Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:38 31.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано26.01.12 16:08



Продължаваме темата от

с нейния последен постинг.

Авторката е ПАВЛОВА:
"Здравейте, след биопсия на възел на щитовидната жлеза резултатът е папиларен тумор. Другите изследвания са в норма и няма никакви оплаквания. Ще бъда благодарна ако някой знае и сподели за друго лечение освен операция."

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: *jull**]  
Авторsisi2 (Нерегистриран)
Публикувано27.01.12 09:37



Здравей , операцията е единствения официален метод , от там нататък , ако ти се довериш на нещо др. ти си преценяваш - билки , Искадор или др. . Все пак при този вид рак няма симптоми и можеш да си мислиш , че си добре дълго време. Аз имах досега 3 операции . Моя съвет е хубаво да те видят дали има засегнати възли и прецени кой ще те оперира и какво . Първата операция ми махнаха само щитовидната и няколко възли , а е имало още много засегнати. За това после се наложи още 1 , която беше извършена на 2 пъти през 1 месец , уж за по -лесно понасяне от организма. Не се притеснявай , не е страшно , болките не са много - най- вече една седмица след операцията от схващане , подуване и др. След това сиг. ще трябва да правиш радиойод терапия , аз лично не съм усещала нищо като я правя . Въпреки , че нищо не се усеща най-вероятно си вредим не малко на организма .
Тук искам да задам въпрос има ли хора , които са отказали радиойод терапия и само се следят ? Колко време е минало и как са им показателите ? Аз сега съм на етап пред 2ра радиойод терапия и трябва да преценя дали да се следя или да я направя - като ми казват , че има мин. остатък от щитовидната жлеза и при Тг-около 7.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: sisi2]  
АвторPavlova (Нерегистриран)
Публикувано27.01.12 14:17



Благодаря Sisi2, и аз вече се убедих, че операцията е най- правилното решение, въпреки че ме предупредиха, че ще махнат и жлезата което ме притеснява, но явно практиката е такава. А и не знам къде да е операцията в Исул или Ендрокринологията в Майчин дом? Бих искала да задам и още въпроси, както и да споделя някои виждания, но ако може на личния мейл, който е persida@mail.bg Благодаря предварително!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Pavlova]  
Авторsisi2 (Нерегистриран)
Публикувано27.01.12 16:01



Изпратих ти емайл, провери си . И тук можеш да задаваш въпроси да свериш различни мнения , много информация има изписана в предишната тема ,която е полезна.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: sisi2]  
АвторMarrie (Нерегистриран)
Публикувано30.01.12 21:24



Предстои ми биопсия, обаче се опитвам да хвана някакъв вирус... сина ми е болен от гнойна ангина и вероятно нещо от него съм лепнала. Опитвам се всячески да не се разболея, пия всякакви профилактично илачи, но усещам вече така познатите признаци :ooooh: Това би ли попречило на биопсията? Трябва ли да я отменя?



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Marrie]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано30.01.12 21:51



Вирусната инфекция би променила показателите на кръвната картина, но клетките в тумора не. Не отлагай биопсията, освен ако ти е наистина зле и не можеш да станеш. Стискам палци, всичко да е наред.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Buba67]  
АвторMarrie (Нерегистриран)
Публикувано30.01.12 21:59



Благодаря ти, и аз така си разсъждавах. Надявам се, да не ме гътне тотално тоя вирус. Ще положа всякакви усилия да съм във форма. А те нали изследват кръв преди биопсията, дали би имало проблем при някакви сбъркани кръвни показатели?



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Marrie]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано30.01.12 22:43



Няма практика при другите видове биопсии да се взима кръв преди нея. Поне при мен беше така, но при всички случаи дори да ти вземат кръв, казваш на лекаря, който ще ги гледа, че си била настинала. Те си знаят какво да гледат.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: *jull**]  
АвторMarrie (Нерегистриран)
Публикувано03.02.12 12:27



в мен са вече резултатите ми, да добри са, няма атипични клетки, но пак ме пращат на операция, но поне знам че не са гадни. Вече ще се срещна с моя хирург и ще ги мъдрим натам нещата.

Благодаря много за досегашните съвети и подкрепата!
Безценни сте!
Успех и здраве на всички ви!!!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Marrie]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.02.12 12:29



Видя ли, само дето притеснения, вече си беше начертала черна картина!
Браво за резултата, консултирай се с хирурга и спокойно от тук на сетне!



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Buba67]  
АвторMarrie (Нерегистриран)
Публикувано03.02.12 13:00



Човек никога не знае какво и що, радвам се, че отидох на биопсията, благодаря ти лично, че ме посъветва да не се боя от инфекцията на гърлото и да не ме е страх! Благодаря! Сега продължавам напред, както каже доктора и така. Благодаря ви още веднъж за всичките безценни съвети!!!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: *jull**]  
Автор Mims2012 (непознат )
Публикувано06.02.12 17:55



Здравейте,
Благодаря ви за чудесната тема и за изчерпателните и насърчителни коментари. Въпреки че не съм писала досега, много ми помогнахте да се ориентирам в диагнозата рак на щитовидната жлеза. Аз също съм с такава диагноза - папиларен карцином и с вече отстранена щитовидна жлеза.
Мисля, че няколко пъти прочетох всички коментари, но имам някои уточняващи въпроси и моля да ме извините ако повтарям нещо обсъждано.
В момента съм на етапа сцинтиграфия на цяло тяло и след това, според резултата, евентуална радиойод аблация. Искам да помоля някой да припомни как точно протича скенера на цяло тяло. Днес приех радиоактивен йод и след 2 дни ще ходя на скенер. От няколко дни съм доста разсеяна и пропуснах да питам лекаря колко време протича изследването, трябва ли да се прави на гладно и/или на жадно :-)
Веднъж ми правиха скенер, но само на шията - беше около 2-3 минути, които ми се сториха цяла вечност. Този скенер като е на цялото тяло сигурно ще трае по-дълго време? Просто искам да се настроя прихически, защото понякога изпитвам клаустрофобия


Благодаря още веднъж на всички за споделените емоции! Благодарение на тази тема, приех напълно спокойно диагнозата си и съм много оптимистично настроена



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Mims2012]  
Автор nikibg73 (новак)
Публикувано08.02.12 20:27



