Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:43 12.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема сок от тревист бъзнови  
Авторmim.i (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 16:35



Разбрах нещо интересно. Незнам колко е ново тук в клуба, но го пиша и моля за извинение, ако се повтаря темата!

Сироп от бъз за укрепване
Сега той се приготвя от плодовете на ниския тревист бъз, известен в някои краища като бъзунек, ниско бъзе, мастилница. Не го бъркайте с дървовидния, от чиито цветове също се приготвя сироп.
За сиропа ви трябват добре узрели плодчета, събрани по-далеч от оживени пътища. Измийте ги с течаща вода и в съд с широко гърло редете ред плодчета, ред захар. Затворете съда с марля, а не с капачка. Оставете го на хладно да се разтопи захарта. Прецедете отделилата се течност през двойна марля, без да изстисквате.
Налейте сиропа в бутилки, но не ги затваряйте с тапи- ще гръмнат, а завържете гърлото им с двойна марля. Съхранявайте на хладно.
Два са начините по които може да използувате сиропа: -сутрин на гладно се изпиват две супени лъжици разтворени в чаена чаша вода. Това е дневната доза. Другият начин е 3пъти на ден да се пие по 1 супена лъжица най-малко половин час след храна. Сиропът се препоръчва като противораково средство и за укрепване след боледуване.
в."Домашен лекар"бр.40/96г.

За всички нас, които се борим!

Редактирано от Buba67 на 30.08.09 23:21.



Тема Re: сок от бъзнови [re: mim.i]  
АвторKaлoянa (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 18:15



Да, не само сме чували, но и правили, но този сироп е със захар, а захарта подхранва раковите клетки, ако можеш да предложиш заместител, може би ще е здравословен



Тема Re: сок от бъзнови [re: Kaлoянa]  
Автор *jull** (())
Публикувано26.03.08 18:44



Може би кафявата захар е удачният заместител?
В рецептите на Йоана Будвиг тя се използва вместо рафинираната.





Тема Re: сок от бъзнови [re: *jull**]  
Автор mim.i ()
Публикувано26.03.08 21:46



Незнам какьв заместител да предложа. Просто намерих тази статия и я копирах. За кафявата захар сьм сьгласна. Кьде кьде по- полезна е. Това засилва имунната система, а при нашите случаи е важно. Не сме пробвали сокчето още, но мисля да опитаме.
Говоря в множествено число не защото се уважавам толкова много, а защото болната е майка ми, а аз го приемам и като моя болка.





Тема Re: сок от бъзнови [re: mim.i]  
Авторllina (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 15:21



Хора, не правете този сок с кафява захар! /Бях писала преди време.../ Аз пробвах и всичкия си материал го изхвърлях, а иначе всичко направих точно, както си е по рецептата, но явно от кафявата захар е станала някаква реакция и сместа "кипна"...



Тема Re: сок от бъзнови [re: llina]  
Авторmim.i (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 15:35



Ами пробва ли после с бяла захар? То пък като си изхвърлила всичко с какво да пробваш... Е какъв е варианта тогава? Защо го дават противораково, а пък захар да не се консумира от друга страна. Иди, че разбери!



Тема Re: сок от бъзнови [re: mim.i]  
Автор *jull** (())
Публикувано27.03.08 16:07



През есента направих сироп от черен бъз с обикновена (бяла) захар и също "кипна". Но аз изобщо не го изхвърлих. Сложих го в хладилника и все още му се радвам като на изстудено (и посгъстено) шампанско!


Искам да кажа, че не знам дали е от кафявата захар. И второ - дали е чак толкова вредно, ако си го пиеш леко ферментирало... Мен ако питаш, дори е вкусничко!



Тема Re: сок от бъзнови [re: *jull**]  
Авторmim.i (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 16:18



Щом е леко ферментирало и вкусничко, значи мамам ще го хареса. Сега се е отворила на едно червено домашно вино, а в живота си алкохол не е близвала. Как се променя човек... Тръгна вече по наклонената плоскост, сега чакам и по дискотеки да ходи, но да ми е жива и здрава и така ще си я обичам!





Тема Re: сок от бъзнови [re: mim.i]  
Автор anysto (изгубена)
Публикувано27.03.08 16:25



И майка ми правеше преди 3-4 години същия сок от бъз, с бяла захар. Беше си втълпила че съм анемична и се опитваше да ме „подсили” Много вкусен, по нейната рецепта трябваше да взимам 2 супени лъжици сутрин и вечер и да ви кажа въобще не се дърпах (щото обикновено съм инат за такива работи понеже си знам че не съм анемична), наистина много вкусна смес. Ама и нейния сок ферментираше и кипеше, мисля си че това е нормално, нали затова като не е достатачно сладко гроздето слагат допълнително захар когато се прави вино – за да се засили ферментационния процес, иначе ще стане оцет та си мисля че няма значение от захарта – бяла, кафява – все ще си кипи ... сетих се и още нещо, когато се меси тесто с мая, и там ако не се лъжа маята се забърква със захар, и започва да кипи – защото дрождите в маята взаимодействат със захарта ...



Тема Re: сок от бъзнови [re: anysto]  
Автор Лoли (мама)
Публикувано27.03.08 17:33



Моят сок също се вкисна,може би защото времето беше тогава топло.За това направих пак и като го прецеди му сложих лимонтузу.Мисля,че се слагаше на 4 литра сок 1 пакетче лимонтузу.За жалост след време почна да ферментира,но сякаш по малко.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.