Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:04 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5нови [re: Ивa 123]  
Автор Maria Georgieva ()
Публикувано13.02.12 16:08



Здравей Ива! Преди около една година бях в твоето положение...На нас тогава дексаметазона ни помогна много, между две поредни химиотерапии брат ми получи много силен гърч и тъй като се намирахме в дълбоката провинция не реагирахме навреме, в бърза помощ му биха диазепам но получи пареза на ляв крак и лява ръка и остана на легло.Започнах да му бия дексаметазон, след консултация с онколога по телефона, но по моя грешка съм му правила двойни дози, брат ми проходи след три дни и когато пристигнахме в Атина за химиотерапията навреме, лекарите направо не вярваха на очите си. Много пъти почвахме и спирахме дексаметазона по схема, но той помогна на брат ми почти до последно да бъде на крака и да води нормален живот. Направете консултация с невролог, но от личен опит мога да кажа че лекарите масово"претупват" нещата, дават бързи консултации, особено като видят тази диагноза започват да гледат пациента съжалително и определено бързат да се отърват от него.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5 [re: ivaceda]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано13.02.12 18:15



Успокойте се, направили сте всичко - според Вашите сили и възможности.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5 [re: Maria Georgieva]  
Автор iliqn4e (член)
Публикувано13.02.12 19:59



Здравей Ива!Разбира се ,първо ще се посъветваш със специалист.Искам да ти кажа,че Татко също приемаше дексаметазон.Когато загубеше говор,започвахме инжекциите.За часове се подобряваше.Слагахме го по схема първо по 5 дни,по-късно по 10 дни,като мл. се намаляват,накрая постоянно.Толкова ми беше мъчно,че постоянно го бодат(и не само за това) и тогава Елиния писа,че има и таблетки.В момента имам 20 опаковки,които мога да ти подаря,ако решите да ги давате.И аз мисля,че помага в тези случаи.Дори и да е за кратко...съжалявам,че и ти минаваш по този път.Бъди силна!



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5 [re: iliqn4e]  
Автор Ивa 123 (непознат)
Публикувано13.02.12 20:52



Благодаря ви много за предложението за дексаметазола. Утре като се срещна с лекаря ще видя како ще ми кайе , защото наистина с инжекции е малко сложно винаги трябва да има лекар които да ги слага и е по слойно. То по принцип има да се продават на хапчета така ли?
Ох да ви кажа имам чувството, че едно лошо повлича след себе си друго лошо. Имам чувството м че сам в ада направо. Мисля утре да се обадя в Троянския манастир да правят молитви там , нали има една чудотворна икона.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5 [re: Ивa 123]  
Автор Elinia (новак)
Публикувано14.02.12 12:22



Дексаметазонът намалява мозъчния оток, така че, започвайте. В началото инжекционно, после може и на таблетки. Това не е лекуване, а облекчаване на състоянието на пациента. Но все пак, нали трябва да се направи всичко възможно, за да се помогне на болния.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5 [re: ivaceda]  
Автор Elinia (новак)
Публикувано14.02.12 12:26



Ивацеда, не си губи времето да спориш с комплексирани и изживяващи се като месия дребни люде. Няма смисъл.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5 [re: Ивa 123]  
Автор Maria Georgieva ()
Публикувано14.02.12 14:17



Дексаметазон има в България само на инжекции, аз купувах на таблетки от Гърция, като тази година видях, че го има на капки за пиене през устата. Ще се прибирам в България за малко в края на март, мога да ти донеса ако ти е нужен.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5 [re: Ивa 123]  
Авторivaceda (Нерегистриран)
Публикувано14.02.12 16:16



Иве, аз се бях научила и сама правех инжекциите с дексаметазон на съпруга ми. Не е страшно, само трябва сестра или лекар да ти обясни основните правила - къде точно се поставя, а също да назначи дозите. Не е сложно, повярвай ми. Ако искаш, и аз мога да ти ги обясня тези правила на поставянето. Що инжекции направих тогава...
















що инжекции направих тогава



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5 [re: ivaceda]  
Автор Ивa 123 (непознат)
Публикувано14.02.12 22:09



мерси за предложението, днеска почнахме дексаметазола по схема от лекаря, за сега имаме една позната лекарка която ги слага, надявам се да имат ефект, за сега минаха 3 часа без резултат ама дано да помогнат. Аз стм мнгого страхлива и се надявам да не ми се налага да бия сама инжекциите:)
Не съм търсила, но наистина ли няма таблетки от тово лекарство. Ако продължим с лекарството, ще трябва да го търся. За сега лекяря каза с инжекции, а после ще реши какво да е - може и хапчета. Само се моля да има ефект.



Тема Re: БОРБА С ГЛИОБЛАСТОМ № 5 [re: Elinia]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано15.02.12 19:26



А кибер-френията в Турция продължава да се вихри с пълна сила или както се казва - всичко под ,,ножа"



Казвам го защото попаднах днес на едно телевизионно предаване - дадоха поредната глиобластомна жертва на ,,ефендитата"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.