Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:45 19.04.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Рак на бял дроб с метастази в мозъканови  
АвторBяpa (Нерегистриран)
Публикувано27.06.11 19:59



Ще ме пусне ли да пиша най-наракя..



Тема Re: Рак на бял дроб с метастази в мозъканови [re: Bяpa]  
АвторBяpa (Нерегистриран)
Публикувано27.06.11 20:09



Извинявам се но от 3 дни се опитвам да пусна тема. Става дума за баща ми, преди малко повече от месец беше доказан плоскоклетъчен карцином, беше добре до преди две седмици и предстоеше операция но беше приет по спешност с диагноза инсулт.. Да ама не, след скенер на главата се оказаха местастази - 2 на брой. Чакаме другия понедленик да го приемат във ВМА за операция на по-голямата. Проблема е че сме в Бургас, а той е трудноподвижен вече, лявата ръка изобщо не я движи, влачи крака, едва стигаме до тоалетната. В Бургас го отписаха вече.. личния лекар преди 3 дни ми обясни че няма смисъл да правим каквото и да е


Хич не знам как ще го карам до София..
Знам, че всички сте минали през това.. но когато си сам срещу тая гад е ужасно трудно..



Тема Re: Рак на бял дроб с метастази в мозъканови [re: Bяpa]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано27.06.11 20:26



Здравей, Вяра! Първо не си сама! Имаше някакви проблеми и на мен ми бе трудно да влизам

Има две сигурни неща, които аз знам /моят вид рак бе друг/ за рак на белия дроб - намаляване на бета-каротин и отрова от син скорпион. Второто го знам от лекар именно от ВМА. Аз го попитах за себе си, той каза, че самият той е ходил заради близък до Куба да вземе отрова от син скорпион и тя доказано лекува рак на белия дроб. Тук има такава тема

Ето тук има информация за пътуване и ако не се лъжа някой продаваше лекарството също

И на финала: няма да се отказвате. Много често лекарите бъркат в прогнозите си

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."

Тема Re: Рак на бял дроб с метастази в мозъканови [re: Bяpa]  
Автор Kaлoмaин (гозгунджия)
Публикувано27.06.11 20:44



Трудно ми е да кажа нещо оптимистично. Но наистина не си сама. Вярно - при моя баща нещата се развиват добре. Дори по-добре отколкото очаквахме. Но разбирам как се чувстваш. Във всеки случай надеждата умира последна. А и не искам да злословя срещу бургаските лекари (защото някои наистина си вършат работата), но ТРЯБВА да чуеш и друго мнение. Във всеки случай през последните седмици се убедих какво означава лекуващият лекар да е на първо място добър човек.



Тема Re: Рак на бял дроб с метастази в мозъканови [re: Kaлoмaин]  
АвторBяpa (Нерегистриран)
Публикувано28.06.11 01:24



Продължава да има проблем с форума..
Значи, до момента преди да се влоши бях в Пирогов, при проф. Дани Петров и още един хирург за мнения. Всички те се изказаха положително за операция. В епикризата от белодробната клиника няма нищо писано за стадий и т.н. Реших че нещата не са чак толкова зле.. Но уви
Лекарите с които до момента се сбъсках почти ме смачкаха психически.. В петък отивам при личния за направление и онзи ми обяснява как нямало излекуван в България пациент с такъв вид рак и че той така или иначе го убие, обясни ми как не е редно държавата да плаща лечението на хора, които сами са ви виновни ( пушач е)

За него няма значение, че този човек е работил 20 години в изключително вредна среда, тогава, когато заводите бяха държавни Това не е фактор..
Моля се само дано тези "лекари" някой ден получат същото което дават на пациентите!



Тема Re: Рак на бял дроб с метастази в мозъканови [re: Bяpa]  
Автор vesi_na (добър човек)
Публикувано28.06.11 09:59



вяра, само се успокой, защото когота ти самата не се чувстваш добре психически, не можеш да помагаш и да си полезна и на баща си, гневът е лош съветник! знай че тук ще намериш подкрепа и помощ за всичко, което те интересува и притеснява. но най-вече моля, те бъде спокойна и вярвай, че всичко ще бъде наред!

