Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:24 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема декубитални рани  
Автор sara123 (новак)
Публикувано31.08.11 16:27



Има ли някой опит с рани от залежаване? Засега още не е язва, но мястото е потъмняло и много болезнено. Правим постъпки за антидекубиталвн дюшек. Благодаря предварително!



Тема Re: декубитални ранинови [re: sara123]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано31.08.11 16:53



Ето тук има опит с тези рани:



Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: декубитални ранинови [re: sara123]  
Автор Юлия 50 ()
Публикувано31.08.11 17:10



Важно е основните мерки да бъдат насочени към недопускане възникването на това усложнение.Периодично раздвижване/обръщане в леглото - обикновено на 1-2 часа сменяне на положението в леглото, като се предпочита леко странично положение, примерно поддържано с възглавници поставени между краката и под гърба, така че тежестта на тялото да е равномерно разпределена.
Раните са много болезнени.Масаж, обтриване и хигиенни грижи за кожно-тъканните участъци с най-голям натиск. Тези процедури са от изключителна важност за профилактирането на декубиталните рани.

Двукратно дневно се прави влажно обтриване и тоалет.След тоалета енергично разтриване с лавандулов или камфоров спирт до зачервяване.Така се усилва притока на кръв по кожата.

При "залющване" и суха, раздразнена кожа се използват млека, кремове, емулсии, които омазняват, омекотяват и хидратират кожата по специален начин.

Пишете, че мястото е потъмняло и болезнено.Значи трябва да потърсете специалист който ще Ви насочи точно какви препарати да използвате, неможете просто да отидете в аптеката и да вземете някакъв тип- вид превръзки за декубитални рани.



Тема Re: декубитални ранинови [re: sara123]  
Автор luckyluchano (мечтател)
Публикувано31.08.11 17:12



Здравей! За съжаление тези декубитални рани са много упорити и не изчезват за ден, два.Но ние им "хванахме цаката", макар и към края.Опитвахме с крем "Вишневски",изписан от лекар, но ефекта беше нулев.Затова опитайте следното и при редовна употреба по 3-4 пъти на ден в зависимост от мястото и възможността на човека дава резултат до 2 седмици.Купувате си от аптеката 70 или 95% спирт и започвате разтривки около мястото, където е раната, за да се кръвоснабдява максимално. След това от бебешка пудра, независимо каква, слагате със салфетка на самата рана, колкото може повече, да се подсуши раната и после закрепвате някак си салфетката на мястото. При нас беше на крака и закрепвахме с бельото.Другото, което даваше резултат, но не толкова добър е крем Дермазин от аптеката, 7-8лв.е, но с крема изисква повече време, защото раната попива и докато се оформи нова кожа....Успех, но при нас това наистина помогна, колкото и просто да звучи, една медицинска сестра ни посъветва. Иначе по аптектите се продават и едни специални лепенки за декубитос Бионект, то е под формата на една мрежичка, която е залепена на лепенка и на мрежичката има лекарство, но според мен се получава запарване и опитахме веднъж, без да повторим, Опитайте всичко да видите при вас кое ще помогне.

Чудесата се случват, ако повярваме в тях!


Тема Re: декубитални ранинови [re: luckyluchano]  
Автор sara123 (новак)
Публикувано31.08.11 17:51



Благодаря много. Баща ми е на морфин, засега се движи. Той е със силни болки в крака и таза от рецидив на дебелото черво и мети в костите. Обтриваме с обезболяващ спирт заради болките. Раната е точно при ябълката на крака, който го боли. JP-то по телефона ми каза да купя талк, фламазин и неомицин спрей. Ще се опитам да направя каквото мога да го облекча, защото въпреки морфина и купищата други обезболяващи изпитва много силни болки.



Тема Re: декубитални ранинови [re: sara123]  
АвторПИTAHKA (Нерегистриран)
Публикувано31.08.11 22:48



На мен ми казаха да пробвам една стара „бабина” рецепта, която даде добър резултат.
В метален съд на котлона се разтапя парче пчелен восък (топче с диаметър около 10-15 см) и супена лъжица зехтин. Отрязва се парче бинт с дължина около 50 см (ширината на бинта я подбирах съобразно големината на раната). Двата края на бинта се хващат с двете ръце, като средата му се потапя в съда. С движение на ръцете постепенно ту едната нагоре ту другата, целият бинт се „омокря” в съда от втечненият восък. Получава се восъчно покритие върху бинта. Дебелината на покритието зависи от това колко пъти ще се потопи бинта във втечнения восък. Лично на мен ми свърши по-добра работа, когато покритието беше по-тънък слой.
След като се „импрегнира” бинта го сгъвах на руло и го съхранявах в хладилника завит в целофан. При необходимост отрязвах парче с големината на раната, така че да я покрие изцяло.

Основно проблем ми беше как да закрепя парчето бинт върху раната. Първия път поставих марля върху него и залепих марлята с лейкопласт, без да съобразя, че лепенките може да разранят изнежената кожа. За 2-3 дни основната рана зарастна, но се образуваха ранички от лепенките на лейкопласта. Та след това „лекувах” и тези рани, които заздравяха по-бавно, въпреки че използвах двоен пласт от бинта. Препоръчаха ми антиалергични лепенки, но не посмях да ги използвам.
Не знам дали е подходяща тази рецепта за вашия случай.



Тема Re: декубитални ранинови [re: ПИTAHKA]  
АвторПИTAHKA (Нерегистриран)
Публикувано31.08.11 22:53



Прощавайте, имах предвид 10-15 мм за топчето восък. Моля за извинение!



Тема Re: декубитални ранинови [re: ПИTAHKA]  
Автор sara123 (новак)
Публикувано01.09.11 12:08



Благодаря! Ще пробваме и това.



Тема Re: рани от химическо изгаряненови [re: sara123]  
Автор nadia_O6O6 (позитивна)
Публикувано03.09.11 11:34



Копирам този постинг от друга тема, където случайно го открих, но нека да се съхрани в тази тема.

Тема Re: Множествен миелом [re: vesela.bg]
Автор ina64 (Нерегистриран)
Публикувано 06.07.08 16:33



Здравейте,отново от мен!
Раната,която лекувахме в продължение на месеци беше станала доста дълбока, с ръбове отстрани,ако забравеше да сложи лепенка отгоре в резултат на триенето в ръкава на дрехата оттичаше,зачервяваше се и така докато споделих с позната аптекарка .Тя ми каза,че е лекувала рани от залежаване на нейната баба с това лекарство и аз се хванах като удавник за сламка,че и на нас може да помогне.И чудото стана.Кремът се казва "intrasite gel".Опаковката му е като гъбка и струва 9,20лв.-25мг.На нас ни стигна една опаковка .Принципът му на действие е да разлага мъртвата тъкан докато стигне до здрава такава и след това да образува нова тъкан.В момента при мъжа ми има само белег ,където е била раната и е леко хлътнало,където е действало лекарството в дълбочина.Когато беше на една от терапиите лекарите също питали как е излекувал раната и някои си записвали името на крема,защото го чували за пръв път.
Това е нашият опит от лекуването на този вид изгаряне.Дано да ви бъда полезна с тази информация.



Тема Re: рани от химическо изгаряненови [re: nadia_O6O6]  
Авторexactly (Нерегистриран)
Публикувано05.10.11 13:08



Татко имаше рани, но с този гел и Витамерфен плюс Витасин зарастнаха. Редувахме ги.Успех!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.