Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:45 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Клуб за борба с рака
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: Buba67]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано17.06.12 00:22



Нямам ,може и без него ! За толкова години след операцията не са ми пускани никакви изследвания-уж били задължителни. За какво ми е тогава ?

Позната лекарка беше категорична ,че е представяла неосигурена жена,но е било преди години.В понеделник тя ще провери как стои въпроса , и ще имам резултат. Процедурата ми изглежда проста-ще платя и за представянето и за изследванията...и пак ще ми излезе по- лесно и по- евтино ,стига да е разрешен този вариант. Ако не е - здраве да е . И да съм пълна с пари пак ще ме е яд да ги давам на тая система скапана.

Редактирано от Tia maria на 17.06.12 00:23.



Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: Tia maria]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано17.06.12 10:17



Ще те помоля да ме държиш в течение, дано стане. А колкото до парите и вътре и извън системата все си искат пари и не гарантират нищо, за съжаление.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: Buba67]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано25.06.12 09:39



Имам резултат-може ,ура ,ура , ура ! Ще ме представи познатата ми.А на вас ще разчитам да се напишат точните думички относно диагнозите.
Пример-за лимфедема в Плевен бяха написали ,,синистра" т. е. вляво. Той че е на левия крак -на левия е ,но пред комисията щеше да натежи ,,елефантиаза",щото си е такова.Но не бе написано и те използваха повода да ме ,,отрежат". Имам и костни промени и болки в костите заради неправилната стойка ,вероятно,но ще тръгна по кабинети , ще видим кое как е...
А досието ще ми трябва ли ? Между него и епикризата има...разлики. В досието съм 2 -ри стадий ,но поправките са нанесени тук -таме без подпис ...и с игличка е чегъртано на едно място. И къде трябва да попитам защо са се наложили тези промени и такъв ли е начина ? В комисията по лекарска етика ? Чудя се.

Редактирано от Tia maria на 25.06.12 09:53.



Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: Tia maria]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано25.06.12 09:46



Супер, дръж ни в течение на всяка стъпка.

По принцип се попълва направление за ТЕЛК, което се носи в РКМЕ. От там идва писмо с нужните изследвания, които следва да представиш. Предполагам ще ги плащаш.

Стана ми интересно, как ще се случи при теб, за това повтарям, смело пиши всяка стъпка. Стискам палци!

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: Buba67]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано25.06.12 09:59



Ще ги плащам ,няма начин... Трябва да се обмисли кое да е водещото заболяване ,кое ще носи повече точки. Да , ще ви държа в течение . Без колективния форумски ум не тръгвам никъде.





Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: Tia maria]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано25.06.12 11:33



Искаш ли наредбата с процентите, за да гледаш и преценяваш. Имам я на компютъра, мога да ти я изпратя на мейл или по скайп, както ти е удобно.

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: Buba67]  
Автор Tia maria (член)
Публикувано25.06.12 20:34



Много благодаря ,Бубс! На мейл.



Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: Tia maria]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.09.12 09:13



binhi

Здравейте след 5 дена правя 5 години от "диагноза рак на гърдата",Телк решението ми е до 02.11.2012г.Моля кажете ми какво се случва после мога ли да го продължа с Телка,как се процедира.Благодаря предварително

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.09.12 09:19



През октомври трябва да получите писмо за явяване, ако не стане, отивате в РКМЕ на ул. "Макариополски" и питате защо нямате писмо /носите лична карта/, те си знаят работата.


След 5 г. с РМЖ, ТЕЛК дава 50%, но не винаги.
Ако туморът е ин ситу /малък и капсулован, необхванал съседни тъкани/ няма да дадат 50%. Процентите може да се съберат, ако има придружаващи заболявания.

1. Малигнен тумор на гърдата в първите 5 години:
1.1. в ранен стадий, както и след екстирпация на локален рецидив или кожни метастази:
1.1.1. първите две години: 80 %
1.1.2. третата до петата година: 50 - 70 %
1.2. иноперабилни или с далечни метастази до 5-ата година: 71 - 100 %

7. За злокачествено заболяване инситу - 50 % за една година след санирането

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен

Редактирано от Buba67 на 28.09.12 09:24.



Тема Re: ТЕЛК № 3нови [re: Buba67]  
Автор Buba67Модератор ()
Публикувано28.09.12 09:21



Това за плезлата

. Кате, копирам всичко от наредбата, защото не знам имаш ли яйчници, ще се ориентираш слънце! За след 5тата година няма и дума.
3. Малигнен тумор на яйчника в първите 5 години:
3.1. в начални стадии:
3.1.1. първите две години: 91 %
3.1.2. третата до петата година: 70 - 80 %
3.2. иноперабилни или с далечни метастази до 5-ата година: 71 - 100 %
3.3. липса на два яйчника (посткастрационен синдром) до 50 години: 50 %

Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.