Здравей Mims2012.Най- лошото е минало.Скенера не е нещо приятното .Но е нищо сравнение с ЯМР.Не би трябвало да те стресира.Минава се за 15тина минути.Успех в борбата в която победител ще си ти!
Ако имаш конкретни въпроси питай!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: nikibg73]  
Автор Mims2012 (непознат )
Публикувано11.02.12 17:10



Благодаря ти nikibg73


Да, не беше страшно. Измислих си начин как да се справя с немърдането. Сметнах, че горе-долу трябва да броя до 1200 докато приключи сканирането. Така през цялото време знаех колко още остава за да не мисля "о, ужас това няма край". Също така, мозъкът ми беше ангажиран с броенето, а не с това сърби ли ме носът или петата или и двете :-)

Сега ми предстои "почерпка с радиоактивен йод" по думите на лекаря :-) Забравих да питам какво мога да си занеса в болницата за да минава по-бързо времето - телефон, лаптоп, книги, ако е възможно електронен четец. Ако внеса техника какво се случва с нея след това - ще си стои ли радиоактивна? Ако не мога да внеса техника ще взема само книги, но какво да ги правя после. Мислех да взема няколко романчета, които да изхвърля, но се сетих, че не е редно да ги изхвърлям просто така, ще пренесат радиоактивност на някой друг (толкова хора ровят по кофите).

Та такива неща ме вълнуват в момента. Да ви кажа, като се фокусирам върху непосредствените глупави дреболии се абстрахирам от сериозните мисли за живота. Точно сега имам нужда от приятни емоции, затова всякакви съвети за приятно прекарване в изолираната стая са добре дошли :-)



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Mims2012]  
Автор kosito (непознат)
Публикувано09.03.12 22:42



Моля за помощ.Ако някой знае добър ендокринолог-онколог за Варна,да ми каже ,трябва ми преглед колкото се може по бързо.По повод болки във врата днес ми откриха Д.лоб-2кисти 4мм,6мм.Л.лоб-няколко нодулерни хипоехогени лезии с макс.единични размери 11мм.Ще се побъркам,защото това не е единствения ми проблем но и съм много уплашена от думата "лезия"



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: kosito]  
Авторsisi2 (Нерегистриран)
Публикувано12.03.12 13:05



Ако не си сигурна в лекарите там , ела в София по-добре ! Много е важно при кой лекар ще попаднеш. Аз лично ти препоръчвам Пандев , но можеш и в ендокринологията да отидеш при Сечанов или някой от др. лекари... Мен ме гледаха първо лекари в онкологията в София, които не ми сложиха правилна диагноза ! Много е важно да попаднеш при специалист! При мен абсолютно всички изследвания бяха в норма , а имах рак на щитовидната с разсейки в лимфни възли - трябва да попаднеш и на добър ехографист ... Успех ти пожелавам и не се отчайвай !



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: sisi2]  
Авторio (Нерегистриран)
Публикувано17.03.12 14:29



Здравейте момичета ,чета Ви темата от 20дни ,чета и препрочитам всичко което сте писали за да мога да зная точно и какво се случва с проблема-бясна съм ,че няма имформация от държавата и докторите ,а всичко необходимо се научава от форумчета или точно казано от хората преживели това.Много съм притеснена .Помогнете ми моля в невидението.Проблема е следният
Дъщеря ми на 25 год след профилактичен прегле ,случайно и казват че има проблем със щитовидната жлеза
Направихме консултация с доц. Сечанов -той каза има тумор и трябва да се оперира Насрочи дата 20,03 2012 ..Тиероглобулина и е 96,24 Носете....цитира сума и елате на 19,03 2012.-за операция.Това е. от 10дена съм хвърлена в такова притеснение. Мисла ,мисля и чета и си сътворявам ..... Помгнете ми моля Ви ,кажете ми ....



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: io]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано17.03.12 21:27



Случи ми се нещо подобно с дъщеря ми "идваш режем" . НЕ
В никакъв случай да не отива на операция без да има второ мнение потвърждаващо първото. Намерете доц. д-р. Румен Пандев. Нещата не винаги са толкова черни.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Buba67]  
Автор Kaлoянa (старо куче)
Публикувано17.03.12 21:40



как уточниха, че има тумор, със ултрасаунд, скенер или ядрено-магнитен резонанс, или само със лабораторни изследвания Направете всичко много точно, на хубав, нов апарат, консултация със добри специалисти и след това действайте, търсете и други възможности, има ги

Виж и този сайт



Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от Kaлoянa на 17.03.12 21:42.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Buba67]  
Автор marata122 (непознат)
Публикувано22.03.12 17:19



Здравейте:)
Спешно се нуждая от актуален телефона на доц. д-р Румен Пандев.Не приема в предишният си кабинет на ул.``Здраве``Координати на приемен кабинет също биха ме устроили.
Бубе,помагай,че отново ми припари под....брадичката.Калцитонина пак се разигра!!!!!!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: marata122]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано22.03.12 17:23



Имаш бележка.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Buba67]  
Авторsisi2 (Нерегистриран)
Публикувано25.03.12 22:32



Д-р Румен Пандев ме оперира преди няколко месеца в Исул - в еднодневна хирургия , а иначе съм ходила на прегледи при него и в Дойче Клиник в София , а в Пловдив в Каспела . Дано съм полезна , на който има нужда от координати .



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: sisi2]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано25.03.12 23:15



Сиси, моля те прати ми на лични бележки или на мейла координатите на доц. Пандев. Искам да ги сравня с тези, които имам.



