Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:29 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Тема глиобластом 4 степен - тумор в мозъканови  
Автор Ивелина Константинова (непознат )
Публикувано15.11.11 00:00



Здравейте, оперираха майка ми и резултата за съжаление е глиобластом и то 4 степен. Ние сме от Шумен и сега трябва да решим къде да правим химио и лъчелечение. По принцип операцията беше в Токуда при доц. Цеков и ни съветват за там защото уреда им бил по нов. Моля ви кажете ми ако имате впечатления. Искат да постъпи в болницата и в продължение на месец и половина да е подложена на химио и лъчетерапия.Страхотно много време ми се стува това - не знам как ще го понесе все пак толкова време в болница. Искаще ми се да правим всичко това в Шумен, но пък се чудя кое е по-доброто. Някой има ли впечатления от Шумен?????Дайте ми съвет. Има ли толкова голяма разлика между апаратите за лъчелечение в отделните градове ????Кажете ми нещо повече моля



Тема Re: глиобластом 4 степен - тумор в мозъканови [re: Ивелина Константино]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано15.11.11 06:19



Здравей Иве,съжалявам за това което се случва на майка ти.Аз също съм минала по този път /моята дъщеря е с мозъчен тумор/ и знам на какъв кръстопът си и колко трудно човек взима решение.
Има голямо значение какъв ще бъде апарта на който се провежда лъчелечението.По-новите апарати са по-щадящи и по-точни.Това все пак е мозък!!!Хубавите апарати в Б-я са в болница Токуда,новият линеен ускорител в ИСУЛ и не толкова нов в Онкологията в Дървеница.Задължително е паралелно с лъчето да се започне химиотерапия и то с ТЕМОДАЛ.Настоявай за този медикамент.Това е един от новите препарати прилагащ се в Европа в последните години и то точно за глиобластоми.При приемането на каквато и да е химиотерапия е необходимо да се пият и медикаменти против повръщане.Не зная каква е практиката в Токуда но в онкологията не ни бяха предупредили и първият ден дъщеря ми се чустваше доста зле.Повърна няколко пъти,което е доста мъчително.Препоръчвам ти табрлетки Зофран,пият се преди приемането на Темодала/той е на капсули и се приема през устата/ или другият вариант е да се направи една ампула венозно Алокси /ALOXI/.Тя е с продължително действие и може да се изкара целият курс на лъче и химио без проблем.Не зная дали ще се съгласят да ти я направят в Токуда.Аз си я направих сама зящото съм здравен работник.Тези медикаменти са малко скъпички но пък с доста ефикасни.Зофрана струва около 65лв -10 таблетки.Алоксито е около 180-200лв едната ампула,но трябва да се поръча в аптека,няма ги в наличност в мрежатазащото са доста скъпи и не се купуват често.Стискам палци и желая успех!Пиши как се справяте и ако имаш някакви въпроси питай, с каквото можем ще ти помагаме.Успех!

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!


Тема Re: глиобластом 4 степен - тумор в мозъканови [re: Ивелина Константино]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано15.11.11 10:20



Здравей, Ивелина. Съжалявам, че майка ти трябва да мине през такова изпитание. Нямам никакво впечатление от апаратите в Шумен, но със сигурност мога да ти кажа, че има разлика не само между отделните градове, но и между отделните болници. Доколкото знам най-новият апарат е в Исул, в центъра, който беше открит преди време, там имаше някакви проблеми с консумативите по едно време, но не знам как стоят нещата в момента. За Токуда имам смесено отношение, така че по-добре да замълча. Междудругото мисля, че там се заплащаше някаква цена, поне така беше преди година и половина. За да си сигурна е най-добре да направиш консултация с добър онколог /по отношение на терапията/. Изключително важно е терапията да бъде адекватна! Има цяла тема, която може да ти бъде полезна


Успех!

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."

Тема Re: глиобластом 4 степен - тумор в мозъканови [re: megolina75]  
Автор Ивелина Константинова (непознат )
Публикувано15.11.11 11:34



пак съм аз и вече почти ще лудна докато се чудя къде да отидем на лъчетерапия. В Токуда ни казват месец и половина да стои в боницата , защото не сме от София и няма къде да ходим и така по 5 минути на ден за месец и половина е терапията. Незнам дали си заслужава , защото като си помисля че толкова време майка ще бъде в болница и ще си изкара коледа и нова година там и то без всичките си близки да са до нея, а само аз, незнам дали има чак такава полза от това. Дали пък ако останем в Шумен за терапията ще бъде по-зле от гледната точка на лечението. Ох незнам какво да правим, просто не знам.
Моля ви ако има някой със същия проблем и ако сте правили терапии кажете ми, времето минава а аз не мога да реша - дали е по-добре майка да е далече от семеиството си токолва време и да се почувства по зле от това или да отидем на по-стария апарат в Шумен ? То кой ли може да ми даде отговор на това...............



