Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:00 29.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
Тема Re: Мег,нови [re: megolina75]  
Автор Бeaтpиkc (катеря се)
Публикувано08.12.11 16:36



Аз ще си направя отделно този папиломен тест, ще направя всичко възможно. Нашите поеха всички разходи, откакто съм тук, т.е. от понеделник - прегледи, изследвания и т.н., осигуровките са решили да ми платят.
Аз ще се обърна към Генетика за папиломата. Много се радвам, че имах възможност да говоря с лаборантката и и обясних всичко, което ме интересуваше. При Корновски времето винаги е малко, защото часовете са на често, пак казвам - не че би отказал да ми обясни, но ми е неудобно да бавя тези, които са с часове след мен.



Прегръдки, Меги!



Тема Re: Мег,нови [re: Бeaтpиkc]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано08.12.11 16:41



Милата, Беа! Всичко е и ще бъде наред





Тема Re: Мег,нови [re: megolina75]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано09.12.11 17:19



Аз да се поФАлА- пробвах с Розалгин, симптомите понамаляха.Разбира се ,ще отида и на лекар,но сега ми е коледно и хубаво... Здравните още ли ги търсят З години назад? Системата е такава , че без друго си плащаш всичко ,та става двойно.



Тема Re: Мег,нови [re: Tia maria]  
Автор Бeaтpиkc (катеря се)
Публикувано09.12.11 18:20



Мисля, че е за последните 2 години, Тиа, но не съм 100% сигурна.
Обясненията ми за здравните осигуровки бяха по-скоро свързани с това, че ако се налага да избираш кое да платиш - осигуровки или лечението до определен момент, в който може да се докаже, че няма нужда от болнично лечение занапред, според мен е по-добре да се плати лечението. Естествено тези ми размисли с надеждата, че няма да се стигне до крайни мерки.
В моя случай, осигуровките ми са за 2 години - ако ще се прави обгаряне, което ще ми струва 100 лева с или без осигуровки то пак ще е толкова, на този етап осигуровките не са приоритет. Аз така или иначе вече съм дала толкова, колкото са ми осигуровките, във вид на пътуване до Варна, прегледи, цитонамазки, колпоскопия, а сега и тази ДНК цитонамазка, после прибиране до Бургас - в рамките на 3 месеца това ми е третото идване до Варна. Поне се радвам, че родителите ми са тук и имам къде да остана, докато разбера каква ще е следващата стъпка.

Винаги е по-хубаво човек да има осигуровки, но ако в случая се разполага с конкретна сума и трябва да се избира за какво по-напред да се даде, не бих си платила осигуровките. Нашите искат да ми ги платят сега, но аз не искам, защото тези осигуровки ще са ми от полза само ако се реши обрязване на раничката, те ще спестят половината от цената на процедурата.

Не знам точно с какво тази ДНК цитонамазка е толкова важна и решаваща за развитието на нещата при мен, но доктора ще реши когато разбере резултатите.





Тема Re: Мег,нови [re: Бeaтpиkc]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано09.12.11 20:14



И моите разсъждения са такива... За такава цитонамазка знанията са ми нулеви,направо отидох на биопсия,че нищо не усетих, макар и без упойка.,,Разлагам се , мина ми през съзнанието тогава ,а ето на над 10 години съм жива.Товоа го пиша за кураж,за да знаят новите ,че винаги е възможен благоприятен изход.
А на вашите ,Беа , се помъчи да обясниш. Предаването на вируса не става само по полов път, около 70 процента от жените го носят. Открит е и при бебета.., значи... Съмнявам се , че ще искат да разберат,но...



Тема Re: Мег,нови [re: Tia maria]  
Автор Бти (катеря се)
Публикувано09.12.11 21:23



И аз нищо не знаех за тази цитонамазка. Въобще нямам идея каква е целта и, след като няма включено изследване за папилома тест в предписанията на лекаря.

