Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:05 27.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема За вас, скъпи приятели!нови [re: EFO75]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано11.04.12 10:14



Здравейте, мили приятели! Не съм писала, защото не знаех какво да напиша освен, че ви обичам и че ви благодаря от цялото си сърце. В дните откакто ми казаха резултатите от скенера се лутах и не знаех какво да чувствам и какво да мисля. На професорът и неговия екип казахме, че не желаем да говорим за това колко време имам или нямам. Това не е нещо, което те могат да знаят или да решат. Първоначалното му предложение бе друга химиотерапия, но аз май не искам да рискувам. Схемата, в която твърдо вярвах не помогна, какво остава за тази. Оставам на вълната на алтернативните методи. Извеждането на химиотерапията въобще не е забавно нещо, но пък си струва, след като рязко ще подобри жизнените ми показатели. Като цяло се чувствам уморена. Минавам през лечебни кризи, съмнения и какво ли още не. Ограничила съм достъпа на хора, които ми говорят така сякаш утре ще ме погребат, независимо че част от тях са родителите на моя съпруг. Затова основно сме аз, мама и Фредко. И моята лекарка. Жена, която твърдо вярва, че може да постигнем излекуване и че на първо време може да спрем развитието на болестта. Жена, която се бори за мен така, сякаш е моя сестра. Затова се спрях на нея. Затова продължавам с нея. Защото тя се радвам на малките ми крачки толкова колкото мама. А за мен това е важно. Важно е да знам, че тя ще направи всичко възможно за да ми помогне. Знам какво ще кажат тук и скептиците, но на тях ще пожелая просто хубав и усмихнат ден, защото познавам хора, които са излекувани от нея, всичките отписани от конвенционалната медицина. Не на всички е помогнала. Но пък конвенционалната помага ли на всички? Стискайте силно палци и се молете заедно с мен, това което сме намислили да се случи, защото когато се случи аз ще съм здрава! В момента се опитвам да си изградя система, която да включва и хранителни добавки. Преди време една приятелка ми бе казала за една австрийска фирма, където приготвят нещата на момента, не са ГМО, не са скъпи /според моите разбирания/ и съдържат всичко, което знам че е антираково със сигурност, като: рейши, агарикус, майтаке, екстракт от папая /доказал ефективността в борбата с рак на маточната шийка/, екстракт от нар, куркума и черен пипер, екстракт от домати - ликопен, екстракт от джинджифил , екстракт от спирулина, екстракт от водорасли и т.н. Всичко това в една капсула. Още днес ще говоря с тях за да си поръчам и да ги помоля да махнат витамин Б6 и 12, които слагат допълнително с фолиева киселина. Дано да може!
Освен това почти изпих 12 прахчета от с. Гигинци, за да чистят черния дроб. Милият ми приятел Ангел /Бог да го прости/, много вярваше в тяхната сила и много ме молеше да ги пия, реших да го послушам! Ограничих силно храната т.е. ям основно броколи и карфиол /вече ми се гади от тях, но продължавам.../ на пара и ... ягоди! Една филия пълнозърнест хляб на ден

Мама ми прави три пъти на ден огромна чаша фреш от моркови и цвекло /цвеклото е само веднъж на ден/, както и фреш от краставица. Надявам се дробчето ми да се чувства добре по този начин. Е, както каза моята алтернативна лекарка "опитали са се да те убият, ама ти пък оживя". Изводът, поуката от трагичният ми опит с химиотерапията е много прост: никога не се предоверявайте на лекарите. Следете си туморните маркери и ако те нарастват никога не им позволявайте да пренебрегнат този факт. Защото както всички вие знаете, аз бях силно разтревожена как след първата вливка туморния маркер скочи три пъти. Говорих с трима лекари, които ме успокоиха че е разлика между системата в БГ и Белгия и че може пък и да има малка прогресия и просто заспах. Интуицията ми не заспа, аз приспах съзнанието си! Ще трябва да намеря сили и за това да си простя
Екна, събрах разпилените късчета вяра, добавих към тях куража, който никога не ми е липсвал да поема по път, който понякога е плашещ. Стаси, Лаленце и всички останали, които ме подкрепяте, не знам какъв боец съм, защото всеки един от нас е боец по своему. След дъжда изгрява слънце. Обожавам тази мисъл, винаги много съм я обичала и вярвала в нея. Благодаря за напомнянето Понякога човек не подозира за силите, които има в себе си. Понякога, на ръба на отчаянието или пък дълбоко нагазил в него, не вижда как ще успее да изплува. И отговорът винаги е бил един: с Вяра. Онази вяра, за която не сме спрели да си говорим от самото начало. Тя не гасне никога. Тя просто се скрива по ъглите и чака сълзите да спрат, за да каже "Хей, момиче, да не ме забрави? Аз съм тук... Стоя си тихо и чакам бурята в твоята душа да мине, за да те преведа на другия бряг." Ех, късчета мои! Колко пъти ви събирах, чистих от черни мисли, подреждах и преподреждах... Колко битки минахме заедно и кой знае още колко предстоят! Късчета мои, пак ще ви изчистя! Ще ви ушия нови дрехи, старите ще хвърлим за боклук, ще измета лошите мисли, за да има място за нови, добри... Късчета мои, разпиляни навсякъде в моята душа, време е да забравим за страха и отново да се изправим с горда снага!
Благодаря на всички ви още веднъж, от цялото си сърце за подкрепата, за обичта и за мъдрите мисли, които ме накараха да се събудя от дълбокия сън на отчаянието, в който бях изпаднала!
Факличке, не знам какъв е моя път, но мила Факличке, толкова много бъркаш... Аз познавам хора отписани преди 17 или 20 или 6 години и всички те са здрави, мила моя! Всички те са се излекували по нетрадиционен начин. Всички те са били с разсейки в бял дроб или кости или и двете. Но за едно си права - Бог само знае колко и докога. Само Той решава! За това моето сърце отдавна е приело, че Бог разполага, но също така е приело и че Бог е добър и ме обича и както Той не веднъж ми показа - няма да ме изостави! Затова, мила Факличке, събери онези късчета от вяра, за които толкова много говорим и намери сили да повярваш, защото аз знам че е възможно да се излекуваш. Просто всеки има свой собствен път.
Прегръщам ви и ви целувам!