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: sisi2]  
Автор marata122 (непознат)
Публикувано26.03.12 10:42



sisi2,благодаря ти за инфото:)
Приема само вторник в Дойче клиник.Няма свободни часове за 27,03 и 3,04,на 17,04 няма да приема, от там нататък не се знае.
Оставих си тел.номер на регистратурата,за обратна връзка.Жената беше много отзивчива и след час ми се обади.Записа ме на мястото на пациент,отказал приема.
Здраве и късмет




<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от marata122 на 26.03.12 10:43.</EM></FONT></P>

Редактирано от marata122 на 26.03.12 12:16.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: marata122]  
Автор marata122 (непознат)
Публикувано29.03.12 13:33



Две лаборатории-два коренно различни резултата на калцитонин.Двама хирурзи-две различни мнения.
Отчайващо непълна епикриза-така,че всеки следващ преглед остава на вълна гадаене по повод предприетото по време на двете ми операции.Протокол,препоръчващ лъчелечение и химиотерапия за медуларен карцином.Нещо,което е недопустимо,защото след подобно лечение,шанса да се поправят вредите и да има добър резултат от последваща операция,са минимални.Ако не беше този форум и инфото,събирано къс по къс,аз щях да съм поредната ``добре``насочена.
При прегледа доц.Пандев се откри възел с размер 7 мм.Дали е ``артефакт`(срастване)или е активен възел ще се разбере от прецизния ехограф в ендокринологията на Майчин дом.Сладващата стъпка е стимулационен калцитонин,който ще даде яснота по въпроса има ли активен процес и ако да-следва операция,но по съвсем различен начин от предществащите 2.Дори това ми бе обяснено,както и всичко,което ме интересуваше,без увъртания.Както и план,по дати,за всяка стъпка.Както и телефона за обратна връзка.Всички ние знаем,че за да сме относително спокойни в тази ситуация,това е едно от нужните условия.
Бубе,а на теб,огромно благодаря!!!!Бърза,точна,внимателна-с една голяма прегръдка и две цитирани цифри ме върна на бойното поле


Газта,чайовете,добавките,хранителния режим са мое ежедневие от почти година.Благодарение на тях нещата не са извън контрол.И още нещо,а то като че е най-важното-вслушайте се в себе си,в тялото си,в интуицията си.Ако някъде има предупредително звънче,не се колебайте да предприемете нужното.Това винаги сработва.
Здраве и късмет



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: marata122]  
Авторgeorgi (Нерегистриран)
Публикувано03.04.12 09:16



Здравеите.Преди седмица ми направиха една манипулация - френулотомия или с 2 думи цепнаха и зашиха късо гемче на половия орган.след 4 дена бях на контролен преглед и доктора каза че зараства чудесно.Не това обаче ми е притеснението.След като си взех епикризата , видях че имам резултати от урина, а аз урина за изследване съм давал.Пише че оперативния период е минал гладко и че след операцията съм с подобрение.Видях също че имам хистологично изследване 324 в което пише че имам умеренодиференциран папиларен карцином и хроничен цистит.Именно това ме притеснява.Възможно ли е да е някаква грешка или някои номер на частната болница за да вземат повече пари от касата.Доктора ми каза че вс е минало супер и без усложнения.Моля даите мнение , мн съм притеснен.





Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: georgi]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.04.12 17:24



Хей, да не са ти объркали документите с тези на друг пациент?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: *jull**]  
Авторgeorgi (Нерегистриран)
Публикувано03.04.12 18:08



Здрави Жули, днес наи накрая се свързах с д-ра и му обясних и му прочетох и тои каза : "тва е невъзможно, станала е няква грешка и т.н. не се притесняваи ела утре да го оправим,понякога компа вмъква диагнозата на пациента от др легло".Иначе благодаря за помоща все пак

.ПОЖЕЛАВАМ НА ВС ВЪВ ФОРУМА УСПЕШНО ЛЕЧЕНИЕ И БЪДЕТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ!!!!!!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: georgi]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано03.04.12 18:42



Добре, че има с какво да се оправдаят...
Компютърът не може да се защити сам!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: *jull**]  
Автор newe (непознат)
Публикувано09.04.12 20:07



Здравейте,
Аз писах веднъж и едва ли някой ме помни. Аз съм на 32 с папиларен карцином и тотално махната щитовидна жлеза
Минах сцинтиграфия на цяло тяло, както и йод аблация с 129 миликюри радийоактивен йод. Надявам се да не се налага да повтарям аблацията, но това ще стане ясно след 8 месеца когато ще повторя сцинтито.

Понеже някой беше питал за йод аблацията- хора не си взимайте лаптопи, скъпи вещи и т.н. Всичко, което внесете остава там, вещите ви ще бъдат радийоактивни и подлежат на разпад. Поне тук в Онкологията в Дървеница не дават нищо да се изнася след това.

Иначе горе долу така минават нещата: приемат те в понеделник и ти дават да изпиеш хапчето йод. После те заключват в една стая и те държат до петък или до понеделник. Не знам точно на какъв принцип преценяват, мен ме държаха до понеделник, но май в общия случай държат по 5 дни. Стаята е доста мизерен, има един мизерен телевизор, но пък се изтрайва. Не е болка за умирачка. Най-неприятно е втория ден от престоя, бях като убита от този йод, събудих се с болезнени и подути слюнчени жлези, нямах сили да стана от леглото. Сутринта със ставането повърнах, наложи се сестите да влязат и да ми инжектират Деган, защото не е хубаво да се повръща, йода трябва да се усвои, за да подейства. После се пооправих. Пиеш вода като луд, 48 часа след като си пил йода трябва да пиеш очистително. И така 7 дни, пиеш вода, къпеш се, смучеш лимони.

Тези, които имат малки деца не трябва да се прибират поне още 2-3 седмици вкъщи, защото йода е опасен за бременни и бебета. Аз се прибрах на 40тия ден и все още се притеснявам дали не вредя на детето, въпреки че ходих да ме мерят.

Единственото неприятно нещо, което ме сполетя след аблацията е това, че често ми се подува едната слюнчена жлеза, имам една постоянна сухота в устата, в началото не усещах вкуса на храната. Но можеше да бъде и по-зле

Успех на всички, на които им предстои йодтерапия



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: newe]  
Автор nikibg73 (новак)
Публикувано08.08.12 21:23



Много съм радостен ,че темата ни е в застой.Просто искам да " чуя " всички сродни души.Дявола не е толкова черен!!!Нека имаме повече поводи за усмивки.Навярно не е тук правилното място за такива желания ,но аз вярвам и пожелавам всички тук да се хвалиме и тук таме да вкарваме някой във верния път
Искрено ви обичам nikibg



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: nikibg73]  
Автор EFO75 ()
Публикувано09.08.12 05:55



За хубавите думи.И ти влизай по-често,в раздумката се присеедини с нас



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: EFO75]  
Автор _kazablanka (непознат )
Публикувано10.08.12 23:56



