Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:18 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: рани от химическо изгаряненови [re: exactly]  
Автор adiortoti (оптимист)
Публикувано06.10.11 09:44



Гърчулята имат по аптеките един специален син сапун голям калъп които е нещо като антибактериален ако намериш някои да ти прати от там След измиване с него се маже със "Судокрема"- това го има и по нашите аптеки пак е гръцко .С тази комбинация сапуна+ крема съм оправяла отчаиващи декубитални рани

Някои неща са единствено в Божиите ръце а за останалите Бог ни е дал правото да избираме


Тема Re: рани от химическо изгаряненови [re: adiortoti]  
Автор Jeleznicharq (непознат )
Публикувано06.10.11 16:45



Направете мехлем от свинска мас без сол и цветове от невен .Все още ги има много е ефикасен.Свинската мас се загрява и в нея се слагат цветовете да се опарят след това се прецежда и се мажат раните. Много бързо зарастват



Тема Re: декубитални ранинови [re: Юлия 50]  
Автор zdraveigp (непознат )
Публикувано01.03.12 14:51



Здравейте,
Декубиталните рани са голям проблем, с който се занимавам от доста време -

от съм се опитал да синтезирам най-важните моменти. Съветът ми е, поне веднъж, раната/раните да бъдат преценени от медицински специалист, който да състави протокол за профилактика и терапия със съответните продукти за ранево лечение.
Надявам се посочената информация да е от полза - искрено желая успех!



Тема Re: декубитални ранинови [re: sara123]  
Авторazsam (Нерегистриран)
Публикувано01.07.12 19:06



az



Тема Re: декубитални ранинови [re: sara123]  
Авторaz sam (Нерегистриран)
Публикувано01.07.12 19:08



С мехлем ВИШНЕВСКИ , които се продава въвъ всяка аптека за 4 лв. раната се затваря за 1 месец. Още след първия ден на употреба мократа слуз от бактериите изчезва.



Тема Re: декубитални ранинови [re: az sam]  
Авторkrasiva (Нерегистриран)
Публикувано02.07.12 19:56



А с мехлемът на БАН ще стане ли. Какъв е той, някой има ли идея







Тема Re: декубитални ранинови [re: krasiva]  
Автор guslik_33 (любяща съпруга)
Публикувано05.07.12 19:35



Много е важно,да не се получат тия рани ,местата от тялото,които са подложени на натиск при залежаване- ЕЖЕДНЕВНО да се масажират ,за да се оросяват.
Масажът трябва да е лек, не със силен натиск,за да се раздвижва кръвта, и да циркулира правилно в притиснатите от тежеста на тялото участъци на кожата.
Сигурно има медицински лица,които биха обяснили по-добре.Но имам опит с девер ми преди години- важно е да не се допусне да стане рана- затова МАСАЖ.....



Тема Re: декубитални ранинови [re: sara123]  
Авторchriss (Нерегистриран)
Публикувано06.07.12 22:17



Цикатридина спрей - обтривахме мястото с йод и после пръскахме и лепенка - всеки ден така и разбира се смяна на позицията на тялото, за да не се търка в раната постоянно. Имахме не малък успех, но става бавничко... Прилагали сме го на рани, които вече се мокрят и са засегнати самите тъкани, но не бяха твърде дълбоки още :) Успех




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.