Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:10 15.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема аз пак съм, нови  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано27.01.12 22:50



тук, да питам, този път четох, четох, обаче се обърках, всъщност още нямаме точна диагноза, и докторите нямат. Трябва да отидем колкото се може по бързо в Медицинска Академия, на онкологичния скенер, има карцином, но не знаят къде е. Възможно ли е това? Прави се биопсия на лимфни възли на врата, излиза че има карцином, но и те не знаят къде е. Препоръчано е ако имаме връзки да минем по бързо на този скенер....Та не знам сега, търсим връзки, ако можем по бързо да разберем, но това нормално ли е? Ами ако не намерим връзки, какво правим, чакаме 2-3 месеца, а дотогава??? Нещо много не съм наясно. Баща ми почина от рак на белия дроб, нелечим, казаха 6 месеца, и на 6 месец почина, млад човек, както и да е, сега ни забавиха адски много време с биопсията, после ще чакаме за скенер, ми то понякога и дните имат значение....нещо съм много объркана...извинете ако ви се струвам нахална, ама едно време бях малка когато това се случи с баща ми, сега съм по голяма, и по виждам нещата....даже не знам какво да ви питам, за да не съм така залудо тук да ви товаря, препоръчайте доктор за скенера......пшък после ще видим какво и как....извинявайте ако ви притеснявам, ма наистина съм объркана и не знам какво се случва....

Редактирано от Buba67 на 28.01.12 11:15.



Тема Re: аз пак съмнови [re: ФAKЛИЧKA]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.01.12 11:11



Понякога се случва да се хванат първо разсейките и да се търси първичния тумор. И никак не е лесно да се открие, ако няма признаци. Това, което те съветвам е да вземете хистологията /документа в който пише какво са видели в лимфните възли/ и всички други изследвания каквито имате и отивате на място при лекарите в МА. Молите да запишат първия възможен час.
Ако нямаш координати на ПЕТ скенера ето:

Контакти УМБАЛ ”Александровска” ЕАД Клиника по нуклеарна медицина
ул. Здраве 2
София 1431
Началник:
тел.: 02/9230 695
Справки: ПЕТ СКЕНЕР
тел.: 02/9230 561
тел.: 02/9230 646
Кабинети:
тел.: 02/9230 582
тел.: 02/9230 797
тел.: 02/9230 854

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: аз пак съмнови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.01.12 11:14



Можеш да опишеш в две изречения какви са симптомите преди да се наложи биопсията. Какви изследвания са направени и какво е открито. И питай каква е практиката в темата Въпроси към лекарите. Ако им остане време, сигурна съм, че ще те насочат.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: аз пак съмнови [re: Buba67]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано28.01.12 11:42



благодаря за инфото, това ще направим, само че за този скенер се чака с месеци, сега търсим познат за по бързо минаване през скенера, че няма време...сега ще запиша всичко което си ми дала, благодаря ти





Тема Re: аз пак съм [re: Buba67]  
Автор ФAKЛИЧKA (fuego)
Публикувано28.01.12 11:47



симптоми преди биопсия, подуване на лимфните възли на врата, ту се подуваха, ту се скриваха, започна кашлица, силна, с плюене на кръв, пращаха я на хематолог, правиха изследвания,кръв, урина, рентген, но накрая искаха биопсия. Взеха и от лимфите на врата, където е подуването, резултата е, има карцином, но не знаят къде, за това я пращат на скенер, за да разберат и да предприемат лечение. Четох за Ходчкин, ако е това, има надежда





Тема Re: аз пак съм,нови [re: ФAKЛИЧKA]  
Автор ivan4o17 (новак)
Публикувано28.01.12 14:30



Може да има полза също и от консултация с

- ирисолог - поставя диагноза по ириса на очите - при мен всичко, което ми е казал излезе вярно. Работи и с австрийски апарат, който поставя диагноза - улавял всякакви неща - и лекува с лъчи.
Виж .




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.