Здравейте,
Прочетох всичко изписано от вас и съм ви много благодарна за споделените истории. Толкова съм се сдухала напоследък, че имах нужда да прочета.
Накратко - папиларен карцином опериран преди 3 години - отстранена жлеза, без разсейки. Не съм правила сцинтиграфия и йод аблация. Тиреоглобулинът винаги е бил под 1. Последно го изследвах преди месец, а ехография правих през февруари.
Но ..... от две седмици напипвам увеличен лимфен възел, естесвено си записах час за преглед при проф. Хаджиева. Но докато чакам си представям какво ли не. Уж съм много позитивна и се справям, но този път не успявам.
Ще съм благодарна ако някой ме нахока. Разбира се и всяко инфо за възможни варианти от тук нататък.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: _kazablanka]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано13.08.12 10:02



Нормално е да се сдухаш, така сме всички при всяка промяна в тялото след онкооперация. Докато мине прегледа гледай да се занимаваш с нещо, пробвала съм /умът ми е все проблема/, но поне малко разсейва. Няма как да си мислиш, че е зъб. Все пак за успокоение, лимфен възел може да се увеличи от най-обикновена инфекция. После напиши как е минало.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Buba67]  
Автор _kazablanka (непознат )
Публикувано15.08.12 15:42



Buba, благодаря! Оказа се, че засега ще търся инфекция и след месец - два ще направя ехограф. И ще се моля всичко да е наред, като се опитвам да не изкукуригвам по темата.





Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: _kazablanka]  
Автор nikibg73 (новак)
Публикувано22.08.12 20:48



Здравей мила.Искам първо да започна с изкукуригването.Вярвай ми това до нищо добро не може да те доведе.....Това ( за мое голямо съжаление и срам ) Джул и Буба го изпитаха на ...клавиатурата си от моя милост.Тук е моменто да им благодаря от сърце и да кажа - Бъдете живи и здрави милички и имайте силата да споделяте мъката на всички тук и пак да оставате ЧОВЕЦИ!Та по темата .Първо изчакай развитието на събитията .После всички ще се стегнем и помагаме ,но от това вярвам ,че няма да има нужда.
Поздрави и наздраве!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: nikibg73]  
Автор _kazablanka (непознат )
Публикувано24.08.12 16:08



Niki, прав си и ти благодаря за написаното. Но нали знаеш понякога се появява едно малко дяволче и започва да човърка : ами ако .... и не винаги човек успява да се справи. Сега съм на тема положително мислене и гледам да съм заета с нещо постоянно, пък да видим.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: _kazablanka]  
Автор mimi17 (непознат )
Публикувано03.12.12 21:56



Здравейте, Виждам , че никой не е писал скоро ... Аз съм с диагноза папиларен карцином с 2 операции и 2 пъти радио йод терапия . Все още тиреоглобулина ми е не е стигнал 0 - но е под 1 . Дали при някой Тг е стигало 0 ? Според лекарите само трябва да го следя и не е страшно , но все пак се притеснявам , че не всичко е изчистено ...



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: mimi17]  
Автор il7 (непознат)
Публикувано03.04.13 13:36



Здравейте mimi17 и всички.Референтните граници на TG от лабораторията са от 1,4 до 78. Моят е 2.05. Кой е казал че трябва да стане нула?.И имам още питане: Кой решава след сцинтиграфията дали да се прави радиойод,че пък и втори път,щото на мен ми казаха сам да си реша?!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: il7]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.04.13 14:10



Здравей, терапията се назначава от онкологичен комитет. Поне такъв е реда. Консултирай с още един специалист, не е твоя работа да решаваш как да се лекуваш. Ако имаш нужда от координати казвай ще помагаме. Кой каза да решаваш ти?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Buba67]  
Автор il7 (непознат)
Публикувано23.04.13 16:07



Здравей buba67,Благодаря за предлаганата помощ . Нещата се развиха по следния начин.Направих изследвания в две лаборатории,при спрян прием на хормон 40 дни.Направих две ехографии за установяване на остатък,въпреки сцинтиграфията.Становището на всички по трасето беше различно-от нова операция,през йодаблация,до нищо,т.е само до прием на L-тирокса.Всички пътища отведоха до проф. Хаджиева ,която ме прие и мога да кажа че обърна доста внимание на всички документи до момента . Според нея трябва да почна отново хормона и да се наблюдават показателите след 3 и след 6 месеца,когато пак ще я посетя,никакви операции и йод. До това мнение стигна и онкокомисията, което за мен е най-добрия изход.Явно при всеки нещата са специфични.Сега почвам повече спорт и здравословно хранене.Имам въпрос , дали е хубаво да направя пречистване по Хулда Кларк и ако "да" , ореховата тинктура противопоказна ли е при липсваща щит. жлеза? Благодаря,дано да не съм досадил,гледам че тук много не пишат,да не би вълната от дискусии да се е преместила някъде в другите клубове :)



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: il7]  
Автор mimi17 (непознат )
Публикувано20.05.13 19:22



Здравей ,
Аз минах през една йодаблация . Тогава не ме насочиха към втора операция преди това , което беше правилното ! (ако някой има много висок Тг - моя беше 60) След йодаблацията имах втора операция и Тг при спрени хормони беше около 5 . След това пак направих йодаблация по препоръка на лекарите(въпреки , че не съм раждала още и е опасно за мен).При сцинтиграфията не видяха абсолютно нищо . Дори и сега Тг не е нула , а варира от 0,1 до 0,8 (но под супресия ). Имам няколко лимфни възли, които за момента считат , че не са опасни , и следя Тг и ходя на ехограф през около 4 -6 м.
Пиша за информация само и ви желая късмет :) Аз лично съжалявам , че се подложих на втората йодаблация , а сега наблягам на полезна храна , спорт и позитивно мислене.
И все пак е важно да се консултирате с лекарите си , защото всеки случай е специфичен , а и пол, възраст и др. имат значение!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: mimi17]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано20.05.13 23:34



Мими, незнам дали ти се чете това, но когато имаш време погледни.



Рака на щитовидната жлеза принуждава тази жена да учи алтернативна медицина и се дипломира като лекар - натуропат. Тя разказва за заболяването си и пътищата през които е преминала. Прави сайтове и дава много информация. Има и блог.











Аз съм с различна диагноза от твоята.
Добре ли се чувстваш от синтетичните хормони. Питам, защото аз нещо немога да балансирам хормоните, гледам и за алтернативи. Има и други неща, но ми е трудно да намеря отговорите.

