Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:11 22.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Рак на гърдата с метастазинови  
Автор AsqAsq207460 (непознат)
Публикувано20.01.12 19:21



Здравейте,аз съм Ася и оперирах гърдата си декември.Скоро ми излезнаха и резултатите.Реших да ползвам 27 п-ка.Запознах се с лекуващата ми докторка.Предстои ми химиотерапия.Назначи още нови изследвания, за да мога да мина на комисия.Каза също,че в Исул е възможно чааак април да ме запишат за лъчетерапия,но не ми каза да си преснимам документите.А трябва за да ги представя и там.
Прочетох из темите,че мога да се запиша и по телефон.
Въпроса ми е малко простичък ,но от незнание:Ако отида направо в болницата,как се записва при лекуващ лекар?Както и при химиото ли?Правят ми картонче със всичките преснимани документи и трябва да чакам месеци за доктор или за самата лъчетерапия?
Хормоналната ще се прави в 27-ма,но и за там още нищо не ми е известно..Тя е след химио и лъчето ли?
Няма кой да ти каже

,въобще какво следва,след кое,защо и всичко след операцията?
Карционом с три метастази в 3 лимфи от 12 изрезани.1 на 1,1/2 см.
Моля ви помогнете ми,започнах вече да си записвам сутрин на кой преглед съм,следобяд от кой друг да търся нов талон за друг преглед,и не ми остава време да помисля и да ям даже..Ошашавих се от неигформираност по моя проблем и всеки ден все по-шокирана оставам с новина,а за другите неясноти въобще да не говоря..
Моля последователно,какво ми предстои,как да се запиша за лъче,не става ли късно за всичко с това чакане,това също ме притеснява и още за този стадий колко химии ще са и защото четох някъде,че са три лекарства,а не повече,но е възможно да бъркам.ХЕР-1/+/ОТРИЦАТЕЛНА.
Уж не се предавам,но заради децата една мисъл ме накара да живея.По-добре на мен,отколкото на децата ми!

Редактирано от AsqAsq207460 на 20.01.12 19:23.



Тема Re: Рак на гърдата с метастазинови [re: AsqAsq207460]  
Авторloni (Нерегистриран)
Публикувано20.01.12 20:17



Здравей Ася,
Първо ще ти кажа, да се упокоиш до колко ти е възможно. Аз съм вече втора година след операция.
По-принцип химиотерапията е 6 курса така наречената ФЕК, не е приятна но се преживява. Лакирате ще ти кажат колко , ще бъдат освен нея може да решат да има и друг вид химиотерапия , но тя е след ФЕК. Но требва да се изследват хормоналните рецептори и ХЕР2.
Лъчетерапията може да я направиш след химотерапиата или между 3 и 4 курс.
Опитай да се запишеш за лъчетерапия в Онкологичната болница , там апарата е по-добър нарича се линее ускорител за ИСУЛ не съм сигурна да ли има такъв апарат.
Записването става само с епикриза от операцията



Тема Re: Рак на гърдата с метастазинови [re: loni]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано20.01.12 21:35



Ася, здравей! Аз нямам същият вид рак като теб, но искам да ти кажа, че по отношение лечението рак на гърдата нещата много напреднаха. Има достатъчно схеми за лечение. На мен силно ми бяха препоръчали ИСУЛ, защото там е нов центъра и има линеен ускорител, който ако не ме лъже паметта нямаше аналог на Балканите. Важно е кой ще бъде твой лъчетерапевт също така

От опит мога да ти кажа, че ако вярваш на лекаря си е половин спечелена битка:)
Желая ти от сърце успех и ако мога с нещо да ти помогна пиши!

Защото Си ме направил глава, а не опашка!

Тема Re: Рак на гърдата с метастази [re: loni]  
Автор AsqAsq2O746O (непознат)
Публикувано20.01.12 22:17



Здравей Лони,

Резултати:



Докато ме превръзваха след изписването,научих че първо две химио,после лъче и после след изследване още ако се наложи още две.
А от личната ми разбрах,че нямало да се налага хормоно.
И затова става объркването при мен.
Дали е така или да следвам съветите на новата ми лекуваща химио?Или да се изтегля обратно в болницата с операциото?Новата направо ме стресна,пишеше си документи някакви и нямаше време да я разпитвам.
Направих нови изследвания на корем/добре/,ту-маркер/?/,ще правя гинеколог,сърце и съдов хирург.

