Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:06 21.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Нова цитонамазканови [re: megolina75]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано06.12.11 13:15



Беатрикс, не си мисли , че само ти си без осигуровки. Аз съм в същото положение. Кураж, мила! Не можеш ли да засилиш работата си от вкъщи? Ето , аз съм готова с материали и ще ги изпратя в същата фирма ,за която работех преди. Зная , че ме помнят с добро. Криза е , борба е. Успех!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Tia maria на 06.12.11 13:21.</EM></FONT></P>
И аз не водя полов живот- при операцията ми е скъсено влагалището ,
невъзможно е! Е, не съм опряла до това... Но няма откъде да се вземе. Виж, стресът ми е огромен и ако папиломата циркулира в кръвта...
Каквито и да са резултатите ,това не е причина да не отида на театър и да не се забавлявам.

Редактирано от Tia maria на 06.12.11 13:42.



Тема Re: Нова цитонамазканови [re: Tia maria]  
Автор Бeaтpиkc (катеря се)
Публикувано06.12.11 13:38



Успех и на теб, Тиа.
Аз не съм много добра в даването на кураж, колкото до работата от къщи - мога, но чисто физически времето ми няма да е достатъчно за реакция.
Имам и резервни планове, но не ми се иска да стигам до тях.



Редактирано от Бeaтpиkc на 06.12.11 13:42.



Тема Колпоскопиятанови [re: Бeaтpиkc]  
Автор Бeaтpиkc (катеря се)
Публикувано07.12.11 18:46



Колпоскопията мина добре, доктора обясни, че на този етап не може да се направи биопсия, не било препоръчително, понеже биопсията била агресивен метод за установяване на проблем, който можело да не съществува.
Пусна ДНК цитонамазка.

Меги, исках да попитам за тест за папилома, но майка влезе с мен в кабинета, изпитах неудобство. Надявам се след като получа резултатите от ДНК цитонамазката, да имам възможност да посетя гинеколога сама.

Искам да споделя още нещо, колпоскопията не беше вписана в листа за извършени интервенции. Не знам как би трябвало да бъде и дали се плаща преглед + колпоскопия, но в моя случай платих само рутинен преглед.

Казаха ми, че след като имаме резултатите от ДНК цитонамазката има две възможности - едната да се изреже от ръбчетата на раничка, да се изпрати за изследване тъканта. Предполагам, че това е биопсия. Другия вариант, ако ДНК цитонамазката покаже по-добри резултати, раничката ще се обгаря.

Специално към Тиа, защото и тя сподели, че няма осигуровки. Препоръката на доцент Корновски беше да не заплащаме осигуровките засега, защото ако резултата от ДНК цитонамазката се окаже по-добър, обгарянето ще трябва да го платим (около 100 лева в Майчин дом), не се покрива от здравна каса. Ако резултата от ДНК цитонамазката покаже, че ще трябва раничката да се изрязва, вече тогава е хубаво да има осигуровки човек, защото половината от цената на процедурата в Майчин дом се покрива от здравната каса - т.е. доплаща се 250 лева ако се прави интервенцията с направление.

Тиа, от сърце ти пожелавам да не стигаш до там ...





Тема Re: Колпоскопиятанови [re: Бeaтpиkc]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано07.12.11 19:52



Беа, не можах да разбера какво са видели по време на колпоскопията. Има ли реакция или не? Това с биопсията не го разбирам, какво му е агресивното, просто се взимат няколко парченца... Тази ДНК цитонамазка както я наричаш най-вероятно е теста за папилома вирус. Ако е така както си мисля ще съм щастлива, защото това е пътя

Обаче ще те помоля за второ мнение. Нещо не ми се връзват някои неща. Като си получиш резултатите, моля те за второ мнение преди да правиш каквото и да било! И какво значи ако покаже по-добри резултати раничката ще се обгаря? То не се обгаря просто ей така, ако няма нищо! Да не говорим, че има по-съвременни методи!



Тема Re: Колпоскопиятанови [re: megolina75]  
Автор Бeaтpиkc (катеря се)
Публикувано07.12.11 20:16



За колпоскопията ... ще се опитам да го пресъздам, но ми е много объркано.
Каза, че в близост до края на каналчето на шийката на матката клетките са добре. Сега като го пиша, ми звучи нелепо, но това помня. Спомних си за твоя случай, как при теб нещата са се развили прекалено навътре и не са могли да открият веднага проблема. Каза, че това е добре, по някакъв начин... Не каза нищо конкретно дали много клетки са изменени или по-малко.
Не зная тази ДНК цитонамазка какво представлява. Взе секрет, както при нормалната. Всъщност тя е у дома, в хладилника, в пластмасова кутийка среден размер. Трябва утре да я предам на една клиника, в кутийката има някакъв разтвор също. Кутийката е голяма, но не се вижда ясно какво има вътре - млечно бяла е на цвят.