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Kaлoянa]  
Автор mimi17 (непознат )
Публикувано22.05.13 22:33



Здравей ,
Попадала съм на единия блог , но не съм го чела подробно , ще ги разгледам всички - мерси!
Аз лично се чувствам добре . Имам късмет , защото дори и при йод терапията нямах почти никакви проблеми. Издувах се при спиране на еутирокса и качвах килограми ( при измерване на реален тиреоглобулин). Втория път като спирах хапчетата взимах Т3 и се чувствах също добре. Понякога бях малко изнервена и с леко сърцебиене при ТСХ около 0,01. При мен проблема е , че качих килограми по време на лечението, но като цяло съм добре , понякога даже имам чувството , че имам повече енергия отколкото преди лечението . Може би от болестта преди това все бях изморена и се чувствах отпаднала .
В крайна сметка при всеки е специфично , но е важно и позитивното мислене :) Все пак се консултирай и с лекар за нивата на ТСХ , да не са ти много ниски.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: mimi17]  
Автор lilka13 (непознат)
Публикувано03.12.13 00:16



Здравейте!
Минаха 5 години откакто ми направиха операция на гърдата. Минах през 11 химиотерапии, лечение с херцептин и преди 2 месеца се радвах, че преминах критичния период!
И изведнаж, възел на щитовидната жлеза. На сцинтиграфията се оказа, че са много на брой, но единия е с променена структура и доста голям. На ехографа лекарката беше категорична- операция. И сега от часове чета и се ужасявам.
Първите ми мисли бяха, че с жлезата е по лесно, не като при гърдата. Казах си- сега ще махнат цялата жлеза, ще ми дадат лекаства и всичко е до тук, какво толкова.
А сега чета за повторни операции, за лечение с йод, което изглежда ужасно.... дори не знам какво точно да ви попитам за съвет!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: lilka13]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.12.13 09:02



Здравей, спри да четеш и се консултирай с още един ендокринолог. Ето вариант:



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Buba67]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано04.12.13 16:08



Една с хиперфунция на тази жлеза на под трийсет години беше и не беше раждала. Като й махнахме превръзката и като си видя шева на джиесема и очите й станаха както преди операцията, когато е имала екзофталм.
Шева е все едно някой се е опитвал да ти пререже гръкляна.
При нея медикаментите не са се справили и частично отстраняват някои части.
Братовчедка ми е педиатър и при третото си дете явно заради такава операция преди много години, също като баща си топхирург, силите й не й стигнаха и детето й сега всеки ден му слагат растежни хормони.
Тая пациентка бачка към военните, значи, че е много изпълнителна и послушна. Аз не съм такъв и започнах да се лигавя, че при жените се среща по - често и, че е преди всичко от някакъв стрес и я попитах дали не я карат да скача с парашут и тя каза, че е така, но не й дават парашута и това е много стресиращо. Започнахме да се хилиме и започнаха да я болят шевовете и хем да се хили, хем някак си да вие от болка.
Нищо не разбирам от тази жлеза. Защо при хиперфункция само при нея Т3 и Т4, което си е нейна продукция като хормони спадат в кръвта.
Хормоните й са нещо като хемоглобина. Той е желязо свързано с някакъв белтък, а тука е йод свързан с някакъв белтък. И например като нямаш йод и тя прави белтъка, но го складира и се подува или нещо такова.
Ако се правят изследвания с радиоактивен йод и скенер се гледа къде жлезата натрупва от този йод, който за нея е като нерадиоактивен йод и в тези места се казват топли възли май. Те не са опасни, а опасни са студените възли, където не натрупва йод.
Ако ще ти махат цялата жлеза тогава, за да изтрепят всички клетки май се взема радиоактивен йод 131 с период на полуразпад май две седмици и той се кондензира и локално избива всичко наоколо, защото май беше с бета радиация, която отива на два милиметра преди да се погълне.
После се взимат Т3 и Т4 цял живот, защото при хипофункция или ако ти я няма жлезата въобще и без хормоните отвън си като флегматична и гледаш тъпо, а ако има`ш хиперфунция си като пренавита невротичка.
Каква е логиката при хиперфункция в кръвта да има много ниски стойности не знам, а и не знам дали изобщо е така.
Знам със сигурност, че ако е подута или след операция отока над нея се масажира лекичко с палец, но дали при рак е така не знам.
Ще ти кажа само, че аз не ставам за хирург. Едно е да отрежеш крак с гангрена и да спасиш човека, друго е да режеш щитовидна ж`леза на млада жена, която сега има хиперфункция, а на старини ще има хипофункция или като реши да създаде още едн човек.
Но си представям, какъв тип човек си щом вярва`ш на хора, които живеят по - малко от пациентите си, затова сигурно и този път ще те "ремонтират".
Страхът от рак или от рецедив е с с екзофталм и нищо няма значение. Даже ако ти кажа веднага да се оперираш, защото иначе си играеш на ролетка с живота си и после вече ще е късно сигурно ще ме приемеш за умен и интелигентен човек, а не за комарджия.
Аз имах хиперфункция преди години и само с орехи и разходки край морето и в планината забравих за него. Ако имах рак щях да направя като ония дето си взел една раничка и живял наколко месеца в горите само на горски плодове и билки и като се върнал нищо му нямало.
Поне попитай още двама, но не само доценти и професори, а някой стар дето не се е издигнал и е от сто години в това. Методите на съвременната медицина няма да те оставят да събереш много пари и да няма за какво да ги изхарчиш.
В онкото в единадесет часа нямаше празно канапе където да се седне. Те така си живеят цял живот около рака си.
Питай Roxana*na как се е оправила. Това е



Тема Рак на щитовидната жлезанови [re: Crasiva]  
Автор Kaлoянa (стар клубар)
Публикувано04.12.13 18:43



електронна книжка



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Щитовидната жлезанови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (стар клубар)
Публикувано04.12.13 19:27





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема За щитовидната жлезанови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (стар клубар)
Публикувано04.12.13 19:37





видео







ФБ








Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от Kaлoянa на 04.12.13 19:41.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Buba67]  
Автор lilka13 (непознат)
Публикувано07.12.13 15:40



