Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:28 09.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Притеснителни резултатинови [re: repu]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано15.11.11 10:13



Разбира се, това е правилното поведение

Всичко е и ще бъде наред, когато говорим само за раничка. За да се изроди едно такова нещо трябва да го държиш с години, а и тогава не е гаранция. Но тъй като при мен всички изследвания бяха в норма, а само теста за папилома вирус показа високо онкологичен HPV16, винаги препоръчвам този тест, за който за съжаление все още мисля, че трябва да платиш, но пък ти дава едно голямо спокойствие, тъй като 90 процента от случаите при рак на маточната шийка са именно вследствие на този вирус /който по принцип се лекува, когато е диагностициран навреме/

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."

Тема Re: Притеснителни резултатинови [re: megolina75]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано15.11.11 10:50



Напълно съм съгласна с теб Меги,повечето рачета идват от тази памилома вирус. на мен никога не са го изследвали и след време стана,каквато стана.....

Живота е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Притеснителни резултатинови [re: flora bg]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано15.11.11 10:52



Да, Флорче, някой може да помисли, че съм досадна с тези изследвания, но и при мен закъсня диагностиката поради тази причина. Просто не бих искала да се случи и с друг, когато знам че се лекува преди да стигне до израждането на клетки.





Тема Re: Притеснителни резултатинови [re: megolina75]  
Автор Scotiana (сънувах те)
Публикувано15.11.11 11:21



може ли един въпрос във връзка с този цитат на megolina75
"Колпоскопията далеч не е най-точния метод, нито ПАП теста. Ако няма папилома вирус нещата са много по-спокойни."

ПАП теста и изследване за папилома вирус различни неща ли са?

(не ме разбирайте погрешно - аз мислех че е едно й също - а от горното изречение излиза че са различни неща)
майка ми (мир на душичката й) се спомина от рак на шийката на матката, а аз преди години имах доста притеснителна раничка на шийката - лекувах се 2 години - и сега кой е сравнително точен метод който трябва да следвам
Помогнете



Тема Re: Притеснителни резултатинови [re: Scotiana]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано15.11.11 11:35



ПАП теста намира или не променени клетки, това може да бъде възпалителен процес или пък не. Тестът за папилома вирус е различен, пак се взима секрет от влагалището, поставя се в среда и се носи в института по вирусология. От там правят така наречената типизация, ако се налага, т.е. при наличието на вирус.
При мен, както написах вече всичко бе в норма - колпоскопия, биопсия и т.н. Но това е, защото туморът е растял навътре и трудно се хваща, не че вагиналната ехография показа... Моето лично мнение, а и практиката по цял свят е да се прави тест за папилома вирус. Ако е негативен няма за какво да се притесняваш, вярно е че има едни десет процента, не казвам да не се ходи на преглед, но теста за папилома вирус спасява нещата около 7 до десет години ПРЕДИ да се появят изродени клетки! Ето това е един съществен момент, който липсва в профилактиката в България /за съжаление/!
Раничката сама по себе си не е причина да се притесняваш, просто трябва да се следи и да се наблюдава внимателно мястото. В повечето случаи няма проблем, ако няма наличие на вирус, защото той продължава да си работи, в кръвта е. Но папилома вирусът е нещо, което много успешно се лекува като се стимулира имунната система, тя сама го изяжда





Тема Re: Притеснителни резултатинови [re: megolina75]  
Автор Scotiana (сънувах те)
Публикувано15.11.11 11:45



мойта раничка беше преди повече от 10 години - тогава медицината малко се различаваше от това в момента - "нямаше" ПАП вируси - или поне никой не говореше за тях - "почти нямаше" интернет - или по скоро данните бяха малко за него
на мояна раничка биопсия правиха в онкологията тогава - и след като излезе резултата ме лекуваха - все пак минаха повече от 10 да не кажа 15 години - бях на 20-тина години и лекарите едвам повярваха на това което виждат - казаха ми че съм правила криминален аборт и затова съм имала такава раничка (и чак със съмнение за ракови клетки от аборт)
абе идилия - сега като се връщам назад във времето - и ми се плаче и ми се смее
последно си правех изследване в токуда - имат някакъв пакет за превенция на рака на маточната шийка - та се чудех дали е достатъчно това което са ме изследвали
а това със засилване на имунната система ми го каза доктора в токуда - спомням си беше много подробен



Тема Re: Притеснителни резултатинови [re: Scotiana]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано15.11.11 12:07



Винаги можеш да ги попиташ какво включва пакета им и да бъдеш спокойна. Пожелавам ти от сърце да продължаваш да бъдеш здрава и ти пожелавам и много радост всеки ден





Тема Re: Притеснителни резултатинови [re: megolina75]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано15.11.11 13:07



И само да отбележа, че папилома вирус като всеки вирус напада когато организма е отслабен от стрес, от настинка,а като се съберат и двете, че и вредните фактори от околната среда...
Кои билки се препоръчват за засилване на имунитета? Отивам да чета ,,Разни рецепти"



Тема Re: Притеснителни резултатинови [re: Tia maria]  
Автор Scotiana (сънувах те)
Публикувано15.11.11 13:21



на мен този доктор от токуда ми беше рекъл - за имунитета Цитросепт - бил мощен имуностимулатор
Сега дори го взимам заради грипния сезон - има и вариант за деца - давам на детето защото ходи на детска градина

П.С. megolina75 благодаря - и на теб и на всички останали - да ви се повръща от здраве

- целувам ви

Редактирано от Scotiana на 15.11.11 13:22.



Тема Re: Притеснителни резултатинови [re: Scotiana]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано15.11.11 13:50



С две ръце гласувам за Цитросепт!!! Невероятно добър е, а и няма вреда от него, все пак е екстракт от грейпфрут! Бъзакът също е силен, защото той пък модулира имунната система

А като цяло, Зумба, приятели Нищо не подсилва имунната система както секс и движение
И от мен целувки, мила Scotiana




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.