Защото Си ме направил глава, а не опашка!<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от megolina75 на 11.04.12 10:15.</EM></FONT></P>

Редактирано от megolina75 на 11.04.12 10:16.



Тема Re: За вас, скъпи приятели!нови [re: megolina75]  
Авторцвeтu (Нерегистриран)
Публикувано11.04.12 11:46



Мила Меги, толкова ми липсваха твоите мисли и разсъждения!Радвам се, че отново си същото борбено момиче, което няма да се предаде и ще ни вдъхва сили и увереност да продължим напред.Аз съм с теб в мислите си и сърцето си.Давай смело и приеми моето най-искрено възхищение.Прегръщам те силно.



Тема Re: За вас, скъпи приятели!нови [re: megolina75]  
Автор marata122 (новак)
Публикувано11.04.12 20:00



Вярвам,знам,убедена съм,че ще успееш


За това силно те прегръщам и чакам добрите новини!!!!!!




Тема Re: За вас, скъпи приятели!нови [re: marata122]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано11.04.12 22:00



Меги ,никога не съм се съмнявала в благоприятния изход за теб,само поставих въпроса ,,Има ли други на които е помогнала?". Ти общуваш с тази лекарка , ти си я ,,усетила " като човек ,вероятно е читава. Моя въпрос е насочен към ,,продавачите на надежда " като цяло. И понеже ти отговори ,,Да , има " ,това е чудесно! Дай Боже, да помага !
И искам да допълня мнението си-съветвах те ,да вървиш по отъпкан път, но като се замислиш, доста от излекуваните са се осмелили да тръгнат по неотъпкан-все някой , някъде е бил пръв и проправил пътека за другите. Нека и в това и във всичките ти решения те ръководи Бог със своята доброта и любов!
Дано съм се изразила по ясно този път, но разбори ще правим когато оздравееш.

.Сега спокойствие и твърда вяра в успеха! В добрия край вярваме всички! Между другото вярва и Факличка ,колкото и да е объркана от противоречието със здравия разум. Аз поне това чета между редовете й. Факличке ,с най-добри чувства ! -да не се обидиш сега пък ти.

Редактирано от Tia maria на 11.04.12 22:15.



Тема Re: За вас, скъпи приятели!нови [re: megolina75]  
Автор laleto1 (новак)
Публикувано11.04.12 22:56



Мила Меги, надявах се, чаках с нетърпение да пишеш, защото знам колко е важно това за теб. Важно е да можеш да кажеш на глас това, което искаш и в което вярваш. Не се познаваме, миличка, но вярвай ми, с цялото си сърце и душа искам и вярвам, че ти ще успееш! И знаеш ли защо най-много варвам в това? Защото ти просто имаш мисия на тази земя, ти ще си нужна на много хора, които ще търсят пътя и ще имат нужда от светлината в тунела. И тази свитлина си ти. Ние имаме нужда от теб! Няма да ти казвам как се чувствам в момента, след като прочетох това, което си написала, но то затвърди вярата ми, че ти можеш и постигаш това, което искаш. С теб сме, ще се молим и ще вярваме заедно с теб, така твоята вяра ща стане хилядократна по-силна! Успех, мила Меги и сила!



