Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:27 31.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Притеснителни резултатинови [re: megolina75]  
Автор Бeaтpиkc (катеря се)
Публикувано15.11.11 17:59



Притеснението ми дойде от там, че четох в един форум тълкувания на всички цитонамазки. Но не свободни съчинения, а просто всеки вид какво означава. До тогава си нямах никаква идея какво би трябвало да значи 3а и резултатите ми излязоха седмица след цитонамазката, научих ги по телефона, нямаше как да отида от Бургас до Варна за повторен преглед, затова и се обадих на гинеколога, той ми обясни по телефона, че не бива да се притеснявам, да проведа лечението с антибиотик и когато то приключи, да отида на преглед отново.

Та да се върна на началото - във форума видях, че има и друг вид, който се нарича 3д и тази цитонамазка показва, че няма ракови клетки. Според обясненията там 3а не е еднозначна, т.е. 50% - 50%.

И от там ... дойдох тук.

Благодаря на всички за споделените мнения и опит. Ще видим какво ще излезе другата седмица.



Тема Колпоскопиянови [re: megolina75]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано23.11.11 10:10



Здравейте гърлс,

вчера бях на профилактичен гинекологичен преглед. Не съм очаквала от себе си, при положение че преминахме през ада с мама, и че чета тук от години, да реагирам толкова лабилно...то се разплаках, треперих, ръкомахах и усложних процедурата, голям цирк направих... И като овца на заколение, както се казваше в този форум, не си зададох всички въпроси...
Колпоскопия са ми направили. Тогава са забелязали атипичен епител тип Б1- 3 мм. И после.. лекарката обясни че е направила биопсия, хванала е този израстък? с някаква бримка... не знам, чувах постоянно "увеличи ми азота, намали ми азота"...В болничния лист пише "ДТК ексцизия (LETZ) на PVCU. Изследване на материал за ендометриална или при колоноскопска биопсия.

Сега ще чакам хистологията и цитонамазката.
Благодарение на Тия, Меголина, Флора, зачетох някои неща от НАШИЯ архив, темата е нова за мен.
Дали хистологията е достатъчна, или отделно трябва да пусна Папилома вирус тест (еднакъв ли е с Digene HPV? ). Чета за тази лаборатория Геника, д- р Славчев, проф. Горчев, доц. Попова. Полов живот не водя от години

, така че със сигурност е от срив на имунната система, отивам да купувам морковите сега и вадя от прахта сокоизтисквачкта.

Съжалявам,ч е пиша страхливо. Сега ще отида в Добрата новина да ви кажа нещо



Тема Re: Колпоскопиянови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано23.11.11 10:48



Прекрасна Кукленска пирания, първото, което искам да ти кажа е - всичко е и ще бъде наред! Морковите са повече от добра идея, бета-каротина е много важен в борбата с папилома /ако въобще имаш/. Биопсията ти е достатъчна за да се разбере вида на клетките, ако са на базата на папилом ще се разбере. Аз бих те посъветвала първо да излезнат резултатите пък после ще го мислим. Личното ми мнение по отношение на изброените лекари - не. Нито Славчев ми допада, за Горчев има противоречиви мнения, Попова е доста възрастна вече. Ако искаш добър лекар, който да те наблюдава и следи с цялото си сърце препоръчвам моя хирург д-р Делчев. Сигурна съм, че прави всичко както трябва. По отношение на половият живот и папиломата - не винаги ходят ръка за ръка. Аз не водех такъв и се разболях, басеините и ваните в хотелите са прекрасна възможност за папиломата да те атакува. Засилвай имунната система не само с моркови, но със зеле, броколи, особено кълнове от броколи, те са най-силни от всички познати кълнове. Продават ги в Била, на друго място май не съм ги виждала. Взимай и Годжи бери и ако имаш бъзак

Радвам се, че нашите писания са помогнали на някога, винаги това е била целта ми, ако може други да не попадат в моето положение от незнание Прегръщам те и ще чакам добри новини от биопсията. Почивай заслужено сега и се възстановявай.



Тема Re: Колпоскопиянови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано23.11.11 11:17



Пиранче, ако си ми наблизо така ще те сритам...ами ако не се беше престрашила да идеш на преглед аааа??? Ей кукло, я се стягай и изпълнявай всичко,което пишем,че.....ти си знаеш. Хайде сега нагъвай витамини и чакай резултатите,които най-подробно ще опишеш в тази тема. хайде нали си ми кукленска слабост,цунки-мунки от мен. И си стегни дупето да дойдеш на майската среща в софия да се ведим отново.



Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема Re: Колпоскопиянови [re: megolina75]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.11.11 11:30



Подкрепям препоръката на Меги за д-р Делчев с две ръце!
За пръв, благодарение на нея, попадам на толкова добър и човечен лекар.
Не ми се беше случвало и някой да "хаби" упойка за биопсията ми (щото "касапската" е по-лесно и евтино)

...
А за този лекар всеки пациент е най-важният!



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Колпоскопиянови [re: flora bg]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано23.11.11 11:34



Мерси, момиченца,

винаги съм мислела, че хората не трябва се поддават на съмнения и паника преди доказани резултати. То на мама диагнозата беше доказана със сигурност, но ние пак оставяхме последната дума на най- висшата сила.

Но когато работата опре до собственото д*упе..намесват се много емоции. Страхът е много човешко качество



Месри още веднъж,а бе, друго си е клубчето, мой виртуален и аналогов ДОМ



Тема Re: Колпоскопиянови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано23.11.11 11:38



Извинявай, коя буква заместваш със *?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Колпоскопиянови [re: *jull**]  
Автор kykлeнcka пиpaня (член)
Публикувано23.11.11 11:49



Джул,

апострофът идва да рече, че трябва да се чете като френското l' amour.
И недей да спамиш

.
За мен важното е, че научих ново име- д- р Янчо Делчев, едно от най- скъпите неща- информацията.



Тема Re: Колпоскопиянови [re: kykлeнcka пиpaня]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано23.11.11 12:39



Достатъчно те "сритаха" и няма нужда да продължавам! Имаш информация за добър лекар, имаш и нас, друго не ти трябва. Ще се справиш мила ми пиранке!
Ако си спряла със сълзите, значи е време да се вземеш в ръце и да се погрижиш за себе си.

Силни прегръдки от мен!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: Притеснителни резултатинови [re: Бeaтpиkc]  
Автор Cleo78 (новак)
Публикувано23.11.11 21:21



Темата е актуална и за мен.
Първо докато бях в БГ си направих цитонамазка профилактично и какво излезе - 3д, изкараха ми акъла, въпреки че докторката тогава ми каза, че не е рак, но трябва да се лекува. Трябваше да пия имуностимулатори, но аз още кърмих и изчаках да се върна в Белгия и тук повторих теста - всичко беше нормално. Сега съм бременна и така.


Преди 2-3 месеца сестра ми по същият начин ходи на профилактичен преглед и хоп същият резултат. Пи имуностимулатори, след 2 м. пак цитонамазка и пак същият резултат. Веднага и предложиха конизация. Иначе колкоскопията е нормална, не се виждат никакви изменения. Преди 2 години имаше раничка и наличие на ЧПВ, сега пак го има вируса. Според мен е наистина от спад в имунната система, пие имуностимулатори и също и казах за Цитросепт. Да видим след още 2 месеца какво ще покаже теста. Най-накрая ще я взема тук да и направят повторен тест да видим какво ще излезе... но ми е съмнително понякога с тези резултати и как всички ги "конизират" в БГ




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.