12



Доц.д-р Веселина Първанова, която е и Председател на профилната комисия за лечение на пациенти в чужбина по "Лъчелечение" към Министерството на здравеопазването, даде препоръката за кибернож.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5 [re: Maria Georgieva]  
Автор Ивa 123 (непознат)
Публикувано17.02.12 22:26



Последно правихме скенер на 27.12.2011. До сега не сме правили ЯМР. Чудя се как ще отидем на ЯМР в нашия случей. А и със сестра ми се двуумим за втора операция. Нашия лекар ни каза, че е много опасно , че е на лошо място и не е сигурно как ще излезе операцията. От както ни кзаха това все си мислим, че с втора операция ще стане по-лошо. Незнам вече какво да правим и какво да кажа. Лекаря който прави оперцията - от София, каза че иска да види ЯМР и тогава ще каже дали може или не втора операция. Незнам. Знам , че е налудничево, но се консултирахме с една жена - гледачка, тя каза да не правим втора операция защото няма да я издържи. Просто ситуацията е сложна и не мисля , че някой лекар може да каже на 100% да няма да има проблем при операцията или не не я правете. Незнам кое е правилно и кое не. Изобщо не мисля правилно откакто се сбсъскахме с това
Всъщност има остатък от оперирания тумор, но лошото е че има още един

Редактирано от Ивa 123 на 17.02.12 22:27.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5 [re: Maria Georgieva]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано18.02.12 01:07



Хубаво е да се знае това.

Не я познавам, но е достатъчно показателно, поне за мен.

p.s. обясни ли ви защо ,,препоръчва" тази ,,случайна" клиника?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.