Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:07 23.09.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема 6 август - Преображение Господненови [re: мaмчe]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано06.08.11 09:42





Православна църква чества на днешния ден Преображение Господне, наречен още Сотировден.

На този ден Исус Христос се се изкачил на планината Тавор в Галилея заедно с учениците си Петър, Яков и Йоан и започнал да се моли. Те заспали и когато се събудили, видели своя учител напълно преобразен. Лицето му светело като слънце, а дрехите му блестели като светлина. Исус беседвал с двама от най-великите представители на Стария Завет - пророците Мойсей и Илия, за предстоящите си страдания и смърт. В един момент светъл облак осенил всички и от него се разнесъл могъщ глас: "Този е Моят възлюбен Син, в Когото е Моето благоволение. Него слушайте." Целта била да се укрепи вярата на апостолите.

За вярващите християни Преображение Господне се свързва с промяна и с нова надежда.

Според народните вярвания днес е първият ден, в който може да се яде грозде, и то след като се освети в църква. В някои райони на България се правят панаири. Според народния календар на 6 август започва преобразяването на природата, като слънцето обръща гръб на лятото и лице към зимата. Птиците започват се събират на ята, преди да отлетят към топлите земи.

Според вярванията на този ден се отваря небето, което може да се види само от най-праведните. Всичко, което те си пожелаят, се сбъдвало.



"Совите не са това, което са..."

Тема Re: Добро утронови [re: мaмчe]  
Автор tinker.bell (нова)
Публикувано06.08.11 09:48



Добро утро и прекрасен ден!





Тема Re: 6 август - Преображение Господненови [re: *jull**]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано06.08.11 11:16





Животът е сцена,а ние сме артисти!

Тема Re: 6 август - Преображение Господненови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано06.08.11 22:24



Лека нощ момичета. Сладки сънища.

Животът е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: 6 август - Преображение Господненови [re: flora bg]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано06.08.11 22:28



Моля някой утре да сложи и чайче за мен, че няма да имам време да си го направя....

Животът е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!


Тема Re: Добро утронови [re: tinker.bell]  
Автор Ekna (Усмивка)
Публикувано07.08.11 11:22



Нека и този ден е Любов!





Тема Re: и чайче :-)нови [re: flora bg]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано07.08.11 13:11



за Фло и за другите, които обичат чай

мисля, че ще стигне цял самовар


... butterfly effect ...

Тема Re: Добър деннови [re: Ekna]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано07.08.11 14:45



Само да кажа, здравейте!





Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Тема Re: и чайче :-)нови [re: LlDl_ru]  
Автор flora bg (maman)
Публикувано07.08.11 19:59



Лиди миличка ами ти с този красив самовар ми изду коремчето бе мила.Ама нейсе изпих го целия самовар,нали е руски чай,който харесвам....

Но да не взема да свикна и да те моля все да ми го сервирваш...А ако сложиш към чайчето и едни хубави руски пирожки...думи нямам...

Животът е невероятен, до болка разностранен и до болка прекрасен!

Тема ДОБЪР ПОНЕДЕЛНИК!нови [re: flora bg]  
Автор *jull**Модератор (нощна птица)
Публикувано08.08.11 08:42



Добро утро и успешна седмица!
Стискайте палци, че днес ми е много важен ден!





"Совите не са това, което са..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.