Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:17 31.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: newe]  
Автор nikibg73 (новак)
Публикувано08.08.12 21:23



Много съм радостен ,че темата ни е в застой.Просто искам да " чуя " всички сродни души.Дявола не е толкова черен!!!Нека имаме повече поводи за усмивки.Навярно не е тук правилното място за такива желания ,но аз вярвам и пожелавам всички тук да се хвалиме и тук таме да вкарваме някой във верния път
Искрено ви обичам nikibg



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: nikibg73]  
Автор EFO75 ()
Публикувано09.08.12 05:55



За хубавите думи.И ти влизай по-често,в раздумката се присеедини с нас



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: EFO75]  
Автор _kazablanka (непознат )
Публикувано10.08.12 23:56



Здравейте,
Прочетох всичко изписано от вас и съм ви много благодарна за споделените истории. Толкова съм се сдухала напоследък, че имах нужда да прочета.
Накратко - папиларен карцином опериран преди 3 години - отстранена жлеза, без разсейки. Не съм правила сцинтиграфия и йод аблация. Тиреоглобулинът винаги е бил под 1. Последно го изследвах преди месец, а ехография правих през февруари.
Но ..... от две седмици напипвам увеличен лимфен възел, естесвено си записах час за преглед при проф. Хаджиева. Но докато чакам си представям какво ли не. Уж съм много позитивна и се справям, но този път не успявам.
Ще съм благодарна ако някой ме нахока. Разбира се и всяко инфо за възможни варианти от тук нататък.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: _kazablanka]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано13.08.12 10:02



Нормално е да се сдухаш, така сме всички при всяка промяна в тялото след онкооперация. Докато мине прегледа гледай да се занимаваш с нещо, пробвала съм /умът ми е все проблема/, но поне малко разсейва. Няма как да си мислиш, че е зъб. Все пак за успокоение, лимфен възел може да се увеличи от най-обикновена инфекция. После напиши как е минало.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: Buba67]  
Автор _kazablanka (непознат )
Публикувано15.08.12 15:42



Buba, благодаря! Оказа се, че засега ще търся инфекция и след месец - два ще направя ехограф. И ще се моля всичко да е наред, като се опитвам да не изкукуригвам по темата.





Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: _kazablanka]  
Автор nikibg73 (новак)
Публикувано22.08.12 20:48



Здравей мила.Искам първо да започна с изкукуригването.Вярвай ми това до нищо добро не може да те доведе.....Това ( за мое голямо съжаление и срам ) Джул и Буба го изпитаха на ...клавиатурата си от моя милост.Тук е моменто да им благодаря от сърце и да кажа - Бъдете живи и здрави милички и имайте силата да споделяте мъката на всички тук и пак да оставате ЧОВЕЦИ!Та по темата .Първо изчакай развитието на събитията .После всички ще се стегнем и помагаме ,но от това вярвам ,че няма да има нужда.
Поздрави и наздраве!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: nikibg73]  
Автор _kazablanka (непознат )
Публикувано24.08.12 16:08



Niki, прав си и ти благодаря за написаното. Но нали знаеш понякога се появява едно малко дяволче и започва да човърка : ами ако .... и не винаги човек успява да се справи. Сега съм на тема положително мислене и гледам да съм заета с нещо постоянно, пък да видим.



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: _kazablanka]  
Автор mimi17 (непознат )
Публикувано03.12.12 21:56



Здравейте, Виждам , че никой не е писал скоро ... Аз съм с диагноза папиларен карцином с 2 операции и 2 пъти радио йод терапия . Все още тиреоглобулина ми е не е стигнал 0 - но е под 1 . Дали при някой Тг е стигало 0 ? Според лекарите само трябва да го следя и не е страшно , но все пак се притеснявам , че не всичко е изчистено ...



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: mimi17]  
Автор il7 (непознат)
Публикувано03.04.13 13:36



Здравейте mimi17 и всички.Референтните граници на TG от лабораторията са от 1,4 до 78. Моят е 2.05. Кой е казал че трябва да стане нула?.И имам още питане: Кой решава след сцинтиграфията дали да се прави радиойод,че пък и втори път,щото на мен ми казаха сам да си реша?!



Тема Re: ТУМОР НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА - 2нови [re: il7]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано03.04.13 14:10



Здравей, терапията се назначава от онкологичен комитет. Поне такъв е реда. Консултирай с още един специалист, не е твоя работа да решаваш как да се лекуваш. Ако имаш нужда от координати казвай ще помагаме. Кой каза да решаваш ти?

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.