Благодаря от сърце,че се отзова на тъгата ми.
Значи сме колежки по новия вид "татуировки".Е такива нема никойТо и без това вече никой не е застрахован,казват че това нашто било като едно време операция от апандисит.
Кофти е, че перуките са 240,но с малко червилце и уважение от близките може и да се преудолее по-леко...

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от AsqAsq2O746O на 20.01.12 22:19.</EM></FONT></P>

Редактирано от AsqAsq2O746O на 20.01.12 22:21.



Тема Re: Рак на гърдата с метастазинови [re: megolina75]  
Автор AsqAsq2O746O (непознат)
Публикувано20.01.12 22:31



Здравей Меги,
Искрено се надявам да ми помогнеш с име,но незнам тук как е лични,ако не трябва да се прави реклама.
Щом се налага и това ще правя,но поне да е линейното,шокирана съм че още има стари апаратури.
Значи да преснимам всички изследвания и да отивам да се регистрирам и там?



Тема Re: Рак на гърдата с метастазинови [re: AsqAsq2O746O]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано20.01.12 23:06



Здрасти, Ася

Тъй като не мога да ти изпратя лично съобщение напиши мейл за връзка



Тема Re: Рак на гърдата с метастазинови [re: AsqAsq2O746O]  
Авторloni (Нерегистриран)
Публикувано20.01.12 23:10



Ася, тези данни които даваш от хормоналните рецептори и ХЕР подлежиш и на хормонална терапия .Не знам кой лекар ти е обяснявал, че няма да пиеш лекарства, но добре те е подвел .Слушай само лекуващи те химиотерапевти Кой ще те лекува в Диспансера.
Не се притеснявай за започването на лечението , нормално е да започне месец два след операцията , раната трябва да заздравее добре. Особено за лъчетерапията. Прочети раздела за рак на гърдата в клуба от там ще ти станат много неща ясни.
Относно колко курса на химиотерапия ще имаш зависи от стадия на заболяването.
Обикновено са от 4 до 6.



Тема Re: Рак на гърдата с метастазинови [re: loni]  
Автор AsqAsq2O746O (непознат)
Публикувано20.01.12 23:18



Май беше Стоева ли,ау забравих как беше


Благодаря,щом трябва при метастазите всичко,ще се прави,малко ще напълнея при 50кг,то пък може и да е за добро



Тема Re: Рак на гърдата с метастазинови [re: marggoto]  
Автор AsqAsq2O746O (непознат)
Публикувано20.01.12 23:23



Добавих мейла където е необходимо





Тема Re: Рак на гърдата с метастазинови [re: AsqAsq207460]  
Автор kras4o_k ()
Публикувано21.01.12 09:50



Здравей мила Ася, искам да ти кажа, че тук си попаднала на най-милите, най-информираните и най- отзивчивите хора, които съществуват. Още си спомням как тинкърчето ми подаде ръка, когато и аз като теб и се лутах и питах какво ми предстои след операцията. Тя ми каза толкова мили и добри думи, че няма да ги забравя цял живот. Но по-важното е да се успокоиш, да се вземеш в ръце и да прецениш правилно и поетапно стъпките, които трябва да направиш. От посочените резултати виждам, че тумора ти е хормонозависим, което е благоприятен вариант. Трябва да изчакаш комисията за назначаване и реда на терапиите. Обикновено се прави лъчетерапия, след което химиотерапия и накрая хормонотерапия. Но всичко е много индивидуално все пак. Искам да ти кажа, че е нормално да си притеснена, и аз минах през този не-много приятен период, но полека лека започнах да мисля и по-розово. Между другото аз съм оперирана преди 2 години и 2 месеца. Пиши ни като имаш новини. Прегръдки от мен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.