Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:15 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.02.09 14:34



Темата РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 1 -



"Совите не са това, което са..."

Редактирано от *jull** на 22.08.12 23:08.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: *jull**]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.02.09 16:31



БИЛКОВА РЕЦЕПТА С БЛАТЕН АИР

От аптеката се купува блатен аир – 1 ч. л. (равна!) се слага в 250 мл вода и престоява през нощта. Сутринта се прецежда и затопля на водна баня винаги, когато се пие. Пие се по 6 пъти на ден – по 1 глътка (не повече!) преди и след ядене.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: *jull**]  
Авторcлaй (Нерегистриран)
Публикувано15.02.09 19:09



Здравейте,бих искал някой на ми даде съвет тъй като утре (понеделник)започваме лъчетерапия какво да пием(добавки билки) за да няма странични ефекти от нея



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: cлaй]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано15.02.09 20:57



Препоръчвам Герисан (от аптеката) и сок от моркови и червено цвекло. Също и накиснати от вечерта стафиди в гореща вода, които сутрин се изяждат, а водата се изпива. Това поддържа хемоглобина в норма.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: *jull**]  
Автор daroiw (непознат )
Публикувано16.02.09 11:40



Здравейте! Вуйчо ми наскоро е опериран от рак на дебелото черво. Доколкото разбрах има и някакви разсейки. Моите близки се интересуват за това, какво трябва (или може, или е добре) да взима по време на предстоящата химиотерапия. Освен това през есента на 2008 г. е имало някакво предаване по БТБ, в което народен лечител (или билкар), или лекар е споменал, че успешно лекува някои видове рак. Знаете ли кой е този човек и как можем да се свържем с него. Предварително благодаря на всички, които се отзоват.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: daroiw]  
Автор LlDl_ru ()
Публикувано17.02.09 11:41



Привет! Имам въпрос към по-напреднали в ремисия


От една година имам проблем с киселото мляко и се оказа и със всички млечни продукти - подуване, оригване до повръщане и мнооооооого газове в червата...
Еспумизан и мезимфорте помагат след часове ... мислех че се е случвало инцидентно и се е дължало и на други храни или летни вируси, ама вече се убедих, че ми става зле точно от млечните продукти. Разбирам че трябва да ги избягвам, а как организма ще набави калций и др. полезни вещества...
Ако някой има подобен проблем - споделете , моля !

Смисъла на Живота ? - В самият ЖИВОТ !!!

Редактирано от LlDl_ru на 17.02.09 11:54.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: LlDl_ru]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано17.02.09 11:59



Лиди, можеш да набавиш калций с прием на 2 супени лъжици сусамено семе /ако пречат семена, можеш да ги смеляш/. Има и един прах от перли, който е на добра цена /около 7 лева за месец/. Ето линк:



А за връзката млечни продукти и стомашни проблеми дано се включат хора с опит.




Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: Buba67]  
Авторkonzert_ (Нерегистриран)
Публикувано17.02.09 14:32



Опитайте с капсули ;сопрал; по 2 на ден-сутрин и вечер.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2нови [re: konzert_]  
Автор LlDl_ru ()
Публикувано21.02.09 12:44



Мили "колеги и колежки по нещастието" !!!
Позволих си да сложа този вик за помощ и в клуб Здравна, дано и там някой гастроентеролог да отговори...
В последно време на няколко пъти инцидентно ми се е случвало организма ми да проявява бурна реакция към млечни продукти/ по точно към айряна/което се проявява в следното: образуват се много газове, които мъчително излизат само в непрекъснато оригване, което преминава в повръщане , появяват се нетърпими болки в корема и опасващи цялото тяло, болки в кръста и сърдечната област. Приемам в тези случаи Espumisan, MezymForte, No-spa, топъл чай. Минават часове, докато така се мъча и докато накрая ме отпуснат тези мъчения. След такъв пристъп се чувствам без сили и не мога нищо нито да ям нито да пия, пак се появява мъчителното оригване. Това се случи и снощи от 19,00 вечерта до 2 часа през нощта се мъчих по този начин, като преди това на крайчеца на лъжичката само опитах салата снежанка и получих след 4 часа такава бурна реакция на моят организъм, което вече много ме учуди и разстрои / другите в семейството са яли тази салата и всичко им е ОК/
Дежурната докторка не пожела да дойде и посъветва по телефона - вода+хлебна сода+ лимонен сок = получи се още по зле, тази киселина направо ме разяде...
Още от детски години имам гастродуоденит , преди да се намери рака на дебелото черво в 2005 /оперирана 2006, химия 4 курса, отстраняване на аденоматозни полипи около анастомозата през 2006 и 2008/ минах тогава и гастроскопия - намерено "дуоденогастрален рефлукс, ерозионес вентрикули и единични бактерии"
Относително хранене - диета /без боб, леща, зеле, без пържено, само варено и задушено, без люти подправки, вече не употребявам млечни продукти, нищо газирано, напитки- много чай-зелен, ройбос, билкови, само една чаша сутрешно кафе от шварцмашина, бисквитки/ приемам храната на малки порции 4-5 пъти на ден, като по-голямата част е за закуска и обяд, а вечерта чай / успокояващ / и сандвич с птичи пастет/филе или бисквитки.
Гастроентерологът ми е препоръчвал Duspatalin, дълго време го приемах - никакъв ефект, само похарчени пари ...
какво може да се предприеме при такива случаи за облегчаване на моето състояне, явно въпросът вече не само млечни продукти /как ще се храня ?.../, и какви изсследования да се предприемат?

В моят род имало е случаи на заболявания на рак на дебелото черво, рак на матката, рак на стомаха, рак белите дробове
Аз имам операции :апоплексия левия яичник-1981г, фиброаденом на дясната гърда-1992г; миома и киста на десния яичник-2002г; рак на дебелото черво на 9см - 2006г; отстраняване на аденоматозни полипи-2006г и 2008г около мястото на анастомозата, под въпрос за метастаза в ребро- неуточнено ... /ренгтен, КТ, сцинтиграфия/

Может ли първичният рак от дебелото черво да се прояви и в стомаха?



Редактирано от LlDl_ru на 21.02.09 12:49.



Тема Re: РАК НА ДЕБЕЛОТО ЧЕРВО № 2 [re: LlDl_ru]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.02.09 13:34



Последният ти въпрос може да получи отговор само след изследване.
Лично аз бих започнала с 2 неща: 1) ирисова (или пулсова) диагностика,
защото дава информация за всички органи и системи; 2) приемане на газ по схема.

Това не пречи да предприемеш и всякакакви други действия, които считаш за целесъобразни.

УСПЕХ!



"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.