Тема Re: глиобластом 4 степен - тумор в мозъканови [re: Ивелина Константино]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано15.11.11 11:40



Ивелина, успокой се и влез да прочетеш в темичката към която ти дадох линк . В края на краищата месец и половина не е толкова много време, защото тук говорим за живот, нали? Трябва да се избере най-правилното решение, което ти можеш да вземеш заедно с компетентен онколог

Желая ти успех и стискам палци!



Тема Re: глиобластом 4 степен - тумор в мозъканови [re: Ивелина Константино]  
Автор seselby (непознат )
Публикувано15.11.11 12:05



Здравейте Ивелина,
Първо наистина бих искала да ви пожелая много кураж и силен дух на вас и близките ви. Аз няма да мога да дам мнение отностно това дали има значение от апаратурата за провеждане на терапията - сигурно има, по-новата техника е и по-щадяща. Но бих си позволила да разгледам ситуацията от гледна точка на усета и желанието на човека, който се лекува. Моята скъпа майка, докато се лекуваше, а тя беше наистина тежко онкоболна жена, се чувстваше най-добре, когато е спокойна, когато виждаше, че и ние, близките и не се колебаеме относно решенията за лечението и. Аз винаги се водех от мисълта, че в такъв един несигурен етап в живота, е много важно да не натоварваш психиката си, да не се дерзаеш от излишни въпроси, да си железен в присъсътвието на боледуващия. Майка ми беше много интелигентна жена и доста запозната с диагнозата си. До определен момент наистина имаше значение къде и с какво се лекува и облъчва. И колкото и да не ни се иска да погледнеме от другата страна на нещата, ако болеста се развива прогресивно - се налага. Тогава вече грижите и помощта са палеативни (повечето хора си мислят, че палеативна грижа означава да лежиш неподвижен с памперс в някой хоспис - не, не е само това, палеативни са грижите за боледуващите от рак и други заболявания, които са на поддържащи терапии, и тези грижи могат да продължат с години. Но хората в този период са активни, те живеят, радват се, страдат, обичат.....). Струва ми се излишно да навлизаме все по-дълбоко в лабиринта от лекарски и приятелски мнения кое е най-добре за боледуващия ни роднина. Вместо да губиме време в това, е по-редно да съберем мислите си, въпроса да се обсъди с близките и най-важно - с боледуващия ни роднина. Той е жив, той има нужада да бъде чут, да даде и той своето мнение. Ако само ние имаме власт над решенията, за болния остава впечетлението, че нещата са много серьозни и неразрешими, така той се плаши.
Това е много деликатна ситуация, в която се намирате. Помислете добре и каквото и решение да вземете, не допускайте да се самообвинявате. Ако в Шумен в дома ви атмосферата е благоприятна...........не се колебайте. В крайна сметка лечениете не се състой само от медикаменти и лъчетерапия.............До голяма степен лечението се ръководи от спокойния и бистър ум, от липсата на страх за утрешния ден!



Тема Re молба за съветнови [re: Ивелина Константино]  
Авторiva (Нерегистриран)
Публикувано23.11.11 13:55



Здравейте,
ако някой може да ми каже впечатления и естествено заплатена цена за операция с кибер нож в Инстамбул, ще съм ви много благодарна. Майка ми има тумор - глиобластом 4 степен в мозъка и положението е доста сериозно и просто искам и тази надежда да проуча. Искам всичко да опитаме. Ако има някой с такъв проблем, моля да ми кажете информация.Искам да знам дали сумата за такава операция е ужасно скъпа. Има ли ефект от такава опарация, има ли странични ефекти от кибер ножа, наистина ли помага????Говорих с лекари в България и общо взето те ми казват, че има смисъл от киберножа но след това пак проблема се появява т.е. нашия случей- глиобластом 4 степен с разсейки в мозъка, пак ще се появи. Незнам какво да мисля. За сега ще пратя документите на майка ми за мнение от болницата в Инстамбул пък да видим какво ще ми кажат.
Благодаря ви



Тема Re: Re молба за съвет [re: iva]  
Автор reni56 (бореща се)
Публикувано23.11.11 14:04



Пиши на лични на vedda,тя лекува сина си в Анадолу медикъл център и може най-точно да те информира за всичко.

От всяка една безизходна ситуация, има най-малко два изхода!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.