Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:25 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема РАК НА ХРАНОПРОВОДАнови  
Автор desinda78 (непознат )
Публикувано19.02.09 23:34



Имам нужда от помощ! Баща ми е с тази диагноза! Моля ви пишете ми по-подробно какво ни чака от тук насетне? Предстои му операция другата седмица! Има ли надежда? Има ли някой преживял подобен кошмар? Ако трябва да обясня по-подробно за ходенето ни по мъките!
Моля ви отговорете ми ако сте запознати!!!
Доцент Е.Аструков ще оперира! Добър специалист ли е? Има ли някой тук, който е опериран?

Редактирано от *jull** на 22.08.11 21:10.



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: desinda78]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано20.02.09 00:23



Здравей, относно бъдещият хирург, тук влизаше една лекарка -инфекционистка-Калушка...тя беше с много добри отзиви за него и го препоръчваше , като коремен хирург, можеш да вземеш координатите и от визитника и да и пишеш...

-в общи линии пише, че има 2 типа такъв рак-скоуомуш клетъчен рак и аденокарцинома, но терапията и за 2-та е почти една и съща-операцията се състои в премахване на хранопров. -болната част-се изрязва и се удулжава с част от тънко черво или пластик тръбичка, защото съвсем без хранопреовод не може , а така се запазва гълтателият рефлекс....В зависимост от стадия се прави радио и химиотерапия ...-пускам ти и този сайт, дори да не четеш англ. разгледай картинките...начини за свързване при изрязване на част от хранопров. и т. н.Успехове!!!!Пиши пак , като знаеш, точният вид на ракът , стадият, агресивността(грейдът) и т. н.....



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: yraaa]  
Автор desinda78 (непознат )
Публикувано20.02.09 21:54



Точно с медицински термини не мога да обясня! Знам че няма разсейки! Това е показал скенера! Стеснението се намира точно на границата между хранопровода и стомаха и е около 6 см. Половината е бил доброкачествен, другата половина злокачествен! Вземаха биопсии, но там пише на неразбираем език за мен! Ако искате мога да препиша каквото е написано!
Днес говорихме с доцента и разбрахме, че операцията е насрочена за вторник- 24.02. Само остава да се молим всичко да мине добре!
Искаше ми се да се запозная с някой, който е минал по този път, но явно няма такива хора :)



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: desinda78]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано21.02.09 14:47



Десинда, всички сме минали по пътя. Питаш какво предстои - борба. Първо, това е само диагноза. Щом сте без разсейки, значи нещата са хванати рано. След операцията ще сте наясно с хистологията, ще ви насочат за лечение в зависимост от вида на тумора. Можете да направите много неща. Да видите какво се прави за засилване на имунната система. Има много информация, на първа страница на клуба горе има две постоянни теми "справочник на темите" и "алтернативи на рака". Аз ще напиша рецептите на Петър Димков при рак на хранопровода. При изпълнението им трябва постоянство. Ще има и хранителен режим, но за него ще питате лекуващия хирург. Записвайте си въпросите и настоятелно питайте. Направете и още една консултация, макар само по документи. Много дълго стана, но да караме подред. Стискам палци за операцията и пиши как се развиват нещата.

п.п. Ако някой има информация за доц.Астурков ще ти пише. И се успокой, защото ще са ти нужни сили.





Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: Buba67]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано21.02.09 15:09



Каква информация за доц. Астурков те интересува?



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: *jull**]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано21.02.09 21:11



При рак на хранопровода Петър Димков препоръчва:
1. Три пъти на ден, 30 минути преди ядене болният да взема:
а)по 1 супена лъжица настойка от чист зехтин, сварен с билки. В 1 литър зехтин се слагат по 3 супени лъжици керевиз /листа/, жълт и червен кантарион /цвят/, обикновена коприва /корени/ и ранилист /листа и цвят/.Сместа се вари на водна баня 1 час, престоява 2, 3 дни и се прецежда;
б)или по 1 супена лъжица от следната смес: прясно краве масло – 250 грама, чист пчелен мед – 250 грама и супена лъжица медицинска дъвка, счукана на брашно. Маслото и медът се бъркат в продължение на 30 минути, след това се прибавя счуканата дъвка и се бърка още 30 минути, за да стане като крем.
2. Десет минути след едно от тези средства се изпиват 75 грама отварка от
волски език, магарешки трън /цвят/, ранилист /корени/, и корени от обикновена коприва – по 100 грама,
зайча стъпка, мечо грозде и пача трева – по 60 грама
акация /цвят/, жълт кантарион, лайка и маточина – по 40 грама.
От тази смес се варят 30 минути 4 супени лъжици в 1 литър вода в закрит съд на тих огън, докато стане наполовина. Като изстине се прецежда. Държи се на студено, за да не вкисне. Пие се подсладено се мед.
Диета. При затруднено гълтане болният да изпива дневно литър, литър и половина мляко или да яде само печен кромид лук /пече се като ябълки със захар и се яде без хляб/. Освен това много са полезни соковете от портокали и моркови със захар.
При газове в корема болният да взема и следната смес: по 1 чаена лъжичка бъзов мармалад и мед, разбъркани с 1 чаена лъжичка прах от липови въглища или картоф, нарязан на колелца, опечен до черно и стрит на прах.
При киселини да взема и по 1 супена лъжица пресен сок от суров картоф.

Всички негови рецепти действат безотказно, но изискват всекидневно приготвяне и продължителност поне 3 мессеца.





Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: Buba67]  
Автор Marи ()
Публикувано24.02.09 18:17



Извинявам се, че нахълтвам в темата,но бихте ли ми казали какви са оплакванията ,ако се окаже рак на хранопровода?
Имам нещо което ми пречи в гърлото,засяда ми храната и вече взе да ме притеснява. Посетих личната,но тя ми каза,че можело да е настинка. Нямам зачервено гърло,нито ме болят сливиците.Ако е полип усеща ли се по някаквъв начин? Ако някой знае нещо или му се е случвало,моля да сподели





Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: Marи]  
Автор _aaa!_ (красавица)
Публикувано24.02.09 18:42



Маги, по-скоро е на нервна почва ми се струва, тоест когато човек е доста разстроен и притеснен това е реакция на щитовидната жлеза, така че споко. Всичко ще отмине, пий витамин Б комплекс, той като цяло действува много добре на нервната система.

Е, аз си се харесвам.



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: _aaa!_]  
Автор Kaлoянa_ (непознат)
Публикувано24.02.09 19:03



Маги, отиди в ИСУЛ, направи си ехограф или ядрено-магнрезонанс на шията, гърлото и с това въпроса ще приключи, ако е на нервна основа има хомеопатия която може да ти помогне много бързо, но за твое спокойствие направи сериозен преглед Също може да направиш преглед при специалист на щитовидната жлеза, дават едно сиропче, което се пие всяка вечер и пресяданията изчезват, ако разбира се са от емоционално ниво, поне при мен беше така



Тема Re: Рак на хранопроводанови [re: Kaлoянa_]  
Автор Marи ()
Публикувано24.02.09 19:31



Благодаря ви,успокояващо звучи ,но си ми присяда,някак като чели има нещо или храната се задържа.Мисля,че с вода ще го прокарам,но не става.И почва да ме задушава. Oh,хич не ми се ходи на лекар.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.