Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:00 31.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Buba67]  
Автор il7 (непознат)
Публикувано23.04.13 16:07



Здравей buba67,Благодаря за предлаганата помощ . Нещата се развиха по следния начин.Направих изследвания в две лаборатории,при спрян прием на хормон 40 дни.Направих две ехографии за установяване на остатък,въпреки сцинтиграфията.Становището на всички по трасето беше различно-от нова операция,през йодаблация,до нищо,т.е само до прием на L-тирокса.Всички пътища отведоха до проф. Хаджиева ,която ме прие и мога да кажа че обърна доста внимание на всички документи до момента . Според нея трябва да почна отново хормона и да се наблюдават показателите след 3 и след 6 месеца,когато пак ще я посетя,никакви операции и йод. До това мнение стигна и онкокомисията, което за мен е най-добрия изход.Явно при всеки нещата са специфични.Сега почвам повече спорт и здравословно хранене.Имам въпрос , дали е хубаво да направя пречистване по Хулда Кларк и ако "да" , ореховата тинктура противопоказна ли е при липсваща щит. жлеза? Благодаря,дано да не съм досадил,гледам че тук много не пишат,да не би вълната от дискусии да се е преместила някъде в другите клубове :)



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: il7]  
Автор mimi17 (непознат )
Публикувано20.05.13 19:22



Здравей ,
Аз минах през една йодаблация . Тогава не ме насочиха към втора операция преди това , което беше правилното ! (ако някой има много висок Тг - моя беше 60) След йодаблацията имах втора операция и Тг при спрени хормони беше около 5 . След това пак направих йодаблация по препоръка на лекарите(въпреки , че не съм раждала още и е опасно за мен).При сцинтиграфията не видяха абсолютно нищо . Дори и сега Тг не е нула , а варира от 0,1 до 0,8 (но под супресия ). Имам няколко лимфни възли, които за момента считат , че не са опасни , и следя Тг и ходя на ехограф през около 4 -6 м.
Пиша за информация само и ви желая късмет :) Аз лично съжалявам , че се подложих на втората йодаблация , а сега наблягам на полезна храна , спорт и позитивно мислене.
И все пак е важно да се консултирате с лекарите си , защото всеки случай е специфичен , а и пол, възраст и др. имат значение!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: mimi17]  
Автор Kaлoянa (ветеран)
Публикувано20.05.13 23:34



Мими, незнам дали ти се чете това, но когато имаш време погледни.



Рака на щитовидната жлеза принуждава тази жена да учи алтернативна медицина и се дипломира като лекар - натуропат. Тя разказва за заболяването си и пътищата през които е преминала. Прави сайтове и дава много информация. Има и блог.











Аз съм с различна диагноза от твоята.
Добре ли се чувстваш от синтетичните хормони. Питам, защото аз нещо немога да балансирам хормоните, гледам и за алтернативи. Има и други неща, но ми е трудно да намеря отговорите.

Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Kaлoянa]  
Автор mimi17 (непознат )
Публикувано22.05.13 22:33



Здравей ,
Попадала съм на единия блог , но не съм го чела подробно , ще ги разгледам всички - мерси!
Аз лично се чувствам добре . Имам късмет , защото дори и при йод терапията нямах почти никакви проблеми. Издувах се при спиране на еутирокса и качвах килограми ( при измерване на реален тиреоглобулин). Втория път като спирах хапчетата взимах Т3 и се чувствах също добре. Понякога бях малко изнервена и с леко сърцебиене при ТСХ около 0,01. При мен проблема е , че качих килограми по време на лечението, но като цяло съм добре , понякога даже имам чувството , че имам повече енергия отколкото преди лечението . Може би от болестта преди това все бях изморена и се чувствах отпаднала .
В крайна сметка при всеки е специфично , но е важно и позитивното мислене :) Все пак се консултирай и с лекар за нивата на ТСХ , да не са ти много ниски.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: mimi17]  
Автор lilka13 (непознат)
Публикувано03.12.13 00:16



Здравейте!
Минаха 5 години откакто ми направиха операция на гърдата. Минах през 11 химиотерапии, лечение с херцептин и преди 2 месеца се радвах, че преминах критичния период!
И изведнаж, възел на щитовидната жлеза. На сцинтиграфията се оказа, че са много на брой, но единия е с променена структура и доста голям. На ехографа лекарката беше категорична- операция. И сега от часове чета и се ужасявам.
Първите ми мисли бяха, че с жлезата е по лесно, не като при гърдата. Казах си- сега ще махнат цялата жлеза, ще ми дадат лекаства и всичко е до тук, какво толкова.
А сега чета за повторни операции, за лечение с йод, което изглежда ужасно.... дори не знам какво точно да ви попитам за съвет!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: lilka13]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.12.13 09:02