Консултирах се с трима ендокринолози. От Пловдив съм и се ориентирам към доцент Росен Димов - Каспела, Пловдив. Трябва да се оперирам преди Коледа! Ако някой има информация за този лекар или болница, моля да сподели мнението си!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: lilka13]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано08.12.13 09:25



Тези дни сега има в София някаква кампания за безплатни прегледи с ехограф иможеш да я откриеш къде е. Май е до двадесети, но не знам.
Има най - различни тактики. Някои дават по хиляда лева на болницата за избор на екип и това си е официална практика, за да ги оперира най - добрия оператор, а други просто ги оперира този, който е на смяна, но като цяло някой хирирзи тясно се специализират и правят само това.
Звучиш като късметлийка. Доцент ще ти изреже жлезата. Това не е като някакъв нещастен специализант да ти изреже жлезата. Ние с тебе много си приличаме, защото и азразсъждавам по същия начин. Предпочитам да ме сгази Роус Ройс вместо Трабант.
Ние с тебе сме интелигентни хора и нямаме конкуренция.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Crasiva]  
Автор nikibg73 (новак)
Публикувано08.12.13 12:23







Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Crasiva]  
Автор lilka13 (непознат)
Публикувано08.12.13 21:46



Не мисля, че имаме някаква прилика!
Имам проблем, търся специалист, записвам час за преглед и ми определят ден за операция по каналния ред. С нищо не съм по различна от всички, които имат здравословен проблем и страдат!
Благодаря на всички, които са минали по този път и споделяйки преживяното и знанията си, ни помагат да оцелеем!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: lilka13]  
Автор nikibg73 (новак)
Публикувано09.12.13 17:32



Не се притеснявай .Всичко ще бъде наред.Поела си по правилния път.Нека мине операцията и излезе хистологията.После ще обсъждаме и помагаме.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: nikibg73]  
Автор lilka13 (непознат)
Публикувано29.12.13 20:34



Операцията мина и аз се възстанових много бързо.
Ще напиша информация, която може да е от полза на тези, които се чудят къде да се оперират.
За пръв път бях в частна болница (Каспела, Пловдив). Да си призная, очаквах много повече внимание. Персонала е като във всяка болница, но разликата е, че там са привлекли много добри специалисти. По план за деня бяхме 6 пациента за щитовидна жлеза и петте бяхме избрали доц. Димов. Повечето не бяха от Пловдив, но всеки беше чувал, че той е най-добрия в тази област. И след операцията всички бяха доволни!
За здравно осигурени с направление за хоспитализация се плаща такса от 100 лв и 25 лв за престоя.
За избор на лекар още 200 лв (това е само ако вие пожелаете). Крайната сума е 325 лв.
Друго предимство на тази болница е, че тук имат съвременен апарат, който пази гласните струни при тази операция.
Радвам се, че избрах тази болница!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: lilka13]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано29.12.13 23:01



Поздравления, миличка, за успешната операция!
Благодаря за информацията и весели празници!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: *jull**]  
Автор lilka13 (непознат)
Публикувано06.01.14 12:52



Послучай новата година на всички желая много здраве!
Пак се нуждая от вашата помощ!
Изминаха 20 дни от операцията, днес дадох кръв и сега си взех изследването TSH 31,87 при референтни от 0,40 - 5,00.
До момента след операцията вземам само калций, утре съм на ендокринолог да ми назначи л-тероксин.
От всичко прочетено до тук мислех, че преди да започна да пия л-тероксин, TSH след отстраняване на цялата щит.жлеза трябва да е под нормата, ако е доброкачествено. А ако е по високо , то следва че е злокачествено?
Може би някой ще ме насочи къде да търся информация, вие винаги помагате в трудните моменти!
Благодаря предварително!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: lilka13]  
Автор nikibg73 (новак)
Публикувано06.01.14 14:19



Здравей.Не съм чувал за такава "зависимост" на TSH и това злокачествено ли е или не .Най точни резултати трябва да са дошли след операцията.Не е ли излязла епикризата и хистологията!?



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: nikibg73]  
Автор kaloyana_-177704 (стар клубар)
Публикувано06.01.14 18:32



Малко се обърках, но в последно време чета две теми на бг-мамите и научавам интересни неща, може би ще са полезни и на вас, ако имате въпроси включете се в тяхните теми, а тук споделете. Аз лично чета и си записвам по интересната, впечатляващата инфо.








а от мен това, може да ви помогне








Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано25.11.14 03:37





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: *jull**]  
Автор capeverde2@dir.bg (непознат)
Публикувано29.11.14 08:20



То се е видяло , че и аз ще цопна в тази тема......
Здравейте,
На 36 г съм и преди няколко дена ми откриха чрез ТБ папиларна неоплазия , както и да си го превеждам това си е рак.
Много съм притеснена , този шамар го понесох и понасям доста трудно.Калцификата е е 13 мм , доктора каза че ще ми отстранят цялата жлеза .Много се страхувам за разсейки.......абе какво да ви кажа полудях , не мога да спя , не мога да правя нищо.Имам 2 деца едното все още е почти бебе...а аз не мога да намеря сили да ги погледна и да се погрижа за тях.
Извинявам се ,че не мога да напиша две смислени изречение , но шока за мен е огромен.Надявам скоро да се освестя



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: capeverde2@dir.bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано29.11.14 10:44



Здравей, първо - нормално е да се чувстваш така уплашена. Потърси помощ.


Второ, концентрирай се в доказване на диагнозата от двама специалисти от различни болници.
Знам, че е трудно да намериш верния път, но тук сме хора с диагнози от 10 години, живеем и се борим. Ракът стана хронично заболяване и е важно да се държи под контрол. Звучи лесно, но всички сме били в "твоите обувки". За това питаш колкото и безумен да ти се струва въпроса, мрънкаш щом това ти се прави, а ние ще подаваме ръка, за да вървим заедно!
Прегръдка от мен!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Buba67]  
Автор capeverde2@dir.bg (непознат)
Публикувано29.11.14 10:59



