Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:44 23.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема търся съвет- РАК НА БЯЛ ДРОБнови  
Автор kei_tii (непознат )
Публикувано25.07.08 19:58



Здравейте,

нещата при баща ми се развиват толкова динамично, че едва сега успях да прочета част от нещата в този клуб и да осъзная, че много малко направих да му помогна.
Ще се опитам да бъда кратка.
Миналият месец баща ми влезе в болница с пневмония и бе изписан с рак на белият дроб(по рентгенова снимка). Още тогава беше отпаднал, отслабнал и имаше кризи на задух.
В Онкото казаха, че има огромен плеврален излив и направиха пункция. Лекарят ми обясни, че ще търсят атипични клетки и ако намерят, значи е злокачествено заболяване с метастази. Така и стана, биопсия не сме правили. Прогнозата на лекарят беше за близък край. Бием Дексаметазон и му даваме DHC таблетки. Назначиха лека химиотерапия, която той понесе що годе добре. До втория курс след 20 дни не стигнахме пак започна да се задушава и направихме втора пукция. Облекчението беше за седмица.
Бяхме подготвили документи за приемане в болница днес, но за няколко дни той толкова се влоши, че вече само лежи и едвам диша. Има силни болки в ставите, почти не говори, опитва се да отхрачва но няма сили за това, дори и да се изкашля не може. Има страшни хрипове. Не успяхме да го придвижим до болницата, защото при всяко движение задухът става по-силен, а онкологът препоръча да го задържим у дома и да се подготвим за най- лошото. Днес от обед е леко облекчен откъм дишане, но все така зле.
Имам чувството, че се предоверих на лекарите и трябваше да намерим начин да го заведем до болницата.
Мисля да помоля да му изпишат морфин. Знаете ли дали е задължително да го бие мед. лице? Всички мнения и съвети ще са ми от голяма полза, много съм объркана.

Редактирано от *jull** на 30.10.11 09:49.



Тема Re: търся съвет- рак на бял дробнови [re: kei_tii]  
Автор snejito_78 (непознат)
Публикувано26.07.08 11:05



Здравей kei_tii
Защо не опитате някакво алтернативно лечение?Нас лекарите от септември месец миналата година са ни казали да се подготвим за най-лошото но въпреки това търсим начини и дотук успяваме да държим нещата.
Колкото до морфина защо не попитате да ви го изпишат на таблетки да не е на ампули.



Тема Re: търся съвет- рак на бял дробнови [re: kei_tii]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано26.07.08 13:50



Изобщо не го слушай онколога,има линейки снабдени с кислородни бутилки,и така ще го предвижите.И в болницата ще го включат на командно дишане,така ще му облекчите и болките и дишането.
Ако откажат да ви приемат в болница,се обърнете към палеативни грижи.
Кураж,и много сила ви желая!

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: търся съвет- рак на бял дробнови [re: kei_tii]  
Автор *jull** (())
Публикувано26.07.08 15:20



Ако сте в София, потърсете д-р Омуртаг Мутафов, който, както чета, може да предложи най-адекватно лечение.





Тема Re: търся съвет- рак на бял дробнови [re: kei_tii]  
Автор kei_tii (непознат )
Публикувано26.07.08 18:10



Пропуснала съм да кажа, че съм от Бургас.
Мисля, че ми трябва вариянта, за който говори Юлия. Сестра ми днес ходила до онкото да пита за придвижване с линейка, но и казали, че не става. А дали има отделение за палеативни грижи още не знам. Надявам се в понеделник да ни се изясни и ще наемем линейка ако трябва. Не можем да полагаме адекватни грижи за него, въпреки, че впоследната седмица по 24 часа сме при него. Имам малко дете, сетра ми работи на две места и болничният и изтича.
Иначе, за лечение честно казано нямам надежда. Той е опак и инат човек, пристастен към цигари и алкохол, и си прави каквото си знае. В моменти на задух се мъчи да диша, пушейки. Вече не може да държи цигарите, но иска да са му пред погледа.Не оценява и не иска помощ.
Обаче нали имаме един баща се опитваме да му помогнем колкото можем.

Благодаря ви много за отговорите, ще настояваме да го приемат, защото сме психически изтощени.
Ако не успеем да го хоспитализираме, пак ще се надявам на вашият опит.



Тема Re: търся съвет- рак на бял дробнови [re: kei_tii]  
Автор *jull** (())
Публикувано26.07.08 20:39



При тая ситуация, трябва вероятно да наемете жена, която да се грижи за него (макар и почасово), а кислородна бутилка да потърсите по частен път за временно ползване.

Стискам ви палци да намерите бързо решение!





Тема Re: търся съвет- рак на бял дробнови [re: *jull**]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано26.07.08 21:14



Бургас,все пак е окръжен град,не може да няма палеативни грижи?

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: търся съвет- рак на бял дробнови [re: Юлия 48]  
Автор *jull** (())
Публикувано26.07.08 21:20



Потърсих в Интернет информация, но нищо не излиза! Трябва да се пита в Онкологията.
То кое ли е наред в държавата!...



Ето тук е ролята на църквата! Къде са грижите за бедни, нещастни, самотни и болни?!
Иначе само се проповядва милосърдие, а на практика - нищо!


