Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:48 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Моля за съвет, рак на панкреаса  
Автор Teodoraan (непознат )
Публикувано19.09.11 00:46



Здравейте,
съпругът ми е с рак на панкреасар с метастази в черния дроб.
Чета за всичко възможно, което може да се опита, но съм много объркана по отношение на всички билки и добавки и комбинацията по между им. Например пречат ли си ако се приемат едновременно Натанал с други видове добавки и отвари. Много ще съм ви благодарна да ме посъветвате какво да започнем. Разполагаме с бъзак, вино с мед и алое,Натанал, но едва ли може да се приемат на куп.

Редактирано от Buba67 на 20.09.11 09:01.



Тема Re: Моля за съветнови [re: Teodoraan]  
Авторnakata78 (Нерегистриран)
Публикувано19.09.11 15:02



незнам дали знаеш но този рак е най ужасния рак!вече три години се борим с този рак на баща ми,оперираха го имаше рак на главата на панкреаса и след 2 гоини метастаза в черния дроб,последва термоабоациа и започнахме химиотерапиа след над 50 химиотерапии туморния маркер не падна и като направихме скенер излезна че има нова метастаза и огнище пак на панкреаса,и сега сме на хапчета кселода и се кръстим да помогне защото иначе ще се побъркам вече!моя съвет е веднага да се свържите с коко владов в вма софия той ще ви каже може ли да се оперира или не и тогава търсете билки и добавки,ако имате въпроси питайте каквото знам ще казвам!сега на татко му давам една добавка АНСС се казва незнам колко помага и бъз съм му давал ама няма файда и гъби най различни съм му давал пак нищо но на всеки организъм е различно http://neogenesis-bg.com/products/anss това му давам сега но още съм на 2 седмица а пише зада действа триабвало 3 месеца но освен да се надявам друго незнам какво да направя



Тема Re: Моля за съветнови [re: nakata78]  
Автор Ру ()
Публикувано19.09.11 15:47



Всеки вид рак е ужасен. Teodoraan, не се стряскай и не отписвай съпруга си - сега трябва да си мобилизирана и настроена за борба. Ако си отчаяна и пасивна, няма да си му от никаква помощ.
Заложете първо на промяна на начина на живот, и после на всякаквите добавки и илачи. Наскоро намерих тази статия, и тя доста добре описва това, до което стигнах като заключение след повече от година ровене и четене -


На кратко - ремисията не е случайност, а способност на организма да отхвърли нежелания системен процес в него, която може да се отключи чрез промяна на средата, в която функционира човек. Гъбите, чесънът и добавките помагат, но ракът не се е появил заради липсата им, а защото човек обикновено е бил подложен на токсини, стрес, мръсна среда, неправилно хранене, тн.

Happiness is a state of mind.

Тема Re: Моля за съветнови [re: Teodoraan]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано19.09.11 16:07



Здравей, мила, съжалявам, че сте в това положение, но не се страхувай, тук сме да си помагаме със съвет и опит. На първата страница на клуба (горе) имаме архив, озаглавен "Справочник на темите", в може да намериш и тема за рак на панкреаса7:


Добре е да продължиш да пишеш в някоя от тези теми.

Пак на първа страница горе има тема "Алтернативи за лечение на рак". Там са събрани различни рецепти - и общи, и конкретни1 според вида рак. Ето за панкреаса:
Съветът ми е да разгледаш цялото съдържание на "Алтернативите".

Ако имаш чисто медицински въпроси, питай в темата "Въпроси към лекарите" (втората тема на първата страница). В нея отговарят онколози, така че там се разискват само въпроси от конвенционалната (официалната) медицина.

УСПЕХ!

