Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:03 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Въпрос за диагностициране на Ходжкиннови  
Автор mateos (непознат )
Публикувано15.07.11 18:32



Първо здравейте на всички с пожелание скоро да не ни се налага да влизаме тук толкова често!

Вчера ми поставиха диагнозата Болест на Ходжкин чрез биопсия на лимфен възел на врата. Но сега започва борбата в онкохематологията за определяне на стадия на заболяването. Тъй като вече мина месец и половина откакто за първи път беше забелязано нещото на рентген, а изглежда ще се минат още няколко седмици за стадирането, залото бавене малко ме притеснява. Назначиха ми скенер за след 10 дни, после не знам дали и други изследвания ще има и дали пак така ще ги протакаме.
Моля споделете вашия опит с това заболяване - бързо ли стана диагностицирането и стадирането? Дали да не провам в Токуда да си направя скенера, за да стане по-бързо и после направо да го нося в онкологията?

Благодаря ви за мненията :)



Тема Re: Въпрос за диагностициране на Ходжкиннови [re: mateos]  
Автор marggoto (питанка)
Публикувано15.07.11 19:22



Здрасти, писах ти и на лична

.Ето линк към темата



Тема Re: Въпрос за диагностициране на Ходжкиннови [re: mateos]  
Автор ИлeнkaKo (минаващ)
Публикувано15.07.11 20:29



Здравейте,
Кой хематопатолог е гледал биопсията? В коя болница.
Каква е лимфограмата от изледването на кръвта?
Имаш ли други оплаквания: като: изпотявания, температура, сърбеж?
Къде сте насочена за лечение?



Тема Re: Въпрос за диагностициране на Ходжкиннови [re: ИлeнkaKo]  
Автор mateos ()
Публикувано15.07.11 20:57



Здравейте отново. Биопсията я правих във ВМА, първото разчитане беше от доц. Михова, която ме насочи към хематологията в дървеница и доц. Генова за второ мнение. И двете са единодушни - Ходжкин, нодуларна склероза.

Нещото го открихме след една пневмония, когато ми направиха рентген, а после и скенер на гръдния кош. Тогава се намери образуванието с размер 6х9 см в медиастинума. После падна едно обикаляне по болниците и така за 45 дена най-сетне някой се съгласи да вземе проба и ето го резултата. Други изследвания не са ми правени.

Четох из форума, че се прави изследване на костен мозък - това при всички ли е или зависи от скенера на корема? Ако има и още, дано не чакаме по 10 дни за всяко следващо, че ще вземе да ми мине от само себе си



Вече само искам да започваме лечението и да не губим повече време, но всичко става адски бавно :(

Иначе от страничните ефекти имам сърбежи от около 3 месеца и отпадналост от около месец, която е само през някои дни, други съм си ок.



Тема Re: Въпрос за диагностициране на Ходжкиннови [re: mateos]  
Автор ИлeнkaKo (минаващ)
Публикувано16.07.11 07:57



Счита се, че доцент Генова е най-добрата в областа на имунопатологията. Тя е ръководител на лабораторията към онкохематологията в дървеница. Вие къде ще се лекувата във Военна болница или в Дървеница?



Тема Re: Въпрос за диагностициране на Ходжкиннови [re: ИлeнkaKo]  
Автор mateos ()
Публикувано16.07.11 09:15



То още не се лекувам, но в Дървеница ще е :)



Тема Re: Въпрос за диагностициране на Ходжкиннови [re: mateos]  
Автор Ру ()
Публикувано16.07.11 11:13



Здрасти, аз таман го минах Ходжкин :)
Стадирането зависи от скенер на гръден кош, корем, и проба от костен мозък. Нодуларната склероза (и аз бях с нея) обикновено първо се развива в гръдния кош, и често с преминаването под диафрагмата (но не винаги!) отива към другите, по-трудно лечими типове. Тоест шансът да си ранен стадий (само маса в медиастинума, чист костен мозък и нищо под диафрагмата) е голям. Нодуларна склероза е от най-лесно лечимите типове. Като цяло - стискам всички палци лечението ти да свърши за под година!
Имаш право да минаваш всички скенери и трепанобиопсии по здравна каса, но ако много протакат те съветвам да не ги чакаш - болестта напредва междувременно и може да засегне и органи, и костен мозък... Рискуваш да си удължиш значително лечението после. Направи всичко възможно максимално бързо да започнеш лечение, след това всичко си влиза в релси и чак евентуално за лъчетерапията (ако ти е назначена такава) ще трябва пак да дебнеш срокове, но за това - по-нататък.
Ако лечението ти изисква да лежиш в отделението на Дървеница, много добре обмисли нещата - там психически оцеляването е доста тежко, условията са под голяма критика, а възможности за избор не е като да нямаш.

За всякакви въпроси - насреща сме :)

Happiness is a state of mind.


Тема Re: Въпрос за диагностициране на Ходжкиннови [re: Ру]  
Автор Ру ()
Публикувано16.07.11 11:19



Конкретно на въпроса ти за времето за стадиране - от откриването на медиастиналната маса до започването на лечението отне 3-4 седмици. Докато разберат, че има медиастинална маса - около месец..
След рентгена, на който се забеляза, веднага намерих хематолог, платих си скенер, седмица-две по-късно мина операцията (аз нямах на врата подути възли, само в гръдния кош). Около седмица чаках за резултат от биопсията, и няколко дена по-късно бях вече в хематологичното отделение, където последваха трепанобиопсия и скенер на корем. Можеше и по-бързо да се задвижат нещата, но пък ефектът е налице и така - здрава съм :)

Happiness is a state of mind.


Тема Re: Въпрос за диагностициране на Ходжкиннови [re: Ру]  
Автор mateos ()
Публикувано16.07.11 17:17



Здравей Ру, благодаря за изчерпателната информация, радвам се, че вече си здрава.

Колко беше голямо нещото в медиастинума, премахна ли се напълно в резултат на лечението? Моето е 6х8х9 см.



Тема Re: Въпрос за диагностициране на Ходжкиннови [re: mateos]  
Автор bobby2OO5 ()
Публикувано16.07.11 19:24



Здравей,
и аз съм с Ходжкин - нод. склероза, пакет увеличени лимфни възли в медиастинума и сега съм на химиотерапия в Дървеница, но не съм в отделението, а само ходя на вливане и си тръгвам, но това как ще ти протече лечението зависи в кой стадий си и каква схема на химиотерапия ще ти назначат. Аз се лекувам при д-р Хрисчев и също така се консултирам и с д-р Лилова. Ако ще се лекуваш там - питай за каквото искаш. И не се притеснявай със сигурност ще се излекуваш и аз бях много объркана и уплашена в началото, но доста хора ми помогнаха във форума със съвети, и така вече съм към края на химиата, а след контролния скенер посредата на лечението всичко беше изчистено и лим. възли бяха в нормални размери, така че съм сигурна, че и при теб ще е така, просто се въоражи с търпение и позитивно мислене, защото си е доста време самото лечение, но е по-важно че се лекува и вероятността да сме здрави после е много голяма

- това е важното да постигнем...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.