П.П. На всичкото отгоре Бургас не просто е "окръжен град", а НАЙ-ГОЛЯМАТА ОБЛАСТ в България!

Редактирано от *jull** на 26.07.08 21:27.



Тема Re: търся съвет- рак на бял дробнови [re: *jull**]  
Автор Юлия 48 (член)
Публикувано26.07.08 22:18



Джул,не може да няма?В Пловдив има и държавна,и часна.
Църквата ли??????Че тя кога е помагала??????Че то от спорове,и кавги,за преразпределение на властта,не им остава време да помислят за миряните си,а камоли да ги погледнат


Но най траги-комичното в цялата ситуация,да видиш как духовник,поканен на помен,се напива,и започва да разказва вицове.
Ох,да спирам,че оспамихме темата на жената,за което се извинявам.

Ако една жена не гледа към теб, това съвсем не означава, че не те вижда.
М. Арсание


Тема Re: търся съвет- рак на бял дробнови [re: Юлия 48]  
Автор misticna-toni ()
Публикувано28.07.08 23:54



Здравей,мила.Аз отдавна не сам писала тук,защото исках малко да се оттърся от нещастието си-починаха за 10 дни и майка ми и баща ми.Мама беше уж с някакъв белодробен рак-така и не установиха точно.Живя точно 1 година от началото на болеста.Започна като пневмония с кашлица.На ренгена имаше малко петно от пневмонията.По- късно се напълни десният дроб с вода.Направиха и 12 пункции.В нито една не откриха атипични клетки.Направиха и бронхоскопия-беше отрицателна за рак.И така 6 месеца не излезе от болниците,без резултат.Направихме ВАТС-това е дупка в дроба през която вкарват камера и оглеждат.След това и източват водата и й слепиха двете плеври.Това спря до извесна степен задуха и пълненето с вода.При нея имаше постоянна температура.Отслабна от 80кг на 40кг.Какво е положението при вас-ще бъда напълно честна и искренна,дано пак не ме навикат и обвинят за това.Значи това ,че има в пунктата атипични клетки не е добре-значи нещата са извън контрол,тоес е засегната и плеврата(обвивката на белия дроб)Не ставате за операция.Не ставате и за химиотерапия най вероятнно.Просто няма смисъл-няма да помогне на човека.Можете да направите ВАТС.Но има риск от това,да не почине човека още тогава.Това ще донесе облекчение на дишането,но си е операция и се стои 6 дена с дренажи,да се чисти дроба.Моят съвет е оставете човека намира,мислите ли, че той не си осеща състоянието,а и дали му се седи по болници-без резултат.Разрешете му да си пуши,мама също беше пушачка ,а и казваше ,че така и се малко облекчава дишането.Тои има ли болка и температура?А кашлица?Мисля ,че няма смисъл да го мъчите по тези болници,просто миличка това е най-коварният рак.Все пак попитай за ВАТС какво мислят докторите.Аз смятам да наблегнете на разни алтернативни методи,там да търсите спасение.Да сте до баща ви вие,а не разни хора и т.н.Ако трябва и работа ще напуснете,тои има нужда от ВАС СЕГА.Аз също съм с малко дете,и не работех,брат ми и той.Всичко зарязахме ,за да се грижим за мама.НЕИСКАМ ДА МЕ РАЗБИРАШ ПОГРЕШНО,НО ИСКАМ ДА ТИ ПОМОГНА ОТ ЦЯЛОТО СИ СЪРЦЕ,СЯКАШ СТАВА ДУМА ЗА МАМА-ТАКА ГО ЧУВСТВАМ,АЗ 8 МЕСЕЦА ВЕЧЕ НЕМОГА ДА СЕ СЪВЗЕМА.И СЕГА РАЗБИРАМ НЯКОЙ НЕЩА.ПРОСТО СЕ ГРИЖЕТЕ ЗА ТОЗИ ЧОВЕК ВИЕ,УВАЖАВАИТЕ МНЕНИЕТО МУ ,ЗАЩОТО ТОЙ СИ ЗНАЕ НАЙ-ДОБРЕ...КАК СЕ ЧУВСТВА.ОПИТАЙТЕ РАЗНИ НЕЩА,НО МЕДИЦИНАТА Е МАЛКО БЕЗСИЛНА В ТОЗИ СЛУЧАЙ.ВИНАГИ СТАВАТ ЧУДЕСА-НАБЛЕГНЕТЕ НА АЛТ.МЕДИЦИНА.Ако искаш може да се свържеш с мен по скайпа,за да говорим за това по обстойно и да ти помогна с каквото мога.А аз опит имама ..Ако имаш желание просто ми напиши.ОШЕ ВЕДНЪЖ ТИ СЕ ИЗВИНЯВАМ,НО ТОВА Е МОЕ МНЕНИЕ,НЕ ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ ГУБИ НАДЕЖДА,НО ТРЯБВА ДА СЕ ТЪРСЯТ ДР. ПЪТИЩА ЗА УСПЕХ.А морфин на хапчета се дава при болки,но има др. странични ефекти-сънливост,отнесеност и др.УСПЕХ

Редактирано от misticna-toni на 29.07.08 00:08.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.