"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Моля за съветнови [re: nakata78]  
Автор Teodoraan (непознат )
Публикувано19.09.11 21:22



Направихме консултации с д-р Джонгов от онкологията, проф. Гайдарски, и доц. Димитрова от Мед. академия и всички са категорични, че на този етап за операция и дума не може да става. Съветват ни да започнем химиотерапия , но тъй като съпругът ми имаше проблем с жълтеницата, все още не сме стигнали до там.
Преди няколко дни му поставиха стенд и сега чакаме билирубина да влезе в граници.
Чета постоянно за различните видове алтернативни лечения, но сякаш се лутаме в избора , а времето минава..Изплашена съм, макар да знам, че няма време нито за сълзи, нито за паника,трябва да се действа.
Нака, благодаря за отговора , желая и на вас много успех и сили в борбата.Аз вярвам безусловно, че докато има живот я има и надеждата.

Редактирано от Teodoraan на 19.09.11 21:26.



Тема Re: Моля за съветнови [re: *jull**]  
Автор Teodoraan (непознат )
Публикувано19.09.11 21:34



Благодаря и на теб, както и останалите, които откликнахте :)
Започвам с четенето. Въпроси несъмнено има и ще има. Не искам да губим време, а да опитам всичко, защото дълбоко вярвам, че духа и волята за победа ще надделеят.



Тема Re: Моля за съветнови [re: Teodoraan]  
Автор Kaлoянa (пристрастен)
Публикувано19.09.11 23:05



чети и тук, въпрос на късмет, на шанс, на обрат, на психика



Живота е рисуване без гума за триене.

Редактирано от Kaлoянa на 20.09.11 01:10.



Тема Re: Моля за съветнови [re: Kaлoянa]  
Авторnakata78 (Нерегистриран)
Публикувано19.09.11 23:23



като написа и за жълтеницата и ме върна 3 години назад,все едно сега започвам с баща ми!беше същата работа като вас,първо жълтеница и благодарение на нея откриха рака и на него му сложиха стенд и след това го оперираха!ние правихме химиотерапиа с гемзар и пиеше терцева,след това започнахме с гемзар и платина но без ефект и сега сприахме и терцевата и сме само на кселода и се молим на господ да има ефект!каквото зависи от нас ще го направим,желая и на вас успех и ще разменяме информация тук



Тема Re: Моля за съветнови [re: nakata78]  
Автор Teodoraan (непознат )
Публикувано20.09.11 02:07



Убедена съм, че ще опитате всичко, както и че правите всичко по силите си и искрено се надявам на положителен резултат за баща ти.
Съжалявам, че те върнах в началото на тази борба,но за нас тя тепърва започва и всеки съвет ще ни бъде от полза.
Баща ти не пие ли нещо друго, някакви билки например, добавки?
Сигурно звуча наивно, но моля ви дайте ми насока.
Прочетох всичко , към което ме насочихте , но това което ме притеснява все още е кое от алтернативните мога да комбинирам без да си пречат взаимно.



Тема Re: Моля за съветнови [re: Teodoraan]  
Авторnakata78 (Нерегистриран)
Публикувано20.09.11 13:54



татко в момента пие само това което ти пратих АНСС струва 114 лв с доставката 120 лв за 14 дена,
защото се пият по 4 хапчета на ден, но ще се надявам да помогне, знам ли вече.

- виж в този сайт продуктите

Редактирано от *jull** на 22.09.11 12:54.



Тема Re: Моля за съветнови [re: nakata78]  
Автор Teodoraan (непознат )
Публикувано21.09.11 22:56



Днес стана ясно, че съпругът ми ще започне химиотерапия със сандостатин лар.
Викат го следващата седмицана изследване на хромогранин.
Моля , ако някой има опит с този медикамент или знае нещо за неговите свойства , нека сподели.



Тема Re: Моля за съветнови [re: Teodoraan]  
Автор besraboten (минаващ)
Публикувано22.09.11 10:58




Нарушени правила на клуба.

Редактирано от Buba67 на 22.09.11 11:37.



Тема Re: Моля за съветнови [re: besraboten]  
Автор ondinche (бореща се)
Публикувано22.09.11 11:14



Ти си някакъв много зъл и бездушен човек. безработен наистина без работа и нужда само да пише глупости в интернет пространството.
Ненормалник. Защо се опитваш да обезнадеждиш хора, които се борят за живота си. Ти душа нямаш ли? Жал нямаш ли? Дано се намери някой тук , който има властта да ти спре достъпа. Стига си писал с ирония, всички ти се дразнят. Търпим, търпим, ама глупостите ти край нямат!


