Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:30 24.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Защита на праватанови  
Автор П. Георгиева (непознат)
Публикувано07.04.11 05:44



Здравейте, с разрешението на модераторите /с някои се познаваме и лично/ пускам тази тема.
Работя в неправителствена пациентска организация и това дава възможност да се сигнализират и евентулано решат част от проблемите на онко болните пациенти.
Моля ви, ако имате сигнали във връзка с онко лекарствата при преминаването им към НЗОК, изписването им, протоколите, изследванията да ми дадете информация, може на лични бележки, може и анонимно.
Също така, ако имате информация за провеждането на търговете за онко лекарства в страната.
Благодаря ви предварително.




Тема Re: Защита на праватанови [re: П. Георгиева]  
Автор пoпи (новак)
Публикувано07.04.11 08:39



Здравейте аз съм с ХМЛ и на лечение в момента на Тасигна лекувам се в Александровска болница и лекарстото ми не е включено в списъка и ми го дават дарение от Новартис така сме двама аз и Филип чувствам се несигурна ако от Новартис спрат дарението



Тема Re: Защита на праватанови [re: пoпи]  
Автор П. Георгиева (непознат)
Публикувано07.04.11 17:58



Благодаря ти, Попи. Ще направя проучване и ще ти пиша.

Ако имате също сигнали за лекарски грешки или небрежност, моля също ми пишете.




Тема Re: Защита на праватанови [re: П. Георгиева]  
Автор nepokorniqt (новак)
Публикувано07.04.11 18:33



Здравейте,
Бихте ли обяснили как се казва неправителствена пациентска организация във която работите,къде се намира офиса и кординати на вашия сайт.



Тема Re: Защита на праватанови [re: nepokorniqt]  
Автор П. Георгиева (непознат)
Публикувано07.04.11 19:03



Конфедерация "Защита на здравето" -



В офиса няма постоянно хора, защото това е доброволен труд и ние имаме и други лични задължения, така че, Непокорният, ако искаш среща, трябва да се уговорим предварително.
Останалата информация я има на сайта.


Редактирано от П. Георгиева на 07.04.11 19:05.



Тема Re: Защита на праватанови [re: П. Георгиева]  
Автор nepokorniqt (новак)
Публикувано07.04.11 20:11



Ето малко информация по моя случай.

http://www.btv.bg/news/bulgaria/obshtestvo/story/1214303369-Maj_tarsil_pomosht_ot_prokuraturata_za_da_izvika_speshna_pomosht.html

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=621183

Сега нещата са във много по напреднала фаза.

Това което заявявам и твърдя във дадените интервюта преди да съм разполагал със медицинската информация на съпругата ми сега във настоящия момент се потвърждава,защото вече разполагам около 90% със информацията.

Във настоящият момент нещата стоят по следният начин.Не искат да ми предоставят едни изследвания,при положение че получавам за втори път ксерокопие на досието.Сражавам се за всяка бланка от изследванията.Забелязах във листа за параклинични изследвания положителни показатели от урината.
Те знаят че попаднат ли тези изследвания във мене ще имат големи проблеми.Тези изследвания със сигурност не са във норма,защото със тях ще докажа че съпругата ми не е лекувана не е имало профилактика и проследяване на заболяванията и още повече че са ги укривали и дори и сега не ги дават.Само година след като е заведена на отчет във онкодиспансера съпругата ми получи ьидронефроза и бъбреците и бяха увредени.Съвсем случаино открихме товаувреждане.



Тема Re: Защита на праватанови [re: nepokorniqt]  
Автор Kaлoянa_ (пристрастен)
Публикувано07.04.11 20:23



Непокорният, оторизирай адвоката си да ги вземе направо от лабораторията, те са и за болния (може да си ги изиска) и за болницата Всеки има право да изиска изследвания и епикриза за всяко направено изследване, ехограф, мамограф, скенер, ЯМР, всеки, абсолютно всеки, по закон Болницата прикрива или фалшифицира документи, но всеки който го прави носи наказателна отговорност, има експертизи за тези работи, а едва ли от лабораторията работещите ще си гърмят патроните да правят подобни работи в името на нещо, което може да им струва много проблеми и на тях И за в бъдеще пациентите да си знаят, правят ли нещо някъде на момента когато излезе резултата да си взимат копи от всичко, от всичко и да пазят с години



Тема Re: Защита на праватанови [re: nepokorniqt]  
Автор П. Георгиева (непознат)
Публикувано07.04.11 20:40



Завел ли си вече дело?
Според мен трябва да сигнализираш случая и в Агенция Медицински одит.


Редактирано от П. Георгиева на 07.04.11 20:41.



Тема Re: Защита на праватанови [re: Kaлoянa_]  
Автор nepokorniqt (новак)
Публикувано07.04.11 20:41



Не мога да опиша беззочието и наглоста която проявявят от онкодиспансера.

Аз им цитирам конкретни точки от закона:

На основание чл. 27. (1) и чл.28б, ал. 3 от Закона за здравето
прибавям и удостоверение за наследниците-оригинал.

Те ми отговарят че изследванията не се пазели във лабораторията.
разпечатвам и нося мед.стандарт и пак не ги дават.Правят всичко възможно да ми писне и да се откажа.

МЕДИЦИНСКИ СТАНДАРТ „КЛИНИЧНА ЛАБОРАТОРИЯ“
НАРЕДБА № 10 ОТ 10 МАЙ 2006 Г. ЗА УТВЪРЖДАВАНЕ НА МЕДИЦИНСКИ СТАНДАРТ


http://blog.ramuslab.com/2009/11/%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D1%80%D1%82-%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B0/

МЕДИЦИНСКИ СТАНДАРТ „КЛИНИЧНА ЛАБОРАТОРИЯ“

http://www.bscl.eu/bg/medstandart.html

Наредба № 35 от 6 август 2010 г. за утвърждаване на медицински стандарт .Ето какви хора ни лекуват и се грижат за нас.



Тема Re: Защита на праватанови [re: nepokorniqt]  
Автор П. Георгиева (непознат)
Публикувано07.04.11 20:43



Това определено е за Агенция Медицински одит.
Това, което мога да ти помогна е да изпратиш писмо, описващо този случай и отказът да ти дадат документите, а ние с придружително писмо го предадем на Агенцията.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.