Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:32 30.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: грешка...нови [re: Aз]  
Автор Ивa 123 (непознат)
Публикувано30.04.12 22:50



Здравейте,
от доста време не съм писала. Искам да споделя с вас нещо. Става на въпрос за майка ми. Нали знаете, че е оперирана от глиобластом месец Октомври 2011, минахме лъчетерапията и продължаваме с химиотерапията. Обаче сега взема хапчета Преднизолон Ф за да може да се движи и сега горе долу се придвижва бавно бавно. Сега обаче, лекарите казват, че има още един тумур. Едни лекари ни казаха , че е много опасно да се оперира и може да остане на легло или изобщо да не издържи операцията , но други лекари ни казват че трябва да се оперира, че ще се удължи живота . Чесно да ви кажа нищо не мога да избера кое е правилно и кое не незнам. Постоянно се терзая и изпитвам вина , защото не знам кое е по доброто. Ами ако майка не издържи операцията или пък се върне обездвижена и на легло - то живот ли ще бъде. Ами ако пък трябва да се оперира? Незнам какво да правя , даже вече и да спя не мога. Не че вие можете да ми кажете какво да правя, но поне можете да споделите мнение. Не мога да питам майка нищо за операция, защото откакто мина първата операция тя изобщо няма реална представа за ставащото и не разсъждава нормално. Просто не знам какво да направя



Тема Re: грешка... [re: Ивa 123]  
АвторЙo (Нерегистриран)
Публикувано30.04.12 23:04



Трудно решение, аз бих била за операция, защото това е шанс за да се спре развитието, не искам да кажа дори и за излекуване, но защо не? По-добре рискувай, защото иначе така или иначе ще се стигне до обездвижване, когато тумора се разрастне.



Тема Re: грешка... [re: Ивa 123]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано01.05.12 07:57



Здравей Иве,зная колко е трудно да вземаш решение за друг човек,а пък когато това са най-близките ти хора,това се превръща в кошмар.Може би си чела тук във форума за д-р Емануил Найденов от болнеца "Св.Иван Рилски".Той разработва нов метод за лечение на глиобластоми,чрез изработване на индиведуална ваксина,но това става пак по оперативен път,премахва се тумора и от него се изработва ваксина.Може би не всички болни са подходящи за този вид лечние,но не ти пречи да се консултираш с него.Мило момиче,стискам палци за мама и ще се моля за нея!

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: грешка...нови [re: reni56]  
Автор Ивa 123 (непознат)
Публикувано11.05.12 21:59



Хора незнам какво да ви кажа, покрай тази ужасна болест аз ще полудея - дали да се прави операция дали не, не мога повече. Аз съм на 26 години, баща ми почина и нямам на кого да разчитам , просто съм изпаднала в такъв нервен срив, че не знам как да изляза. Това е някакъв ад от който няма измъкване , единствения изход е и аз да се побаркам покрай всичко. Дори незнам защо ви пиша, избщо незнам какво правя.



Тема Re: грешка...нови [re: Ивa 123]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано11.05.12 22:09



А ти направи ли консултация с д-р Емануил Найденов от болница "Св.Иван Рилски", както предложи Рени? Важно е също да имаш мнението на най-добрите хирурзи в тази област.
Такова решение не се взима лесно, но поне да бъдеш максимално убедена, че си проучила всички варианти и си избрала сравнително най-добрия.
Дръж ни в течение!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: грешка...нови [re: *jull**]  
Автор Ивa 123 (непознат)
Публикувано12.05.12 14:03



не съм ходила при него само се чух по телефона с него. Сега чакам да направят контролен скенер и тогава с всички снимки да отида. Иначе мнение съм взела от Цеков който прави операцията, един лекар от Варна и този от Шумен.Мислех си като отида в София да се консултирам и с Бусарски ама се чудя, да не ми каже че идвам от Цеков - Токуда и да се ядоса.



Тема Re: грешка...нови [re: Ивa 123]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано12.05.12 19:03



Практика е пациентите да търсят повече от едно мнение. Не се притееснявай
кой какво ще си помисли, защото ти на първо място трябва да мислиш за себе си!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: грешка...нови [re: *jull**]  
Автор iliqn4e (член)
Публикувано12.05.12 22:12



Не се притеснявай,и аз направих консултация с Бусарски след рецидива на Татко,при положение,че първия опериращ не беше той.Консултацията беше строго професионална,с никакви странични коментари.Нормално е да вземеш и друго мнение.А решението е много трудно-знам.Ако трябва да нощуваш в София,можеш да ми гостуваш.Пиши ми на лични.



Тема Re: грешка...нови [re: iliqn4e]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано13.05.12 00:05



Малко встрани от темата. Днес попаднах на следната информация:
http://www.bulgaria21.net/chicago/domestic-news/1034-artists-bulgaria-support-fight-cancer
Ще пиша допълнително ако успея да отида и разгледам през седмицата.



Тема Re: грешка...нови [re: Hageжga]  
АвторHageжga (Нерегистриран)
Публикувано13.05.12 00:38



Тук е и първоначалната информация:
http://www.galleryseasons.com/izlozbi-full.php?id=154
Картините изглеждат доста стойностни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.