Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:41 31.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Забравих да попитам нещонови [re: Cleo78]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано25.11.11 17:26



Имам предвид отрицателен за високорисковите за рак на маточната шийка. Другите щамове причиняват неудобство, но не и рак. А при мен бе по-сложно, защото тумора е растял навътре и до последно във външната част на шийката от където се взима и проба за пап тест имаше смесени клетки, дори колпоскопията в началото бе отрицателна, чак след година и половина имаше леко петънце, което се появи, идващо от вътрешната страна. При мен дори вагиналния ехограф не показваше проблем, нищо че е растяло навътре. Но не се притеснявай, защото в повечето случаи не е това развитието

Затова толкова много говоря за тест за папилома, защото само той показа при мен проблем. Така че - да, когато беше 3а бе вече рак, само дето никой не можа да го хване навреме, но това далеч не означава че винаги е така, просто може да се случи и на друг и затова описвам всичко толкова подробно, защото ако помогне и на един човек ще съм щастлива Моето мнение е, че системата трябва да е като в САЩ - пап тест и тест за папилома едновременно на всеки шест месеца. На братовчедка ми така й откриха онкогенен папилома вирус, за три месеца го изчистиха и сега чака бебенце. Така че има лечение, диагностиката ни куца и го много... Но ако знаеш, поне може да отидеш да си платиш и да ти го направят. После и ваксина може да си сложиш, въпреки че сега пък и ваксината е спорна



Тема Re: Забравих да попитам нещонови [re: megolina75]  
Автор Бeaтpиkc (катеря се)
Публикувано25.11.11 23:50



Значи на всеки три месеца. Аз така или иначе през толкова месеци се прибирам във Варна за по няколко дни, ще се напаснат идеално нещата.

Между другото, искам да споделя нещо не като реклама или антиреклама, но ако има някой във форума, който е от Варна с подобен проблем, би му било интересно да знае, предполагам.

Преди пет или шест години (не се сещам точно) леля ми беше с рак на яйчниците. Операцията и направи доц. Явор Корновски, като в операцията участва също и баща му, Корновски старши. Благодаря на Бог, че по някаква случайност майка ми е била насочена към Явор Корновски, а не към баща му, защото освен, че Явор Корновски е страшно внимателен с пациентите си и помни доста от тях, но посредата на операцията баща му излязъл от операционната и казал на майка ми, че леля ми може да не излезе жива от операционната. Вече четири години след смъртта и (тя почина от рак на лимфните възли, получавайки бучка на врата, за която лекарите казаха, че не могат да направят нищо), все още съм страшно ядосана на мед. сестрите от окръжна болница във Варна. Зная, че яда не е здравословен, нито злобата, но леля ми беше с умствена изостаналост, поради което майка ми беше до нея неотлъчно след операцията, по време на химиотерапията и всички останали процедури. Не пожелавам на никого да преминава през този ад, защото е жестоко да знаеш как един 60 килограмов човек носи 90 килограмов човек до тоалетната, понеже мед. сестрите си правят парти в сестринската стая.

Не мога да си обясня по никакъв начин защо медицинските служители се държат толкова зле с пациентите или поне защо беше така тогава. Станах очевидец на грубо, арогантно и гнусно отношение към хора, отишли с един от най-сериозните здравословни проблеми. Това беше, когато леля ми се явяваше на комисия, събираха се документи за туморния маркер и всички останали необходими изследвания. Нито една врата не се отвори с усмивка - подават ти листите с физиономия сякаш си им изял закуската или си им развалил спокойствието. Сякаш си им длъжен до края на живота си, че са си свършили работата - да ти подадат това важно заветно листче или петте такива, с които трябва да се явиш на комисия.

Не зная дали това беше темата, в която е редно да споделя, но просто тук ми дойде ...



Тема Re: Карцином ин ситунови [re: *jull**]  
Автор ondinche (бореща се)
Публикувано26.11.11 01:08



пълна хистеректомия, Джули.
откриха го с кръвване , след което направиха биопсия, оказа се, че е карцином инситу. . . гълъбче ни беше кацнало на рамото, не се бойте, една операция, махаме всичко и забравете, живейте си живота - доц. Попова го казва това.
след което операцията, няма заразени лимфи, всичко е точно както го искаха, няма ни химио, ни лъчетерапия. не се бойте, само туморни маркери на всеки 6 месеца.. и какво... загубих майка си оттам нататък с хилядите други раци, дето се появиха. бясна съм 10 месеца след това, иде ми да ги убия всички.

"Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für die Augen unsichtbar."


Тема Re: Карцином ин ситунови [re: ondinche]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано26.11.11 01:51



Доколкото разбирам обаче, ракът на шийката е бил тотално отстранен... За съжаление никога не може да предвидим появата на друг такъв... Много съжалявам за загубата ти....



Тема Re: Забравих да попитам нещонови [re: Бeaтpиkc]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано26.11.11 01:53



Принципно има отделна тема, но щом тук ти е дошло. Този проблем е навсякъде, аз също бях отвратена, дори им казах да си вземат мизерните парички и да ме оставят на спокойствие, но както казах това е за друга тема...





Тема Re: Забравих да попитам нещонови [re: megolina75]  
Автор Бeaтpиkc (катеря се)
Публикувано26.11.11 13:05



Съжалявам, аз по принцип гледам да не говоря често за това, но исках да кажа за възрастния Корновски, онзи ден го видях да се разхожда като мишок из Майчин Дом, докато чаках за моя преглед - той е нисък, слаб... точно мишешка физиономия. Не зная като лекар как се отнася към пациентите си, но щом е способен да каже нещо толкова жестоко в такъв момент, значи едва ли е от най-загрижените.



Тема Re: Колпоскопиянови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано26.11.11 22:07



Всичко ще бъде наред мило пиранче. Сигурна съм, просто няма как да е иначе.

.Прегръщам те.
Днес изпи ли си морковите?



Тема Re: Прегледа минанови [re: Бeaтpиkc]  
Автор nelly_83 (ентусиаст)
Публикувано26.11.11 22:10



Беатрикс стискам палци за добри резултати.

Успех!



Тема Re: Прегледа минанови [re: nelly_83]  
Автор Бeaтpиkc (катеря се)
Публикувано27.11.11 14:35



Благодаря Нели!





Тема Re: Карцином ин ситунови [re: megolina75]  
Автор Cleo78 (новак)
Публикувано27.11.11 20:55



Доц. Попова от 5-та градска? Аз имам специално мнение за докторите от тази болница. На никого не пожелавам да бъде опериран там...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.