Джул, Бубе, моля ви спрете му достъпа на този досадник и садист. Започвам да излизам извън нервите си и никога не съм искала аз да го сторя, но нямам тази власт. защо го търпим, каква ни е ползата от него? Абсолютно садистичен език...аман от идиоти!!

"Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für die Augen unsichtbar."


Тема Re: sandostatin larнови [re: Teodoraan]  
Автор MamaD (ентусиаст)
Публикувано24.09.11 22:22




Теодора, ако се обадиш в Новартис, ще ти дадат всякаква информация. Там имат човек който работи само с пациенти и е изключително добронамерен.

Намерих и тази статия. Тук става въпрос за комбинирано лечение с Афинитор и Сандостатин ЛАР точно при НЕТ на панкреас. Афинитор от 2011г. е в позитивния списък и пак е на Новартис.

Редактирано от MamaD на 25.09.11 00:53.



Тема Re: sandostatin larнови [re: MamaD]  
Автор Teodoraan (непознат )
Публикувано25.09.11 00:12



Много ти благодаря.



Тема Re: sandostatin larнови [re: Teodoraan]  
Авторnakata78 (Нерегистриран)
Публикувано26.09.11 01:53



дано да ви помогне това лекарство,като има някакъв резултат пиши,и как ще го приемате на вливка или може и с инжекция да се бие?



Тема Re: sandostatin larнови [re: nakata78]  
Автор Teodoraan (непознат )
Публикувано26.09.11 15:39



Нака, днес в онкологията ми казах, че само чудо ще помогне на съпругът ми , а такова за 30 годишната практика на доцентката се е случило веднъж и то е удължило живота на човека с 1 година.
Сринах се пред нея в кабинета. Стадият е последен.
Лекарството евентуално ще се прави на вливка, но и това се оказа, че не е 100%, зависи от изследването хромогранин, кръв за което му взеха днес.
А какво ще кажеш за метода на Шевченоко? Запознат ли си?
С твоят баща как се развиват нещата? Дано той и всички имат късмет в тази борба..



Тема Re: Моля за съвет, рак на панкреасанови [re: Teodoraan]  
Автор plamiluch-204388 (минаващ)
Публикувано26.09.11 16:16



Здравей Теодоран.Не се отказвайте, опитвайте всичко докато можете и докато съпругът Ви е съгласен да приема.Ние пробвахме метода на Шевченко, но при нас явно нещата бяха много напреднали и не можахме да постигнем резултат за съжаление.Бяхме със съвсем различна диагноза, но опитахме няколко дни да даваме сместа на Шевченко.Тпй го приемаше трудно.Защо не опитате да давате пречистена газ, тук има много изписано за нея.Ако имате някакви конкретни въпроси, насреща съм , ако мога да Ви помогна.Опитайте всичко, което успеете!Късмет и кураж!



Тема Re: Моля за съвет, рак на панкреасанови [re: plamiluch-204388]  
Авторnakata78 (Нерегистриран)
Публикувано26.09.11 20:13



ами съжелявам за това което ви е казала онколожката,и нас ни отказаха вече химиотерапия все едно ни казаха прибирайт се в къщи и каквото стане,да ама тая няма да е бъде и потърсихме друг онколог и той ни предложи друго лечения в случая кселода,но аз съм благодарен че не се отказа от нас а се заинтерсува да ни лекува,такаче недей да слушаш какво ще ти каже един онколог а потърси и друг за друго мнение и не се отчайвай а се бори с всички сили!на татко мисля да му давъм от това http://www.biobran-bg.com/canelim-antirak.html
истината е че каквото и да даваме трябва да го даваме поне 1,2,3 месеца зада видим има ли или няма положителен резултат но аз немога да взема твърдо решение от кой продукт да му взимам за дълго време а при нас времето е много ценно




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.