Не съди, ако не искаш да бъдеш съден


Тема Re: Рак на бял дроб с метастази в мозъканови [re: vesi_na]  
АвторBяpa (Нерегистриран)
Публикувано28.06.11 19:16



Благодаря на всички, пред него все още успявам някакси да се държа. Но нещата се влошават. Всички се случи толкова бързо.. За седмицата от както са го изписали със всеки изминал ден се нужда от все повече помощ .. да седне, да пие вода.. Сама се грижа за него, спя на пресекулки близо до него и се будя при всеки шум.. Просто не знам как ще минат още 5 дни докато го вземат за операция.



Тема Re: Рак на бял дроб с метастази в мозъканови [re: Bяpa]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано28.06.11 19:52



Вяра, напълно те разбирам! Не знам какво да ти кажа. Всеки го преживява по различен начин, но искрено те съветвам да си направиш една консултация за отровата от син скорпион. Знам, че в момента върви легализация на лекарството, което вече няма да е безплатно, но и също така знам, както вече казах, че лекува рак на белия дроб. Фондация "Неогенезис" се занимава с това лекарство. Нищо не ти пречи да отидаш и да чуеш какво ще ти кажат

Аз смятам, истината е че дълбоко вярвам, когато традиционен лекар ми каже, че някое алтернативно лечение работи. Те нали знаеш колко трудно признават такива неща, още повече, когато става въпрос за рак. Вземи изследванията и виж какво може да се направи за вашия случай. Пък операцията си е операция. Аз съм привърженик на хирургическата намеса повече, отколкото на лъчетерапия и химиотерапия Имаш голяма прегръдка и ако мога да ти бъда полезна с нещо, на разположение съм!

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."

Тема Re: Рак на бял дроб с метастази в мозъканови [re: megolina75]  
АвторBяpa (Нерегистриран)
Публикувано28.06.11 20:03



Много благодаря, ще проверя как стоят нещата. Аз също дълбоко вярвам както са казали старите хора, че" за всяка болка си има билка" и със сигурност има нещо, което може да убие тая гад.. остава да разберем какво точно е то и дано имаме време.
Иначе до сега изпи една опаковка Саменто, пи и някаква добавка, която проф. Дани Петров изписа, тя му върна апетита поне но напоследък я отказва, защото от нея ходи по-често до талетна, а още не може да се свикне с факта, че се налага да го обслужвам дори там..



Тема Re: Рак на бял дроб с метастази в мозъканови [re: Bяpa]  
Автор megolina75 (мечтателка)
Публикувано28.06.11 20:13



Когато аз прохождах по отношение на тази болест имаше една лекарка, който ми каза /това по повод на времето/ - време винаги има! Това, което запомних от нея да не решавам под натиска на падигащата се в гърдите ми паника

Никога не взимай решение в такова състояние, но и не пренебрегвай интуицията си. Искам да ти кажа, че аз вярвам и в интуицията, защото понякога тези решения се оказват по-правилни /това са моите наблюдения/. И още нещо, което ми каза тази лекарка и което всички ние знаем, но не винаги успяваме да приложим на практика - ако трябва направи една крачка назад, обмисли отново и направи следващите напред, не се предавай дори да се завъртиш в кръг, защото тогава другите ще те изчакат, все пак ти си с предимство
За Саментото нищо не мога да кажа, защото не съм го пила. Това, което ти казах за бета-каротина /съдържа се в по-големи количества в морковите/ съм го чела в доклада на Американската асоциация за борба с рака т.е. че увеличава растежа на метастазите, но приеман в големи количества Така че умната с хранителните добавки. Каквото и да ти кажат и дадат чети внимателно какво е съдържанието и в момента, в който видиш нещо, което не би следвало да приема /като витамин Б12 и фолиева киселина/ го махай. С времето ще имаш и по-пълна информация и ще се ориентираш лесно. Тук много е писано за хранителни добавки, алтернативни лечения, ако имаш време прочети и ще видиш, че начин и път има

"Истински се вижда само със сърцето. Същественото е невидимо за очите..."


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.