Буба , БЛАГОДАРЯ за разбирането



За да стигна до тази диагноза ми отне 2м. ходене по мъките.Започна се с една подутина на шията,още на другия ден отидох на ехограф(добре че сестра ми работи в болница)още там се видя , че в дясно има голяма киста, а в ляво кисти с калцификат.Та така се почна ходене по болници , едната лекарка ме прие каза същото и реши да ме приеме планово за изследвания......планово след месецНе исках да губя време в чакане и се записах при доктор Райков(големи молитви да ме приеме)...та той ми направи склерозиране на голямата киста и взе Биопсия от гадостта ми , 1-вата беше 4 степен подозрителна а 2-рата вече имаше ясен резултат.Явно е че съм за операция, която вече е насрочена ..............но болната ми вече психика свързва всички болки с товаЧета , ровя се , плаша се ...после се успокоявам .Вероятно след операцията всичко ще е наред , но аз автоматично от там ще бъда приета в психото



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: capeverde2@dir.bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано29.11.14 12:31



Щом е ясна диагнозата и насрочена операцията, спри да четеш и да си слагаш и несъществуващи симптоми и лечения. Разбира се, първата мисъл при болка някъде е "край, до тук бях", но колкото и странно да ти звучи, страдаме от главоболие, страхови неврози и всички други болести. Тъй, че пак повтарям, трябва ти психолог. В такъв момент рядко имаме правилна преценка. Сърдим се, проклинаме всички и всичко, търсим светлината, важно е да си поставиш за цел и да я следваш с малки, но сигурни стъпки. А мотиви, за да продължиш напред имаш, даже два големи Мотива. Само се оттласни с крак от дъното и гледай само нагоре към слънцето. Ще се справиш!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: capeverde2@dir.bg]  
Автор nikibg73 (новак)
Публикувано06.12.14 17:15



Здрасти.На първо време спри с четенето на стресираща за четене информация от нета.Минал съм от там и знам прекрасно че с нищо не си помагаш така. До тук си се справила чудесно.Сега следва лечението и най важното - да се стабилизираш психически.Имаш деца за гледане и ги накарай да се гордеят с теб!!!

Редактирано от nikibg73 на 06.12.14 17:16.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: nikibg73]  
Автор Веско (непознат )
Публикувано07.12.14 20:27



Знам че е кофти,но.... Стягай се трябваш на много хора ! Спри да четеш ,всяко заболяване е строго индивидуално, както и лечението.Съпругата ми мина през този Ад.
Като за начало ще те посъветвам да си промениш начина на живот и най-вече храненето. Из форума има много теми за това. Вярвай и всичко ще се оправи.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Веско]  
Автор capeverde2@dir.bg (непознат)
Публикувано09.12.14 13:03



Утре ми е операцията!Благодаря на всички за подкрепата!.И да,аз има за кого и какво да се боря!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: capeverde2@dir.bg]  
Автор Viktoria 999 (член)
Публикувано09.12.14 14:03



Успех, момиче!
Бог да бъде с теб!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: capeverde2@dir.bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано09.12.14 14:19



Щом си намерила смисъла, значи всичко ще е наред.
Стискам палци операцията да мине безпроблемно. Дръж ни в течение!
Прегръдка от мен!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Buba67]  
Автор mammita63 (оптимистка)
Публикувано09.12.14 14:26



Успех и от мен! Всичко ще е наред.

Всеки изживян ден е една малка победа!


Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: capeverde2@dir.bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано09.12.14 15:55



Кураж и успех!
С теб сме!

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: capeverde2@dir.bg]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано09.12.14 16:50



Едно рамо и от мен! Успех!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: capeverde2@dir.bg]  
Автор nikibg73 (новак)
Публикувано09.12.14 22:36



Мила с теб сме.Всичко ще е наред!!!
Чакаме да вдигнеш палец в знак ,че оставяш лошото зад теб и .....само напред....Накарай се да си щастлива.Прави неща които ти харесват и те карат да си щастлива.Там е истината!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: *jull**]  
Автор capeverde2@dir.bg (непознат)
Публикувано10.12.14 18:06



Приятели ,няма как да не ви пиша......вече съм готова,махнали са цялата жлеза.СЛед 7 дена хистологията .....рова е!боли ме зверски гърлото а не операцията



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: capeverde2@dir.bg]  
Автор capeverde2@dir.bg (непознат)
Публикувано10.12.14 18:08



Сори за неграмотното писане.....



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: capeverde2@dir.bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано10.12.14 19:07



Важното, че операцията мина. И болката ще отмине.
Бързо възстановяване ти желая!

"Совите не са това, което са..."


Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: *jull**]  
Автор kaloyana_-177704 (рекордьор)
Публикувано16.12.14 18:34



Лечение на рак на щитовидната жлеза по натурален начин и индивидуален протокол.


СПОДЕЛЕТЕ НАДЕЖДАТА СЪС СВЕТА

SHARE THE HOPE WITH THE WORLD
We have recently experienced great success in designing protocols to address breast cancer and other cancers as well. We are further experiencing great strides in our protocols for metastasized cancers.
Please share this message of HOPE to those who would otherwise be hopeless.




Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: kaloyana_-177704]  
Автор capeverde2@dir.bg (непознат)
Публикувано15.01.15 15:21



Здравейте,
Мина поврече от месец от операцията ми,засега съм на супресивна терапия с еутерокс.На този етап няма да ми се прилага сцинтиграфия и йод.
Според хистологията имам папиларен аденокарцином на щитовидната жлеза,и пак според нея нямам разсейки ......
Като чели започвам да дишам по спокойно!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: capeverde2@dir.bg]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано15.01.15 15:53



Дишай с пълни гърди, прегръдка от мен!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: capeverde2@dir.bg]  
Автор anetoh (новак)
Публикувано17.01.15 13:38



Новините са добри, capeverde! Браво!
Дишай спокойно!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: anetoh]  
Автор vania_na@abv.bg-222309 (непознат )
Публикувано20.01.15 14:41



Здравейте,
Много ми е мъчно и криво,но за съжаление и аз ще трябва да се впиша във вашите редици.Не ме разбирайте погрешно.
Накратко моята история- след профилактичен преглед на млечните жлези доктора реши да се поразходи с ехографа и ми откри микровъзел на щитовидната жлеза.Насочи ме към ендокринолог,направихме биопсия и се оказа папиларна неоплазия.Оперирах се на 18.12.2014 г. премахната ми е цялата щитовидна жлеза и няколко съмнителни лимфни възела.Така се надявах тези възли да са просто възпалени,но не - разсейки са.
Окончателната ми диагноза след хистология е умерено диференциран папиларен аденокарценом на щит. жлеза pT1N1aM0G2.
Направо ми презля,преди това сякаш не се случваше на мен.
Толкова много неизвестни,страх и съмнения.Боря се да не се поддавам на лошите мисли,но не винаги ми се получава.
След комисия ме пратиха към София,тъй като във Варна нямало специалисти.Това се оказа,че не е вярно имаме си цяло отделение в Терапията,където си има и йодотерапия и всичко.Срещанах се със доктор Чаушев,който веднага пое случая ми и задейства нещата,за което съм му много благодарна.В края на февруари началото
на март ще ми направят терапия с йод.След което все пак мисля да отида на консултация при проф.Хаджиева.
Много съмнения имам-дали ще ми подейства този йод.Дали като е тръгнало по лимфните възли тази гадина не е продължила по други органи.
Навреме ли съм хванала нещата.
Приемам всякакви съвети от хора минали вече по този път.Ще съм благодарна ако мога да похленча на вашето рамо.
Благодаря !