Здравей, спри да четеш и се консултирай с още един ендокринолог. Ето вариант:



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Buba67]  
Автор Crasiva (ентусиаст)
Публикувано04.12.13 16:08



Една с хиперфунция на тази жлеза на под трийсет години беше и не беше раждала. Като й махнахме превръзката и като си видя шева на джиесема и очите й станаха както преди операцията, когато е имала екзофталм.
Шева е все едно някой се е опитвал да ти пререже гръкляна.
При нея медикаментите не са се справили и частично отстраняват някои части.
Братовчедка ми е педиатър и при третото си дете явно заради такава операция преди много години, също като баща си топхирург, силите й не й стигнаха и детето й сега всеки ден му слагат растежни хормони.
Тая пациентка бачка към военните, значи, че е много изпълнителна и послушна. Аз не съм такъв и започнах да се лигавя, че при жените се среща по - често и, че е преди всичко от някакъв стрес и я попитах дали не я карат да скача с парашут и тя каза, че е така, но не й дават парашута и това е много стресиращо. Започнахме да се хилиме и започнаха да я болят шевовете и хем да се хили, хем някак си да вие от болка.
Нищо не разбирам от тази жлеза. Защо при хиперфункция само при нея Т3 и Т4, което си е нейна продукция като хормони спадат в кръвта.
Хормоните й са нещо като хемоглобина. Той е желязо свързано с някакъв белтък, а тука е йод свързан с някакъв белтък. И например като нямаш йод и тя прави белтъка, но го складира и се подува или нещо такова.
Ако се правят изследвания с радиоактивен йод и скенер се гледа къде жлезата натрупва от този йод, който за нея е като нерадиоактивен йод и в тези места се казват топли възли май. Те не са опасни, а опасни са студените възли, където не натрупва йод.
Ако ще ти махат цялата жлеза тогава, за да изтрепят всички клетки май се взема радиоактивен йод 131 с период на полуразпад май две седмици и той се кондензира и локално избива всичко наоколо, защото май беше с бета радиация, която отива на два милиметра преди да се погълне.
После се взимат Т3 и Т4 цял живот, защото при хипофункция или ако ти я няма жлезата въобще и без хормоните отвън си като флегматична и гледаш тъпо, а ако има`ш хиперфунция си като пренавита невротичка.
Каква е логиката при хиперфункция в кръвта да има много ниски стойности не знам, а и не знам дали изобщо е така.
Знам със сигурност, че ако е подута или след операция отока над нея се масажира лекичко с палец, но дали при рак е така не знам.
Ще ти кажа само, че аз не ставам за хирург. Едно е да отрежеш крак с гангрена и да спасиш човека, друго е да режеш щитовидна ж`леза на млада жена, която сега има хиперфункция, а на старини ще има хипофункция или като реши да създаде още едн човек.
Но си представям, какъв тип човек си щом вярва`ш на хора, които живеят по - малко от пациентите си, затова сигурно и този път ще те "ремонтират".
Страхът от рак или от рецедив е с с екзофталм и нищо няма значение. Даже ако ти кажа веднага да се оперираш, защото иначе си играеш на ролетка с живота си и после вече ще е късно сигурно ще ме приемеш за умен и интелигентен човек, а не за комарджия.
Аз имах хиперфункция преди години и само с орехи и разходки край морето и в планината забравих за него. Ако имах рак щях да направя като ония дето си взел една раничка и живял наколко месеца в горите само на горски плодове и билки и като се върнал нищо му нямало.
Поне попитай още двама, но не само доценти и професори, а някой стар дето не се е издигнал и е от сто години в това. Методите на съвременната медицина няма да те оставят да събереш много пари и да няма за какво да ги изхарчиш.
В онкото в единадесет часа нямаше празно канапе където да се седне. Те така си живеят цял живот около рака си.
Питай Roxana*na как се е оправила. Това е



Тема Рак на щитовидната жлезанови [re: Crasiva]  
Автор Kaлoянa (стар клубар)
Публикувано04.12.13 18:43



електронна книжка



Живота е рисуване без гума за триене.

Тема Щитовидната жлезанови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (стар клубар)
Публикувано04.12.13 19:27





Живота е рисуване без гума за триене.

Тема За щитовидната жлезанови [re: Kaлoянa]  
Автор Kaлoянa (стар клубар)
Публикувано04.12.13 19:37





видео







ФБ








Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от Kaлoянa на 04.12.13 19:41.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.