Нямам никаква идея кое какво значи, знам само, че когато получа резултата от тази ДНК цитонамазка на мейл, трябва да му се обадя и да му кажа какъв е. Това ще се случи до седмица, той ще прецени как да процедира.



Тема Re: Колпоскопиятанови [re: Бeaтpиkc]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано07.12.11 20:57



Да, мисля че е тест за папилома вирус, обикновено него си го носиш сама в среда, подходяща за случая. Нека да излезнат резултатите и ще видим следващата стъпка. Ако нещо не е наред бих те посъветвала за второ мнение. Не се сещай за мен, защото това не е типичния случай. Сега се сещай за това, че всичко ще е наред и нищо няма да има. Вярвай в това с цяло сърце. Аз вярвам!
Прегръщам те!



Тема Re: Колпоскопиятанови [re: megolina75]  
Автор Cleo78 (минаващ)
Публикувано07.12.11 21:04



Беа, стискам палци всичко да е наред и да няма повод за никакви притеснения.
Снощи се рових в нета и попаднах на история на момиче, което е било с резултат от цитонамазка 4, и въпреки това не е имала рак, а само предраково състояние и сега всичко е наред. Освен това на няколко места пише, че тест за папилома вирус не се препоръчва на момичета под 30 год. понеже може да даде подвеждащ резултат. То за мен не важи, но пък сестра ми още няма 30г. Ще видим третата цитонамазка какво ще покаже.
Лека вечер!





Тема Re: Колпоскопиятанови [re: Cleo78]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано07.12.11 21:09



Клео, мила, къде го чете това? В Белгия, Франция и Англия ги тестват много по-рано, за да може да им сложат ваксината, ако още не са ваксинирани. Това е нещо ново сега... Защо може да даде подвеждащ резултат, има ли някакво обяснение или просто така е написано? Това трябва да го разнищим, че е много важно! А и как ще даде подвеждащ резултат след като е ДНК тест? Обърках се...



Тема Re: Колпоскопиятанови [re: megolina75]  
Автор Cleo78 (минаващ)
Публикувано07.12.11 22:36



Меги, снощи четох като луда. Сега намирам само една от страниците. Ето цитат накраткто:

"Защо при жените под 30 години тестът на Digene не се прави преди цитологичния?

Ако нашият тест при жените под 30 години бъде направен първи, ще бъде отчетено, че много от тях са заразени с вируса. Но тяхната имунна система може да елиминира инфекцията. При по-възрастните обаче този въпрос не стои така и е хубаво тестът на Digene да бъде правен заедно с цитологичния. Ако тестът е отрицателен, може да се гарантира период, в който жената да бъде спокойна, че няма опасност. Ето защо тестът се препоръчва за жени на възраст над 30 - 35 години."

Източник: http://novinar.bg/news/v-shejnovo-shte-praviat-testove-za-papiloma-virusi_MjMyMTs0Mw==.html



Тема Re: Колпоскопиятанови [re: Cleo78]  
Автор megolina75 (Believer)
Публикувано07.12.11 22:56



Хм, да, това е така, но...има едно но... Какво се случва ако се заразиш и не се справи имунната ти система? Тогава ако е онкогенен си развиваш предраково състояние... Аз съм се заразила с вируса най-вероятно под 30 годишна възраст, ако е вярно, че поне пет години му трябва за да развие предраково състояние... Но тъй като работех като луда имунната ми система е била паднала и не се е справила с него.
От братовчедка ми, която живее в САЩ, знам че при тях е стандартно и под 30 години или поне на нея са й го правили. И ако открият такъв вирус просто го чистят. Вирус не значи рак. Но ето че дори и тук пишат над 30 годишна възраст да се прави едновременно с цитологичния.
Клео, мила, недей да се притесняваш толкова много. Знам, че цитонамазката не е най-добрата, но е много вероятно да е просто възпалителен процес. И все пак си мисля, че не боли ако е направи и папилома теста. Нали информацията ще се засече, а и да има нещо тя ще го изчисти. Братовчедка ми го изчисти за два месеца с някакви стимуланти. Няма страшно от това

Важното е да се открие навреме!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.