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: vania_na@abv.bg-2223]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано20.01.15 15:19



Здравей,
за терапиите и консултациите, ще се включат дамите, които имат това заболяване.
Иначе, не позволявай на страхът да те обземе. Въпросите дали, защо, как не ги задавай. Няма правилен отговор. Фокусирай се върху това, да си спокойна, да се грижиш за себе си преди терапията. Да се храниш правилно, да почиваш добре.
Ако се съмняваш в нещо, повтори изследването при друг лекар, консултирай се. И мрънкай колкото искаш /имаме специална

/ , ще те изслушаме, после ще ти избършем лицето и горе главата за следващата битка. Успех в борбата!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано20.01.15 15:22



Ето още едно рамо, докато си на лечение психологическата помощ е безплатна
СБАЛОЗ Варна:

ГЕРГАНА ИВАНОВА

гр. Варна
Образование: Психолог
Степен: Магистър
Специализации: Клинична психология, Позитивна психотерапия
Професионални интереси: Арт терапия ; Психосоматика
От 2009 г. работя с онкологично болни и техните близки в Онкологична клиника гр. Варна.
Частна практика гр. Варна ул. “Иван Драсов” 10 ет. 3 офис 7 /индивидуални сесии и групова арт терапия/
тел. 0899 70 73 94

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Buba67]  
Автор vania_na@abv.bg-222309 (непознат )
Публикувано20.01.15 15:58



Благодаря Буба сигурно и до психолог ще стигна,колкото и да ми се иска да се справя сама



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: vania_na@abv.bg-2223]  
Автор nikibg73 (новак)
Публикувано20.01.15 21:34



Така ,така ,така.Буба посъветва тук да се включат дамите....ама да се навра аз;-)
Скъпа нищо ново под слънцето .Добре си ! Ще те бъде! Нямаш причини да униваш.Нека това е потупване по рамото за да разбереш ,че в живота има много по значими неща от злободневните неслуки. Имам същата диагноза. Качеството ми на живот никак не се е влошил ( не позволявам това!!!) Всичко е ок .Както при мен така и с вече десетките запознали се с мен (макар и задклавирно).Дръж се .Единствения на враг в момента сте ти и твоята психика срещу теб самата.
Поздрави.На разположение съм!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: nikibg73]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано20.01.15 21:38



Точно навреме се включи, ми тъй де, и пола ти смених, ама нейсе

.
Радвам се да те "видя" nikibg73!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Buba67]  
Автор nikibg73 (новак)
Публикувано20.01.15 21:51



Здрасти Бубе.Знаеш ,че дължа кондицията си в най голяма степен на теб и Джул!!! Никога няма да го забравя.!!! Обичам ви и се радвам че ви има и поемате такъв товар на плещите си.Безценни сте.
Поклон.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: nikibg73]  
Автор vania_na@abv.bg-222309 (непознат )
Публикувано21.01.15 05:35



Благодаря ти Ники,че се включи.Изчетох двете теми и видях,че ти си бил в подобно на моето положение.
Как мислите има ли шанс тази гадина да е излязла извън щитовидната жлеза.Според моя доктор е много малко вероятно,но аз се съмнявам.Нямам идея от кога си го отглеждам.Симптоми не съм усетила.
Как превъзмогнахте страха от резултатите след изследванията?Не ме страх от терапията,а ме е страх какво ще излезе на сцинитографията.Страх от чакането на резултати.
До сега се навивах и си казвах едва ли ще излязат толкова лоши резултати,но все се разочаровах.И сега ме е страх да се надявам





Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: nikibg73]  
Автор N O6O6 (позитивна)
Публикувано21.01.15 10:29



Здравей Ники!
Вчера щом прочетох постинга на Ваня, веднага се сетих за теб и се надявах да се включиш, информацията ти е много ценна за тази тема и въобще за клуба.
Ами включвай се по-често - винаги има нужда от малко мъжко присъствие!
Поздрави!





Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: N O6O6]  
Автор vania_na@abv.bg-222309 (непознат )
Публикувано26.01.15 16:31



Здравейте отново.
Днес ми казаха датата на лечението 09.03 със доза 100 mCi .
Два пъти питах за диета,но казаха няма нужда.Само да спра Ел тироксина.Странно ми се стори,тук всички пишат за диета преди лечението.Също така ми казаха,че мога да си занеса техника-нищо нямало да и стане.А тук някой спомена,че даже телефона си слагал в торбичка.Разминават ми се нещата,някой да ме посъветва



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: vania_na@abv.bg-2223]  
Автор vania_na@abv.bg-222309 (непознат )
Публикувано23.02.15 06:56



На мен ми откриха 2 нови реактивни лимфни възела.Два месеца след операцията.Възможно ли е ? Вярно те са съвсем малки и все още не може да се каже дали са с разсейки,но много се притеснявам.А лечението ми го отложиха за 16.03.
Затъвам съвсем.Толкова ми е мъчно.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: vania_na@abv.bg-2223]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано11.01.16 09:17



Добро утро! Мислех да пиша тук, в тази тема след като ми излезе окончателната хистология,но трябва да вдигна темата на първа страница!!!
Препоръчах"нашият" клуб на две момичета,които ще имат нужда от информацията събрана тук!!!
Обичам ви -Обичайте се!!!





Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: guslik_33]  
Автор nikibg73 (новак)
Публикувано16.01.16 08:12



Благодарим за добрите пожелания.Късмет и при теб!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.