Тема Re: За вас, скъпи приятели!нови [re: megolina75]  
АвторBяpa (Нерегистриран)
Публикувано12.04.12 00:22



Знаеш ли... понякога се ядосвам.. много се ядовам.. че добрите хора минават през толкова трудности..... друг път си мисля... че... това е цената, която трябва да се плати... понякога осъзнаваме за какво.. друг път не... Огромна вътрешна борба... Правлино ли постъпих или не.. особено когато не става дума за твоята собствена кожа, а за тази на някой скъп човек..
Знаех... някъде дъбоко в себе си че няма как да помогна на баща ми... Но въпреки това цял живот ще ме измъчват мисли дали наистина направих всичко възможно.. дали не пропуснах нещо... бях ли достатъчно упорита ... Не се ли отказах твърде лесно... Това са риторични въпроси... болезнени за мен... но риторични.. и риторичен е отговора - малко от нас и повече от Господ... Започвам да осъзнавам как нещата са вътре в нас.. и причините и решенията..
Осъзнавам, че никак не е лесно да си добър.. никак не лесно да простиш, да приемеш хората каквито са.. да не изпиваш злоба, яд, завист... Всеки ден се боря с тези усещания, някак неволно идващи .. всеки ден..
Винаги съм си мислела, че съм по-човечна от другите хора.. но не съм..
Много по-трудно е да си добър... да си лош е лесно..
Възхищавам се на Духа ти и знам, че ще излезеш победител в тази борба!



Тема Re:нови [re: Фakличka]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано12.04.12 15:14



Факле, усещам че си добър човек, но понякога пишеш без да мислиш....не се сърди.......и аз съм откровена.
Познавам хора на които е поставена диагноза рак преди 15-20 год. ....и още са живи. Наскоро четох за кметицата на София, Йорданка Фандъкова. Жената беше горда, че е преборила рака с воля и вяра.......и разбира се с подкрепата на семейството и. Така че.......има успели.



Тема Мила Мегинови [re: megolina75]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано12.04.12 15:39



Искам и аз да се присъединя към групата клубари- оптимисти и да ти изпратя от моята положителна енергия.


Не трябва да се самообвиняваш, че избра химиото в Белгия, действително това изглеждаше най-разумното решение тогава. Все още не мога да проумея как така професорът се е заблудил в резултатите..... човек с опит и висока квалификацияКакто и да е..........вече е минало.
Сега ще гледаме само напред. За менюто ти, защо само карфиол и броколи? Чела съм за доматите и лука (червения най вече) че имат силни противоракови свойства. Питай за всеки случай твоята лекарка. А за плодовете защо само ягоди? Ами боровинки, къпини ? Чела съм, че те са с повече антиоксиданти от ягодите.
Друго, ако си в България можеш да посетиш манастира за който писа Иванчо.
Ако се сетя нещо пак ще пиша.
Хайде прегръдки и целувки от мен



Тема Re: Мила Мегинови [re: 4ereshka2]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано12.04.12 16:00



А сега се сещам за едно мнение на нашата Адио. Копнах го ,ето :

,,До Пловдив има едно село Дълго поле там има една жена която приготвя билка за очистване на черния дроб Не си казва маисторлъка които и е останал от дядо и но отварата е много ефикасна Последния път когато аз пих лекарите бяха учудени от промяната на резултатите от предишното взимане на кръв Жив свидетел съм как от отварата се оправят хора с хепатит и цироза Не знам дали е добре тук да пиша телефон и име Ако искаш пиши ми на лични."

Зная , че Адио няма да се сърди. Виж и тази билкарка... Разбира се питай лекарката си.
Ако се чувстваш уморена и ти се вие свят може да е от детоксикацията т.е. добър признак. Силно се надявам !
Успехът няма да закъснее ,ще видиш!



Тема Re: Мила Мегинови [re: 4ereshka2]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано12.04.12 17:54



Здравей, мила Черешке! Благодаря за подкрепата ти! Всяка подкрепа и съвет в този момент са много важни

Затова приемам всичко с отворени обятия!
Лук ям също, но нещо стомаха и червата ми се дразнят от него, защото още са възпалени от химиотерапията. Ще пробвам на пара лука. За доматките, мама просто ми ги бели...По отношение на плодовете - сега няма боровинки и къпини. Аз лятото много ядох от тях, но сега няма от къде да купя. Или поне в Белгия няма.
В събота се връщам в България и ще ходя отново до Св. Мина. Вече ходих веднъж, но ми казаха, че трябва рано сутрин да се ходи. Така било хубаво. В интерес на истината почувствах леко, минимално подобрение, но не знам дали не е от молитвите на приятели Но и това няма значение! Датата 27 април е от изключително значение за мен и със сигурност ще отида преди това да се помоля и за това, което се надявам да се случи тогава Дано Бог направи чудо за мен
Прегръдки и от мен и още веднъж благодаря!

Защото Си ме направил глава, а не опашка!


Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.