Много ме успояваш като казваш, че не си усетила болка при биопсията.

Бях се паникьосала дали ще боли или не, ако се наложи да ми правят.

Благодаря ти.



Тема Re: Притеснителни резултати, шийка на матканови [re: Бeaтpиkc]  
Автор Бeaтpиkc (катеря се)
Публикувано23.12.11 13:06



Здравейте,
излезе дълго очаквания от мен резултат от ДНК цитонамазката или още резултат от течно-базирана цитология на онкопрофилактична цервикална проба.
PAP 2b, възпаление. В интерпретацията на резултата пише: не-неопластични находки, реактивни клетъчни промени свързващи с: възпаление (включва типично възстановяване). Абнормални епителни клетки, плоски епителни клетки, атипични сквамозни клетки с неопределена сигнификантност.
Препоръчват следваща намазка след 3 месеца, колпоскопия, която ми правиха вече и с медицинския лист от нея изпратиха първия ми материал в Геника (допускам, че са го изгубили или нещо..). Препоръчват още HPV тест, който мисля да си направя следващия месец, когато отида за обгаряне на раничката.

Току-що се чух с гинеколога ми, отговори, че всичко е наред. Като му казах за HPV тест, каза "ааа, не, не... няма нужда, всичко е наред значи". Казах му, че пише възпаление, отговори, че те на всички резултати така пишели.



Смея се, защото майка го нарече Кашпировски ... Голямо спокойствие, голямо нещо. Аз обаче няма да оставя нещата така, защото взе да ми писва от спокойни лекари. Не заради паника или нещо, но от нечие спокойствие човек може ей така "спокойно" да си отиде...

Редактирано от Бeaтpиkc на 23.12.11 13:09.



Тема Re: Притеснителни резултати, шийка на матканови [re: Бeaтpиkc]  
Автор anastasiar (непознат )
Публикувано23.12.11 22:39



Здравейте момичета, извинявам се че нахлувам така в темата, но имам един въпрос - ПАП тест и тест за папилома вирус две различна неща ли са? Питам защото ми предстои профилактичен гинекологичен преглед и не ми се иска да изпусна нещо. Досега съм правила само микробиология, цитонамазка /предполагам, че това е ПАП теста/ и преглед с ехограф. Какво друго е добре да се направи за да е спокоен човек? Благодаря ви предварително, весели празници и бъдете здрави!!!



Тема Re: Притеснителни резултати, шийка на матканови [re: anastasiar]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано24.12.11 00:43



Здравей! ПАП тест и тест за папилома вирус са различни неща. Материалът се взима по един и същи начин, но изследванията показват и се правят по различен начин. ПАП тестът установява дали има изменение на клетките, папилома вируса е няколко крачки преди изменението на клетките, т.е. показва дали има причина за промяна на клетките /в по-голяма част от случаите/. В никакъв случай едното не изключва другото. Ако решиш да направиш тест за папилома вирус поискай типизация /ако открият вирус да кажат какъв е/. Последната измишльотина, която чух от приятелка е, че правят разделение за типизацията т.е. високоонкогенни и по-ниски. Аз когато правих си пуснах всички типове. Ако никога не са ти правили е добра идея да направиш. Ако няма онкогенен тип мисля, че съвсем спокойно можеш да го направиш след година. Е, разбира се, зависи и от начина на живот, който водиш. Цитонамазка и ПАП тест е едно и също нещо. Прегледът с вагинален ехограф е прекрасно нещо, особено за промени в яйчниците и матката. Моето лично мнение е, че тези изследвания са ти достатъчни за да си спокойна - ПАП тест, микробиология, тест за папилома /не всеки път, както вече споменах/ и вагинална ехография. Успех!



Тема Re: Притеснителни резултати, шийка на матканови [re: megolina75]  
Автор anastasiar (непознат )
Публикувано24.12.11 01:06



Благодаря! Весели празници!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.